Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock 17 [KSC]


Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobra Dexter rozejm, Sorry za pojechane, po trochu sam jesteś sobie winien, obudziłeś mr Hide'a. Ale ja tez przesadziłem, nie potrzebnie się uniosłem. Nie podważam Twoich kompetencji czy wiedzy, tylko nie narzucaj mi na siłę swoich racji, jak już kilka razy wspominałem mam Glocka 17 KSC, a TM mnie nie interesuje. Ciach temat

Na forum każdy czuje się bezpiecznie. Parę lat temu pewnie zrobiłbym wycieczkę na Szafrana 4 i narobił Ci lipy, nieważne że poszło o pierdołę, ale te czasy mineły, nauczyłem się, że agresja czy przemoc do niczego dobrego nie prowadzi. Ale warto też uważać co się pisze... lub mówi.

Wyciągam ręke na zgodę...

 

Proponuję definitywnie nie wracać w tym wątku do sporu który lepszy, i zająć się tylko KSC

Link to post
Share on other sites

Tak na szybko:

Ogólnie obie paczki w poniedziałek przyszły (szok) wszystko git i gift...

Tylko jakby ktoś się napalił na zamawianie zamka PGC to uwaga, znaczy tak to jest super, tylko jeden mankament... "wyrzut łusek" jest ciut za daleko wycięty, przez co, po spuszczeniu zamka, trochę wystaje przed korpus jakieś 1,5-2mm. Podejrzewam że cała seria jest taka, a może nie... tak czy inaczej - ryzyko jest.

Szerzej postaram się opisać dalszy etap może w niedziele jak znajdę czas

Pozdro

Link to post
Share on other sites

W ostrym Glocku tez wystaje zamek poza korpus tylko ze troszke mniej i z tylu jest rowno z szynami u ciebie tez tak jest i czy kiedy wlozysz magazynek zamek dobrze lezy ? bo wtedy zamek nie spiera sie na lufie tylko na szczenkach magazynka. lufe masz stockowa ? nie widze oznaczen na lufie jak i po prawej stronie zamka. szkoda ze tak kosztowny produkt nie dziala jak powinien, mysle ze zamek G&P lepiej by nie wypadl, daj znac jak pozbedziesz sie tego klopotu z wystajacym zamkiem, bo sam mam sprowadzac zamek od PGC bo niewiem czy warto, moze za ta cene lepiej oddac do grawerki stockowy zamek oraz do andowania.

 

Słyszałeś o polskich znakach i przecinkach? Zacznij używać, bo inaczej ja zacznę Twoje posty usuwać. /LgN

Link to post
Share on other sites

No to może ja na temat G17 KSC. Mam takiego od czterech lat to się wypowiem na temat "tjuningu" :) Jedyne co to kupiłem plastika, wymieniłem zamek i żerdź na metalowe, zamek z oznaczeniami. Śmiga jak zły. Jedyne mankamenty, na które trzeba zwracać uwagę to czasem rozkręcająca się żerdź i odkręcająca się śrubka, którą przykręcona jest dysza do zamka. Powodują one syfony. Jeżeli się tego pilnuje i podczas czyszczenia dokręca wszystko, to nie ma zmiłuj, chodzi jak złoto. Łączny koszt 4 lata temu 600 zł. Zamek trochę błyszczący, inaczej niż w oryginale ale to tylko replika asg, która ma strzelać. A stzrela wyśmienicie, dużo i często. Jeśli zależy komuś na odwzorowaniu glocka i postawieniu go na biurku to najlepszą opcją będzie zakup palnego, pozbawionego cech bojowych lub dogadanie się z kimś i zakup używanego klocka i pozbawienie go cech bojowych. Ewentualnie poprosić w sklepie. Nówka glock 4 gen to koszt ok 2500 zł., używany, wiadomo tańszy. Koszt pozbawienia cech bojowych i wydanie orzeczenia, to z tego co mówi wujek google, koszt w przedziale 300-400 zł. A teraz chodzą słuch, że ukrócą myśliwym Glocki, więc jak się rzucili na nie tak teraz pewnie będą ostro wysprzedawać. Więc może taka opcja lepsza dla maniaków odwzorowywania glocka, który ma tylko leżeć na półce?

