Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Działał ktoś w tej replice z kurkiem od guardera?

Chciałem być porządny no i się wrąbałem w grube dłubanie.

 

Na ten moment przerobiłem sam kurek ze stali od guardera w 3 miejscach, przerobiłem (to co blokuje kurek i jednocześnie trzyma listwa spustu) chyba sear, a jako że mam konkretnie G18c to czeka mnie jeszcze kolejna przeróbka kurka, aby kolejny element spasował.

Zamieniłem też łożysko kurka na mniejsze (oryginalne WE ma ok. 8mm zamieniłem na KJW 7.5mm) bo inaczej nie dało rady nawet zamka odciągnąć.

 

Na razie utknąłem w momencie w którym przy strzale zamek zatrzymuje się w połowie cyklu i trzeba rozłączyć cylinderek od komory żeby zamek wrócił normalnie.

 

Modował ktoś gen 4 g18c na częściach guarera?

Może warto bez zastanowienia od razu zabrać się za stalowy sear, firing pin itp?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U mnie jeśli chodzi o zabawę z kurkiem Guardera w G18c:

- nawet już strzela

- niestety zesrałem sprawę z elementem o ID: G-75 czyli chyba tym który odpowiada za auto.

 

W kurku Gua oczywiście nie było miejsca na ten cycek bo jest on do Glocka17, jednak udało mi się go mniej bądź bardziej nieudolnie wykonać. Nieudolnie ponieważ nie zrobiłem tego zbyt idealnie i pod wzorowym kątem, przez co element G75 za mocno łapie się z kurkiem i nie puszcza w ogóle pod naciskiem BB Unit. Postaram się to jeszcze trochę przerobić bo szkoda full auto, jednak coś mi się zdaje że będę musiał ten element tak czy srak kupić. Ktoś może widział to gdzieś ze stali w PL sklepach?

 

Na razie kminię jeszcze nad łożyskiem kurka - na stalowym stockowym WE wraz z tym nowym kurkiem zamek prawie nie chodził. Ma ok. 9.1mm, na KJW jest o wiele lepiej, ma 8.3-8.4mm jednak przy delikatnym opuszczaniu zamka do przodu czuć zdecydowanie opór i chcą to jeszcze ogarnąć... Aby tylko nie przedobrzyć :/ Testował ktoś to może? Jakby było wiadomo jaką średnicę tego łożyska zrobić to byłoby bosko.

 

EDIT.

Pogrubione i poprawione info.

 

Spiłuję na ok 8mm mam nadzieję że nie popsuję :D

Edited by korbixm1
Link to post
Share on other sites

Cześć, mam Glocka 19 Gen 3 od WE tak jakoś od roku. Strzelany sporadycznie, za to kiedy już strzelany, to intensywnie. Łącznie przeleciało przez niego może 1500 kulek.

 

Niedawno pojawił się problem przy próbie załadowania magazynka green gazem - gaz ucieka gdzieś bokami, i tylko część dostaje się do magazynka. Domyślam się, że to wina zaworu, może jest uszkodzony?

 

Podardźcie, za ile wymienię ten zawór? A może w ogóle nie opłaca się naprawiać, i trzeba kupić nowy magazynek? To częsta przypadłość przy tych klamkach/magazynkach? Bo jeśli po kolejnym roku czy pół znowu będę musiał wymieniać magazynek, to chyba wolę wymienić replikę...

Link to post
Share on other sites

Zawór to koszt ok 25 -30 złotych, nowy magazynek ok. 100.

 

Na początek sprawdź czy uszczelka (o którą opiera się dysza butli GG podczas ładowania) jest na swoim miejscu i czy przypadkiem nie jest uszkodzona. Jeśli jest to możesz pozyskać taką z zaworu zapalniczki.

 

Dzięki, sprawdziłem uszczelkę, jest ok. Będę w takim razie kombinował z wymianą zaworu, dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam. Mam pewien problem ze swoim klockiem (18C). Otóż ostatnio pojawiły się dwa problemy. Pierwszy z zatrzymywaniem się zamka w połowie trasy (jest głównie za to odpowiedzialny syf pomiędzy lufą, a górą zamka. Charakterystyczny ząbek w zamku. Replika wyczyszczona, przedmuchana sprężonym powietrzem i nasmarowana ponownie na lufie, oraz po zamku i korpusie w miejscach styku - zaczęła działa) został rozwiązany, cacy. Chwilę później pojawił się problem w postaci tego, że magazynek nie reaguje na spust, ewentualnie wali syfonem. Wciskam spust - nic się nie dzieje. Muszę kilkakrotnie pociągnąć za zamek i za 2-3 razem zaskakuje. Pomijam już fakt że strzela 3ma kulkami na raz, bo to logiczne następstwo wymuszonego reloadu. Po prostu zachowuje się jakby magazynka w środku nie było.

 

Ktoś wcześniej miał podobny problem, ale chyba nie tędy droga...

