Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stylizacja WP Afgan


Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeżeli chodzi o kolbę teleskopową musisz uderzać prosto do Łucznika. Oni mają tam taki dział, piszesz meila i oni Ci wszystko wyceniają.

Od razu Ci powiem że kolba teleskopowa kosztuje ponad 300 zł tak samo jak przednie risy do wz. 2004.

Na allegro to rzadkość, a powiem więcej cud.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o kolbę teleskopową musisz uderzać prosto do Łucznika. Oni mają tam taki dział, piszesz meila i oni Ci wszystko wyceniają.

Od razu Ci powiem że kolba teleskopowa kosztuje ponad 300 zł tak samo jak przednie risy do wz. 2004.

Na allegro to rzadkość, a powiem więcej cud.

 

 

o ile przednie risy można czasem dorwać, to kolby nie widziałem NIGDY...

Trochę boli to, że te części są tak cholerycznie drogie... ale co poradzić?

Link to post
Share on other sites
Guest Dawid4009

@ Śruba: Nie, nie zmieniłem zdania. Polski hełm leży w skrzyni, żeby w razie W koledzy mi go przypięli- wiesz, odszkodowanie..dzięki za malowanie! Już mnie jeden "rendżer" zaczepił, że ładnie;)

Wypowiadać się możecie swobodnie, ja nie jestem napinaczem. Opisuję to co widzę, i co sam doświadczam- nic więcej, nic mniej.

Moja zmiana ma w całości beryle w tej najnowszej odsłonie, z pełnym oszynowaniem i kolbą teleskopową. Więc w berylu nic nie przerabiamy, ew. montujemy gadżety:) No i oczywiście malowanie.

Są drogie, bo to części do broni palnej, nie asg. Za ceną idzie jakość.

Link to post
Share on other sites

no, wiadomo, jeżeli mam być szczery to ja np. oczekiwałem od aresa, że części w berylu będą lepszej jakości.. a tu nadal np. polimer odbiega jakością od oryginału i to bardzo... a poza tym, jak juz o berylach mowa, to nadal uwazam ze budowanie własnego od podstaw jest lepsze, bo największą frajdę daje właśnie stworzenie czegoś, a nie kupienie gotowca.

Nurtuje mnie jedno pytanie: mianowicie jak to jest z multicamem w pkw? (mowie multicam, bo są różne jego odmiany i umowmy się że nie biega sie w jakis suezach, camogromach itp.. ogolnikowo MULTICAM, ok? :P ) Tj. Dowódctwo się nie czepia, że wojacy biegają w czym chcą, nawet jeżeli chodzi o mundury? Ponadto czy żetony nie czepiają się czegoś takiego? :P Wyczytałem z książki Ogdowskiego, że podobnie jak w kraju, dbają o regulaminowy wygląd żołnierzy, ale co kiedy żołnierz chodzi sobie w helikonie? xd zawsze mnie to zastanawiało, przecież jest on nieregulaminowy. Chodząc po stolicy w mundurze, dostałem zjebe od żetona za nieregulaminowe buty, stąd pytanie: jaki jest-nazwijmy to- stopien rygoru w Afganistanie? Do czego sie przypieprzają a do czego nie? :)

Link to post
Share on other sites
Guest Dawid4009

Co do beryla- trzeba było zamówić customa u Taktycznych, jak ja- co się dało, jest z ostrego:) Wg mnie trochę przesadzacie z tym berylem. To jest fajnie zrobiona replika, z której można coś wycisnąć. To zawsze będzie replika i tyle, nic więcej i nic mniej. Ja się cieszę że nasi zrobili coś takiego wespół z taką firmą jaką jest Ares.

Jeżeli zaś chodzi o umundurowanie to na początku zmiany czepiali się wszystkiego, ale teraz jest spokojniej. To w czym jedziesz na patrol to Twoja prywatna sprawa, i tak będzie dopóki w naszej armii nie wprowadzą combat shirtów, czy mundurów z materiału FR. Ja mam mundury oraz kombinezon FR z Currahee- w panterze leśnej i pustynnej. Chłopaki biegają w helikonach, przerobionych kontraktach, amerykańskich multicamach w FR, suezach, camogromach..długo można wymieniać. To co masz na sobie wyjeżdżając w pole to Twoja sprawa. Na miejscu jak wybierzesz się na zwiedzanie bazy w combat shircie czy camogromie to dostaniesz mandat:)

Przyczepiają się do zarostu, nogawek spodni wyciągniętych z butów, irokezów, i wielu innych detali które znacznie wpływają na zdolność bojową żołnierza. Generalnie czepiają sie czego się da:) Ale nie dowództwo, tylko żołnierze wałęsy. Ale to że się czepiają i wlepiają mandaty to jedno, a to że żołnierze i tak chodzą jak im się podoba to drugie.