Link to post
Share on other sites

A teraz chodzą słuch, że ukrócą myśliwym Glocki, więc jak się rzucili na nie tak teraz pewnie będą ostro wysprzedawać. Więc może taka opcja lepsza dla maniaków odwzorowywania glocka, który ma tylko leżeć na półce?

 

Nie wypowiadaj się na temat o którym nie masz pojęcia, bo twoja wypowiedź jest śmieszna, zwyczajnie bardzo dziecinna.

Link to post
Share on other sites

Witam. Jak obiecałem napiszę parę zdań, zacznę od zakupu części, angielski wystarczy żeby się dogadać, ale proponuję pisać hasłowo, a części ładnie wypunktować, oba sklepy czy w japonii czy w chinach - bardzo dobra i miła obsługa, w miarę możliwości odpowiedzi na pytania. Jedynie koszty wysyłki duże, ale za to prędkość... wysłane w czwartek, u mnie w poniedziałek, namierzyłem przesyłkę już po dostarczeniu, w piątek wieczorem była już w Kielcach!!! obyło się bez dodatkowych dopłat, części KSC ktoś sobie oglądał, jednak do wgc... wystarczy napisać dobrze zabezpieczona przesyłka ;D

Części z KSC:

Nóweczki każda odzielnie zapakowana, opisana... "krzaczkami", dostałem gratis piny do cyngla... :)

Szczerze mówiąc myślałem że korpus będzie chociaż delikatnie ulepszony (mocniejszy), natomiast z ulepszeń dostałem dwa malutkie japońskie "krzaczki" obok blokady zamka i napis KSC pod wycięciem na szynie ris, od spodu.

Trudno... przynajmniej jest w jednym kawałku :)

Części z WGC:

Wszystko git, jakość pierwsza klasa,

- młotek 78 - dużo solidniejszy, grubszy (kilkadziesiąt magazynków wystrzelonych, kilka...tysięcy "suchych strzałów", młotek 94-nówka KSC: widać już ślady użytkowania, SD 78 - najmniejszych śladów brak)

Z wszystkich części jestem bardzo zadowolony.

Jedynie zamek mnie rozczarował, ogólnie pierwsze wrażenie, mega zachwyt; dopiero po zmontowaniu wszystkiego do kupy, wyszedł mankament;

Tak jak wspominałem wcześniej "wylot łusek" jest wycięty o jakieś 2mm za daleko (w stronę tyłu pistoletu)... reszty co i jak, dlaczego dzieje się tak a nie inaczej, nie chce mi się tłumaczyć, proszę użyć wyobraźni.

Komuś może to nie przeszkadzać, wszystko działa cacy! Ale u mnie spędza sen z powiek (oksydowanie odpusćiłem póki co, brak czasu, ale podejrzewam że jakbym to zrobił, czekało by mnie ścieranie tej powierzchni- wszystko ciasno siedzi) Zamek ma cudowny (jak dla mnie) zielonkawy odcień,natomiast lufa i "separator" są typowo czarne, najlepiej widać pod białym światłem. jakość położonej powłoki... to się okaże z czasem, ale na pierwszy rzut oka "cód miód".

Ogólnie jest szansa, żeby wszystko było git, jednak to wymaga poważniejszych modyfikacji, o tym wkrótce...

Mniej więcej można efekt końcowy obejrzeć tutaj:

http://imageshack.us/homepage/?user=hasan1984

Taki mały popis moich fotograficznych umiejętności ;P

Tyle "szczegółów technicznych", porozmawiajmy o emocjach:

Jednak zanim do tego przejdę, muszę napisać o nowym nabytku z którym tak jakby porównam 17 - czyli nowy Glock 19 KSC (Made in Japan) z plastikowym zamkiem... Zakup nieplanowany, kolega z forum przesłał mi linka do ASGShopu z Tą 19 za 299zł!!! Decyzja była prosta i nie żałuje.

