Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mam mulitkam a chciałbym wyglądać jak SEAL


Recommended Posts

IMO to nie jest SEAL.

 

Opis ze strony na której znalazłem zdjęcie:

Hier zeigt sich vermutlich ein Operator der Naval Special Warfare Development Group (DEVGRU), Ende 2009 bei einem Einsatz in Afghanistan. Er trägt auch einen neuen Gear-Mix: Der Kampfanzug ist von Crye Precision in Multicam, LBT-1961G dagegen in AOR1, der Body Armor unbekannten Herstellers scheint Ranger Green zu sein. Spektakulär: der SEAL hat eine SCAR-H im Einsatz. Als Optik verwendet er ein SU-230/PVS (Elcan Specter DR) und am Schaft der SCAR trägt er in einer LBT-Pouch ein Garmin Foretrex 101 – ein kleines GPS-Gerät, das zurückgelegte Strecken dokumentiert. Am Helm hat er ein Surefire Helmet Light und eine MS2000 Strobe. An der Hüfte links ist am Logo zu erkennen, dass der Lanyard von Tactical Assault Gear ist. Spannend ist, dass beim selben Einsatz ein anderer Operator genau die umgekehrte Kombination trägt: Uniform in AOR1 und Chest Rig in Multicam, zu sehen hier. DEVGRU arbeitet hart daran, unsere Vorstellungen von einheitlicher Uniformierung zu zerstören … (Über den Gürtel den der Operator hier trägt, wollen wir gar nichts sagen.)

 

O cholera... Jak się wczytać (mimo iż po niemiecku słabo schprechen) to tu jest napisane co na sobie ma ten gość! Ale jajca...

 

I tak patrzę na ten opis i czuję, że to mało wykonalne dostać choćby kopię tego co on tam ma... Kur... To rzeczywiście trudne...

 

OK idę dalej szukać i czytać i coś wykombinuję.

 

A Pana wyżej proszę o naciśnięcie przycisku frustrat/hejter off - nie wszyscy są tak zajebiści jak Ty.

I tak przeczytałem 17 (15 właściwie było gdy zacząłem coś majstrować) stron tematu. I tak szukałem i szukam dalej możliwie najlepszych do realizacji opcji. Uwielbiam ludzi, którzy tak się wypowiadają... Wiesz dlaczego tu piszę? Bo mimo tego, że czytam sporo (książki, Internet), oglądam równie sporo to moja wiedza w stosunku do wiedzy pozostałych tutaj jest jak 1 do 100 - przepaść. I fajnie by było gdyby zamiast, tak jak Ty, mieszać z błotem napisać - to nie jest to spróbuj tego albo lepiej poluj na to bo częściej używane (tak jak paru tu pisało i fajne pomysły podsuwało za co chwała im). Tyle, siema.

Edited by Ecek
Link to post
Share on other sites
  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Osobiście, nie uwierzę w to że DG biegało w 2009r w TC2000

Vermutlich z niemieckiego znaczy prawdopodobnie więc istnieje opcja, że to nie jest SEALs bądź DG :) Aczkolwiek...

 

SEALs (a zwłaszcza DG) mogą nosić co im się żywnie podoba byle by było im wygodnie i spełniało ich potrzeby więc MICH-TC2000 na tym zdjęciu nie wyklucza tego, iż może to być operator ST6. W książce "Sniper" Howard Wasdin (snajper ST6 - lata wojny w Somalii) napisał, że biegał w Mogadiszu w butach Adidas GSG-9 bo je cenił i wygodne były :)

Link to post
Share on other sites

SEALs (a zwłaszcza DG) mogą nosić co im się żywnie podoba byle by było im wygodnie

ta, jasne... pewnie jeszcze masz to info z pierwszej ręki?

 

biegał w Mogadiszu w butach Adidas GSG-9 bo je cenił i wygodne były :)

 

a wiesz w ogóle co to za buty i kto ich używał?

