Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock 17 [KSC]


Recommended Posts

Witam serdecznie kolegów na forum.

Mam na imię Paweł.

Może nie jestem fanem strzelanek asg (brak czasu), ale mam ogromnego fioła na punkcie Glocka... Kupiłem sobie typową replikę na biurko, ale chciałem też coś czym moge sobie postrzelać do celu. Trzymając się jak najbardziej orginalnego wyglądu i całkiem niezłej mocy, wybór padł na Glocka 17 od KSC. Jednak standard mnie nie interesował, chciałem ulepszyć w nim i na zewnątrz co tylko się da. Poczytałem trochę, okazało się że customowych części jest sporo. Planowałem nie kupować nówki, bo to niema sensu, czekałem cierpliwie aż pojawi się jakaś używka na horyzoncie. Udało się jakiś czas temu.

Glocka dostałem w średnim stanie, w kilku miejscach pęknięcia... i tu do Was specjalistów pytanie: Czy ktoś z was do smarowania używa MILITEC-1? orginalny nie ten z firmy K2. Ja używam tego do moich noży (moje II hobby - kolekcjonuje noże/foldery), i jest to cudowny preparat smarujący, używa się tego do smarowania broni palnej, myślałem że dobrym pomysłem będzie rozebranie na części i przesmarowanie całośći, nie żałowałem gloczkowi smarowidła... Jednak Militec znany jest z tego, że wchodzi we wszystkie "zakamarki".

No i po tym przesmarowaniu plastikowy korpus i zamek i niestety cyngiel (cześć nr.55) zaczeły pękać jak szalone, z mikroskopijnych rysek, zrobiły się pęknięcia np. przez całą rączę od pinu, teraz pytanie brzmi: czy to moja wina że tak zaczął pękać, czy kupiłem glocka w gorszym stanie niż się wydawało??

Wracając do tematu, zacząłem się rozglądać za częściami... a tu zonk! Dostać w polsce jakieś części do tuningu Glocka KSC graniczy z cudem...

Nie poddałem się, szukałem bardziej globalnie, zwróciłem się do specjalistów w tej dziedzinie czyli naszych skośnookich przyjaciół from Hong Kong. Na eHobbyasia najbardziej mi pomogli, zamówiłem u nich trochę części, m.in. aluminiowy zamek PGC na który bardzo mi zależało, nowe sprężyny, zaworki itd., to co było dostępne.

Jednak mam duuuży problem ze znalezieniem Korpusu, chciałem ten od Pro-Arms jednak nigdzie takowego nie mogę znaleźć, wszędzie jest wyprzedany...

No a niestety ten mój się do niczego już nie nadaje... I tu moja prośba, czy ktoś z was szanownych kolegów nie miał by na sprzedanie czarnego (ewentualnie inny kolor) korpusu od Pro-Arms, jestem zdesperowany, mogę za niego przepłacić! Jeżeli nie to może ktoś z was był szczęśliwcem i kupił taki korpus, a orginalny KSC lub KWA gdzieś mu zalega i mógłby mi odsprzedać??? Ewentualnie gdyby ktoś miał nie działającego Glocka 17 KSC to też moglibyśmy porozmawiać.

Gdyby ktoś miał do odsprzedania Cyngiel (głównie cześć nr.55), to też chętnie.

 

Jeżeli ktoś z was przechodził również tą drogę przez mękę lub po prostu wie coś na ten temat, prosiłbym o podpowiedz:

Gdzie szukać części do tuningu Glocka 17 KSC (miałem w planach jeszcze 19, ale jak taka lipa z częściami, to jeszcze to przemyśle)

szukałem już:

http://shop.ehobbyasia.com

http://www.wgcshop.com

http://www.airsoftglobal.com

http://www.redwolfairsoft.com

http://www.cobraairsoft.com/

http://www.uncompany.com/

http://www.airsoft-war4.com/

http://www.tokyo-model.com.hk

a nawet w japonii:

http://www.tokyohobby.net

 

przeglądałem rónież ebay... normalnie ręce opadają.

 

Gdy przyjdą pierwsze części postaram się troszkę napisać co i jak, o ile ktoś by chciał to czytać...

