Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP7 R4 [WELL]


Recommended Posts

@emeck

Przez brak odpowiedzi sam doszedłem już do wszystkiego :D

 

Ogólnie replika ma zupełnie inny system lufy i gumki więc zwykła z AEGa potrzebuje parę modyfikacji i od tego musi być osadzona na kleju/sylikonie ponieważ może się obracać.. Chyba, że zastosujemy lufę z AEG`a z lekkim podpiłowaniem rowków blokujących lufę w tedy wystarczy skrócić gumkę i powinno być pięknie ;)

 

Próbowałem w replice założyć mosfet jednak bez wyciągnięcia styków nie ma szans nic zdziałać ponieważ jest wiele niewiadomych.. a niestety nei znalazłem schematu styków aby na ślepo lutować..

Dlatego bezpośrednio do styków baterii dolutowałem przewody i puściłem do puszki i li-po 7,4 15C

 

Ogólnie głównym mankamentem jest silnik.. po prostu ile by mocy nie dostał to średnio wzrasta moc..

 

Udało mi sie uszkodzić jedyną możliwą część do uszkodzenia w GB czyli tłok..

Ponieważ 4 zębatki przy tak duuużym tłoku powinny bez problemu zdziałać cuda ;)

 

A co do części tuningowych to niestety tylko Laylax lub kombinowanie części od AEPów

Link to post
Share on other sites
  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak masz dobry, nadliczbowy popychacz dyszy to tłok Ci znajdę w swoich szpargałach do tego zegareczka.

Silniki ponoć można podpasować modelarskie na neodymach (chyba Arend o tym kiedyś pisał w temacie o scorpionie) U mnie najlepiej do tej pory spisuje się silniczek od mp7 galaxy+ kable silikonowe od starej batki i lipo 800mAh od helikoptera :D reakcja na spust jest natychmiastowa a na auto co poniektóre magi nie nadążają podawać kulek.

Nie wiem ile daje precfifka, ale mogę napisać że części LL poza ładnym wyglądem i idealnym spasowaniem nie dają za wiele. Mam mp7 marui (cylinder chromowany, taki jakby mini boreup+ głowica cylindra + głowica tłoka, wszystko LL, reszta stock) i osiąga ona 270fps+/-5 i drugą wella, na chińskich częściach z recyklingu, tylko dobrze podobieranych, która zanim pękł popychacz osiągała w granicach 260fps+/-5. Więc szkoda kasiurki, na LL, lepiej polować na dawców :) Jedyne co znacząco podniosło mi fpsy był zestaw MAG'a spring 130% i tłok aluminiowy+ reszta jak wyżej w marui. Ten zestaw dawał w granicy 310fps, ale miał dwie straszliwe wady: zwykły maruiowy silniczek błagał o litość przy naciąganiu tego zestawu (na stock baterii) i druga, gearbox wytrzymywał na tym zestawie ok 1-1,5K kulek, po czym wystrzeliwywał swoją przednią część. po 3 gearboxach już go nie używam.

Co do mosfeta to faktycznie żęby upchać tam samoróbkę jest ciężko, ale się da (mi się zmieścił w miejscu łączenia kabli od silnika ze stykami) ale są już te malutkie mosfety z nim nie powinno być już problemu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

tip apropo ładowarki- jeżeli ktoś chciałby używać mikroprocesorowej, to wystarczy stara ładowarka od nokii (np. 3310) i krokodylki (opcjonalnie poprostu lutujemy kable i na końcu dajemy wtyczkę np. mini tamyia którą wpinamy do ładowarki mikroprocesorowej w miejsce naszej normalnej baterii od aeg'a) wszystko łączymy i wpinamy ucięty kawałek kabelka z wtyczką do nokii do ładowarki od mp7/glocka cymy/99% replik zasilanych z batek 7,2v 500mAh (tam gdzie normalnie szłaby wolnoładowarka z zestawu) i cieszymy się szybszym ładowaniem.

Link to post
Share on other sites

Dziś oglądałem recenzję Tanich Militarii i twierdzą oni, że ta MP7 ma metalowy( wiem, że nie stalowy) gearbox, teraz pojawia się pytanie czy da się tam włożyć sprężynę M100 od zwykłych AEGów, czy jednak części tego nie wytrzymają?

 

Nie.

Link to post
Share on other sites

Tak sobie pozwolę, silnik można spokojnie wymienić - jest to typowy wynalazek modelarski, można dostać lepsze. Co do mosfeta looknij tu: http://www.airsoftforum.com/board/lofiversion/index.php/t124451.html

Generalnie stokowy sinik R4 jest w stanie obsłużyć wszystkie sprężyny (sam używałem na springu DF 80m/s i Nineballa). Lipolka idzie upchnąć w miejscu na standardową baterię, tylko trzeba dobrać właściwego lipola. A i akurat warto zainwestować w tłok LL.

Link to post
Share on other sites

Czołem!

