Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nie wylatują wszystkie kulki


Recommended Posts

Witam, w mojej replice G36c firmy "Cyma" kulki na trybie auto nie wylatują wszystkie tzn. Strzelam sobie po czym po jakimś czasie co któraś kulka nie wylatuje i zatrzymują się nad magazynkiem chyba, bo kiedy wyjmę magazynek, to parę kulkek wylatuje razem z nim, na semi wszystko gra. Czym to może być spowodowane ? Kulki ? Magazynek ?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli dobrze cię rozumiem to może być spowodowane tym , że między komorą a magazynkiem jest rurka w której po wystrzeleniu magazynka zostaje pare kulek które nie są podawane bo nie są popychane przez kolejne kulki . Jeżeli tak to zupełnie normalne w prawie każdej replice .

Edited by musashi
Link to post
Share on other sites

Jeśli to standardowy magazynek to musisz go co jakiś czas podkręcać. Jeśli go nie podkręcisz to będzie dokładnie tak jak mówisz- replika nie strzela kulkami a przy wyjęciu magazynka wylatują z komory. Wylatywanie ostatnich 3-4 kulek to norma.

Co do tego zjawiska to jeśli dobrze rozumiem:

Sprężyna w hicapie nie jest wystarczająco mocno nakręcona by podawać kulki do komory hopup.

Kulki które są w "kołnierzu" komory nie chcą iść wyżej bo nic ich nie pcha-nie nakręcony hicap.

Jak przechylisz replikę do góry nogami to pomaga im grawitacja-dlatego replika strzela.

Moim zdaniem musisz porządnie podkręcić hicapa pokrętłem na dole magazynka.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Odświeżając temat mam pytanie.

Jestem zupełnie zielony, dlatego proszę o wyrozumiałość jeśli ktoś uzna to pytanie za głupie.

 

Czy replika wystrzeliwuje wszystkie kulki z magazynku?

Jeśli nie to w jaki sposób replika sygnalizuje, że kulki się skończyły (poza tym, że strzela na sucho)?

 

Cm.028 którą zakupiłem wydaje dźwięk dziwnego "chrobotania" kiedy kończą się kulki w magazynku. Jednak po wyjęciu magazynka okazuje się, że z komory podającej wylatuje zawsze ze 3-4 kulki + co najmniej jedna kulka zostaje w komorze magazynku.

W samym magazynku raczej nie ma luźnych kulek gdyż nic nie chrobocze i nie wylatuje po otworzeniu magazynka.

 

Pytanie zasadnicze czy ten dźwięk chrobotania jest normalny? Czy to jest sygnalizacja że kulki się skończyły?

 

Z góry dzięki za odp.

P.

Edited by primitive
Link to post
Share on other sites

Szymucha dziękuje za odp.

 

Zaobserwowałem dziś, że w prowadnicy magazynka zostaje bardzo dużo kulek (około 25). Magazynek wydaje specyficzny dźwięk chrobotania i przestaje podawać kulki do repliki... (już wiem, że należy to interpretować jako koniec kulek w magazynku) ale po zdjęciu magazynka w jego prowadnicy (tej szynie w której sprężyna wypycha kulki) zostaje u mnie sporo kulek.

 

Mam dwa magazynki i sprawdziłem, że w obu po zaprzestaniu wystrzeliwania kulek przez replikę i uprzednim zachrobotaniu magazynka sygnalizujący koniec kulek w rzeczywistości w magazynku zostaje jeszcze około 25 kulek.

 

Zaznaczam, że podkręcenie sprężyny nic nie daje bo właściwie podkręciłem ją do momentu granicznego niemal. Niezależnie od podkręcania sprężyny kulki nie są już wystrzeliwane przez replikę.

 

 

Czy to normalne, że w magazynku zostaje tak dużo kulek (około 20-30)?

Edited by primitive
Link to post
Share on other sites

@ Snipernnr1

 

Pomyśl...że człowiek się nie rodzi z wiedzą co to jest hi-cap. Co oznacza, że może się zdarzyć, że ktoś nie wie jak w praktyce działa mechanizm tego czegoś.

Jeśli nie potrafisz udzielić odpowiedzi adekwatnej do pytania...to może nie warto się wypowiadać?

 

Jednak żeby nie było że spamuje.

Uszczegółowię pytanie:

Czy to normalne, że w magazynku [hi-cap] zostaje tak dużo kulek (około 20-30)?

Link to post
Share on other sites

@ Snipernnr1

 

Pomyśl...że człowiek się nie rodzi z wiedzą co to jest hi-cap. Co oznacza, że może się zdarzyć, że ktoś nie wie jak w praktyce działa mechanizm tego czegoś.

Jeśli nie potrafisz udzielić odpowiedzi adekwatnej do pytania...to może nie warto się wypowiadać?