 

I takie ostatnie moje pytanko:

Co możecie mi powiedzieć o niebieskim zaworku NINEBALL, czy wart jest swojej ceny? czy lepiej nie przepłacać i kupić coś tańszego ale równie dobrego?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oj kolego, to teraz mi to mówisz że to padaki... Szczerze, zastanawiałem się nad tym czy nie kupić TM, ale porównywałem osiągi i KSC wygrywa tutaj, zraziło mnie także to do Marui, że prowadnice zamka są plastikowe, wydał mi się mniej solidny przez to... cóż mogłem się mylić...

Czytałem dużo komentarzy, przed zakupem, na temat Glocka 17 KSC, i jakoś negatywnych nie pamiętam...

Teraz to już za późno, wypije do końca to piwko które sobie sam naważyłem...

 

Czyli zaworek wart swojej ceny... to mnie cieszy

 

edit apropo korpusu: Zwróciłem się bezpośrednio do KSC japan, nie ma problemu z zamówieniem u nich części, wysyłka do polski tylko 500 jenów!

Też kolega z forum zaoferował sprzedaż korpusu tylko że KWA, i tak się zastanawiam czy nie lepiej narazie zamontować KWA, a poczekać cierpliwie jak się pojawi jakiś custom a'la Pro-Arms który będzie wytrzymalszy... muszę to jeszcze przemyśleć

Link to post
Share on other sites

W Mad onionie mamy zapas części do KSC. Nie pamiętam czy akurat te o które Ci chodzi. Ale i tak sądzę, że wymiana jeden trzeciej flaków mija się z celem. Zwłok po stwierdzeniu zgonu sie nie reanimuje :D tylko grzebie.

 

 

ale porównywałem osiągi i KSC wygrywa tutaj

 

Gdzie?! :D

 

 

zraziło mnie także to do Marui, że prowadnice zamka są plastikowe

 

W KSC są metalowe więc się wycierają. Co ciekawe, w KSC z plastik zamkiem problem ten występuje znacznie mniej (choc też). Poza tym prowadnice w szkielecie i zamku KSC są grubości mniej więcej kartki pocztowej, nic dziwnego, że szybko padają. W TM mają nie wiem, 1,5-2mm na oko.

 

Czytałem dużo komentarzy, przed zakupem, na temat Glocka 17 KSC, i jakoś negatywnych nie pamiętam...

 

Każda sroka swój ogon chwali.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Zamowilem jakies 2 miesiace korpus pro arms ze strony specshopu bo tez sie napalilem na niego i akurat wpadl, wiec szybko zamowilem kiedy dotarl do mnie to szlak mnie trafil zaczely sie syfony niemal brak blow backa szyny wystawaly za korpus normalnie lipa nie sadzilem ze taki syf bez atestu sprzedaja juz lepiej zamek oddac do grawerki jak i na korpusie oznaczenia wycisnac cechownikiem. mam pare czesci zapasowych z poprzedniego glocka kwa. np spust

Edited by alex90023
Link to post
Share on other sites

Na wstępie, Dexter czemu tak nie lubisz KSC? Czy może TM płaci Ci za reklamę? :D Przeglądałem waszą ofertę, jednak nie znalazłem tego co mnie interesowało. Miałem zamawiać u was muszkę i szczęrbinkę Dytac, ale powstał inny plan, ale o tym za chwilę. Podejrzewam że takich porąbańców jak ja jest mało, i dlatego nie opłaca się Wam ściągać tych części na sklep.

Jeżeli chodzi o bebechy mojego Gloczka, to są w bardzo dobrym stanie (apropo tych zwłok: Ja się nigdy nie poddaje, i wychodzę z założenia że nie ma rzeczy niemożliwych), prowadnice: z tą grubością to trochę przesadziłeś ;), nie są zużyte, tylko oksyda zeszła. No wybacz ale nie przekonasz mnie że plastik jest wytrzymalszy od metalu...

Wymiana 1/3 flaków może i mija się z celem, zależy jak dla kogo, moim celelm właśnie była wymiana tego, co tylko się da. Gdyby było inaczej kupiłbym nowego Gloczka. Rozsądek nie ma z tym nic wspólnego... to raczej pasja lub hobby, jak kto woli.

