Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kalendarz zapowiedzi i gier ASH


Recommended Posts

  • Replies 336
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

W ostatni weekend sierpnia będzie "El-Alamein 1942", ale cóż, tym razem po raz kolejny odpuszczamy klimaty Waffen SS i US Army. Temat zostanie założony jak tylko ustalimy gdzie dokładnie będzie gra, ale wiele wskazuje, ze prawdopodobnie tam, gdzie zeszłoroczny "Tobruk" (vide żwirownia w Pałczewie k. Łodzi, znana z cyklu "Ardeny").

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Niestety. Dobre gry z WW2 już dawno się skończyły. Dlatego aktualnie odświeżam sobie wszystkie części Medal of Honor, potem Call of Duty (do 2 części włącznie). Przynajmniej na chwilę zabiję czas. No i postrzelam do Niemców, bo ostatnio akurat mam taką nieodpartą ochotę :icon_wink: (nie, nie jestem psychopatą)

Edited by ColtS
Link to post
Share on other sites

Trzymamy kciuki. Dajcie znać odpowiednio wcześniej, to zbierze się więcej chętnych.

 

Z obliczeń alianckich naukowców wychodzi na to że Łódź, jako najbliższa geometrycznego środka Polski ( miejscowość Piątek) powinna ponownie zorganizować imprezę historyczną.

Edited by NNico
Link to post
Share on other sites

Trzymamy kciuki. Dajcie znać odpowiednio wcześniej, to zbierze się więcej chętnych.

 

Z obliczeń alianckich naukowców wychodzi na to że Łódź, jako najbliższa geometrycznego środka Polski ( miejscowość Piątek) powinna ponownie zorganizować imprezę historyczną.

I zorganizuje. "El-Alamenin 1942" nie było naszym ostatnim słowem. Mimo, że raczej nie w terenie zabudowanym to jednak Amerykanie powinni być ukontentowani bo plany są ciekawe. W tym roku jednak już odpuszczam bo też chciałbym sobie postrzelać, a nie tylko doglądać czy kwasów nie ma ;)

Link to post
Share on other sites

Dakota z Poznania pewno wyleci :icon_biggrin:

No to mnie też nie może zabraknąć.Desant z wami to zawsze przyjemność.Z takim towarzystwem mogę skakać w ciemno.

A do tych co piszą że mało się dzieje ,to w tym sezonie zaliczyłem 4 piękne historyczne strzelanki ,a zapowiada się piąta.MIODZIO!!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Moze jakby sie zmobilizowac.. Łódź centrum Polski, trochę sowietów na pewno gdzies sie uchowało, a stylizacja nie wydaje sie byc mocno skomplikowana. Brakuje poprostu tych klimatów łagodnej zimy. "Stalingrad" to dobry przykład, ale można oczywiscie pomyslec o innych operacjach. Chodzi tu bardziej by ASH nie zapadało w sen zimowy.

Link to post
Share on other sites

Wedle logiki tak właśnie powinno być. Natomiast ostatnią grą na której zebrała się porządna grupa sowietów (ze dwudziestu paru) to był

Wał Pomorski organizowany przez kolegę Orłosia wczesnym marcem 2013r u nas na Leganie. Zebrało się ich tylu, bo sporo naszych lokalnych amatorów ASH ma zamiłowanie do LARPów i wszelkich scenariuszówek (podobnie jak kolega Domin i jego ekipa).

 

Mówiąc wprost: jak się uprzemy, to ogarniemy kilkunastu, może do 20 komuszków, ale szkopków zawsze znajdzie się więcej. Szkoda, bo Stalingrady które robiliśmy kilka lat temu w teranach zurbanizowanych miały rzeczywiście mega klimat (zwłaszcza ze oba były przy -15 stopniach :D i zapasowe batki do AEG trzymane były dosłownie pod pachami i na jajcach żeby choć trochę odżyły, a gros ludzi miała choć rezerwowego sprężyniaka)

 

Jeśli z wczesną wiosną Fleischer będzie kombinował coś na swoim terenie (bądź co bądź właściwie w ramach prawdziwego Wału Pomorskiego) to można spróbować reanimować ideę frakcji sowieckiej w ASH.

 

Oczywiście wszystko powyższe pisałem w odniesieniu do ASH, a nie strzelanek ze scenariuszem opartym na WW2, które również się zdarzają w kraju i za granicą. Różnica kluczowa to absolutny OBOWIĄZEK stylizacji (a nie tylko grzeczna sugestia, która owocuje że wystylizowani stanowią do 20% wśród uczestników z multicamach i z laserami na HK416)

 

Pzdr

G.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że nie jeden z nas chciałby wrócić do takich klimatów. Zapewne szkopów by było więcej, ale odpowiedni scenariusz może to skutecznie wyrównać. Dobrze rozgłosić imprezę, promując czerwoną stronę mocy, z uproszczoną w granicach rozsądku stylizacją, i będą sowieci, ostatecznie stworzyć trzecią stronę, jak kiedyś Orłoś zrobił. Zurbanizowany teren też by przyciągnął wielu maniaków air-softu-historycznego. Ja sam muszę przyznać, że jak działam w ASH od końca 2013 roku jeszcze nie miałem okazji grać na takich terenach ;/

No nic czekamy na cynk organizatora, i machinę będzie można ruszyć, bo skoro są ludzie którzy pamiętają tamte imprezy, to myslę, że niewiele stoi na przeszkodzie by to powtórzyć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...