Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mam mulitkam a chciałbym wyglądać jak SEAL


Recommended Posts

Potwierdzam, zły przykład sobie do naśladowania wybrałeś. Wzoruj się na zdjęciach, filmach real-deal i/lub pytaj rekonstruktorów danych jednostek.

Masz może jakieś zdjęcia? Znalazłem parę fajnych real-deal, ale wciąż szukam dodatkowych informacji. Kokosów nie zarabiam więc na pewno nie będę się bawił w masę gadżetów - skoncentruję się na 1st line.

Okres na jakim chciałbym się wzorować to lata wojny w Iraku (o ile się nie mylę: MICH-TC2001, LBT, ALTA). No i najważniejsze - znalazłem zdjęcia na których foki używają także multicam. Używają prawda - nie muszę kupować nowego munduru? Powiedzcie, że nie, proszę :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Musisz. Bo Camogrom nijak ma się do MC...

Wciąż nie wiem... Jak kupowałem to pisało, że multicam, przy odbiorze (osobistym w sklepie) powiedzieli mi, że to na pewno multicam... Znajomy, który mi doradzał (gdy zaczynałem) powiedział, że to multicam (wzór 2011) więc naprawdę cholera nie wiem.

A co tam, kompletuję - najwyżej później mundur wymienię (z tego wszystkiego to chyba najtańsza impreza). Tyle. Proste.

 

Dzięki za dodatkowe zdjęcia badseed ;)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Masz może jakieś zdjęcia? Znalazłem parę fajnych real-deal, ale wciąż szukam dodatkowych informacji. Kokosów nie zarabiam więc na pewno nie będę się bawił w masę gadżetów - skoncentruję się na 1st line.

Okres na jakim chciałbym się wzorować to lata wojny w Iraku (o ile się nie mylę: MICH-TC2001, LBT, ALTA). No i najważniejsze - znalazłem zdjęcia na których foki używają także multicam. Używają prawda - nie muszę kupować nowego munduru? Powiedzcie, że nie, proszę :D

 

Dzięki za przeczytanie przynajmniej tej strony wątku :] Z tego co widziałem zdjęcia z Iraku to właśnie noszą LBT, ale chciałbym się upewnić dzięki Wam ponieważ macie większe doświadczenie niż ja.

Link to post
Share on other sites

No i multicamu raczej w Iraku nie używali...

No to oczywiste - gdzie w Iraku multicam :D

Pisząc "lata wojny w Iraku" miałem bardziej na myśli sam okres datowy aniżeli tą konkretną misję w Iraku ;)

 

Ecek chłopie-lata sobie obczaj które robić chcesz bo woja w iraku miedzy daj my na to 2004-2008 to pieruńska różnica-plus jak koledzy mówią dawaj fote kogo chcesz robić to Ci zaraz rozpiszemy co i jak ;)

15696ic.jpg

Już widzę gołym okiem nakolanniki ALTA (czarne - ten po lewej), hełm to nie jest MICH-TC2001 (ten po prawej) jednak (a ja bym bardzo chciał MICH'a) Mają na sobie właśnie LBT czy to inny model?

 

Nie chodzi mi o dokładne odwzorowanie tego zdjęcia ponieważ chcę skompletować oporządzenie pod mundur multicam (ponieważ mam już taki mundur). Chyba, że się nie da i będzie to wyglądało do dupy to wtedy ugnę się i zmienię także mundur :)

Dzięki i pozdrawiam

Edited by Ecek
Link to post
Share on other sites

Zaczynam mieć poważne wątpliwości czy wzorowanie się na zdjęciach to dobry pomysł... Naprawdę... Zostawmy to zdjęcie.

Miałem taką wizję:

mundur - multicam

hełm - MICH-TC2001 (+ dobre okulary)

kamizelka - LBT6094 (multicam)

nakolanniki - ALTA (czarne)

+ do tego mój poczciwy chinol boyi M4A1 z kolimatorem ACOG

 

Później ewentualne dokupywanie dodatkowego sprzętu, oporządzenia. Powiedzcie - ma to ręce i nogi czy jestem w dupie i zaczynam od początku?