Apropo tych osiągów, już nie pamiętam gdzie, od powstania w mojej głowie planu do jego realizacji mineło trochę czasu, daleki jestem od spierania się który lepszy, nie w tym celu założyłem wątek.

A tak między Bogiem a Prawdą to TM czy KSC To raczej kwestia gustu...

 

Alex to co napisałeś potwierdza to co czytałem na temat korpusu Pro-Arms, podobno ostatnia seria która trafiła do sklepów była łagodnie pisząc "niedopracowana", Ci którzy nabyli z wcześniejszych serii są zadowoleni, no ale tak to już jest z produkcją w Chinach, loteria. Pozatym Korpus od Pro-Arms czy KSC nie odzwierciedlają tak naprawdę w 100% orginału, Mamy napis "Mil Spec", a powinno być "Made in Austria". Dlatego też złożyłem zamówienie w KSC Japan, odpuściłem całkowicie Pro-Arms. Dzięki Tobie, powstał w mojej głowie kolejny plan, ale to na przyszłość. Dzięki za pomysł z cechownikiem

 

Na tą chwilę nie potrzebuje już żadnych części, Dziękuję za oferowaną pomoc!

 

To trochę jeszcze o moim projekcie:

w doborze części sugerowałem się głównie tym o to "artykułem":

http://www.airsoftretreat.com/forums/index.php?topic=98823.0

 

Złożyłem dwa zamówienia:

 

pierwsze w KSC a właściwie HOEI SHOJI Co., Ltd www.hoei-shoji.co.jp/:

cenowo tak to wygląda (kwoty w jenach japońskich), wysyłkę zmieniłem na EMS Express

 

No.101 Midsize frame v2 2,400

No.55 Smooth trigger 320

No.60 Trigger safety 160

No.94 Semi auto hammer 320 (na wszelki wypadek, podobno się zużywa)

N0.209 Nozzle rubber 240

No.227 Mag.base w/Glock mark 480

EMS Express charge;\1,500

 

Kontakt wyśmienity, odpowiedzi w przeciągu 12 godzin, płatność paypal

 

Drugie zamówienie miałem złożyć na eHobbyAsia, ale nie doczekałem się na odpowiedź, więc zamówiłem w WGC

 

Guarder Enhanced Hammer Spring for KSC Glock 17/19/26/34

Guarder Magazine Catch for KSC Glock Series

King Arms Recoil Spring Guide for G17/18

MAG Replacement Spring Set for KSC Glock 17 Series

PGC Aluminum Slide Set for KSC G17 ( Black )

PROUD Magazine Lip for KSC Glock

Shooters Design Reinforced Part 10 for KSC Glock 17/18C

Shooters Design CNC Aluminum Rocket Valve For KSC Glock Series

Shooters Design Steel Impact Hammer for KSC Glock Series

Koszty przesyłki EMS Express: 24.50$

 

Kontakt również wyśmienity, dostałem 3% rabatu! ;), ale ten sklep dobrze znacie

 

 

Wysyłki jako gift, czy drobna manipulacja fakturką ;) bez problemu... ale tu się wypowiem jak przyjdzie wszystko

 

Na weekendzie rozbiorę G na części pierwsze, z metalowych zdejmę starą oksydę, i położę nową

 

Narazie mój budżet na ten cel się skończył, ale mam jeszcze w planach:

lufę precyzyjną, prawdopodobnie MadBull 6.03

Zawór Nineball

przyżądy celownicze, tylko tu mam zamiar poszaleć i zamówię Trytowe od ostrego Glocka

No ale to przyszłość

 

Narazie tyle.

