Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mauser 98k G980 G&G CO2


Recommended Posts

Myślę że czas zacząć temat o nowym mauserze, bo z tego co widać firma G&G ukończyła go i lada chwila będzie w sklepach (przynajmniej na dalekim wschodzie).

 

Link do strony G&G z mauserem: Mauser G&G

 

Ciekawy sposób na regulowanie hop-up - poprzez kręcenie śrubą która ma za zadanie trzymać kolbę "razem".

 

I Szyna mocująca typu ZF-41 - stosowana do montażu mocowań , myślę że jest dość dobrze odwzorowana, tylko ciekawe czy tylko luneta firmy G&G będzie pasowała..

 

Moim zdanie dość koszernie wygląda... nie wiadomo tylko jak będzie z jakością kolby drewnianej - przekonamy się o tym w rzeczywistości, bo na zdjęciach z targów Airsoftowych wyglądała trochę inaczej... zawsze można zdjąć ich bajcowanie/ lakierowanie i samemu zabejcować, lub wymienić kolbę ;)

 

Zaletą jest zawarcie w komplecie razem z repliką paska nośnego (moim zdaniem całkiem znośna replika), i dwóch magazynków! zawsze można ten o słabszej mocy podkręcić :happy:

 

Długość lufy wewnętrznej: 577 mm. (ma być to lufa precyzyjna).

Przy około 550 fpsach może być całkiem niezłym karabinem wyborowym, dodając jeszcze że kapsuły 8 gramowe CO2 można zawsze wymienić na kapsuły 8 gramowe NO2 które podobno dają stabilniejszą prędkość wylotową... 9 strzałowy magazynek jest wystarczający, będzie nareszcie grywalna wersja mausera ;) (nie licząc Tanaki )

 

W przeciągu miesiąca mauser pojawi się w mojej zbrojowni, zamieszczę wtedy obszerną recenzję ;)

 

edit

 

Można go kupić jeszcze w UNCOMPANY i AST - airsofttaiwan, w tym samym czasie powinna być też w Wielkiej Brytanii - widziałem ją w jednym ze sklepów w opcji preorder. (ale w WB cena jest sporo droższa.) (sam sprowadzam z WGC).

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że wszystkie mausery są stalowe, tylko w wersji seryjnej wymalowane czarną farbą... dlatego wyglądają gorzej...

Drewno w zbliżeniu wygląda dość dobrze jak na daleko wschodnie ;)

 

Dane mausera ze strony G&G:

 

Material AL6061/Steel/Zinc/Plastic/Nylon/Fiber/Wood

Overall Length 1072 mm

Weight 3715g

Inner Barrel Length 577 mm

CO2 Typ 8 gram cartridge

Magazine 9 Rounds

Muzzle Velocity 90-210m/sec with 0.2gBB

Firing Mode Single Shot Bolt Action / CO2

 

Jest napisane że Steel... tylko nie wiadomo co z tego "Steel" zrobili.. jak się pojawi to zrobię testy magnesem i zobaczymy co się pod tą czarną farbę kryje ;) :icon_biggrin:

Edited by Witzland-942
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jeszcze nie mam, bo pierwsza partia do WGC mauserów nie doszła.. coś z nią było nie tak i sklep WGC czeka na drugą partię.. a że zrobiłem preorder już trochę temu to nie mogę kupić gdzie indziej i pozostaje tylko czekać...

Co do nabojów CO2 to można je kupić taniej.... albo zastosować naboje NO2 ;) (czytałem że NO2 mają trochę lepsze parametry)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pojawily sie pierwsze problemy wsrod moich znajomych z uzytkowaniem tych replik :(

 

Po 1 - bardzo duza rozbieznosc fps na tym samym magazynku

Po 2 - Problem przy wyjmowianu nabojow co2

Po 3 - zarysowania na zamku juz po kulku strzalach

+ jeszcze pare drobiazgow

 

Ogolnie replika pieknie wykonana , ale niestety troszeczke nie dopracowania . Trzeba poczekac na ver2.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • 4 months later...

Po krótkim teście:

 

Problemy z magazynkami:

- nieszczelność górnego zaworu, po rozebraniu, smarowaniu jest ok,

- drugi magazynek - zakleszczenie się kapsuły z CO2 i zniszczona uszczelka doszczelniająca styk kapsuły z "zbijakiem" kapsuły (chyba wiadomo o co chodzi :icon_razz: )

Co do osiągów i celności to przyzwoita, na dystansie 50m w miarę celna.

Na jednej kapsule można wystrzelić 2 magazynki z prędkością ~ 500fps, z kolejnymi strzałami osiągi maleją.

 

Dużą zaletą jest to, że replika jest bardzo cicha co bardzo się przydaje w przypadku replik o małej sile ognia.

 

Jeśli chodzi o wygląd:

Drewno trzeba uwolnić z taiwańskiej "bejcy". Bejca ciemny orzech i wcieranie oleju lnianego dają +50 do lepszego wyglądu repliki.

Pas nośny, który dołączony jest do repliki jest niestey marnej jakości(skóra jak pantofle z targowicy i znak G&G na sprzączce pasa...), wymieniłem na kopię od Nestofa.

Stopka kolby ma też logo producenta + grawerkę "TAIWAN" - do umiejętnego zeszlifowania lub wymiany.

Malowanie elementów metalowych zwykłą czarną farbą. Część metalowcyh elementów została przeze mnie pooksydowana na zimno.

Praktycznie wszystkie metalowe elementy zewnętrzne repliki są ze ZnAl'u, lufa aluminium, stalowa jest jedynie osłona muszki.

 

Ogólem replika fajna ale wymaga włożenia odrobiny pracy aby wyglądała jak należy.

Według mnie za tą cenę wykonanie powinno być bardziej dokładne.

Jeśli ktoś chce mieć kolejną perełkę do arsenału to ok ale jako replika główna to raczej bym odradzał.

 

Wie ktoś może jak sprawują się magazynki na Green Gas dostępne na Gunfire?

Jaką prędkość początkową generują?

Edited by wania56
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...