Link to post
Share on other sites

Po lewej na bank MBSS od Eagla z systemu MLCS.

 

A to foto nie jest przypadkiem z VBSS?

 

EDIT: To będzie bardzo trudne dla Ciebie, bo jest bardzo mało fotek SEALi w Multicamie.

 

Poza tym, Twój set będzie bardziej przypominał lata późniejsze. Popatrz fotki SEALi operujących teraz w A-Stanie.

 

EDIT#2: Jeśli już to AOR bardziej niż Multicam.

Edited by sylwek3231
Link to post
Share on other sites

Po lewej na bank MBSS od Eagla z systemu MLCS.

 

A to foto nie jest przypadkiem z VBSS?

 

EDIT: To będzie bardzo trudne dla Ciebie, bo jest bardzo mało fotek SEALi w Multicamie.

 

Poza tym, Twój set będzie bardziej przypominał lata późniejsze. Popatrz fotki SEALi operujących teraz w A-Stanie.

 

EDIT#2: Jeśli już to AOR bardziej niż Multicam.

No właśnie - SEALs o wiele częściej używają AOR (czy nawet MARPAT) i tu jest ból... Ale natrafiłem szukając w sieci na parę zdjęć właśnie w multicam (bo to wszystko tak naprawdę zależy od warunków i terenu)...

Ale kamuflaż to w tym momencie najmniejszy problem - powiedzcie czy to co napisałem wyżej to trafne zestawienie sprzętu?

Mogę z przyjemnością porzucić pomysł lat wojny w Iraku dla okresu afgańskiego :)

 

+ ciekawostka

http://kitup.military.com/2010/05/it-isnt-multicam-anymore-call-it.html

Edited by Ecek
Link to post
Share on other sites

Zdjęć SEALów w Multicamie wyciekło trochę po ostatniej katastrofie CH47. I jeżeli miałby to być MC to w kroju Crye'a.

Komplet MC i 6094 w MC widziałem chyba tylko na jednej fotce, i to z ćwiczeń.

 

Jak już tak bardzo się przy MC upierasz, to może zastanów się nad CCT, PJ lub współczesnymi Rangersami?

Link to post
Share on other sites

Szczerze? Pełnego reco nigdy nie uda mi się zrobić bo mnie po prostu na to nie stać... Niestety - smutna rzeczywistość... Nie mam też do tego warunków obecnie. AOR1 teraz kosztuje ponad 1000 złotych, nie mówiąc o kamizelce Crye'a...

Ale chciałbym przynajmniej 1st line skompletować na wzór SEALs. Dlatego kombinuje jak się da i gdzie się da.

No i o ile się da zrobić coś pod multicam... Widziałem zdjęcia na których foki biegają w multicam, a że mogą używać takiego sprzętu jaki im pasuje, w jakim im wygodnie to myślę, że można coś wykombinować z tego.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Szczerze? Pełnego reco nigdy nie uda mi się zrobić bo mnie po prostu na to nie stać... Niestety - smutna rzeczywistość... Nie mam też do tego warunków obecnie. AOR1 teraz kosztuje ponad 1000 złotych, nie mówiąc o kamizelce Crye'a...

Ale chciałbym przynajmniej 1st line skompletować na wzór SEALs. Dlatego kombinuje jak się da i gdzie się da.

No i o ile się da zrobić coś pod multicam... Widziałem zdjęcia na których foki biegają w multicam, a że mogą używać takiego sprzętu jaki im pasuje, w jakim im wygodnie to myślę, że można coś wykombinować z tego.