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

bardzo fajnie, ze wszystko opisujesz, jestem taki sam jak ty, w sensie ze chcem miec wszystko prawie jak ostry, nie liczac sie z kosztami w strzelankach nie uczestnicze tylko jestem takim kolekcjonero-strzelcem do twojego planu proponuje dokupic zerdz ze sprezyna powrotna od ostrego glocka oraz stopke magazynka z logiem Glock, naprawde fajnie to wyglada, minimalne koszty, G ksc to tobry wybor niewiem czy marui przetrwal by moj test http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/121241-glock-17-ksc-kwa-torture-test/page__p__1634669__fromsearch__1#entry1634669

 

 

oraz

 

 

http://www.airsoftretreat.com/forums/index.php?topic=98823.0

Edited by alex90023
Link to post
Share on other sites

kurcze juz nie moge edytowac, chcialem dodac, ze przyrzady celownicze od ostrego Glocka pasuja bez problemu nawet muszka ma oznaczenie Glock, mam tez kabure fobus gl2 od ostrego i tez pasuje tylko trzeba bylo troche przypilowac bo to polimer jest nie kydex, magazynek rowniez pasuje od ostrego tylko jezeli jest zaladowany to nie wejdzie bo cylinder blokuje o naboje chyba ,ze odciagniesz zamek i wlozysz naladowany mag. bez amunicji pieknie sie zatrzasnie,

Link to post
Share on other sites

Alexanderexis miejmy nadzieję że to tylko hobby... bo jak się tak bardziej nad tym zastanawiam to mi zalatuje trochę chorobą psychiczną :D

 

alex90023 widzę że cierpimy na to samo, Glockomanie. Coś Ty Chłopie biednemu Gloczkowi zrobił! ;D ...dobry test. Postanowiłem napisać co nieco, bo brakowało mi takich informacji, jak sam szukałem. Może jestem dziwny jak na realia Polski, ale pomoc innym sprawia mi przyjemność. Pozatym napisanie kilku zdań nic mnie nie kosztuje.

Widzę również że podążałeś tą ścieżką, którą teraz ja idę. Nie wiedziałem że żerdź pasuje od ostrego, bym nie zamawiał King Arms'a (zobaczymy jak się będzie sprawować). Ta od mojej repliki nie trybi, ale nie jest to replika najwyższych lotów niestety. Natomiast magazynek mam oryginał i oczywiście, tak jak napisałeś, potwierdzam. Stopke magazynka z logiem Glock produkuje KSC jako part No. 227, który oczywiście zamówiłem przy okazji (wpadłem na to przez przypadek, jak szukałem części)

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites
zraziło mnie także to do Marui, że prowadnice zamka są plastikowe

 

Yyy... że co proszę? Jeżeli masz na myśli prowadnice zamka w korpusie, to one zdecydowanie są metalowe... Jeżeli chodzi o prowadnice zamka w zamku - to nic dziwnego że są plastikowe, skoro cały zamek jest plastikowy... Zresztą i tak zamek stockowy TM wywalasz jeżeli chcesz mieć realistyczną replikę...

Link to post
Share on other sites

Yyy... że co proszę? Jeżeli masz na myśli prowadnice zamka w korpusie, to one zdecydowanie są metalowe... Jeżeli chodzi o prowadnice zamka w zamku - to nic dziwnego że są plastikowe, skoro cały zamek jest plastikowy... Zresztą i tak zamek stockowy TM wywalasz jeżeli chcesz mieć realistyczną replikę...

 

 

Wybacz kolego, ale ten Glock TM (stock) którego miałem w rękach prowadnice miał z plastiku, zamek też naturalnie.

 

...zaraz się zacznie wojna TM vs KSC...

 

Nie twierdzę że Otto ma taki zamiar, ale jak ktoś chce się spierać to nie w tym wątku...

Link to post
Share on other sites

Aby na pewno była to gazówka a nie spring?

 

Bo tak jakby G17 GBB od TM mam pod ręką i prowadnice bynajmniej nie są tam plastikowe - https://lh5.googleusercontent.com/-hP7T5oGRmgw/TzMBO6_6z7I/AAAAAAAAEck/76Jvcc0BC3c/s640/DSCN3291.JPG - wybacz, nie mogłem złapać ostrości coś.

 

Nie mam zamiaru się spierać, a jedynie pokazać Ci, że Twoje pojęcie co do TMki jest mylne. Nie ma to nic do rzeczy z wojną TM vs KSC.

