Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Mam podobny zestaw co Sławek i na razie bez Sorbo mam 425 FPS. Jest to replika SA z lufa 290mm która poza gumka HU, kablami i zębatkami ma wszystko stockowe. Docelowo będzie działać na sp120/130. Jakie Sorbo tu wrzucić? Takie jak Sławek, czy polecicie jakieś inne?

Link to post
Share on other sites

Pokusiłem się na wymianę cylindra, włożyłem cylinder Deep Fire Typ 2 (dla luf o długości od 200-400) i prędkość skoczyła do stabilnych 436-438 fps mimo że jest sorbopad. Myślę że ze sprężyny SP120 nie da się już zbyt wiele wycisnąć, więc jestem zadowolony.

Edited by slawek96
Link to post
Share on other sites

To całkiem spoko wyszło. Będę brał Sorbopady z topguns.eu. Są tam 70 o grubości 1/4", 3/16", 1/8", bądź 40 o grubości 1/4" albo 3/16". Oryginalny zderzak będę raczej zrywał. Jaki polecacie z tych pięciu? Twardość 40 ktoś w ogóle montowal, czy do asg brać tylko 70?

Edit: 3,2mm to około 1/8" zderzak ma z 1mm, więc chyba 3/16 " by podpasowalo?

Edited by Seterus
Link to post
Share on other sites

40d stosuję się do małych mocy, 70d do dużych.

 

Na te twoje 425 FPS weź 70d.

 

Sorbo warto brać jak najgrubsze, ale na tyle żeby ci nie zepsuło AOE. Jak weźmiesz za chude to AOE możesz zawsze poprawić podkładkami między głowicą cylindra a cylindrem albo naklejając oryginalny zderzak albo neopad na sorbo.

 

Najlepiej zmierzyć ile jest ci potrzebne na twoim zestawie tłoka / cylindra / głowic.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy to prawda, że sorbo psuje celność? Jakie sorbo polecacie do wyciszenia repliki (mam kwa, także zależy mi tylko na wyciszeniu).

 

Jak we wcześniejszych postach wspomniano, wyciszenie z Sorbo jest raczej marginalne więc jeśli to jest jedyny powód zakupu to bym odpuścił.

 

Jeśli miałbym teoretyzować, to "wyciszenie" które niektóre osoby doświadczają wynika z obniżenia pojemności cylindra do odpowiedniej dla lufy (czyli takiej gdzie kulka dociera do końca lufy kiedy głowica uderza) przez co nie ma tego "pac" powietrza z lufy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Niebawem odwiedzam jarmix i chcę zamontować sorbopad do mojego KWA. Mam sprężynę 140, więc poleci 70, lecz nie wiem jaka grubość będzie najlepsza.

to: https://jarmix-militaria.pl/cylindry-i-glowice-cylindrow/sorbopad-1-8-v2-v3-70-degrees?from=listing&campaign-id=14

czy to: https://jarmix-militaria.pl/cylindry-i-glowice-cylindrow/sorbopad-3-16-v2-v3-70-degrees?from=listing&campaign-id=14

 

Głowica cylindra stock KWA, głowica tłoka czerwony Guarder POM, tłok zielony Madbull. Ktoś montował sorbo w takiej konfiguracji?

Link to post
Share on other sites

Chłopacy, mam w replice ROF w granicach 30bb/s i sprężynę sp130 głównie, okazjonalnie coś z niższą numeracją, do sp90.

Teraz stoję przed doborem głowic, bo obecnie lata to na plastikowych chinolach. Czy po wklejeniu Sorbo, głowice Alu to nadal destruktory szkieletów? Ciężko o solidne POMy, więc rozważam właśnie ogólnodostępne solidne Alu, tylko chcę się upewnić czy ma to sens.

Link to post
Share on other sites

@slawek96

Masz chyba na myśli głowicę tłoka Ultimate?

Taka właśnie przy 170 i sorbo rypnęła mi w drobny mak po 7-8 tysiącach kulek. Ale jest wytrzymała mimo wszystko. Teraz katuje najtańszego shs'a za 19 pln i już ze 5 tysi ma za sobą - ale na około 5 mm sorbo (więcej niż przy Ultimate).

Edited by progressive
Link to post
Share on other sites

Czy da radę dobrać sorbo do tak ukształtowanej głowicy cylindra? Wygląda na taką, co ma wybitnie mało miejsca :icon_razz2:

 

Mogę się mylić ale podejrzewałbym że sama część metalowa tej głowicy jest identyczna z ich wersją dla płaskich głowic, tylko gumowy odbijak jest inaczej ukształtowany, a samo czoło do którego jest przyklejony jest płaskie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...