Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

silnik do masada ACR- Magpul PTS


Recommended Posts

Witam

Chce wymienić silniczek w w/w replice, i tu prośba do was, o pomoc z wyborem odpowiedniego.

 

W replice mam SP130, i ok.450 fps, zależy mi na przyspieszeniu reakcji na spust, i w miarę cichej pracy samego silniczka. No i cena, fajnie byłoby zmieścić się w granicach 300 zł.

mam nadzieję, że w tej cenie kupię "raz, a porzadnie"

 

Odrazu powiem, że chciałem aby zamontowali mi układ MOSFET w serwisie ,przy zakupie repliki,lecz odradzono mi jego montaż, (mało miejsca na przewody, łatwo o uszkodzenie samego układu, itp.)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Może i masz rację, ale ja mam dwa, w miarę nowe pakiety NiMH 9,6 2000 mAh, więc narazie, wolałbym przy nich zostać .

A pozatym, do nowej batki Li-po musiałbym kupić nową ladowarke, gdyż moja nie posiada opcji ładowania Li-po, a mam taką.

 

http://www.taiwangun.com/akumulatory-i-ladowarki/ladowarki/ladowarka-rozladowywarka-procesorowa-do-akumulatorow-o-napieciu-od-2-4v-do-12v-mw.html

 

No chyba że, te pakiety, nie dadzą rady z mocniejszym silnikiem, to wtedy wymienię najpierw batke, ale nie ukrywam , że wolałbym wymienić silnik, który będzie dobrze działał na pakietach, które posiadam.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja myślę że to jest trochę totolotek , można trafić taki że się sfajczy po 2 strzelankach , a można trafić nieśmiertelnego.

Coś w stylu chińczyk ma dobry dzień- dużo ryżu - Silnik dobry , chińczyk ma zły dzień - mało ryżu - słaby silnik.

Widać Tuksiak trafił dobry :)

Zresztą co by porównywać ICS-a , czy systemę do elementa ?

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Ja myślę że to jest trochę totolotek , można trafić taki że się sfajczy po 2 strzelankach , a można trafić nieśmiertelnego.

Coś w stylu chińczyk ma dobry dzień- dużo ryżu - Silnik dobry , chińczyk ma zły dzień - mało ryżu - słaby silnik.

Widać Tuksiak trafił dobry :)

Zresztą co by porównywać ICS-a , czy systemę do elementa ?

 

No wlaśnie po co, kiedy ICS są slabsze od elementa, a bylo sporo przypadków, kiedy systema spalila się przy mocniejszej batce.

Link to post
Share on other sites

Pomimo że silniczki elementa są tańsze, to nie będę bawił się w loterie, bo do loterii to ja szczęścia nie mam, i pewnie trafie na wadliwy :), więc wybiorę SYSTEME.

 

Pozdrawiam

 

 

Tylko, żebyś się nie ździwił ;)

 

I radzę poczytać jeszcze pare tematów o silnikach !! i o produktach elementa i SHS

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Mam każdy z wymienionych w temacie silników. Element jest na prawdę super, kręci na m150 długie serie bez zająknięcia, na li-polu 11.1V.

 

Systema woli niższe napięcia, działa idealnie przy 9,6V, przy 11,1V już ostro się grzeje.

 

Z dobrych silników mogę wymienić jeszcze CYMĘ/P&J kosztuje niedużo a działa na prawdę nieźle.

 

W ICS-ie dosyć szybko zatarło się przednie łożysko którego nie umiem wymienić bo zębatka montowana jest na wcisk, tzn. oś silnika jest okrągła i zębatka montowana jest na gorąco.

 

Każdy z ww. silników ma niezły ROF, nie robiłem im dokładnych porównań ale wszystkie działają dosyć podobnie.

 

 

Link to post
Share on other sites

W ICS-ie dosyć szybko zatarło się przednie łożysko którego nie umiem wymienić bo zębatka montowana jest na wcisk, tzn. oś silnika jest okrągła i zębatka montowana jest na gorąco.

 

Potrzebujesz do tego narzędzia, kosztuje od 70 do 150 zł.

Link to post
Share on other sites

zębatka montowana jest na gorąco.

Nieprawda, jest do tego specjalny ściągacz. Napisz na PW, jak mi wyślesz silnik i nową zębatkę to Ci wymienię.

A silnik to obecnie albo Element UTU albo SHS (ew.PJ/Golden Eagle) reszta razem z systemą po prostu się nie opłaca.

Edited by Trzmielor
Link to post
Share on other sites

A widział ktoś wadliwego elementa UTU?... gadacie głupoty z tą loterią...

Właśnie widzisz, ja też nie widziałem, a systemy zjarane widziałem (co prawda te starsze magnumy), ale jednak. Dlatego pisanie takich bzdur o loteriach i tym podobnych mnie wkurza, bo najczęściej piszą ludzie którym "kolega powiedział", a sami danego elementu czy repliki na oczy nie widzieli.

Link to post
Share on other sites

Ja mam 2 magnumy jeden pod m150 ASCU i lipo 11.1v drugi pod M160 mosfeta z AB i też lipo 11.1v, nie mam co narzekać. Nie widziałem silnik który ma taką dużą moc i szybkostrzelność przy tym, zresztą w jakimś temacie na forum jest tabelka z porównaniem. Prawdą jest że te wszystkie shsy elementy tornado są mocne ale podłaczcie do nich 14,4v to pójdzie dymek, a magnum to znosi:) co do sypania się ich czy systemy to zależy też od ciężkiego palca:)

Link to post
Share on other sites

Dzięki panowie za opinię, jak pisałem wcześniej, byłem zdecydowany na "SYSTEME MAGNUM", i dobrze że wczoraj później z pracy wróciłem, i nie miałem czasu złożyć zamówienia, bo teraz nie jestem pewien, czy to jest dobry wybór.

Nie zależy mi na drogim i markowym, a na takim, który będzie wydajny na pakietach 9.6 V, (SP130) i cechuje się, cichą pracą. (stokowy jęczy jak wół przy zaprzęgu:) )

 

Z drugiej strony, z tego co sprawdziłem wynika, że wieksząść w/w silników, przystosowana jest do pracy z mocniejszymi sprężynami niż moja, więc jaki bym nie wybrał, powinno być dobrze.

Pytanie tylko, który będzie efektywniejszy przy użyciu baterii o napięciu 9.6V ?

 

I jak ktoś może mi podać linka, do tematu gdzie znajdę tą tabele z porównaniem silników, bo jakoś nie mogę znaleść.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...