 

Jednak żeby nie było że spamuje.

Uszczegółowię pytanie:

Czy to normalne, że w magazynku [hi-cap] zostaje tak dużo kulek (około 20-30)?

 

Tak, to normalne

Link to post
Share on other sites

@ Snipernnr1

 

Pomyśl...że człowiek się nie rodzi z wiedzą co to jest hi-cap. Co oznacza, że może się zdarzyć, że ktoś nie wie jak w praktyce działa mechanizm tego czegoś.

Jeśli nie potrafisz udzielić odpowiedzi adekwatnej do pytania...to może nie warto się wypowiadać?

 

Jednak żeby nie było że spamuje.

Uszczegółowię pytanie:

Czy to normalne, że w magazynku [hi-cap] zostaje tak dużo kulek (około 20-30)?

Gdybyś przeczytał poradniki ,które się ostatnio pojawiły na portalu miał byś dawno problem z głowy ;]

 

MAGAZYNKI doucz się :)

 

 

 

Edited by getta
Link to post
Share on other sites

@getta,

dziękuje za odniesienie do poradnika.

Twój post przynajmniej w jakiś sposób odnosił się do odp na pytanie poza tym przyda się innym którzy będą mogli trafić do poradnika.

 

p.s uzyskiwanie pomocy na tym forum jest bardzo zniechęcające. Odnoszę wrażenie, że panuje tu jakaś fobia. Tymczasem sprawa jest dość prosta kto nie chce pomóc niech ignoruje temat. Forum jest po to by pytać.

 

Chciałbym zauważyć, że odstraszając nowicjuszy ani nie zachęcacie do asg, ani nie tworzycie dobrego wizerunku asg.

To taka moja osobista opinia na ten temat.

Nie oczekuje już odpowiedzi na pytanie...zamiast napinki wole poczekać i przekonać się z doświadczenia jak to działa z tymi magazynkami.

Słyszałem o tym forum dziwne opinie...ale chyba musiałem się sam przekonać na własnej skórze.

Pozdrowienia.

Edited by primitive
Link to post
Share on other sites

Kolego nie fukaj. Takich jak Ty rodzi się co chwila na tym forum i zadają podstawowe, tendencyjne pytania nie chce się szukać, czytać, najlepiej wymalować posta i czekać aż ktoś odpowie.

Proszę pierwszy lepszy filmik KLIK .

 

Nie w głowie mi się z Tobą "spinać" ,ale myślę że nie tylko mnie hamulce puszczają, no i wczoraj puściły z reguły nie odpowiadam na takie pytania. Więc witaj w gronie AS i doświadczaj, zgłębiaj wiedzę dostępną na tym forum .

Pozdrawiam.

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

Zaobserwowałem dziś, że w prowadnicy magazynka zostaje bardzo dużo kulek (około 25). Magazynek wydaje specyficzny dźwięk chrobotania i przestaje podawać kulki do repliki... (już wiem, że należy to interpretować jako koniec kulek w magazynku) ale po zdjęciu magazynka w jego prowadnicy (tej szynie w której sprężyna wypycha kulki) zostaje u mnie sporo kulek.

 

Mam dwa magazynki i sprawdziłem, że w obu po zaprzestaniu wystrzeliwania kulek przez replikę i uprzednim zachrobotaniu magazynka sygnalizujący koniec kulek w rzeczywistości w magazynku zostaje jeszcze około 25 kulek.

 

Zaznaczam, że podkręcenie sprężyny nic nie daje bo właściwie podkręciłem ją do momentu granicznego niemal. Niezależnie od podkręcania sprężyny kulki nie są już wystrzeliwane przez replikę.

 

Czy to normalne, że w magazynku zostaje tak dużo kulek (około 20-30)?

Jak podkręcasz sprężynę w magu, znaczy się, hi-cap. Zatem:

1. Chrobotanie - kulki do podawania się skończyły i sprężyna w magazynku się rozkręca.

2. Tak, w tej rurce podającej kulki do komory HU zawsze zostanie ci sporo kulek i jest to normalne.

 

Nie mam pod ręką żadnego zdjęcia tego, jak hi-cap wygląda w środku, ale pokrótce wyjaśnię: masz w środku kółko z ząbkami zbierającymi kulki i spiralną sprężyną. Kiedy nakręcasz hi-capa, naciągasz tym samym sprężynę. Kiedy strzelasz, sprężyna obraca kółko, które zbiera kulki z tylnej części maga i podaje je do przedniej. Każda zebrana kulka wypycha poprzednią do góry, tak że ta na samej górze trafia do komory HU.

Kulki w tylnej części się skończą, sprężyna się rozkręca, a w przedniej części zostaje ci te dwadzieścia kulek, których już nic nie pcha do góry. I tak to jest zrobione! :D

404411.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...