Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

rysy w cylindrze


Recommended Posts

Witam.

 

Mam pytanie odnośnie rys w środku cylindra, ostatnio otworzyłem GB w celu wymiany dyszy i zauważyłem, że cylinder ma w środku, parę dosyć głębokich rys. (nowy już zamówiony)

Replika to masada acr,mam ją od września i do tej pory nie otwierałem gearbox'a.

 

I tu pytanie, co powinienem sprawdzić?, żeby to samo nie stało się z nowym cylindrem.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Glowica wygląda dobrze a piasek .....raczej nie, (zauważyłbym jakby tam coś było)

Dodam jeszcze, że rysy są w jednej linii wzdłuż cylindra a cylinder jak i głowice razem z tłokiem, były wymienione w serwisie przy zakupie repliki.

Replika była mało używana, może że trzy razy miałem ją na strzelance, czyli zużycie lub uszkodzenie głowicy jest mało prawdopodobne, ( mogę się mylić, brak mi doświadczenia) wspomnę jeszcze, że cały zestaw w/w części to SYSTEMA - ENERGY.

 

No chyba że głowica tłoka lub cylinder, były uszkodzone jeszcze przed włożeniem do gearbox'a, wtedy dam sobie spokój z dochodzeniem gdzie leży przyczyna i poprostu wymienię części na nowe

 

Jakieś sugestie?

Link to post
Share on other sites

Ale Panowie... Głowica Systemy energy jest plasticzana i sama w sobie, nawet jakby posiadała jakieś zniekształcenia (w co wątpie) to nie jest w stanie porysować cylindra. Ja raczej założyłbym że w cylku był jakiś syf typu opiłki lub piasek, który już dawno został wypluty, albo fabrycznie dali taki cylinder...

Link to post
Share on other sites

Witam

Dobra, sprawa wygląda tak,

Sprawdziłem: (zgodnie z sugestiami)

- szczękę tłoka

- głowice tloka

- zebatki

- i szkielet GB, czy przypadkiem coś się nie odłamało, just in case

 

Wszystkie w/w części wyglądają dobrze, więc, albo tłok był taki, jeszcze przed włożeniem, albo dostał się tam jakiś SYF i porysował cylinder.(czyli, tak jak pisaliście)

W sobotę wymienię cylinder na nowy i do BOJU :)

 

Dzięki

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie widać żeby za głęboko był ryśnięty. Na moje oko jakiś opiłek musiał być. Przeleć sobie delikatnie pastą polerską, albo jak nie chce Ci się bawić, to umyj dobrze w ekstrakcyjnej, daj smaru silikonowego, złóż i zobacz czy szczelny. Jak szczelny to się nie przejmuj.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...