Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowy (nie bijcie :D)


Recommended Posts

Siema. Tej wiosny chciałbym zacząć swoją zabawę z asg. No i jak to każdy nowy miałbym pare pytań.

1) No to na początek trzeba kupić replike. Wyznaje zasadę że lepiej zebrać "trochę" więcej i kupić coś co da mi przyjemność z zabawy. Lecz oczywiście bez przesady. Myślę że 500 zł za samą replikę to taka górna granica. :) Znalazłem dwie ciekawe opcje, i prosze was o prównanie ich i napisanie waszych propozycji.

Cyma cm 0.28 (to standardowo, jest względnie tania i to jest dla mnie plus)

Kałach

Jg AUG (już troche droższy, czy warto wydać to ponad 100 zł więcej?)

AUG

Replike będę kupował dopiero na wiosnę więc nie ma pośpiechu.

2)Sprawa munduru, na tym nie znam się w ogole, ale ten mi się podoba:

Mundur

Mundur

Czy byłby on ok?

3) Buty: posiadam jedynie glany, i jakoś nie mam ochoty dodatkowo jeszcze zbierać pieniędzy na buty. Więc czy glany będą dobre do asg? Mam jeszcze jakieś wojskowe buty w domu ale 1-2 rozmiary za duże...

4)Czy bronie od razu są dobre do użytku czy na sam początek trzeba w nich coś zmieniać (gumke hop-up, baterie czy coś w tym stylu)?

Link to post
Share on other sites

Odpuść sobie za duże buty możesz żałować jeśli ich użyjesz.

Co do munduru jest ok,replika hmm,za 500zł można kupić RK od Boyi.

 

Bronie do użytku są na starcie de facto dobre,lecz radzę pomyśleć w przyszłości o jakiejś ładowarce mikroprocesorowej.

Link to post
Share on other sites

Tylko te rk to wszystkie widze powyżej 500 :D Na początku myślałem o czymś do 200zł, więc już i tak dużo podniosłem granice.

A ten aug podoba mi sie właśnie przez to że to aug.

Kałasznikowa ma każdy, dlatego też raczej chciałbym coś innego :)

Link to post
Share on other sites

I AUG i CM.028 będą dobre.

Do AUGa trudniej o magazynki (i inne części - zewnętrzne, bo GB ma standardowy) w rozsądnej cenie, i przedni chwyt lubi się urypać (nie wpływa to na użytkowanie repliki, ale faktem jest).

 

Glany to nie są dobre buty do ASG. Są wysokie, ale nie mają konstrukcji chroniącej staw skokowy, i podeszwa też nie zapewnia przyczepności. Niektórzy w tym biegają ale ja Ci odradzę. Szukaj dalej.

 

Mundur - tak, flecktarn z demobilu to dobry mundur. Solidny, świetnie maskuje w naszych lasach, niedrogi (ale myślę, że te spodnie da się znaleźć taniej: posprawdzaj Allegro). "Bluza" którą podlinkowałeś to tak naprawdę koszula mundurowa - fajna na lato, ale na chłodniejsze pory roku może być krucho. Poszukaj kurtki. Dołóż do tego coś na głowę - najlepiej kapelusz, ale czapka z daszkiem też może być.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz 500 zł na replikę, to nie ładuj się w 028, szkoda Twoich nerwów. Skombinuj 50 zł więcej i starczy na gietę cymy. Nie jest to AK, też ich na strzelankach mnóstwo, ale wygląda mniej klasycznie. Poza tym magazynki są łatwo dostępne.

 

Tego AUGA nigdy na swoje oczy nie widziałem, więc się nie wypowiem.

Link to post
Share on other sites

Co do munduru to spokojnie, wiem że to tylko koszula. Kurtke znalazłem na allegro zaraz po tym jak zrobiłem ten temat, i zapomniałem dopisać. Myślę że na początek pobiegam w tych glanach, a przy jakimś większym przypływie gotówki zainwestuje w coś co się bardziej nadaje. A co do nakrycia głowy, lepszy hełm, kapelusz, czapka, może kominiarka? Żeby to pasowało do gogli bo one są jak dla mnie najfajniejszą ochroną oczu :)

Edited by mustaf
Link to post
Share on other sites

Auga używałem - replika ładnie zrobiona, prawie bezawaryjna (przynajmniej u mnie w ciągu roku nie było żadnej awarii) jednak po jakimś czasie semi przestanie Ci działać i rączka może się urwać.

 

Dobry zasięg, lufa jak w m14 (jednak to po 500fps długość lufy ma znaczenie) i ogólnie wygodna replika... nie czuć jej w łapkach jest tak wyważona (cały ciężar na bark itd. a nic na rękę lewą).

 

Ale jak wiadomo... każdy swoje gniazdo chwali.

