Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WZ.93 - nadwymiar.


Recommended Posts

A mianowicie, jak wygląda kwestia tych mundurów na osoby 195cm+ ?

Osobiście największy jaki znalazłem, opiewa na 190.

Kupuję przez internet, i się zastanawiam czy te mundury mają jakiś zapas w tym rozmiarze.

Ma ktoś własne doświadczenia którymi by sie podzielił?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o kontaktowe rip-stopy to mam 178 wzrostu, a mundur szyty na 172 i po założeniu mam jeszcze trochę luzu (a nogawki zakrywają mi z tyłu całą pietę - więc absolutnie nie ma mowy o tym że wyjdą ze cholewek). Mym zdaniem z munduru szytego na 190 powinieneś być zadowolony. Co najwyżej szelki od spodni mogą powodować lekkie wżynanie się w 4 litery . Po moim przypadku odnoszę wrażenie że guma w szelkach troszkę się rozciągnie z czasem, a nawet jeśli się mylę to faktem jest że szelki można odpiąć i używać spodni bez nich.

 

Jeśli nie uda się z kontraktami to dodam że Helikon ma a'la hamerykańską rozmiarówkę więc spokojnie ich extra large pomieści żołnierzy sporych wzrostem jak i sporych obiętością.

Link to post
Share on other sites

Za duży pas to norma u Helikona, ciężko dobrać ideał. A co do munduru nad wymiar to mój znajomy z Wojska ma 202cm wzrostu, więc musisz albo cierpliwie czekać aż ktoś wysoki będzie sprzedawał mundur, albo odezwać się do KAMY. Ewentualnie pozostają Ci mundury Helikona lub MIWO.

Link to post
Share on other sites

Rozmiarówkę WP należy uznawać za zaniżoną, w zależności od umundurowania, w przypadku mundurów jest to rozrzut rzędu 10cm, tak że mundur z metki na 190cm będzie dobry na osobę o wzroście 200cm, w zależności od producenta może być też dobry na osobę o wzroście do 205cm.

Z kolei z odzieżą ochronną tzw. gore-texem / ceratexem to inna bajka... Spodnie odpowiadają rozmiarowi z metki - jeśli mamy np rozmiar 184 to spodnie będą dobre na osobę 180/190cm wzrostu. Zaś co do kurtek... tutaj rozrzut sięga nawet do 15cm ;)

Osobiście mam 173cm i noszę kurtkę z metki na 160cm. Choć trzeba też zwrócić że kurtki celowo są dłuższe szyte.

 

Do producentów mundurów dla wojska nie masz się co zwracać - nic od nich nie kupisz ponieważ oni mają podpisaną umowę z MON i jak się dowiedziałem krój jest zastrzeżony dla wojska - takie info dostałem od KAMY swego czasu gdy do nich pisałem z zapytaniem o 100 mundurów! to o jeden nie ma co pisać :) Chyba że chcesz się tylko dowiedzieć jakie największe robią to być może uchylą ci rąbka informacji :)

 

Helikon... rozmiarówka trochę kicha.. ;) Ciężko u nich dostać coś co będzie dobre na wysoką i szczupłą osobę.

 

Z miwo podobnie jak z helikonem. Ale towar zdecydowanie lepszy jak helikon ;) Swoją drogą polecam jako posiadasz takowego munduru :)

Link to post
Share on other sites

Oba miwo zrobią na zamówienie każdy rozmiar (patrz mundur dla Gortata od Miwo L), nawet nie powinno być jakoś drożej.

 

Nie wiem, czy tylko mi się tak trafiło, ale mundur od Kamy, w którego posiadaniu jestem, odpowiada dokładnie swojemu rozmiarowi z metki - o te 4 cm za krótki, 10 cm w klacie za wąski, a w biodrach ze 5 cm za szeroki :wink: Ale lepszego nie mogłem znaleźć, też jestem niewymiarowy...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...