Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dowódca, lider, kolega.


Recommended Posts

Witam. Zgodnie z informacjami zawartymi w temacie "Rozkład jazdy na 2012" ogłaszam, że w terminie 21.01.2012 organizuję spotkanie poświęcone tematyce dowodzenia małymi zespołami. Hobby czy też sposób w jaki spędzamy wolny czas powiązane jest dosyć ściśle z tematyką działania wojska i innych służb mundurowych sami wywodzimy się z różnych środowisk, reprezentujemy różne zawody, ale łączy nas wspólne zainteresowanie. Poczynione przeze mnie obserwacje, a także informacje zebrane tu i ówdzie pozwoliły mi stwierdzić, że nie zawsze dowodzenie czy też przywództwo w zespołach w których działamy przebiega właściwie. Właśnie dlatego wpadłem na pomysł zorganizowania tego seminarium, a w dalszym okresie dwóch imprez ściśle powiązanych z tematem. Bez wymądrzania się, bez udzielania "złotych rad" chciałbym zebrać ludzi którzy mogą coś mądrego i konstruktywnego wnieść w nasze zainteresowania. Wiele osób już od lat siedzi w rekonstrukcji czy airsofcie, wiele organizuje imprezy i szkolenia paramilitarne, jest też szeroka rzesza tych którzy mają za sobą lub są w trakcie służby w formacjach mundurowych jednocześnie działając w środowisku cywilnym myślę, że burza mózgów może przynieść wszystkim korzyści, a zespoły którymi dowodzimy mogą na tym jedynie zyskać.

Kolejną sprawą którą jednocześnie możemy załatwić, to poznanie się, zaprezentowanie własnych zespołów, własnych metod na szkolenie i własnych osiągnięć w końcu zawsze to dobrze mieć kontakt pomiędzy sobą choćby po to, aby od czasu do czasu zaprosić się do wspólnego działania.

Oczywiście seminarium otwarte jest dla wszystkich chętnych do udziału w nim, większość z nas ma trochę praktyki już za sobą zatem uważam, że każdy wart jest wysłuchania. Szczególnie serdecznie zapraszam przedstawicieli formacji mundurowych ponieważ styk pomiędzy fachowcami "ze służb", a cywilami jest bardzo interesujący często bowiem okazuje się, że to, co wynosi się ze służby nie zawsze okazuje się przydatne do wykorzystania w naszych zajęciach.

 

Miejsce: Klub Garnizonowy w Międzyrzeczu

 

Czas: 0900 - 1400

 

Data: 21.01.2012

 

Ubiór: mundur (dla podtrzymania klimatu)

 

Koszt: 5zł (jest fundusz na kawę i herbatę, zbieram na ciasteczka)

 

Zapraszam wszystkich naprawdę serdecznie :)

 

Recon

 

Ps. Szersze informacje i odpowiedzi na pytania w tym samym temacie na forum http://greenforest.dbv.pl

Edited by recon01
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Spoko. Na chwilę obecną mogę potwierdzić również udział kilku osób z nowosolskiego Strzelca, prezentują wprawdzie inne podejście do tematu, ale mają bogate doświadczenie w kontakcie z MON-em i ustabilizowaną organizację. Zawsze powtarzam, że warto korzystać ze wszelkiego doświadczenia.

Link to post
Share on other sites

„Dowódca, lider, kolega”

 

Cześć, czołem. Za pięć dni spotykamy się w Międzyrzeczu na organizowanym przeze mnie seminarium, z ostatnich danych wiem, że trochę osób się zapisało, zatem odpadł problem z zasadnością organizacji spotkania. Co, prawda na tłum liczyć nie należy, ale myślę, że aktywną dyskusję będzie można spokojnie podjąć.

Celowo nie umieszczałem listy uczestników na forach, ponieważ nie jest to szkolenie, strzelanka czy innego rodzaju spotkanie zachęcające do „wymiany kompozytu”, dlatego też pomyślałem, że zjawią się osoby, którym zależy nie tylko na podniesieniu stopnia adrenaliny i rzeczywiście chcą pogadać.

Z pierwszego posta wiecie, jaki jest temat spotkania i właśnie, co do tego słów kilka dodatkowych.

Niezależnie od tego jak każdy z Nas traktuje to, czym zajmujemy się w czasie wolnym jedno jest pewne Nasze zainteresowanie, hobby tudzież podnoszenie kwalifikacji ma wszelkie cechy działania zespołowego. Dzielimy się na drużyny, zespoły, teamy i siłą rzeczy tworzymy w nich pewną strukturę czy też hierarchię i o tej właśnie hierarchii warto pogadać.

Nie ma, co się łudzić, że wypracujemy złoty środek na sprawne lub sprawniejsze działanie zespołów natomiast warto wymienić się własnymi doświadczeniami w tym względzie, dlatego też proszę abyście przygotowali własne przemyślenia w takich zagadnieniach:

1. Klasyfikacja własnego zespołu pod kątem profilu działalności.

2. Podział zespołu oraz pozytywy i negatywy z tego wynikające.

3. Obowiązki i uprawnienia członków.

4. Wpływ zależności na linii lider – kolega oraz problemy z tym związane.

5. Rozwiązywanie problemów i niejasności w zespole.

6. Współpraca z innymi zespołami, szkolenia, imprezy oraz kwestie z nimi związane.

Oczywiście wszystko w granicach dobrowolności. Aby ta dyskusja wypadł ciekawie pomieszałem trochę środowiska i oprócz airsofterów i rekonstruktorów będą przedstawiciele największej w Naszym kraju organizacji paramilitarnej, jaką jest Związek Strzelecki, a także przedstawiciel armii piastujący obecnie stanowisko w dowództwie 11LDKPanc. i zajmujący się również tematyką leadershipu i przywództwa w wojsku.