Link to post
Share on other sites

Hełm

Taki hełm byłby okej? Dzięki za opinie o Augu. Raczej myśle że w każdej replice poniżej 2000 zł będą awarie, więc jeśli mówisz że w ciągu roku tylko takie awarie mogą wystąpić to coraz bardziej skłaniam się właśnie ku niej. Dzięki za opinie. Gogle to najlepiej jakieś uvexy?

Np. takie?

 

P.S. Jest tu na forum ktoś z okolic Krakowa?

Link to post
Share on other sites

W sprawie AUG'a zawsze możesz napisać do Kocur666 - mój kolega z drużyny kocha je nad życie, ma w domu 3 albo 4 w róznych konfiguracjach i wyciska z nich siódme poty :happy: Na problemy z selektorem nie narzekał, ale podejrzewam, że to kwestia styków. Da się przeżyć.

 

Uvex Ultrasonic to gogle bezpieczne, ale średnio wygodne. Poza tym jeśli ważny dla Ciebie jest wygląd - w nich wyglądasz jak płetwonurek, niestety. A hełm... gdybyś chciał bawić się w konkretną stylizację (i nie na Niemca), to może jeszcze. Sam z siebie - obawiam się że wygodny nie będzie.

 

W ASG w ogóle kwestię zakładania czegoś na głowę możemy rozbić na parę podejść:

 

1. Jeżeli rekonstruujesz jakąś jednostkę, która hełmy nosi - nie ma przebacz, wymogi rekonstrukcji są twarde. Masz mieć hełm i to dokładnie prawidłowy model. Najlepiej oryginał, ewentualnie dobrą kopię w ostateczności coś co maksymalnie przypomina oryginał.

 

2. Jeśli chcesz zabezpieczyć łepetynę przed urazami (mam tu na myśli nie kulki, tylko duże i twarde przedmioty w terenie, zwłaszcza przy rozgrywkach CQB - widziałem już paru kozaków, którzy nie kłaniali się niskim otworom "drzwiowym", na szczęście tępe a pokrwawione łby opatrywał im kto inny), najlepiej wybrać przewidziane od tego nakrycie głowy. Czyli kask, i to atestowany. Dobry hełm (nie, nie jego plastikowa kopia) też coś pomoże, ale nie do tego go zaprojektowano.

 

3. Jeżeli żadne z powyższych nie ma zastosowania, możesz postawić na wygodę. Czapeczka z daszkiem typu baseballówki jest bardziej szpanerska, kapelusz z miękkim rondem (bush hat) lepiej maskuje.

 

Kominiarka ma dwie zalety: grzeje w twarz (co jest zaletą, póki się nie przegrzejesz... większość ludzi się w niej poci), i maskuje twarz (w terenie nie ma jasnej plamy o instynktownie rozpoznawalnym kształcie. To drugie zresztą można uzyskać na kilka innych sposobów.

 

Ja mam cztery nakrycia głowy: kapelusz na większość sytuacji, czapeczkę-dokerkę kiedy jest zimno (a jak się uprę, to naciągne na nią kapelusz, i co mi zrobicie? :happy: ) i czapkę - uszankę na konkretny mróz, plus szalokominiarkę która zazwyczaj pełni rolę szalika, ale mogę ją naciągnąć na głowę pod dowolne z wyżej wymienionych nakryć czerepu :cool:

..kask? Mam. Jeżdżę w nim na rowerze.

Link to post
Share on other sites

Primo, jeśli AK to ja radziłbym:

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=212

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=330

Secundo, jeśli dysponujesz większą ilością gotówki:

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=92_99&products_id=515

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=92_99&products_id=516

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=92_99&products_id=140 (mam i strzelam bezawaryjnie drugi rok)

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_33&products_id=1875 (ogólnie polecany na Forum).

G36 lepiej pasuje do flecktarnu i możesz pokusić się o stylizację.

Tertio, mundur, czapkę, oporządzenie, buty, kupuj tu http://armyworld.pl/, przyzwoite ceny, autentyczny demobil BW, niezła jakość. Rangersi strasznie drą ceny.

Dobrej zabawy.

 

PS. Jeśli byłbyś zainteresowany stylizacją, napisz do mnie na PW, a jeszcze lepiej na GG 12310149, chętnie pomogę.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Apropo kałacha to ja się tutaj podepnę i spytam czy warto to http://gunfire.pl/product-pol-1152191184-CM042S.html kupić???

 

Kolego, zarówno ta replika jak i wszystkie inne, o które zapytasz (bo skoro nie chce Ci się poszukać opinii, to nie sądzę, żebyś miał na tyle wytrwałości by znaleźć jakąś mało znaną replikę) są doskonale na forum opisane. Zanim następnym razem zapytasz o coś - zerknij, czy odpowiedź nie padła już przynajmniej XX razy. Bo na to pytanie padła.

 

Poza tym, nie stosując się do Regulaminu forum narażasz się na blokadę konta. /LgN

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...