Stopień rygoru zależy od miejsca i rodzaju służby:) W Zana Khan nikt mi nie wytykał że noszę kombinezon, a kolega jest cały w mulitchłamie. W Ghazni to nie przejdzie.

Link to post
Share on other sites

swoją drogą Dawid to czemu używasz MICHa? Wiem, że fasunek jest do D i kształt skorupy tez niezbyt cudowny to jednak właściwości balistyczne nasz ma o wiele lepsze niż MICH. Jestem po prostu ciekaw, bo jak sam używałem wz. 2005 z 4 pkt zawieszeniem i tą poducha na kark to było całkiem nieźle. Fakt faktem nie były to temperatury po 30 stopni a po 10-15 ;)

Link to post
Share on other sites
Guest Dawid4009

HellMaker: Wygoda przede wszystkim. Ochrona balistyczna w hełmie polskim jest rzeczywiście lepsza(ale nie "wiele lepsza") -przynajmniej wg wykresów- ale nic mi z tego jak zerwane paski nie utrzymają mi hełmu na głowie, oraz kiepski fasunek prze wybieganiu ze śmigłowca/mrapa zamienia hełm w przyłbicę. Zresztą to "trochę lepsza" nie stanowi jakiegoś fenomenu, to nie jest tak że mając na łbie micza zginę, a wspaniały polski hełm da mi drugie życie. Ja nie jestem fanem tych wszystkich "norm pisanych"- balistykę traktuję jak spadochron- to jest po to, aby zwiększyć szanse na przetrwanie- w tym wypadku postrzału/trafienia odłamkiem. Nie jest po to, żeby zapewnić przeżycie- tutaj są takie historie że te wszystkie normy można sobie w buty wsadzić. ŚP kpt Ambroziński też miał rzekomo bardzo dobrą ochronę balistyczną- a nie wytrzymała 2 pocisków 7.62. Na wojnie nie ma żadnych stałych. Co do przerabiania wz2005 - pewnie gdybym nie miał micza, to bym się w to bawił:)

Jeżeli już mówimy o ochronie balistycznej, to większość chłopaków nosi tylko twarde płyty. Część dlatego, że nie wie iż to nie jest najlepsze rozwiązanie, a druga część dlatego, że im się miękkie nie mieszczą do kamizelek które kupili w kraju. Ja zaliczam się do tej drugiej części:) Głupota? Raczej nie. Wybór, bo co mi da zbroja z kołnierzem, najajnikiem, ramionami, jak podbiegnięcie do osłony w górach/ marsz/ zmiana pozycji strzeleckiej zajmie mi tyle czasu co rycerzom pod Grunwaldem. To się tylko wydaje łatwe- 12 magazynków jako minimum, 3 litry wody w camelu, litr w manierkach, pełna ochrona balistyczna, mre, granaty, pallad- i zaczyna być ciężko. Dodajmy, że w prawie 40 stopniowym upale, i ponad 2500 m npm. A jak zaczyna być gorąco, to liczy się szybkość.

Link to post
Share on other sites

Akurat na tej samej zmianie co zginał śp. kpt. Ambroziński był mój ojciec. Z tego co się dowiedzieli w Gazowni to te dwie pestki trafiły go tuż pod kamizelka w okolicy stawu udowego (mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi) i okolice ramienia - podobno pod pachą. Niestety miał pecha bo dostał tam, gdzie akurat ochrony praktycznie nie ma.

Link to post
Share on other sites
Guest Dawid4009

No cóż, mam inne wiadomości w tej sprawie. Z pierwszej ręki. Ba, z mojej ręki;) Ale zostawmy ten temat. To co się tam stało obrosło różnymi opowieściami, słyszałem nawet wersję(podobno oficjalną) że jego ciało odzyskały jednostki specjalne. Prawda jest inna, niestety. Ale kończę OT.

Link to post
Share on other sites

A ma ktoś jakieś zdjęcia "marksmanów" z berylami? I jakiej optyki używają? Zdaje mi się ze na jednym ze zdjęć widziałem kiedyś Leupolda m3. Możliwe to?

 

 

Kumpel był snajperem bodajże na VII zmianie. W ciągu paru dni dopytam jakie mieli wyposażenie, optykę i może zdobęde jakieś fotki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam prośbę do osób które były lub nie a wiedzą. Chodzi mi napis jaki widnieje na np. KTO lub innych pojazdach. Jaka jest treść? Coś mi się o uszy obiło żeby nie zbliżać się 100m do konwoju bo będzie otworzony ogień. W jakich jest językach? Polskim, angielskim i arabskim?

Bardzo liczę na pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...