Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowarka i bateria Li-Po


Recommended Posts

Witam

Ostatnio czytałem wiele nt. pakietów Li-Po, większość mnie pozytywnie zaskoczyła, ale nie wszystkiego rozumiem. Mam pytanie odnośnie pakietu i ładowarki, czy ten zestaw: (bateria) (ładowarka), będa pasować? Czy jest o wiele lepszy wybór wśród ładowarek i baterii w tej samej cenie?

Także nie rozumiem rzeczy związanej z sprawdzaniem napięcia poprzez balanser. Załóżmy, że podłączam miernik napięcia z wyświetlaczem napięcia. Jakie powinno być napięcie minimalne oraz maksymalne dotyczące pakietu wymienionego przeze mnie?

Czy ładowanie wolno ładowarką do pakietów Ni-Mh o napięciu wyjściowym 7.2V, może poważnie zaszkodzić funkcjonowaniu?

 

Poprzednia bateria Ni-Mh, 9.6V spowodowała zerwanie zębatek, z powodu zbyt szybkiej szybko strzelności, czy strzelanie z niej jak narazie na ogniu pojedynczym, może zaszkodzić replice raz jeszcze?

Z góry dzięki za odpowiedź

Edited by anymorez
Link to post
Share on other sites

http://www.rc-electrotown.pl/index.php?cat_id=23&page=0&view=3&sort=default

 

Proszę. Wybór duży, ceny niższe, a jakość pakietów o wiele lepsza niż Firefox(tylko pamiętaj, że te batki mają wtyk XT60, potrzebna będzie przejściówka!).

 

Co do ładowarki to podobno najtańsze porządne mikroprocesorówki to Imax B6, sam taką mam i polecam :happy: (można nią podładować nawet akumulator samochodowy, co uratowało mój wyjazd na narty wte ferie :icon_biggrin: ).

 

Co do napięć ogniw to nie mam odpowiedniej wiedzy, więc niech ktoś mądrzejszy ode mnie się wypowie :wink: .

 

Jeżeli chodzi o napięcie samej baterii to na lipolku 7,4V podładowanym na maxa będziesz miał 8,4V. Czy replika wytrzyma to nie wiem, ponieważ nie napisałeś co to za replika i jakie ma bebechy, ale sądzę, że na 99.99% wytrzyma w końcu 8,4V to bardzo małe napięcie jak na airsoftowe warunki.

Edited by Zyzyks
Link to post
Share on other sites

Baterii typu Li-Po nie wolno ładować ładowarką do NiMH/NiCd. Imax B6 proponowany przez maniaka powyżej jest jak najbardziej dobrym wyborem, ale taka, którą pokazałeś w linku również spokojnie da sobie radę. Ale z ładowarką posiadającą wyświetlacz możesz czuć się odrobinkę pewniej :)

 

Polecam lekturę - http://mt325.wordpress.com/2007/07/27/ogniwa-li-po-uzytkowanie-i-bezpieczenstwo/

 

W skrócie, to kupując baterię którą podałeś w linku czyli o napięciu 7.4V uważa się za naładowaną gdy jej napięcie będzie wynosiło 8.4V (4.2V na celę, czyli 4.2V*2=8.4V)

Polecam również baterie od tego sprzedawcy http://allegro.pl/listing/user.php/run?category=46005&us_id=9973823 - solidny, ceny dobre, duży wybór.

Link to post
Share on other sites

Baterie w/w w sklepie modelarskim rzeczywiście są fajne. Tylko nie wiem czy zmieszczą mi się w mojej M4'ce do frontgipa.

Co do ładowarki, moje zdanie, wiem że się nie zgodzicie, jest takie iż kupowanie ładowarki 2 razy, czasem 3, droższej od baterii, jest przyznam dziwnym rozwiązaniem.

W sklepie z modelami RC, wybrałem zestawładowarki i baterii, nie długo złożę zamówienie, myślę iż jest to dobry zestaw.

Jeszcze jedno pytanie: ładując taką ładowarką mogę sobie sprawdzać TYM, czy nie jest już naładowana? Jeśli tak, czy to urządzenie wskazuje napięcie całego pakietu?

Czy strzelanie z tej poprzedniej baterii 9.6V, która spowodowała zerwanie zębatek, mogę teraz używać na ogniu pojedynczym bez żadnej obawy?