 

17-tka po zmontowaniu do kupy z metalowym zamkiem... nabrała charakteru!. Dźwięk "pracującego" metalu po prostu cudowny, poezja dla moich uszu; sprawiła, że plastikowy zamek z 19 od razu mam ochotę wywalić do kosza.

Mimo zamontowania cięższego zamka, sztywniejszej sprężyny powrotnej, standardowy zaworek daje radę, moc jest odpowiednia, tylko pod koniec gazu, zamek "skraca drogę", ale to chyba normalka.

Musiałem tylko zaokrąglić rogi płytki (89) żeby się ładnie ułożyła w zamku.

Gdy ręką delikatnie spuszczam zamek, układa się prawie równo z korpusem, jednak gdy zwolnie energicznie blokadę zamek wystaje o te 2 mm, z magazynkiem jak i bez. Oznaczenia wybite fantastycznie, głęboko, równo i wyraźnie na zamku i na lufie.

Widziało go dwóch moich kolegów, dopiero po zobaczeniu szczenek magazynka skapneli się że to nie ostry (Co prawda żaden z nich nie jest entuzjastą Glocka)

Widziały go też 3 moje koleżanki: dwie się wystraszyły, jedna podjarała :), wszystkie uwierzyły że to ostry :D

Banana na twarzy miał każdy jak z niego strzelał :)

Zmiany w 17-tce będą postępowały, jednak wydaję mi się że te części które do tej pory wymieniłem wystarczyłyby... no może + zatrzask zamka od wersji palnej i mocniejszy młotek 94 i te modyfikacje wystarczą żeby się cieszyć Gloczkiem przez lata bez awarii (oczywiście przy odpowiednim traktowaniu).

Największym minusem jak dla mnie na tą chwilę jest korpus KSC. Przeżyłem szok, jak odebrałem 19-tke. Jej korpus jest po prostu idealny, faktura idealna (bardziej matowy niż ten w 17) w dotyku 17-tki czuć że to plastik, natomiast w 19 już nie bardzo. Jest też sporo sztywniejszy i jakby solidniejszy. Dziwię się że korpusy od jedego producenta mogą się aż tak różnić...

 

Może jeszcze trochę o samej 19-tce, pierwsze wrażenie... no mniejsza 17 i ciężki! (Glock 17 z metalowym zamkiem itd. - 749g, Glock 19 stock - 749g...)

A to dlatego że w środku więcej metalu! :) wydaje się przez to solidniejszym wyrobem KSC.

Jak dla mnie trzyma się wygodnie, jednak nie idealnie. W 17-tce mam wrażenie że Gaston Glock do projektowania ergonomii używał mojej ręki, w 19 już takiego wrażenia nie mam..., ale jest wygodna.

19-tke, ze względu na kompaktowe wymiary ma się ochotę zabierać wszędzie, i ciągle z niej sobie strzelam... może tak:

17-tka jest "panienką" którą chciało by się zamknąć w domu i mieć na wyłączność;

Natomiast 19-tka to "laska" z którą wyskakujesz na miasto zaszaleć... :)

Myślałem o ubranku PGC dla 19-tki, jednak w tym wdzianku zawsze będzie w cieniu 17-tki, tu potrzeba więcej blasku, więc jak tylko się pojawi na horyzoncie Caspian lub Shuey Custom (najlepiej "two tone") to łykam.

 

Z obydwoma Gloczkami będzie się jeszcze działo, w planach: części od wersji palnych i nie tylko... Ale trochę to potrwa. Postaram się aktualizować zmiany na forum. Jutro może pyknę jeszcze parę zdjęć w towarzystwie mniejszej siostry i dorzucę do galerii, ale to nie obiecuje na 100%.

 

I tak na koniec od siebie: Glocki od KSC to świetne zabawki, wdzięczny materiał na tuning, ale i w standardzie dają radę.