 

 

Mam małą prośbę ... replika czasem mi się blokuje w położeniu na zdjęciu 1. Wówczas gaz ucieka i trzeba wymieniać magazynek. To jest moment w którym zamek przy powrocie lekko się unosi. Na sucho bez sprężyny i lufy można to łatwo wyczuć.

Zacząłem kombinować i nawet lekko polerować dwa elementy zaznaczone strzałkami na zdjęciu drugim. Odnoszę jednak wrażenie że to nie do końca dobry pomysł jest.

 

 

Więc moje pytanie jest jasne: Co moze spowodować dany problem? Czy to wyrobiona sprężyna kurka, dysza czy coś innego?

Wszystko co da się dokręcić jest dokręcone.

 

Dodatkowo a'propo pimp my glock czy ktoś miał styczność z takim oto wynalazkiem i może powiedzieć czy się sprawuje czy nie do końca? :D

http://www.asg.warszawa.pl/airsoft/czesci-replik-asg/czesci-replik-gbb/lufy-precyzyjne/p,airsoft-surgeon-lufa-non-hopup-6-02mm-tm-we-g17,42610.html

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

 

Mam problem z magazynkami... mianowicie w każdym z 3 zacinają się kulki, tak że po każdym strzale muszę magazynek wyciągnąć i przepchnąć kulki w górę osobiście.

 

Co może pomóc? Spryskać prowadnicę kul silikonem?

Link to post
Share on other sites

PJ 0,2

 

Panowie, wydaje mi sie, ze znalazłem rozwiązanie...

Wydawać by sie mogło ze to idiotyczne ale ładowanie kulek od gory, przez szczęki magazynka sprawia ze pistolet strzela normalnie. Ładowanie magazynka od dołu, przy otworze powstałym po odciągnięciu sprężyny sprawia ze magazynek sie zacina... a przez ta zabawę ułamał mi sie ząb popychacza kulek, który znajduje sie na sprężynie. Mam nadzieje ze nie bedzie to przeszkadzać w użytkowaniu.

 

PS da sie w tym modelu jakos wyregulować standardowe przyrządy celownicze ?

Link to post
Share on other sites

Al3x w twoim glocku (z allegro za 270) zatrzask magazynka słabo trzyma i przy głębokim wciśnięciu czasami się zacina? Myślałem żeby lekko przetrzeć papierkiem ściernym cały zatrzask i dać mocniejszą sprężynę do zatrzasku.

Jest możliwość zmiany przycisku zwalniacza magazynka na prawą stronę?

Link to post
Share on other sites

U mnie magazynek wchodzi/wychodzi gładko.

Miałem problem z podpalaniem kulek ale to była moja wina. Kulki polecam ładować od gory - bardziej czasochłonne ale nie zacinają sie w magazynku.

 

Co do przycisku zwolnienia magazynka to możesz go obrócić o 180* i wtedy bedziesz miał wersje dla leworęcznych. Patrząc na wyciecia w korpusie producent przewidział taka możliwość.

 

Pojawił mi sie za to problem z lufa zewnętrzna - mocno ociera sie o nią zamek. W jednym miejscu starł juz cała farbę o na wierzch wyszedł naturalny srebrny kolor aluminium. Wiem ze kiedyś z tych replikach był problem pękajacych luf zewnętrznych, czy zeby tego uniknąć moge trochę przeszlifować otwór w zamku, który felerne ociera lufę?

 

Próbował ktos tego?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy ktoś może się natknął na jakieś zamienniki sprężyny podajnika kulek w magazynku ?

Otóż sprężyny te dosyć szybko się "ubijają" przez co słabo dociskają i efekt jest taki, że moj glock, który jest zmodyfikowany (mocniej kopie zamek) nie chce zostawać magazynek w tylnym położeniu po opróżnieniu magazynka.

Mam również magazynki TM i tam te sprężyny są twardsze i mocniejsze i na tych magach zamek zawsze zostaje w tylnej pozycji.

 

Chciałem znaleźć te sprężyny od TM na różnych sklepach za granicą, lecz niestety bezskutecznie - znajdywałem wszystko poza właśnie tym :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Strzelać można ale ile to wytrzyma to nie wiadomo.

Mi po 2tyg strzelania na magu co2 pękł plastikowy cylinder przez co cały gaz momentalnie uciekał.

 

Orientuje się ktoś gdzie aktualnie można dostać Glocka 17 Gen 4 od WE?

Edited by Kaczan
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jako że powychodziły nowe palne glocki, i jednym z ich nowych produktów jest glock 19x (czy jakoś tak), który jest złożony ze szkieletu glocka 17 i zamka glocka 19 to mam pytanie.

 

Czy długość zamka (w replikach) 17 i 19 jest taka sama? Czy bez problemu da się przekładać zamki między glockami 17 i 19 WE?

 

Czysto hipotetycznie pytam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...