Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle ESS - Land OPS vs Profile NVG


Recommended Posts

Nie wiem które wybrać - Jakie są wady i zalety "niskich" i "wysokich" gogli ?

 

Które są bardziej uniwersalne... lepsze itd

 

Proszę o porady. Chcę aby współpracowały z hełmem (mich prawdopodobnie 2001)

Dobrze by było aby można było je nałożyć na maskę siatkową - ponieważ niedawno miałem zabieg chirurgiczny nosa, wszelkie uderzenia nie są wskazane.

 

Nie noszę okularów.

 

NVG PROFILE

 

http://allegro.pl/gogle-ess-profile-nvg-foliage-green-ucp-i2028606590.html

 

LAND OPS

 

http://allegro.pl/gogle-ess-land-ops-foliage-green-2-szyby-i2025441982.html

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja mogę za to coś powiedzieć na temat zakupów u fort_mil_pl. Zamówiłem gogle ESS sobie i kumplowi, ja wziąłem z 1 szybką przeźroczystą za 90zł, on z dwoma za 120zł. Doszły, wszystko ładnie pięknie, ale.. Moja szybka była dosyć wyeksploatowana, kilka rysek, niestety największa akurat na środku oka, gdzie rozmywała trochę obraz. Na szczęście kumpel stwierdził, że może się ze mną wymienić, bo i tak bardziej mu na czarnej zależało. Gdyby nie to gogle naprawdę w stanie bdb, tylko do przeprania oczywiście.

Link to post
Share on other sites

podpowiedzcie koledzy jak będzie z parowaniem tych gogli, tzn które faktycznie mniej parują czy land ops czy profile ?

 

(Nie)parowanie gogli to temat mityczny. Wszystko zależy od potliwości, wysiłku i aury. Ilość kombinacji tych czynników pomnożona przez liczbę wypowiadających się da Ci liczbę możliwych opinii. Możesz kombinować z magicznymi środkami i metodami, a prawda jest taka, że jak bardziej parujesz (jak np. ja) to rozwiązaniem może być tylko wyprucie gąbek (sam nie testowałem) lub kupienie gogli ESS Turbofan (niestety trochę kosztują), co i tak nie zapewnia 100% skuteczności. Te ostatnie mam i mogę potwierdzić, że działają, pod warunkiem, że się ma od początku wiatrak odpalony na najwyższe obroty.

 

Niektórzy chałupniczą metodą instalują samodzielnie wiatraczki w innych modelach (http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/117525-gogle-ess-turbo-fan/page__view__findpost__p__1580974)

 

Te gogle, które mają wentylację wspomaganą lub "naturalną" będą mniej parowały (też nie znaczy, że wcale!). Te, które są "zamknięte", nawet z podwójnymi szybkami, zaparują. NVG i Land Ops są zamknięte.

Link to post
Share on other sites

...to rozwiązaniem może być tylko wyprucie gąbek (sam nie testowałem)..

 

 

Potwierdzam. Posiadam Gogle ESS LandOps, parowały strasznie nie dało się w nich niczego zrobić 5min rozgrywki i nic nie widzę, w końcu ktoś z drużyny podsunął pomysł wyrwania gąbek(tych nad wywietrznikami), jak ręką odjął mgła zniknęła z gogli.

 

Jeszce taka moja mała opinia. Gogle kupiłem za 100zł kontrakty z afganu, jeżeli szukasz obszernych gogli pod które wejdą naprawdę duże oprawki jak jest to w moim wypadku a masz taką dziwną wadę wzorku co ja i soczewki kontaktowe są bardzo drogie, to jest to rozwiązanie idealne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...