Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Stopa, zrobiłem taki sam myk, ale u mnie nie banglało. Wydawało się jak składałem GB, że jest naklejone prosto i wszystko fajnie pasuje, a później okazało się, że nie wkleiłem oryginalnej podkładki idealnie na środku sorbo. Głowica mając minimalny luz w GB minimalnie przekrzywiała się do góry, zadzierając dyszę w górę i ogólnie ujmując był jeden wielki klops, replika nie strzelała jak należy. Wywaliłem więc oryginalną podkładkę z BU Guardera zostawiając same sorbo, jedynie podciąłem je, żeby grzybkowa głowica dobrze pasowała i śmiga elegancko. Także proponuje uważać z klejeniem oryginalnych zderzaków "cichej" głowic cylindra.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Precyzja jest wymagana na każdym etapie pracy nad AEGiem :) U mnie by działało nawet gdybym przykleił krzywo, bo głowicę Guardera połączyłem z cylindrem BU long od DF. Jest tak ciasno, że głowica wejdzie w niego tylko w jeden sposób - prosto.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ma ktoś w posiadaniu ten Neopad z topguns.eu? Będę wdzięczny za informację z jakiego materiału jest wykonany, jaką ma grubość. Warto go wsadzać przy sprężynie sp160, czy nie kombinować i wrzucić samo sorbo?

Edited by MiKorn
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mam teraz mały dylemat z sorbopadem :) Mam w scarze sc01 boyi cylinder typu 2 SHS, obie głowice alu też SHS, lufa 6,03 363mm. Na tej kombinacji celność bardzo dobra i około 440 fps na sp120 guardera. Do idealnego AOE brakuje sorbo 1/8 czyli lekko ponad 3 mm. Zastanawiam się czy zostawić cylinder typu 2 czy montować 1. Na zagranicznych forach czytałem, że przy sorbo ty 2 to zbyt mało do tej lufy. Ma ktoś doświadczenie z sorbo przy takiej lufie? chciałbym włożyć gb w body i zapomnieć bo montaż w scarze do przyjemnych nie należy :)

Link to post
Share on other sites

Nie znaczy to że innym też będzie działać. Plastikową głowicę też skręcisz na siłę?

 

Temat jest o sorbo, facet się pyta o sorbo. Poza AOE ma też inne właściwości dla kórych warto go mieć.

 

Po co uczyć ludzi iść na skróty jak może zrobić to raz a dobrze i nawet miał chęci ku temu.

Link to post
Share on other sites

Nie znaczy to że innym też będzie działać. Plastikową głowicę też skręcisz na siłę?

Pudło, kumpel też tak składa ludziom (jeśli nie chcą sorbo) i jakoś nic się nie psuje.

 

Widzę, że chyba nie rozumiesz. Nie mówię o przykręcaniu niczego na chama. Dlatego tak, jak najbardziej przykręcę plastikową głowicę, ale oczywiście z wyczuciem. Podkładki z odpowiedniego materiału (nie metalowe) np. z uszczelek od kranu, czy wycięte z karty kredytowej jak najbardziej dają radę.

Temat jest o sorbo, facet się pyta o sorbo. Poza AOE ma też inne właściwości dla kórych warto go mieć.

Po co uczyć ludzi iść na skróty jak może zrobić to raz a dobrze i nawet miał chęci ku temu

Pytał o sorbo w celu poprawienia AOE. I wyraźnie napisał, że chce to zrobić i zapomnieć, więc kombinowanie z cylindrami widać go nie urządza.

Link to post
Share on other sites

Widzę, że chyba nie rozumiesz.

 

Ja bardzo dobrze rozumiem. Może powyższy kolega też rozumie a przyjdzie trzeci i nie zrozumie, zrobi i mu to pęknie. To ty nie rozumiesz że mi chodzi tylko o sam ton wypowiedzi że "włóż podkładki i skręć pyk pyk" ale ani ile, ani z czego, ani jak skręcić i na co uważać. Najlepiej cynizmem mojej wypowiedzi zdyskredytować jeszcze bo 1/10 postów.

 

kombinowanie z cylindrami widać go nie urządza.

 

Ale jakie znowu kombinowanie? Prawdopodobnie nawet nie odczuje różnicy po zamontowaniu sorbo. Niech spróbuje, i jak coś będzie nie halo to wtedy można pomyśleć. My tutaj próbujemy rozwiązać problem który jeszcze nie istnieje.

Link to post
Share on other sites

To ty nie rozumiesz że mi chodzi tylko o sam ton wypowiedzi że "włóż podkładki i skręć pyk pyk" ale ani ile, ani z czego, ani jak skręcić i na co uważać.

No to szkoda, że od początku nie zwróciłeś na to uwagi, tylko wyciągasz kolejne argumenty, które zbijam i tym samym ciągniemy bezsensowny OT.

Ale jakie znowu kombinowanie? Prawdopodobnie nawet nie odczuje różnicy po zamontowaniu sorbo. Niech spróbuje, i jak coś będzie nie halo to wtedy można pomyśleć. My tutaj próbujemy rozwiązać problem który jeszcze nie istnieje.

Też myślałem że te 3mm to nic, dopóki mi nie uciekło 30fps. Jeśli nie odczuje to spoko, jeśli odczuje, to będzie musiał znowu grzebać - czego wyraźnie nie chciał. Ja podałem rozwiązanie gorsze, ale nie wymagające późniejszego grzebania.

Tyle.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 7 months later...

Cześć, jestem początkujący w serwisowaniu replik. Mam używaną emkę z wymienioną większością bebechów i ciężko mi dokładnie określić części. Na pewno głowica cylindra od shs (ta czerwona), tłok fioletowy z metalowymi zębami, głowica metalowa z wentami, szkielet Ultimate. Układ został dodatkowo przeze mnie doszczelniony i nasmarowany. Nie widzę zeszlifowanych zębów tłoka, więc pewnie nie było nic z AOE robione. Guma pod głowicą cylindra jest mocno wytarta (przy czyszceniu musiałem usunąć strzępki tej gumy). Stąd pomysł, by usunąć ją do końca i zastąpić sorbo. W związku z tym mam kilka pytań:

 

1. Jakie sorbo kupić? Jakie źródło i jaka grubość (biorąc pod uwagę fakt, że pewnie dopiero AOE będę robił)? Tutaj jest dużo wariantów z wycinaniem pod wymiar, jednak jest to wykonywane prasą mechaniczną (info od sprzedającego):

http://allegro.pl/sorbothan-70d-sorbopad-sorbo-asg-i6907402791.html

Co sądzicie?

 

2. Mam obawy dotyczące zmiany pojemności cylindra. Nie wiem dokładnie jakiego jest on typu. Czy z tego, że nie ma on żadnych nacięć ani dziur wynika, że to typ 0? To chyba za dużo jak na standard emkowy? Zauważyłem też w środku cylindra niewielki ubytek wewnątrz (raczej płytkie, ale rozległe wgłębienie) i wypolerowałem go pastą polerską, ale jest wciąż widoczne. Czy to dyskwalifikuje cylinder i muszę kupić nowy? Jeśli tak, to jaki typ, jeśli nie, to czy nie będzie on wciąż za duży nawet jak dodam sorbo?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...