 

Sam nie wiesz czego chcesz. Jesteś po prostu jak dużo osób, które się tutaj przewinęły - nic nie przeczytałeś, nic nie wiesz o jednostce, którą jesteś zainteresowany, po prostu chcesz wyglądać jak "Foka". Okres Ci zwisa, Multicam za drogi, AOR za drogi, wcześniejsze okresy nie pasują, bo już masz mundur w kamuflażu Multicam (który i tak nie nada się nawet do stylizacji, bo zakładam że Combat od Crye to to nie jest). Przeleć ten temat, masz tonę fotek. Sam nie zajmuję się reko żadnej jednostki, ale trochę zdjęć posiadam i ciekawy sprzęt mnie interesuje.

 

https://lh6.googleusercontent.com/-I91hxzbh32s/TqvyVKDGy4I/AAAAAAAAAuA/nE07sOUE_6Q/s912/101210-n-4044h-095.jpg - masz tutaj zdjęcie Foki z ST7 z ćwiczeń. Jak widać jest komplet Crye wraz z kamizelką.

 

https://lh6.googleusercontent.com/-sVDQurTUg88/TqvyrtAs_mI/AAAAAAAAAuY/e-z-r-kzXQg/s640/462663.jpg - tu zdjęcie w AOR1, niestety kopie tego munduru są nieosiągalne, kamizelki, owszem.

 

https://lh4.googleusercontent.com/-_l_zVSU5owE/Tqvy522dpKI/AAAAAAAAAvw/8WajoHOM3w4/s640/2362414092866dffffffff4.jpg - możesz również połączyć kamuflaże, tak jak ciekawie to zostało zrobione na tym zdjęciu.

 

https://lh4.googleusercontent.com/-xQOKqs6-UbQ/Tqvy4JD4BQI/AAAAAAAAAvo/tmWJVG1DoWQ/s459/5453456673734.jpg - kolejne zdjęcie. Kupujesz spodnie od Crye lub ich kopie od Emersona, a kamizelkę od TMC (ich AOR1 jest świetny, bardzo podobny do oryginału, jakość podobno porównywalna do Flyye, a cena niziutka).

 

Podsumowując - da się wyglądać jak Foka? Da się. Trzeba użyć czasami mózgu, a nie rąk innych forumowiczów. No i ze swojej chińskiej eMki zrób MK18 albo zakup Mk16/17 (https://lh3.googleusercontent.com/-U9yWgOOGK2E/Tqv0XfLqnLI/AAAAAAAAA1I/pJVJXsQPU6c/s800/seal3cgl6.png).

Link to post
Share on other sites

Z tą jakością AOR od TMC się nie zgodzę. Sam posiadam i jak dla mnie jest troszkę za jasny i momentami zbyt "fioletowy" - ale farbami wszystko da się poprawić ;)

 

Wracając do sedna tematu - za dużo kombinujesz. Kup sobie to co Ci się podoba, ale nie wzoruj się na żadnej konkretnej jednostce - bo z tego raczej nic nie wyjdzie...

Link to post
Share on other sites

Sam nie wiesz czego chcesz. Jesteś po prostu jak dużo osób, które się tutaj przewinęły - nic nie przeczytałeś, nic nie wiesz o jednostce, którą jesteś zainteresowany, po prostu chcesz wyglądać jak "Foka". Okres Ci zwisa, Multicam za drogi, AOR za drogi, wcześniejsze okresy nie pasują, bo już masz mundur w kamuflażu Multicam (który i tak nie nada się nawet do stylizacji, bo zakładam że Combat od Crye to to nie jest). Przeleć ten temat, masz tonę fotek. Sam nie zajmuję się reko żadnej jednostki, ale trochę zdjęć posiadam i ciekawy sprzęt mnie interesuje.

 

https://lh6.googleusercontent.com/-I91hxzbh32s/TqvyVKDGy4I/AAAAAAAAAuA/nE07sOUE_6Q/s912/101210-n-4044h-095.jpg - masz tutaj zdjęcie Foki z ST7 z ćwiczeń. Jak widać jest komplet Crye wraz z kamizelką.