Link to post
Share on other sites

Ja mam to i to:) Przez KSC przeszło spokojnie 3000 BB i poza tym że w środku jest obdarty to działa jak trzeba, a też nie raz wpadł mi do piachu to przemyłem wodą i śmigałęm dalej. TM'a mam z upgrade kitem od guardera, śmiga ładnie ale jakoś lufa zewnętrzna mi się krzywo układa i ściera pod kątem. Jak dla mnie jedna i druga replika godna polecenia ale cenowo to KSC 500zl TM 1100zl w tym konfigu co ja mam.

 

aha i prowadnice w TMie są metalowe:P

Link to post
Share on other sites
Na wstępie, Dexter czemu tak nie lubisz KSC? Czy może TM płaci Ci za reklamę?

 

Nie. Po protu widzę i naprawiam spore ilości replik rocznie :D. I wiem z jakimi jest najwięcej problemów.

 

Przeglądałem waszą ofertę, jednak nie znalazłem tego co mnie interesowało.

 

Bo nie ma ich w ofercie.

 

No wybacz ale nie przekonasz mnie że plastik jest wytrzymalszy od metalu..

 

Es ju łisz :D.

 

A tak między Bogiem a Prawdą to TM czy KSC To raczej kwestia gustu...

 

No tak, zgadzam się. ja lubię repliki które dobrze strzelają i się nie psują- Ty odwrotnie. Kwestia gustu.

 

 

 

Wybacz kolego, ale ten Glock TM (stock) którego miałem w rękach prowadnice miał z plastiku, zamek też naturalnie.

 

Wybacz kolego ale bredzisz bowiem albo nie miałeś w łapkach glocka o którym mowa (TM GBB) albo nie odróżniłes metalu od plastiku.

 

...zaraz się zacznie wojna TM vs KSC...

 

To trochę jak powstania niewolników... Od czasu do czasu coś sobie pobredzą ale w sumie i tak wiadomo, że TM lepsze :D.

 

 

 

Mam 3 repliki TM, jedną (obecnie KSC) a przez serwis przewija się tego sporo. Co przychodzi najczęściej prócz klonów 1911? Glocki KWA.

Link to post
Share on other sites

Gdyby było tyle samo użytkowników TMa i KSC to wtedy mógłbyś powiedzieć żę więcej psuje się KSC, ale myślę żę na 20 użytkowników KSC przypada jeden Tm:)

 

Raz że droższy a dwa że już od dłuższego czasu niedostępny w PL (jedynie widziałem customy za 800). Więc KWA za 350zl jest najlepszym wyborem jeżęli chodzi o glocka, oczywiście jak ktoś nie ma świra na punkcie oznaczeń:P których Tm też do końca nie ma poprawnie zrobionych.

 

Więc nie bądź takim hejterem:D

Link to post
Share on other sites

Napisałem KWA:) http://www.casg.pl/product-pol-1222-ASG-KWA-Glock-17-metalowy-zamek-.html bez promocji jest 20-30zł więcej w zależności od sklepu

 

Technicznie to to samo co KSC.

 

Generalnie też kupuje droższe rzeczy bo idzie za tym jakość w większości przypadków, ale jakby nie było awarie są w dużej mierze spowodowane niewłaściwym użytkowaniem, sam to wiem jak pół dnia się bawiłem zamkiem bez włożonego maga i po jakimś czasie zameczek spadł:P Nawet czytałem że w ostrej 1911 nie zaleca się spuszczania zamka bez maga tylko przytrzymanie ręką, więc w replikach też nie jest to zły pomysł:)

Link to post
Share on other sites

Kuźwa wiedziałem że tak będzie.

Dexter zaczynasz mnie irytować, wiem co miałem w łapach prowadnice były plastikowe, może to był jakiś wcześniejszy model, może nie. Szczerze, g...wno mnie obchodzi co TM ma a czego niema, tutaj dyskutujemy o tuningu Glocka 17 KSC!!! Jak sobie kupie TM'ke to wtedy możemy podyskutować. A póki co weź się czeku do roboty

 

Więc... FANBOYE TOKYO MARUI WYPAD Z PIASKOWNICY!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

EDIT:

 

Dodaję jeszcze dwa sklepy w których można dostać części do Gloczka.

 

http://www.dentrinityshop.com/

http://store.kwausa.com/

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

Chłopcze drogi, nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia. Glocki TM mają i zawsze miały prowadnice metalowe. I nie ma tu akurat nic do rzeczy fakt, czy irytuje Cię ktoś wytykający Ci niewiedzę czy nie.

