Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jestem prawie pewien, że jest to strzelba SAIGA 12, powstała na podstawie kałasza.

edit

Izhmash has officially unveiled the first working prototype of the AK-12 Assault Rifle. According to Max Popenker there will be two models, a Light model (5.45x39mm, 5.56x45mm and 7.62x39mm)

 

Jednak intuicja mnie zawiodła :D A wystarczyło kliknąć w link :<

Edited by Miuek
Link to post
Share on other sites

Jestem prawie pewien, że jest to strzelba SAIGA 12, powstała na podstawie kałasza.

edit

 

 

Jednak intuicja mnie zawiodła :D A wystarczyło kliknąć w link :<

Nie no bajka :) Sam napisałeś bzdurę i jeszcze wkleiłeś cytat który ją obala. :maniak_OK:

Tak trzymać kolego :maniak_jezyk2:

Link to post
Share on other sites

Ludzie ogarnijcie się. Chłopak walnął bzdurę, ale potem się zreflektował, wyedytował ,sam się przyznał do błędu, a Wy po nim jedziecie :P

 

Nie wiem jak Wam, ale mi się podoba. Cieszę się, że ruska myśl techniczna nie umiera i siermiężna forma dalej pozwala cieszyć oko.

Link to post
Share on other sites

Kolejny kałach którego wyprodukują 1000 szt, zabraknie kasy, nie spełni wymagań itp itd a Rosjanie nadal będą strzelać z AK 74 ;-)

 

 

Swoją drogą upchali szyny wszędzie gdzie się dało, że nawet Cyma ze swoim AK 47 Tactical by się nie powstydziła :cool:

Link to post
Share on other sites

Ale przynajmniej kolba jest wielkim skokiem naprzód w ich broni :P nawet jak nie wyjdzie całość to może ja zaadaptują :P Bo do tej pory , jak już widziałem AK-74/1XX z regulowanymi kolbami w rękach rosyjskich specjalsów to były to kolby zagraniczne np. FAB...albo rodzime kopie tych kolb...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Może i nie wygląda rewelacyjnie, ale w sumie Arthur ma rację - ma strzelać, być niezawodna, a nie wyglądać (sam to powiedziałem przy AA-12 kiedyś; pewnie włoscy styliści już mnie namierzają).

Ciekawe co z tego wyjdzie, najbardziej zainteresował mnie ten fragment:

 

Nowy Kałasznikow został poważnie unowocześniony, stając się platformą dla ponad 20 wariantów broni. Do karabinu mogą być zamontowane m.in.: bagnet, latarka, granatnik, lub też celownik laserowy oraz optyczny. Przewidziano także kilka wersji magazynków mieszczących w sobie od 30 do 95 pocisków.
Edited by Ecek
Link to post
Share on other sites

Z tego co widze, to Rusy zastosowaly system siegajacy poczatkow ubieglego wieku ....tj bezpiecznik to jedna dzwignia, przelacznik rodzaju ognia do druga.

W takim ukladzie zwykly akacz jest bardziej uzyteczny ....

Dzwignia suwadla tez jest umieszczona troche dziwnie. Jesli ktos bedzie nieuwazny, to strzelajac upierniczy sobie kciuka...

 

Muszka to tez wynalazek dosyc stary, i ten typ jest dosc nieporeczny. Nie prosciej bylboy zrobic cos takiego jak w m4 /16 ? Jest znacznie wygodniej ( nt tego nie bede sie rozpisywal, Zrobil to jeden z modow w ktorym tam poscie ).

 

Zreszta, my tu nic innego nie robimy jak gdybamy i usilnie wmawiamy sobie,ze jestesmy forumowymi ekspertami ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 4 years later...

Warto odświeżyć temat, zwłaszcza, że program AK-12 z czasem ukazał "nieśmiertelność klasycznego AK".

 

maxresdefault.jpg

 

Koncern Kałasznikow miał spore kłopoty z poprawnym funkcjonowaniem poprzedniej wersji AK-12. Niestety utajnione (może ktoś wie coś więcej?). W miarę postępu prac uprościli prawie wszystko co się dało, łącznie z powrotem do klasycznego zwalniacza magazynka (sic!). Na koniec największe wrażenie robi chyba kwestia osadzenia lufy, podobno łatwej do wymiany. Widać pewne zmiany w miejscu jej osadzenia. Klucz na komorze gazowej podobno służy do montażu, nie wspominali o regulatorze gazowym.

Strzela pojedynczym, serią po dwa i ciągłym.

 

 

Czyli "prostsze jest lepsze"... :). Wersja AK 12 2016 wygląda jak typowy "zestaw modernizacyjny z USA", ciekawość budzi co właściwie wykombinowali z tą lufą, poza tym, że jest "swobodna". Zwłaszcza, że korpus jest niemal identyczny z AK-74 (poza tylnym mocowaniem "kryszki"). Z detali nieco dziwi, że nie dodali w selektorze "tylnego skrzydełka" jak w AK przerabianych dla swoich specjalsów, co pozwala na dobrą obsługę także lewą ręką.

 

Do kompletu RPK-16:

rpk-16-35WI.jpg

 

Andrey Kirisenko twierdzi, że to LKM i broń wyborowa w jednym, podobno już zamówiona:

https://www.youtube.com/watch?v=OoRvzgauCJM

 

Przy okazji, ciekawe, że nie zastosowali w AK-12 tej samej komory co w RPK-16.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...