Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stylizacja CoD4


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie ma żadnego szerokiego pola manewru jeśli chodzi o "stylizacje" czy też "reko" Brytyjskich sił specjalnych.

Wierz mi, że porządna stylizacja, taka z większością gratów oryginalnych a nie oparta tylko na chińskich kopiach, nie wspominając o reko to duże wyzwanie...

Używany jest bardzo konkretny sprzęt kilku firm raptem, często drogi i trudny do kupienia na wolnym rynku, a większość operatorów nie kupuje ton gratów na własną rękę - przynajmniej istniejąca dokumentacja fotograficzna i głosy z "kręgów zbliżonych do" (o ile im wierzyć) pozwalają na takie wnioski.

Oczywiście nikt, ani tym bardziej ja, nie twierdzi że żołnierze UKSF nie personalizują sobie sprzętu i wszyscy popierdzielają wyłącznie w gratach które im MOD dostarczył. Sporo widać i słynne głosy insiderów też to potwierdzają, gratów firm turystycznych jeśli chodzi o ubranie i obuwie.

Jednak mówienie o dowolności w doborze jest gigantycznym naciąganiem faktów.

 

Nie wiem, czy się rozumiemy. Nie wydaje mi się, żeby w tym temacie chodziło o reko, czy nawet o "porządną" stylizację, raczej o nazwijmy to, inspirację. To miałąm na myśli pisząc "speszjal forces" :P Moim zdaniem jest tu dowolność, tym bardziej, że w temacie chodzi o odwzorowanie postaci fikcyjnej, a nie można rekonstruować czegoś, co nie istnieje.

Jeżeli mowa o rekonstruowaniu konkretnych elitarnych jednostek UK, to zapewne i wymogi są bardziej sprecyzowane. Ale to już jest rekonstrukcja konkretnej jednostki właśnie. Z tym, że w przypadku SF, choćby SAS, nie do końca wiadomo, na czym oprzeć tę rekonstrukcję, bo ze wspomnianej przez Ciebie dokumentacji foto i "kręgów zbliżonych do", wynika, że noszą różne graty, w tym mundury amerykańskie, czasem jakieś firmy cywilne/outdoor, a częściej zwykły brytyjski szpej, który nie jest w większości ani bardzo drogi, ani całkiem niedostępny i nie ma w nim nic "specjalnego". Ale nie interesowałam sie tematem aż do szczegółów. Zresztą wszystko na ten temat już było wałkowane x razy na forum.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A ja nie wiem co jest złego w stylizacji na postacie z gier/filmów jeżeli robi się je z głową. Część ludzi zaczyna przygodę w AS dzięki grom komputerowym które nie spełniają ich oczekiwań. Choć temat mógłby się znaleźć w Hydeparku bo wśród rekonstruktorów może być rzeczywiście śmieszny.

Link to post
Share on other sites

Nie martw się. Czarne sweterki są widoczne dopiero z połowy mapy....

 

A tak serio - to czarny nie jest jakimś mega maskującym kolorem bo bardzo się odznacza. I nawet jak założysz kamizelkę to jednak rękawów nie zakryjesz, więc może to trochę demaskować. Aczkolwiek to człowiek się maskuje, nie szmata - po prostu będzie trudniej stać się "niewidzialnym".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...