Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASG dla nie pełnoletnich.


Recommended Posts

Jeżeli chodzi o otwartą "puszkę pandory", to nie mogę się zgodzić. ASG to zabawa, fakt, ale od patyków do kompozytu jest bardzo daleka droga, a nie krok dalej. Różnica nie polega na sprzęcie, tylko na tym, że kulka może faktycznie uszkodzić jakąś cześć ciała.

Ja wiem - "walcząc" na patyki też można komuś wybić oko, a przecież łebki na podwórku ochorny oczu nie moszą, bo nie muszą. A co jak zrobią łuk? Do tego wsyatrczy Robin Hood na Polsacie, kij, kawałek sznurka i huzia na Juzia. Myślę, że niepełnoletnich ogranie tylko ogarnięty opiekun prawny będący bezpośrednio na miejscu wydarzeń.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do wypowiedzi użytkownika "smutas", to myślę że większy niesmak będziesz miał, kiedy kilku takich nastolatków skopie ci du.... na ulicy, więc lepiej żeby bawili się w asg, (z opiekunem oczywiście) zamiast "latać" po mieście i zaczepiać ludzi, po wypiciu jednego piwa.

Od kiedy ASG stało się formą resocjalizacji młodocianych przestępców? Widać nie jestem na bieżąco... :icon_confused:

 

 

A ja wam dam przykład z innego podwórka, gdzie nie ma najmniejszego problemu by dzieci - pod opieką dorosłych (rodzica lub pełnoletniego opiekuna) - również brały udział w zabawie, która może się niektórym wydawać dużo bardziej niebezpieczna niż ASG.

 

Przykładem będzie strzelanie z wiatrówki - zawody HFT/FT. Nie wchodząc w szczegóły - zabawa polega na strzelaniu z karabinków pneumatycznych (do 17 dżuli) na specjalnie wyznaczonych torach w terenie (lasy, żwirownie, opuszczony PGR itp.), gdzie celami (40 szt. na tor) są metalowe figurki, które składają się po trafieniu w "kill zone". Taka bezkrwawa symulacja polowania na punkty.

 

Do tarcz niech sobie strzelają pod nadzorem nawet z broni palnej... Nie chodzi o to z czego strzelasz ale do czego (ew. do kogo :P ) Dlatego moim zdaniem airsoft dla dzieci nie jest ok. Gdy skończy 16 lat niech strzela pod opieką... ale 12 lat to zdecydowanie za mało.

Edited by Smutas
Link to post
Share on other sites

Panowie, dajcie spokój z tą resocjalizacja, bo to zaczyna być już żenujące. W moim poście , którego tak chętnie cytujecie, miałem na myśli, ze wole widzieć nastolatków mających jakieś hobby, a nie żeby zabierać pierwszego lepszego łobuza z ulicy na asg.

Link to post
Share on other sites
Wiadomość automatycznaTemat został zamknięty przez moderatora.Powód: Większość (jeśli nie wszystko), co mogło zostać powiedziane - już zostało. Jeśli uważasz, że wątek został zamknięty niesłusznie, zaraportuj go, a rozważymy jego ponowne otwarcie. Pozdrawiamy,Forum WMASG.PL Załoga WMASG
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...