Edited by Stygmat
Link to post
Share on other sites
W książce "Sniper" Howard Wasdin (snajper ST6 - lata wojny w Somalii)

 

Książka z Biedronki ( z całym szacunkiem do tego sklepu ) sprzed hm... miesiąca? Gówno nie książka. Wcześniej ( ze 3-4 strony temu ) podałem sensowne 2 książki jak podstawowe kompendium wiedzy o NSW. LittleBird też wrzucał tytuł lepszych książek o SEALs.

 

I wyobraź sobie, że "popularne" omgmadafakadefgró książki autorstwa byłego operatora "ST6", który po 30 latach obudził nagle i wydał książkę mają niską zawartość sensownych informacji na temat aktualnej ( 10-12 lat ) jednostki.

 

Kup, zainwestuj te 120zł czy więcej i kup 2-3 DOBRE książki ( zapewne po angielsku, ba! Na pewno! ), poczytaj ze 3 razy, poszukaj info na wymienionym wcześniej forum i posłuchaj się ludzi, którzy na serio- mocno siedzą w temacie oraz SPRECYZUJ swoje "marzenia" czy też "zachcianki"- bo w tym momencie nie wiemy jak Ci pomóc.

 

Mati- ja już Ci tłumaczyłem, ale Ty nadal nie rozumiesz...

Link to post
Share on other sites

A to nie były zdjęcia z Kabulu?

 

Joint Afghan-ISAF forces talk when the building in which assailants had holed up, was being cleared in Kabul City. — Seven people, including four policemen, were killed and 17 others wounded in back-to-back militant attacks in the capital Kabul, an official said. Afghanistan, 14th September 2011

 

Owszem, ale po lewej to prawdopodobnie DEV, i o nim pisałem (stąd wzmianka o 6094 w AOR)

 

Zresztą widać różnice w kamuflażu - Kiwi mają ich multicam skopiowany przez Platatac. Gość po lewej ma mundur Crye.

 

Lot of people are talking about this photo over the forum and net, from my point of view the guy in the left might be the NSWDG ” Gold Knight” member. Why would I say so, I am not 100% certain but I will provide few points below that can identify the DG member.

 

Lets start from head to toe.

 

1. Mich 2001 + PVS15 ( Those 2 are very visible in the NSW community and they were lots of them issued)

 

2. AOR1 6094A Plate Carrier ( The vest is only issued to NSW or DG members)

 

3.DEVGRU Gold Knight patch at the admin panel (only the GK members has those)

 

4.CP Multicam combat shirt and pants (From this view we cant see if it is navy custom or army custom but I was told from a trustable source that DG members were using MC since few years ago)

 

5. Weapon L119A1- Seems weird for the DG to use this weapon, it could be borrowing from the NZSAS dudes.

 

Few month ago I was told that GK was using MC with AOR Carriers few but at that time everyone gives me this look that GK is only using AOR, now this is the real photo with real action busting damm talibans right in the capital city KABUL.

 

Hope this help. Cheers to all.

 

Hooyah!!!

 

http://silentpro.wordpress.com/

Link to post
Share on other sites

Owszem, ale po lewej to prawdopodobnie DEV, i o nim pisałem (stąd wzmianka o 6094 w AOR)

 

Zresztą widać różnice w kamuflażu - Kiwi mają ich multicam skopiowany przez Platatac. Gość po lewej ma mundur Crye.

 

Nie znamy kontekstu sytuacji w jakich zrobioną tę fotę, więc nawet rozbijanie jej na części pierwsze, o atomach nie wspomnę, jest jałowe.

Przyjmij że to koleś z ładną pół-opalenizną.

 

Btw, Kiwi na innym forum stwierdził że gość nie jest Amerykaninem - a autor jest w jednej z omawianych ekip.

Edited by LittleBird
Link to post
Share on other sites

Dzięki chłopaki, nie musieliście :icon_biggrin: Ale lubię takie akcje - naprawdę, mam na tyle dystansu, że to akceptuję tym bardziej, że sam sobie winien jestem.

Aczkolwiek już chyba wystarczająco dużo osób widziało moje błędne podejście do sprawy na samym początku... Przepraszam za burdel i dzięki za naprowadzenie mnie na właściwy tor.

Czas zacząć urlop - dość pracy.

 

Over and out.

Edited by Ecek
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...