 

Tunning i ogólnie przesadne inwestowanie w glocka KSC jest nieopłacalne. Ich trwałość pozostawia sporo do życzenia a konstrukcja komory HU w zasadzie uniemożliwia precyzyjne działanie. Ale oczywiście jak chcesz to proszę uprzejmie. Wolna wola.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Prosiłbym by trzymać się już właściwego wątku i zakończyć spór o to, co z czego jest zrobione, jeśli bezpośrednio nie dotyczy to poruszonego tematu.

 

Hasan, przy okazji troszkę przyhamuj z tonem wypowiedzi. To samo można powiedzieć będąc bardziej kulturalnym.

Link to post
Share on other sites

odnosnie glocka ksc taka ciekawostka co wiekszosc nie wie, jezeli masz kulke w komorze i chcesz sie jej pozbyc to nie odciagasz zamka i trzepierz gunem, tylko odciagasz ENERGICZNIE i jezeli bedziesz mial w magazynku 10 kulek i bedziesz odciagal energicznie to te 10 kulek wyskoczy przez okno w zamku gdzie wylatuja luski w wersji ostrej, nawet mozesz trafiac do szklanki, kolejny problem ze spadajacym zamkiem jezeli ci sie wyrobi blokada ktora trzyma zamek to kup sobie blokade od wersji ostrej, niewiele trzeba pilowac a wtedy mozesz sie bawic do woli "na sucho", dalej zatrzask ktory zatrzymuje zamek w tylnim ppolozeniu jest kompatybilny z ostrym glockiem wiec ja sobie zalatwilem powiekszony nawet zatrzask magazynka jest kompatybilny tylko troszeczke trzeba przypilowac, - to wszystko nie sa istotnymi elementami broni wiec mozna nabyc w pelniu legalnie, nie sadze zeby TM mial tyle podzespolow kompatybilnych, do tego ten bezpiecznik w numerach seryjnych - czegos takiego niema w ostrym G, nawet do TM nie zalozysz przyrzadow cel. od ostrego chyba ze po wymianie zamka, lufa TM jest jakas dluga kostka wogole nie przypominajaca lufe ostrego Glock'a

 

Dexterax "Tunning i ogólnie przesadne inwestowanie w glocka KSC jest nieopłacalne"

 

inni tuninguja Fiaty 126p moze to jest oplacalne - NIE ale to jest takie hobby jeden uwaza, ze tak drugi uwaza ze nie, o to moga sie toczyc wojny wiec nie warto dyskutowac bo tworca tematu jest za tym aby tuningowac KSC i ja tez jestem za tym, nie wazne czy to bedzie kosztowac wiecej niz ostry glock,nie liczac sie z kosztami, ale Ty i inni sa innego zdania wiedz ta dyskusja, ze sie nie oplaca jest bez sensu, bo to nie gielda.

Edited by alex90023
Link to post
Share on other sites

Logan sorry, ale jak dobrze widzisz, szczyl od początku hejtuje i mnie prowokuje (zazdrość?), a ja trochę impulsywny jestem i w kaszę sobie nie dam dmuchać. Z mojej strony mogę obiecać że to ostatni mój post w takim tonie, kolejny raz powtarzam: nie po to zakładałem ten wątek.

 

Dexter

po pierwsze: załóż sobie własny wątek i tam pisz swoje teorie omnibusie

po drugie: chłopcze to se możesz mówić (pisać) do swojej... kolegów. dla ciebie jestem Pan Hasan

po trzecie: jesteś Hejterem, twoje zdanie na jakikolwiek temat jest mi obojętne i nic nie znaczy

po czwarte: założe się że osobiście nie masz żadnego Glocka...

 

GFY

 

Tym o to akcentem kończę dyskusję z dexterem na forum, przepraszam innych użytkowników że musicie to czytać

 

 

 

Logan starałem się najbardziej kulturalnie jak się dało... na szczęście powstrzymałem się przed wysłaniem pierwszej wersji tego postu.

 

alex90023 blokada od wersji ostrej ląduje na mojej liście... :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...