Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mini Komis i linkownia


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

troszkę już poza epoką,ale Panowie- naprawdę warto obejrzeć, może nawet się pokusić bo to piękna robota (choć mało funkcjonalna jako pm bez full auto :icon_smile: )

 

Ozdoba kolekcji z pewnością

 

http://allegro.pl/st...3710138579.html

 

Hm, nie do końca poza epoką bo podobno jeden batalion 1 DPD pod Arnhem był w nie wyposażony ale nikt tego nie może potwierdzić. W dodatku tylko single fire. Szkoda.

Edited by historian1970
Link to post
Share on other sites

Hm, nie do końca poza epoką bo podobno jeden batalion 1 DPD pod Arnhem był w nie wyposażony ale nikt tego nie może potwierdzić. W dodatku tylko single fire. Szkoda.

Artur jesteś pewien? Ja myślałem, że chodzi o spadaków z Lanchesterami, bo Sterling to jednak konstrukcja, która najwcześniej miała szanse pojawić się na polu walki dopiero w 1945 r.

Tak czy owak szkoda, że tylko ogień pojedyńczy.

Link to post
Share on other sites

Artur jesteś pewien? Ja myślałem, że chodzi o spadaków z Lanchesterami, bo Sterling to jednak konstrukcja, która najwcześniej miała szanse pojawić się na polu walki dopiero w 1945 r.

Tak czy owak szkoda, że tylko ogień pojedyńczy.

 

Wg Wikipedii Sterlingi były pod Arnhem, ten sam nabój jak w Stenach, problemów kwatermistrze nie mieli.

 

To meet the new requirement, George William Patchett, the chief designer at the Sterling Armaments Company of Dagenham submitted a sample weapon of new design in early 1944. The army quickly recognised its potential (i.e. significantly increased accuracy and reliability when compared to the Sten) and ordered 120 examples for trials. Towards the end of the Second World War, some of these trial samples were used in combat by airborne troops at Arnhem and elsewhere, where it was known as the Patchett submachine gun. Given that the Patchett/Sterling can use straight Sten submachine gun magazines as well as the curved Sterling design, there were no interoperability problems.

Edited by historian1970
Link to post
Share on other sites

Panowie-a tak bardziej w temacie komisowym ;) :

 

BAR Snow Wolf półroczny na gwarancji Gunfire sprzedam w dobre rączki z pudłem, papierami i legendą- 1100 pln do lekkiej negocjacji, stan igła- dwa razy w polu był (słownie) Egzemplarz użyty do recenzji WMASG.

 

Jestem w stanie podmienić na Garanda aeg

Link to post
Share on other sites

Witam poszukuję takie oto rzeczy z listy:

 

Bluza mundurowa M42 SS - roz. L

Spodnie polowe M40 - roz. L

Menażka M31 - demobil

Czapka polowa M43 feldgrau

Opinacze - demobil BW

Chlebak M31 - replika, zielona czarne paski

Puszka po masce p.gazowej niemiecka wraz z sznurkami

Manierka z zaczepem wraz z pokrowcem lub sam pokrowiec.

Ładownice na magazynki MP40 ciemnozielone.

 

Replika MP40 SRC

 

 

To mi na razie do głowy przychodzi.

 

Ceny do ustalenia indywidualnie.

 

Pozdrawiam Mateusz

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...