Jeżeli chcesz najlbliższe odwzorowanie oryginału to tylko KSC, Maruiki odpadają, a dlaczego:

-Gdyby były słabe, służby mundurowe nie trenowałyby na nich

-Do Maruiki nie wrzucisz tyle części od palnej wersji - totalna porażka to ta dodatkowa blokada w tabliczce z "numerkiem", każdy gupi wie że innowacyjnością dzieci Gastona Glocka jest jedyna blokada w spuście, i tyle... :)

-cała magia z ponumerowanymi częściami, co prawda jest ich trochę więcej niż 33 jak w oryginale, ale "frajda" podobna

 

Krótko pisząc, uwielbiam swoje Gloczki!! :D

Link to post
Share on other sites

Właśnie jeżeli chodzi o 19-stke, to sam się pozytywnie zaskoczyłem wykonaniem, cięższa i z lepszych materiałów, czytałem że to wersja HW (high weight), ale G17 nie ma takiej wersji, zarówno KSC i KWA są zrobione z tego samego plastiku. Mam na niej zamek PGC i pasuje idealnie, więc może do G17 spartolili.

Link to post
Share on other sites

Cóż, akurat TM jest wykonane lepiej, strzela lepiej, zamek siedzi idealnie i nie klekocze na boki (tak samo przy przeładowaniu nie odstaje na te 2mm jak opisujesz) no i magazynek także nie lata .

Także co do tej "lepszości" nie byłbym taki pewien.

 

Żeby nie było - sam miałem Glocka 17 KSC-KWA i nigdy więcej do tego nie wrócę.

 

Aczkolwiek dopasowania z ostrą porównywac nie bede bo do czynienia nie mialem :) Dla mnie przede wszystkim dobrze strzelac, pasujace czesci od ostrej to dla mnie moze byc tylko milym dodatkiem

Edited by Ari
Link to post
Share on other sites

luzny_bolek proponuję Ci zaopatrzyć się w Loctite 243 - a Twoje problemy z odkręcaniem czegokolwiek znikną bezpowrotnie.

p.s. Raczej nie do "stania" na biurku...

 

BundesMłody daj znać czy obyło się bez modyfikacji?

 

Ari to że zamek odstaje to wina samego zamka, wycięcia o dwa milimetry za daleko "wylotu łusek, wszystko inne jest idealne; Zamek po zamknięciu opiera się głównie na lufie, ząbki lufy opierają się na blokadzie 51, i dlatego że lufa opiera się o 2 mm dalej, zamek o tyle wystaje. proste?

W moich Glockach nic nie lata... :P

 

Nie rozumiem czemu TM vs. KSC wywołuje takie emocje, ale sam dałem się im trochę ponieść. Może jakościowo TM jest i lepszy, ale też więcej kosztuje. Do TM można łatwiej i więcej części dostać, ale może to dlatego że w TM trzeba wymienić więcej części żeby "być zadowolonym"?

Posiadacze TM nie zrozumieją mojego toku myślenia, ja wam tego nie wytłumacze, bo jak wytłumaczyć "uczucia"? Moje Glocki może nie są idealne, ale zmierzam do ideału... ideału dla mnie; a nie pod publiczkę...

Jak zaczynałem byłem zielony w temacie, było samo uczucie. Gdy odkryłem że można części od ostrej wpasować, no to normalnie bajka jak dla mnie! Żeby nie było, w zeszłym tygodniu miałem okazję postrzelać z TM, niepowiem fajny... Ale mnie nie porwał.

Tak szczerze, to naprawdę nie żałuję że kupiłem właśnie KSC, bo dają mi dużo radości, może nie są idealne, może jak się nie podklei rączki taśmą - to magazynek lata, ale co z tego. Największą radość daje mi właśnie to, że wkładam w te zabawki coś od siebie, i trochę wysiłku - żeby były idealne. A to co mnie ogranicza to tylko moja wyobraźnia.. .