 

https://lh6.googleusercontent.com/-sVDQurTUg88/TqvyrtAs_mI/AAAAAAAAAuY/e-z-r-kzXQg/s640/462663.jpg - tu zdjęcie w AOR1, niestety kopie tego munduru są nieosiągalne, kamizelki, owszem.

 

https://lh4.googleusercontent.com/-_l_zVSU5owE/Tqvy522dpKI/AAAAAAAAAvw/8WajoHOM3w4/s640/2362414092866dffffffff4.jpg - możesz również połączyć kamuflaże, tak jak ciekawie to zostało zrobione na tym zdjęciu.

 

https://lh4.googleusercontent.com/-xQOKqs6-UbQ/Tqvy4JD4BQI/AAAAAAAAAvo/tmWJVG1DoWQ/s459/5453456673734.jpg - kolejne zdjęcie. Kupujesz spodnie od Crye lub ich kopie od Emersona, a kamizelkę od TMC (ich AOR1 jest świetny, bardzo podobny do oryginału, jakość podobno porównywalna do Flyye, a cena niziutka).

 

Podsumowując - da się wyglądać jak Foka? Da się. Trzeba użyć czasami mózgu, a nie rąk innych forumowiczów. No i ze swojej chińskiej eMki zrób MK18 albo zakup Mk16/17 (https://lh3.googleusercontent.com/-U9yWgOOGK2E/Tqv0XfLqnLI/AAAAAAAAA1I/pJVJXsQPU6c/s800/seal3cgl6.png).

 

Trochę racji masz - crye za drogi, aor1 za drogi (co na to poradzę, że nie zarabiam 10000 na miesiąc). I tak bardzo chciałbym chociaż w minimalnym stopniu wyglądać jak foka. Używam też Waszych rąk to fakt ponieważ jestem pewien, że znacie się lepiej ode mnie i potraficie doradzić co i jak.

Trochę racji tez nie masz mówiąc, że nic nie wiem o jednostce SEAL - oglądałem praktycznie co tydzień programy na Discovery, przeczytałem kilka książek, przeszukałem trochę Internetu (dobre zdjęcia też ciężko dorwać).

Po prostu kombinuję i pytam się Was co jest możliwe, a co nie jest zw. na realia w jakich (większość z nas chyba) żyje, trudności w realizacji chęci i dostania sprzętu takiego jakim się posługują i jego cenie.

 

To chyba "najprostszy" set DEVGRU w MC (6094 w AOR możesz sobie kupić kopię).

Dziękuję bardzo za to zdjęcie - będzie pomocne ;)

Edited by Ecek
Link to post
Share on other sites

@Mati- kopie mundurów w AORze są osiągalne- dajmy na to mundury od OPSa czy Toy Soldiera ( idealne kopie ).

 

@Ecek- tak na prawdę to TY musisz sobie wybrać okres- jeden, sztywny okres , w którym działali SEALs. Czy to początek OEF, czy OIF, Ramadi, Faludża, Badgad, Mosul itp, albo Afgan w latach 2005 i 2008>. Reko diabelnie drogie, dobra stylizacja też, ale nieco mniej.

 

Do tego zniszczyło mnie twoje marzenie o 1. linii jaką mają SEALs- przeca nie ma jednego sztywnego wzoru szpeju na pasie- jedni mają tylko multitoola a drudzy 8kg na pasie.

 

Do tego MC nie jest zbyt popularny w Navy, szczególnie w NSW. Jak już to AOR i DCU.

 

Możliwości masz wiele, zdjęć też ostatnio dużo wypłynęło. Polecam przejrzeć tematy na militaryphotos, gearsocu czy w galeriach na picasie. Żadna stylizacja SEALs ( chyba że na max. dziadowskich kopiach ) nie będzie tania- weź do pod uwagę.

 

@Smutas- drugie zdjęcie to Army SF, nie DEA.

Edited by MatriX482
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...