 

Podsumowując: spotykamy się w Klubie Garnizonowym w Międzyrzeczu o godz. 0900 dnia 21.01.2012, przygotowana będzie lista uczestników, na której wpisujemy swoje przybycie i już na miejscu uiszczamy opłatę 5zł/os. Takie spotkania zawsze lepiej się prowadzi, jeżeli na stole stoi jakiś poczęstunek stąd też konieczny wkład finansowy.

Dla osób, które nie wiedzą jak dojechać: http://mapa.targeo.pl/Klub_Garnizonowy,20,15.57594,52.44158

Link to post
Share on other sites

Dało by radę otrzymać chociażby elektroniczne zaproszenie ? Może to dziwne, ale z pewnością ułatwiło by to Nam zadanie, dostali byśmy "firmowe" auto z pełnym bakiem- tylko potrzebna jest jakaś "podkładka"... No i zaczynamy prowadzić również kronikę, do której zbieramy takie różne "fanty"...

Link to post
Share on other sites

Cześć, czołem. Na jutrzejsze spotkanie wszystko przygotowane zatem sprawa pod kontrolą. Wszystkich którzy zechcą zabrać i przedstawić jakieś multimedia informuję, że dostępny jest również rzutnik i ekran.

 

Sobota 21.01.2012 godz. 0900 Klub Garnizonowy w Międzyrzeczu.

Link to post
Share on other sites

Witam,

Seminarium, choć pierwsze okazało się naprawdę trafionym pomysłem.. Wielce owocna dyskusja, jeszcze ciekawsze wnioski. Dobra okazja aby skonfrontować to co się na co dzień wykorzystuje w "życiu" grupy/oddziału z opiniami/doświadczeniem/warsztatem innych. Poza tym możliwość spotkania się z kolegami z branży, starymi dowódcami etc. Wg. mojej opinii. - super to wszystko wyszło. Zajeb... wielki szacun dla organizatorów za pomysł, organizację i realizację!!! Co do wniosków z seminarium, ... - no cóż, każdy uczestnik seminarium z tego spotkania wyciągnął zapewne jakąś naukę dla siebie. Oby tak dalej!!

Na pewno stawimy się na następne seminarium.

 

Pozdrawiam

Thomas

Link to post
Share on other sites

Witajcie.

 

Podsumowując całe seminarium było bardzo ciekawe, wymiana doświadczeń z grup, jaki kto ma pomysł na dowództwo i strukturę w grupie. Merytoryczna bardzo fajna część, wnioski i pomysły z innych grup zostały, że tak powiem podpatrzone kto wie może ktoś wprowadzi nowinki do swojej grupy.

Gratulacje Jackowi za organizację, świetny pomysł ! Czekamy na kolejne spotkanie jak jeden z kolegów zaproponował. No i może kto wie w późniejszym czasie wspólne manewry albo treningi?

 

Wrzucam zdjęcia ze spotkania, jeżeli komuś będzie potrzebne większej rozdzielczości to śmiało pisać to wtedy na mejla wyślę ;]

 

https://picasaweb.google.com/111320091565773915488/SpotkanieDowodcow21012012

 

Pozdrawiam ! ; ]

Link to post
Share on other sites

Całkiem miło. Ciekawe pomysły podpatrzone :)

 

Proponowałbym założyć temat odnośnie omawianej kwestii ubezpieczenia OC... To może być faktycznie dość przydatne rozwiązanie, w szczególności dla ekip nieformalnych, które organizują różne pokazy...

 

Pozdrawiam, człowiek spod gradobicia pytań... xD

Link to post
Share on other sites

Cześć. Podsumowanie zrobiłem na końcu spotkania zatem teraz mija się to z celem zresztą sami potraficie wyciągać wnioski dzięki temu choćby Wasze grupy istnieją i działają. Cieszę się, że odebraliście ten projekt pozytywnie, bo jest to powód do tego, aby poważnie myśleć o rozwinięciu, a takie opinie zawsze dają mi kopa do przodu. Nie zamierzam zasypywać gruszek w popiele więc kolejny krok, to realizacja następnego punktu z "rozkładu jazdy 2012" jaki sobie wyznaczyłem czyli "Zimowy Azymut" który odbędzie się 19-go lutego 2012. Szczegółową informację zamieszczę na forach we wtorek 24.01.

 

Ps. Rzeczywiście grad pytań i problemów dla dowódcy GGRS była całkiem spory, ale pozytywem jest to, że żadne nie pozostało bez odpowiedzi choć niektóre wzbudzały zrozumiałą polemikę.

 

Recon

Link to post
Share on other sites

Dziękuję Jackowi za tak pozytywny pomysł. Spotkanie było bardzo merytoryczne i doszło do konfrontacji wielu poglądów. U mnie zaowocowało ono radykalizacją ich. Liczę na następne okazje do doszkolenia się. W swojej grupie już wprowadzamy wnioski i rozwiązania podpatrzone u innych.

 

Pozdrawiam Artek

 

P.S. Jahmański dla Ciebioe mam specjalny manual ;D

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...