Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stylizacja WP Afgan


Recommended Posts

Z całym szacunkiem dla Ciebie kolego, ale puknij się w głowę ;-)

Skoro nie masz styczności z tym sprzętem na bojowo to nie masz prawa się wypowiadać na temat wygody, czy samego komfortu użytkowego.

Armia daje złe wyposażenie, ale całe szczęście się to zmienia - za wolno. Często też nieudolnie gdzie udane projekty potrafią przekombinować i klasycznie spierniczyć.

Wymieniony przez Ciebie model "górski" wydawany jako buty zimowe zaliczam do jednych z tych wpadek. Zanim zaczniesz zachwalać te nieudane kopie Haix KSK 3000 radzę trochę pochodzić w dedykowanym do chodzenia po górach obuwiu.

Na koniec - jak dla Ciebie żołnierz, który chce zwiększyć swoją zdolność oraz wydolność bojową za pomocą zakupu sprzętu dużo wyższej klasy niż tą, którą oferuje MON, to proponuje samemu zaciągnąć się do Legii.

 

Tak pod temat - ja na UKO-M złego słowa powiedzieć nie mogę. Wiadomo że zawsze może być lepiej, ale w tym wypadku jest już dobrze.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Osobiście uważam ze noszenie masy prywatnych "gadżetów" w większości dla lansu jest idiotyzmem. Dla mnie na przykład nie ma różnicy czy mam buty przydziałowe( model do chodzenia po górach jest akurat bardzo porządny) czy buty na które wydałem kilka stów tylko po to żeby móc ponarzekać jakie to armia daje złe wyposażenie. Jeżeli komuś nie pasuje sprzęt jaki mu ojczyzna dała to wcale nie musi jej służyć. Jak chce się ganiać z bronią to może się na przykład do Legii Cudzoziemskiej zaciągnąć. Takie jest moje zdanie i wiem ze zaraz zostanę zlinczowany.

 

To chyba tata nie jest z ciebie zbyt dumny, bo prezentujesz typowo betonowe podejście do sprawy.

Link to post
Share on other sites
Mógł tak mówić bo jako jeden z pierwszych dostał UKO, a reszta popylała w KLV i KS12.

Jeśli tak było to współczuje betonowemu dowódcy. Sam śmigam w KLV i KS12 i generalnie nie jest źle. (choć wiadomo że np. w scarabie wygodniej.) Natomiast słyszałem, że pierwsze UKO to była generalnie porażka i dużo żołnierzy, również z późniejszych zmian na te kamizelki narzekało. Głównie z powodu niewygodnego kołnierza i źle dobranej długości, przez co przy pochylaniu kamizelka "się podnosiła". UKO-M to zupełnie inna bajka. Oczywiście na plus ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, zastanawiam się nad goglami. Jakich gogli używa współcześnie grom, a jakie były najbardziej popularne podczas ostatnich zmian? Prosiłym o informację na temat noży, które pojawiały się podczas ostatnich zmian, był jakiś populares? Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Właśnie, że latali w amerykańskich wymienionych za polskie ;-)

Faktycznie. Zapomniałem że często też wymieniali :-P A masz pojęcie co można było częściej spotkać? Oryginalne amerykańskie, czy krajowe produkcje/kupione w PL? Choć to pewnie tez zależało od konkretnej zmiany. ;-)

 

Mam pytanie, czy ma ktoś fotki naszych żołnierzy w kamizelkach IBA? Niestety goglowanie nic nie dało:(

Przejrzyj fotki do VI zmiany (na wcześniejszych zmianach też powinny być widoczne) na stronie ISAF PKW Afganistan. Masa tego jest, jak się dobrze popatrzy na zdjęcie :-P (Głównie w woodlandzie i UCP)

 

Na szybko znalezione: http://www.isaf.wp.mil.pl/fotogaleria/660/6484.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...