Edited by anymorez
Link to post
Share on other sites

To tak:

 

Tylko nie wiem czy zmieszczą mi się w mojej M4'ce do frontgipa.

Musisz pamiętać o tym by do jednego z wymiarów (najlepiej do szerokości) podanych na stronie dodać ok 5mm ponieważ wymiary tam podane nie uwzględniają kabelka. Sam się o tym boleśnie przekonałem gdy bateria z tej samej firmy nie weszła mi do frontgripu od G36C :icon_confused: .

 

Jeszcze jedno pytanie: ładując taką ładowarką mogę sobie sprawdzać TYM, czy nie jest już naładowana? Jeśli tak, czy to urządzenie wskazuje napięcie całego pakietu?

Tu Ci musi odpowiedzieć ktoś obeznany ponieważ sam takich cudów nie używam :wink: . Ale sądzę, że działa tak jak mówisz.

 

Czy strzelanie z tej poprzedniej baterii 9.6V, która spowodowała zerwanie zębatek, mogę teraz używać na ogniu pojedynczym bez żadnej obawy?

Jeżeli mówisz o tej replice, którą masz w zbrojowni w takiej samej konfiguracji, to teoretycznie powinieneś móc strzelać nawet na auto bez obaw. Oczywiście zależy jakie masz zębatki(czy stare uszkodzone, czy jakieś nowe). Ale to dziwne, że na M115 i 9,6V doszło do jakiejś awarii, przecież takie baterie dodawane są stock-owo do bojca, a M115 to niewiele silniejsza sprężyna :blink: .

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki.

Co do używania tej 9,6V w takim razie tylko semi. Ale będę kupował w najbliższym czasie Li-po. Mam straszny uraz do tego co się stało, a czemu tak się stało - nie wiem. Były M115, tłok z C&A z pierwszym metalowym i zębatki JG z oznaczeniami A&K stalowe. Teraz krakman założył nowe zębatki, nasmarował i poprawił okablowanie, wyniosło mnie to 110 zł, byłem w szoku jak usłyszałem cenę.

Link to post
Share on other sites

Ta ładowarka za 61zł to to samo co:

 

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/108229-e-sky-ek2-0851-ladowarka-lipo/

 

tylko, że w innej obudowie i z wbudowanym zasilaczem. Możesz kupić samą tylko, że bez zasilacza i ładować zasilaczem od laptopa, ja tak robię.

Tylko ostatnio się przejechałem bo gdy aku się za bardzo rozładowywało, to ładowarka nie chcę go ładować i pokazuję błąd baterii. Nadal nie rozwiązałem problemu, będe musiał go podładować na jakiejś lepszej ładowarce. Dzieję się to przy 11.1V, przy 7,4 tej samej pojemności i wydajności 20C było ok. Jak za tę cene polecam.

 

Aha co do mierinka, nie musisz go posiadać, ładowarka sama odłącza jak uzyska maksymalne napięcie. Dodam, że na polu bitwy też miernik się ine przydaje, lipole o średniej pojemności (ok 1500mAh) wytrzymują 1 strzelankę nawet w zime.

 

Zbędny gadżet, jak masz voltomierz w domu, możesz go wykorzystać to sprawdzania napięcia Twojego lipola

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Czy wtyk XT60 jest TUTAJ żeński czy męski?

 

EDIT:

 

Przepraszam za dwie odpowiedzi pod rząd. Tamtej nie mogę edytować, a w dodatku znalazłem już odpowiedź.

Dla zaciekawionych tym tematem oraz działających podobnie do mnie: Będę składał zamówienie - bateria ładowarka + lutowanie styku na Tamiya Mini 7zł. Cały zestaw z przesyłką wyniósł mnie jedyne 112 zł. Gdybym chciał kupić ten zestaw z Ni-Mh, wyszło by mnie trochę drożej i mniej podręcznie c do miejsca. Na zdjęciu od ładowarki jest wtyczka US. Gość od sklepu powiedział, że będzie na pewno na hurtowni z polską wtyczką. A w dodatku jest wbudowany zasilacz do niej i nie trzeba dokupywać, ani tworzyć z domowego.

 

Jeśli nie wiesz czy bateria pasuje do twojego karabinu, znajdź wymiary pakietu i z papieru technicznego stwórz bryłę i dodaj 3 mm do każdego wymiaru, naprawdę pomaga ;)

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

Ponieważ przed momentem odebrałem replikę wraz z zakupioną ładowarką (IMAX B6) i akumulatorem Lipo PowerBean 2400mAh ( http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4031 ) chciałbym się wtrącić w temacie i zadać parę pytań.