A na końcu może okazać się, że z Glocków KSC tak naprawdę nic nie zostanie. :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam przyrządy celownicze od wersji ostrej zawitały w mojej 19-nastce :). Troszeczkę się różnią kształtem ale nie bardzo , no i logo Glock na muszce i szczerbince. Ogólnie zero modyfikacji. Nic nie piłowałem . A co zrobiłem szczerbinka jest lekko za luźna wiec przyklejona została SG, muszka z kolei mocowana być powinna metodą rozgniatania , ale po włożeniu do zameczka siedziała ciasno i idealnie , nie odstawała , ale nie było jej jak rozgnieść za mało wstawało , wiec zalałem to miejsce kropelka SG . Ogólnie jestem bardzo zadowolony , myślę nad kolejnymi modami z wersji ostrej . Pozdrawiam

 

Ps. u mnie w Glockach miałem ich kilka nigdy nie było luzów w gnieździe magazynka , ale to może dlatego że zawsze zaczynałem od wymiany zatrzasku magazynka na stalowy. Te zatrzaski plastikowe się wyrabiają i luzy mogą być . Ale po to się wymienia zatrzask na metalowy. Podzielam zdanie Hasana że Glock KSC mają tą iskrę której TM nigdy mieć nie będzie. I właśnie że tak ciężko o części to sprawia że są tak wyjątkowe. Bo musisz się trochę postarać żeby coś z Glockiem zrobić , wymiana każdego elementu daje frajdę , bo spędzasz godziny na szukaniu w azjatyckich sklepach, później oczekujesz na wysyłkę a nie idziesz do sklepu i kupujesz jak w markecie. Wszystko do razu. To wszystko tę niepowtarzalna atmosferę wokół Glocka KSC. I jakoś nikomu eis nie udało mnie przekonać ze TM robi lepsze Glocki. Choćby sam fakt po rozłożeniu TM. Wygląd lufy zewnętrznej. :( . No ale to moje zdanie.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Witam. koledzy z początku wątku piszą, że do Glocków KSC pasują ostre magazynki. Nie mam dostępu do ostrych magazynków od G17, ale dzisiaj z ciekawości przymierzałem magazynek od 19 i po pierwszej próbie dałem sobie spokój, odniosłem wrażenie, że ostry magazynek jest za szeroki. Czy panowie mogą jeszcze raz potwierdzić, że ostre magazynki od glocka 17 pasują do repliki glocka 17 KWC? Bardzo ułatwiło by mi to trening z obsługi broni...

Edited by samek
Link to post
Share on other sites

I Ci nie wejdzie. Może wciśniesz ze 3 cm na długości i to wszystko.

Zmierzyłem magi suwmiarką.

Mag z repliki firmy WE lub KJW nie mam pewności 22,4x32,5 mm

Palny od 17-ki 22,7x33,5 mm.

 

Jak widać różnice nie duże ale jednak są.

Nie mierzyłem na długości.

Pozostaje kupić do repliki .

Link to post
Share on other sites

Poza awarią typu "double feed" nie zrzuca się niepustego magazynka. Uważam, że ten "wymyk" warto stosować przy każdym zrzucie magazynka, jest to nawyk który praktycznie nie opóźnia operacji, a daje większą pewność, że magazynek opuści gniazdo. Odpowiadając na twoje pytanie- właśnie dlatego, że pusty ostry jest tak lekki chcę stosować ostry magazynek. Poza tym rzucanie airsoftowym źle wpływa na jego żywotność i chociaż jest to dla mnie tylko narzędzie treningowe, to nie śpię na kasie:(

 

Mam kolejne pytania. Czy możliwe jest zamontowanie sprężyny powrotnej od ostrego? Czy istnieje możliwość modyfikacji zespołu spustu w taki sposób, aby stawiał taki sam opór jak ostry (jeżeli oprócz oporu i droga była by identyczna, to już w ogóle byłby bajer, ale domyślam się, że mogę pomarzyć), oraz czy można zamontować sprężynę przycisku zrzutu magazynka od palnego odpowiednika?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...