Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GP-30 czyli zrób to sam...


Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do pallada jeżeli się dobrze orientuje że zakłada się go tak samo jak bagnety np. 6h4 czyli poprzez wsuniecie w ten ,,dzyndzel" pod kolankiem gazowym, nie wiem czy dam radę coś takiego zrobić :zastanawia: jeżeli nie to może być w inny sposób??? W niedziele dowiem się co do luf do GP-30 i Pallada, potem podam przybliżoną cenę. Chętnych na Pallada nie udzielają się tutaj żeby określać dla siebie miedzy innymi sposób mocowania itp. Zamek raczej nie będzie się poruszał.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe by było, gdyby ten pallad jakieś ładunki małe wytrzymywał, bez narażenia repliki... Przydało by się podczas pokazów : ) Mocowanie w zasadzie nie musi być takie dokładne. Zawsze można to jakoś opatentować, np pod lufę, spiąć czymś, czy nawet pod szynę ris. Głównie chodzi o to, by zrobić coś ciekawego (niekoniecznie mega- super) po tanich kosztach.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe by było, gdyby ten pallad jakieś ładunki małe wytrzymywał, bez narażenia repliki... Przydało by się podczas pokazów : ) Mocowanie w zasadzie nie musi być takie dokładne. Zawsze można to jakoś opatentować, np pod lufę, spiąć czymś, czy nawet pod szynę ris. Głównie chodzi o to, by zrobić coś ciekawego (niekoniecznie mega- super) po tanich kosztach.

Jeżeli chodzi Ci o to żeby włożyć do lufy peterdy albo coś to spokojnie wytrzyma ja w swoim Gp-30 już strzelałem fajny dym leci taki ,,lansiarski", ale jeśli chodzi Ci o to żeby załadować coś od ,,tyłu" i wystrzeleniu czegoś za pomocą spustu to jest nie możliwe (brak narzędzi i wystarczającej wiedzy).

Pozdrwiam

 

Celownik nie będzie ruchomy bo po co komu to :icon_biggrin:

Edited by jakim
Link to post
Share on other sites

Dało by radę :icon_biggrin: ale widzę że potrzebna by była raczka od akm'a kolba od AKMS wraz z montażem i gumowa nakładka od GN. Trochę by kosztowała kolba i ta guma ale widziałem ją na allegro niedawno :P

 

Edit: Nie wiem czy możliwe by było żeby złożyć kolbę.

Edited by jakim
Link to post
Share on other sites

<3

Ja już widzę jak leży przewieszony przez moje plecy ! :blush:

To w końcu jaki chcesz Pallad czy Pallad D??? Jak pallad d to koszty rosnął na chwyt, kolbę i gumę. Dostałem PW od Lesia że ma na sprzedaż kolbę więc liczę na odpowiedz,

Link to post
Share on other sites

W przypadku pallada sprawa nie jest tak prosta jak się wydaje. Oprócz przedniego punktu zaczepienia zostaje tył, czyli łoże, które było projektowane specjalnie pod pallada. Jest bakelitowe, z dwoma wzdłużnymi wycięciami od spodu w które wchodzą wąsy granatnika. Samo łoże tego typu widziałem w sprzedaży na rynku cywilnym tylko raz.

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuje za odpowiedz :icon_biggrin: Takie odpowiedzi to jest to prosto, krótko i na temat.

 

To w takim razie do zainteresowanych palladem to jak dalej jesteście zainteresowani???

 

Co do montażu pallada czyli nieważnie czy w AKM czy wz.88 czy wz.96 to wszędzie jest tak samo?? Te wciecia na ,,wąsy" są w tym wybrzuszeniu przy koncu łoża??

Link to post
Share on other sites

Cena za Gp-30 myśle że wyniesie 250zł wraz z przesyłką 20zł Zdziwiłem się że aż tak drogo będą chcieli za lufy. Sam nie wiele na tym zarobie.

Co do pallada to jak zrobie prototyp to cenę podam ale mysle że oscylował w cenie 300-350zł też za full opcję.

 

 

Pozdrawiam Jakim myślę że nie przeraziłem was ceną :blush:

 

4 rączki od Gp-30 w pracy już nabierają kształtu na rury będę czekał minimum 2 tygodnie :icon_cry:

Link to post
Share on other sites

No tak 250zł ale już masz przesyłkę w cenie. Co do pallada może i drogo ale chyba w inny sposób go nie dostaniesz oprócz kupna DEKO za 900zł . Myśle że to i tak się opłaca w Gp-30 masz w nim kawał grubej stali a nie jakieś aluminium co się wygnie. Drewno też nie jest jakieś tylko dębowe. Lufa to w ogóle kawał stali a nie odlew ze znal'u. Taki granatnik długo wytrzyma i nie rozpadnie się przy pierwszej kolizji z drzewem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...