Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

 

zastanawiam się nad zakupem nowej kamizelki (stara poszła w pierdut, znaczy popruła się) i waham się między:

 

1)Condor MPC

2)PC-4 Orlik

3)PC-6

 

Proszę was o opinie dotyczące tylko wyżej wymienionych kamizelek; jak się je nosi, jakość zastosowanych materiałów, stosunek cena/jakość.

Najlepiej jakby wypowiedzieli się użytkownicy. Proszę też ograniczyć offtop do mninium.

Szukałem na forum i nie znalazłem lub posty zawierały informacje które mnie nie interesują

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Nie używaj czerwonego koloru, który jest zastrzeżony dla Administracji forum!

 

Królik

Edited by Arafat (KSK)
Link to post
Share on other sites

Mam Orlika od 3 miesięcy. Materiał to cordura i jest dobrej jakości, nie rwie się czy przebarwia. Szwy na naprawdę wysokim poziomie, żadna nitka nie zwisa czy odpruwa się. Bez płyt będzie po prostu na Tobie wisiała i będzie sprawiała wrażenie szmaty. Z płytami oczywiście jest niezmiernie niewygodnie podczas czołgania, ale komfort noszenia czy biegania w PC4 wzrasta. Kolejnym plusem to waga kamizelki, moja na sucho z ładownicami nie przekracza 1kg. Najwięcej ile mi się udało do tej pory wepchać to 7kg i za bardzo tego nie odczułem. Jedynym minusem może okazać się mała ładowność kamizelki, po prostu powierzchnia molle nie jest piorunująca, trochę więcej upychałem na swojej chińskiej kamizelce. Co do ceny/jakość niestety się nie wypowiem, jeszcze za mało rzeczy w swojej karierze ASG nosiłem :). Dodam, że nie można jej porównać jakościowo do chinoli - każda chińska kamizelka na pierwszym treningu mi się pruła.

Link to post
Share on other sites

Rocky, Gecko zadał jedno z ważniejszych pytań- będziesz nosić płyty?

Drugie, nie wiem, czy nie ważniejsze- gdzie najczęściej będziesz stosować swoje oporządzenie? Częściej strzelasz się w lesie, czy w budynkach?

I trzecie- czy masz zamiar robić jakąś rekonstrukcję, czy poprostu szukasz czegoś dla siebie?

Gracze, szczególnie młodzi, często idą w lans, co wcale nie jest dobre. Przykładem może być nowy gracz w naszym powiecie- ma snajperkę a chce zintegrowaną kamizelkę kupić- bo przecież to lans jest :)

Nie wszystko złoto co się świeci, warto zastanowić się, czy naprawdę warto pchać się w takie kamizelki, czy jednak nie lepiej jest wziąć coś bardziej odpowiedniego do terenu w którym najczęściej się strzelasz.

Rageus- tego typu kamizelki były projektowane nie po to, żeby nosić na nich tysiąc pięćset magów i Bóg wie ile jeszcze czego. PC i kamizelki zintegrowane są zaprojektowane do krótkich działań w terenie zurbanizowanym, stąd też mniejsza ilość miejsca, zapasy wozi się w pojazdach. Chociaż mi udało się zmieścić całkiem dużo na swoim FAPC, pomimo że jest to dość mały plate. Mój PC z wkładami waży 5kg, + 3kg 6 magów do długiej, + inne szpargały około 1-3kg, no i woda, czyli kolejne 2kg (znikające z czasem) a i tak jest całkiem komfortowo.

Co do tych kamizelek, które dałeś- nie miałem okazji akurat tych modeli nosić, natomiast miałem coś pomiędzy PC-6a Orlikiem (customowy projekt szyty przez Qbona), za małe toto było jak dla mnie. Jeśli miałbym do wyboru coś z tych trzech- brałbym Orlika. Zastanawiałbym się tylko, czy potrzebne by mi było miejsce na boczne płyty, z których korzysta się aktualnie w szczególnych postawach strzeleckich, np przy obsłudze kaemu w pojazdach.