Czy nowo zakupioną baterię typu Lipo powinno się formatować, czy można ją użytkować od zaraz?

Ładujemy korzystając z wtyczki podłączanej do ASG, czy tą mniejszą ze złączem 3-pin? Niestety ale takiej informacji nie znalazłem w instrukcji obsługi. Na ile strzałów powinien wystarczyć taki aku ?

Link to post
Share on other sites

li-po się nie formatuje, podłącz sobie bateryjkę do tego imaxa (małe łącze do gniazda balansera + napięciowe - w instrukcji ładowarki masz dokładnie zdjęcie jak się li-po podłącza do tej ładowarki - zaraz na pierwszych stronach) potem daj program z balansowaniem, ustaw moc (A) porównaj wykrycie celi z tym co ustawiłeś (powinno być takie same) i odpal ładowanie jak naładuje to ci będzie piszczeć

przedtem możesz sobie w opcjach ładowarki ustawić pojemność baterii jako dodatkowe zabezpieczenie przed przeładowaniem

na ostatniej stronie instrukcji masz tabelkę akumulator/ilość cel/max naładowanie

Edited by Filavandrel
Link to post
Share on other sites

przejrzyj dokładnie instrukcje tego Imaxa tam jest łopatologicznie napisane (no prawie) jak ładować li-po ;)

warto sobie poustawiać w opcjach pojemność baterii i przejrzeć wszelkie opcje - ładowarka jest pod tym względem fajnie rozbudowana

a jak już będziesz ładować to postaw batke i ładowarkę na czymś niepalnym (np kafelka jakaś) tak w razie "W"

Edited by Filavandrel
Link to post
Share on other sites

Niestety w calym Ostrowie nie ma takiego conector'a wiec zmuszony bylem zrobic przejsciowke od 0. Przydaly sie starocie poodkladane po katach, lutownica, troche kabla, koszulki termokurczliwe i godzinka roboty ;). Najważniejsze, ze ladowarka podlaczona do baterii laduje.

 

Mam tylko pytanie - jakim amperażem traktować ten aku? Dla przypomnienia - jest to Powerbean 2400 mAh 7,4v lipo (domyslnie w ladowarce ustawione bylo 0,1A )

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam. Dopiero nie dawno przerzucilem sie na baterie Li-po i jestem w tym temacie troche zielony. Kupilem baterie firmy redox 1200mAh, 7,4 20c i ladowarke powerbean sergeant. Czy ta ladowarka bedzie kompatybilna do tej baterii? Napiecie ladowarki to 11.1v, czy to nie bedzie zle dzialac na baterie albo bedzie mialo jakies zle skutki?

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Witam. Trochę odkopuję temat, otóż zakupiłem dzisiaj batke nurpol 7,4V 1450mAh, i ładowarkę mikroprocesorową z balanserem GFC taka najprostsza z gunfire :P Piszecie tu o ustawianiu pojemności itp, a ona ma tylko diody kontrolne i żadnej możliwości regulacji żadnych parametrów, pytanie czy nie uszkodzi ona jakoś baterii ? Oraz czy odcięcie małej tamii w stokowych kablach i tej nowej baterii i zalutowanie Deansów T da jakiś zauważalny rezultat ?

Link to post
Share on other sites
Witam. Trochę odkopuję temat, otóż zakupiłem dzisiaj batke nurpol 7,4V 1450mAh, i ładowarkę mikroprocesorową z balanserem GFC taka najprostsza z gunfire :P Piszecie tu o ustawianiu pojemności itp, a ona ma tylko diody kontrolne i żadnej możliwości regulacji żadnych parametrów, pytanie czy nie uszkodzi ona jakoś baterii ? Oraz czy odcięcie małej tamii w stokowych kablach i tej nowej baterii i zalutowanie Deansów T da jakiś zauważalny rezultat ?

Mam taką baterię http://gunfire.pl/product-pol-1152205022-Akumulator-LiPo-1450mAh-7-4V-25C-stick.html?product=1152205022 I taką samą ładowarkę.

Muszę powiedzieć że po prostu działa i niczego nie psuje.

 

Sent from Nexus 6p

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...