Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich. Zastanawia mnie jak mogę przeprowadzić profesjonalny tuning repliki M60 VN od PJ/A&K a mianowicie pomysł już mam, ale był bym szczęśliwy gdyby osoba bardziej doświadczona bądź posiadacze takiej świnki odezwał by się.

Mój pomysł:

 

Moc

- M150 promyka/systemy

- precel promyka

- guma Hop Up Systemy

Rof

- LiPo 11,1V

- system ASCU

Moje pytanie brzmi czy zębatki i inne podzespoły zniosą współpracę z taką baterią..

 

Mile widziane inne pomysły max 550fps rof ok. 20k na 1s

Link to post
Share on other sites

Spring i lufa OK ale gumkę zostaw stockową.Ja wymienił bym jeszcze tłok bo stockowy owszem jest mocny ale nie na m150 polecam coś od JBU,SHS,DF.

Systemu ASCU nie da rady założyć do tej replki,a lipo zębatki itd spokojnie wytrzymają.

 

Ja u siebie wyciągam 540FPS na m150 i bore-up Guardera.

Link to post
Share on other sites

Panowie tylko jest jeden problem, otóż lufa wewnętrzna w M60 ma 580mm a taki promyk ma 590m(PSG-1) i nie widziałem jeszcze 580. Jeżeli ktoś widział szukaną lufę proszę o linka. Najlepiej Guarder albo Promyk.

 

Oto części jakie chce zamontować w Śwince:

* LayLax - Prometheus - Sprężyna M150 albo Systemy

* Deep Fire - Tłok Titanium - Full Teeth

* VB Power - Bateria AEG - LiPo - 11,1V - 15C/25C - 2200mAh

 

Te części jako pierwsze w przyszłości Bore Up od Guardera i śilnik jakiś pod jeszcze większeg rofa (co do silnika otwarty jestem na propozycje)

Link to post
Share on other sites

Panowie tylko jest jeden problem, otóż lufa wewnętrzna w M60 ma 580mm a taki promyk ma 590m(PSG-1) i nie widziałem jeszcze 580. Jeżeli ktoś widział szukaną lufę proszę o linka. Najlepiej Guarder albo Promyk.

 

Oto części jakie chce zamontować w Śwince:

* LayLax - Prometheus - Sprężyna M150 albo Systemy

* Deep Fire - Tłok Titanium - Full Teeth

* VB Power - Bateria AEG - LiPo - 11,1V - 15C/25C - 2200mAh

 

Te części jako pierwsze w przyszłości Bore Up od Guardera i śilnik jakiś pod jeszcze większeg rofa (co do silnika otwarty jestem na propozycje)

 

Silnik zostaw stockowy - też jest dobry .

 

A w moim M60 jest stock 590mm = więc kup promyka 590mm

Link to post
Share on other sites

ASCU tam nie zamontujesz!

Zębatki warto wymienić i ja przy okazji wstawiłbym bore-upa, stockowy zestaw cylindra jest słaby.

Lufę kup promyka 550 dłuższej nie warto.

Tłok DFa odpuść sobie, szkoda kasy - urwie ostatni ząb. Kup SHS'a 14 zębów metalowych.

Silnik sobie odpuść, żaden sensowny nie będzie tam tak dobrze pasował jak oryginał.

Zamiast tego syfnego lipola kup coś porządniejszego np. turnigy nano tech 7,4v 2650mah 35-70C

Edited by Trzmielor
Link to post
Share on other sites

Trzmierol czy zębatki zniosą tą baterię ?

1. Sprężyna SP150 Guarder

2. Lufa 590mm Guarder

3. Tłok SHS z 14 stalowymi zębami

4. Bore Up Guardera

+ bateria prosił bym o linki do nich tak aby rof był fajny i stockowe zeby dały rade. (tak do 250zł) to sie w budrzecie mieści

 

Pisz staranniej, w przeciwnym wypadku Twoje posty mogą być usuwane. /LgN

Link to post
Share on other sites

To tak, poniżej znajduję się ostateczna lista części do tego M60

 

* Tłok SHS z 14 metalowymi zębami

* Sprężyna SP150 Guardera dająca ok 490fps-ów

* Bore Up Guardera

* Kable + Bateria LiPo 11,1V

A w dalekiej przyszłości Zębatki Helical Extreme Torque Up - M150-M190 od Ultimate

To wystarczy, mam nadzieje że wszystkie części będą pasowały bo jak nie to...

 

Dzięki wszystkim za pomoc, sukcesywnie będę gromadził te części do repliki i jak skończę wstawię tu osiągi (zasięg, for, fps-y itp itd)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Do m60 P&J nie wiem czy dobierzesz odpowiednią dyszę... tam jest długa dysza (nawet dłuższa niż w aug) więc musiałbyś się skoncentrować na normalnym zestawie cylindra i dyszy stockowej (chyba że zamówisz z allegro odpowiednią na wymiar...).

Ja jak robiłem tuning m60 to wstawiłem tylko gł. tłoka sensowniejszą, lufę systemy 590mm, gumkę systemy (tak to jest prawda) i sprężynę m135 elementa.

Wynik miałem 500 fps z małymi odchyłkami.

Klient jednak chciał 450fps na auto więc zmieniłem mu sprężynę na odpowiedniejszą.

Całą tą syfiastą chińską elektronikę wywaliłem łącznie z regulacją rofa (która mu nic nie dawała) i zastąpiłem to porządnymi kablami modelarskimi i prostym mosfetem.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

mam prośbę o ocenienie tego co mam zamiar wstawić do świnki:)

kupiłem ją używaną rozkręciłem gearboxa noi jest trochę do wymiany;)

tak więc co mam a nie zamierzam wymieniać to:

-silnik elementa taki:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_218&products_id=5573&name=Element_-_Silnik_Ultra_Torque_-_Krotki

-zębatki stockowe A&K

-cylinder i jego głowice z tego zestawu

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_157&products_id=4352&name=Deep_Fire_-_Zestaw_Bore_Up_-_MP5

-dysza stockowa i popychacz też

-prowadnica sprężyny stock bodajze raczej zmieniać nie będe

 

I teraz co by trzeba wymienić :

-tłok wraz z jego głowicą.Hm tutaj nie mam pomysłu co można wsadzić prosiłbym o pomoc:)(jak zauważyłem to jest to tłok elementa o taki http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_140&products_id=7202&name=Element_-_Tlok_Wzmocniony_-_Full_Steel_Teeth_-_IN0405#!prettyPhoto z tym ze ma mocno zjechane zęby tak więc nie wim cyz da się wymienić samą listwe z zębami czy od razu cały tłok wsadzić nowy)

-spręzyne.tutaj myśle and jakimś 150 np takim:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_132_402&products_id=2320&name=MadBull_-_Sprezyna_M150

tylko tutaj moje pytanie czy zębatki dadzą rade takiemu czemuś??bo silnik powinien chyba tłok jak się da dobry też powinien wytrzymać.

-łożyska.kolega mówi że ma 8mm G&P.Dobre będą??jeśli nie takie to jakie mozna dać zeby wytrzymały takie obciazenie??

-myślę nad jakąś precką.Czy taka by uszła??

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_129_374&products_id=2029&name=MadBull_-_Lufa_Precyzyjna_6.03_Black_Python_-_590mm_-_PSG-1

 

prosiłbym o pomoc z tym zestawieniem:)docelowo wszystko będzie chodzić pod lipo 11.1:)

Edited by jakubj123
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...