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od podstawowego pytania.

Czy chcesz nosić plyty?

Przepraszam, przepraszam :D. Nieobecność wywołana sesją i zaliczeniami. Tak będę nosić płyty, zamierzam robić luźne reko, wacham się między PMC a jedn. spec. Strzelam się różnie, raz las, raz budynki. Dużo upychać nie chcę i nie zamierzam. I tak, chcę się w to pchać. Mierzyłem w Specu Condora, Patterna 83, kilka chest rigów i dużo innych i właśnie Condor mi bardzo odpowiadał, dobrze leżał i materiał wydaje się solidniejszy. Chcę kupić "czystą" kamizelkę żeby później dobrać sobie poszczególne pouche. Orlika znalazłem przypadkiem i pomyslałem że wolę zapłacić za polski produkt, niż za zagraniczny.

 

Mam Orlika od 3 miesięcy.

Orlik to ta kamizelka na twoich zdjęciach?

 

P.S.

Króliku najmocniej przepraszam, zagalopowałem się z tym czerwonym. ;)

Edited by Rocky
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Posiadam obecnie Orlika, niestety nie posiadałem akurat MPC Condora (choć przymierzałem) lecz CPC i wystarczyło mi to, żeby jednak podziękować Condorowi za współpracę. Nie lubię Condora za jakość materiałów jakich używa i swojego CPC szybko rozprułem. Zaczęły po prostu puszczać szwy od molle. Akurat MPC jest dla mnie za wielki, Orlik dedykowany do SAPI M jest przyjemnie niskoprofilowy i nie krępuje ruchów. Posiadam dwie atrapy M i niebawem planuję zakup atrap ESBI. Ja bym brał Miwo ze względu na jakość, aczkolwiek wkurza mnie to, że Praszka uparła się na nieparzystą ilość pionowych oczek na taśmy, stąd nie zawsze można symetrycznie ułożyć kieszenie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Posiadam obecnie Orlika, niestety nie posiadałem akurat MPC Condora (choć przymierzałem) lecz CPC i wystarczyło mi to, żeby jednak podziękować Condorowi za współpracę. Nie lubię Condora za jakość materiałów jakich używa i swojego CPC szybko rozprułem. Zaczęły po prostu puszczać szwy od molle. Akurat MPC jest dla mnie za wielki, Orlik dedykowany do SAPI M jest przyjemnie niskoprofilowy i nie krępuje ruchów. Posiadam dwie atrapy M i niebawem planuję zakup atrap ESBI. Ja bym brał Miwo ze względu na jakość, aczkolwiek wkurza mnie to, że Praszka uparła się na nieparzystą ilość pionowych oczek na taśmy, stąd nie zawsze można symetrycznie ułożyć kieszenie.

 

Możesz powiedzieć coś więcej o CPC?

 

Widocznie trafiłeś na jakiś kiepski egzemplarz. Ja że swoją QPC wyrabiałem różne rzeczy i żadna taśma nie puszcza. A gwarantuję, że były dosyć mocno ciągane.

 

Jak się QPC sprawowało? Podobny jest do MPC o który mi chodzi, w końcu to ta sama firma, więc materiał i wytrzymałość musi byc na podobnym poziomie...

Edited by Rocky
Link to post
Share on other sites

Jak się QPC sprawowało? Podobny jest do MPC o który mi chodzi, w końcu to ta sama firma, więc materiał i wytrzymałość musi byc na podobnym poziomie...

W moim przypadku bardzo dobrze. Przy "układaniu" oporządzenia czasem dosyć mocno traktuję molle i jestem pod wrażeniem ich wytrzymałości. W lesie co jakiś czas się zachaczało w biegu o gałęzi i wszystko się trzyma. Kamizelka dobrze sprawuje sę zarówno z jak i bez sapi. Trzeba ją tylko dobrze dopasować na siebie bo zbyt luźna trochę denerwuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...