Posiadam MP7 od Tokyo Marui lecz razem z repliką dostałem sporo rupieci po replice Well'a. No... w zasadzie jest to niemal kompletna i sprawna druga MP7. Z tej okazji pozwolę sobie na kilka uwag też jako porównanie do TM:

- Well ma całkiem ładny plastik body

- występują luzy na przedniej rączce i dość spore na kolbie albo mój egzemplar jest dojechany

- elementy z metalu (ZnAl) na tle całkiem ładnego body mają brzydki grafitowy kolor

- szkoda że stopka kolby nie jest gumowana jak w TM

- stockowa gumka hop-up jest kiepska i twarda, zalecam wymianę

- chińskie baterie NiMh wypadają słabo w porównaniu do NiCd od Marujca lecz najlepsze oczywiście Li-Po

Mimo tych uwag stwierdzam, że jak na replikę za 200-300zł jest całkiem miło. Świetna zabawka do CQB czy strzelania w domu po pokoju :icon_wink:

 

Ponad to ciekawa kwestia co do samego gearboxa. Well ma stalową zębatkę tłoka, gdzie TM ma ze ZnAl'u. Well ma więcej otworków w głowicy tłoka. W replice Well'a sprężyna jest zdecydowanie twardsza niż w MP7 z TM. To jest ciekawe bo TM na stocku ma ze 30-50fps więcej. Wniosek jest jeden. Well ma tragiczne nieszczelności:

- uszczelka tłoka jest za mała, niemal brak kompresji mimo kierunkowej głowicy tłoka

- głowica cylindra, to jest połączenie z cylindrem, warto dać taśmę teflonową pod uszczelkę lub ją wymienić

- komora hop-up, jak wyżej, uszczelnić teflonem i nawet potem silikonem zalać czy lakierem

Powyższe problemy wybadane osobiście na nadal żywym pacjencie. Transplantacja GB z Well'a do TM'a dała ciekawe efekty. Replika jest w stanie przestrzelić pierwszą ściankę puszki co powinno wskazywać na prędkość rzędu 290fps. Fakt, że mam lufę precyzyjną jednak widać iż GB od Well'a stać na dużo.

 

Reasumując. Zwróćcie uwagę na kompresję układu i ogólną szczelność. Jestem pewien iż da się z tej repliki wykrzesać więcej niż te ~200fps. Też po wymianie gumki hop-up replika powinna całkiem ładnie nieść kulki.

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites

Będę w niedługim czasie reanimował Wella. Pluje co prawda kulkami, ale wymaga właśnie doszczelnień, podkładkowania i tym podobnych zabiegów. Dodatkowo zdążyłem już wywalić gniazdo stockowej baterii i dolutowałem kable, aby podłączyć lipola. Teraz wypada dobrać jakiś niewielki pakiecik (albo i dwa) z hobbykinga, i całość powinna przyjemnie śmigać.

@Soldat - polecasz jakąś konkretną gumkę, czy w zasadzie dowolną? Fpsy są niskie, więc nie wiem, czy jest sens pchania się topowe gumki hop-up. Kulki 0,2g?

Link to post
Share on other sites

No cóż, stock od Tokyo Marui to ideał. Na specshopie mają gumy do AEP'ów lecz jak pisałeś nie koniecznie ma to sens przy cenie 75zł za gumkę. Choć z drugiej strony jeśli ma to poprawić zasięg o 10m to w skali tej repliki to sporo.

 

Nie jestem pewien ale czasem gumki od niektórych gaziaków czy "snajperek" nie są identyczne? W kumplowym M700 widziałem podobną ale nie daje głowy czy pasuje.

 

Z drugiej strony warto pokombinować z lufą i gumą od typowego AEG'a.

 

Jeśli będziesz grzebał w GB to sprawdź koniecznie kompresje układu. W moim (GB od Well'a) była tragiczna. Zakładam, że wymiana uszczelki (pewnie da się dopasować jakiś zwykły o-ring) sporo da.

 

BTW Jakie lipolki tu wejdą? Grzebałem po różnych sklepach i nic nie znalazłem co by pasowało. Po drugie czy pakiety z "dużym C", to jest prądem nie spalą silnika? Choć w sumie silnik bierze tyle "papu" ile potrzebuje, tak bynajmniej wynika z prawa ohma itp. Jeśli bredzę to proszę o sprostowania :icon_smile:

 

Edit: Możliwe iż gumki z Glocka Cymy są takie same. Przy obecnych standardach tej firmy gumka powinna być lepsza niż Wellowska. Zalecam grzebać lub ogłosić się w komisie.

 

Pozdrawiam!

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites

No to trzeba będzie pokombinować z gumką. I tak jak wspomniałeś - nieszczelności są ogromne - będę musiał się trochę namęczyć, żeby to doprowadzić do ładu. Na chwilę obecną, jak już mówiłem, dosłownie pluje kulkami :P

Co do lipo, to tylko niewielkie pakiety wejdą. Nie robiłem jeszcze dokładnych pomiarów, ale po wywaleniu złącza oryginalnej baterii zostaje około 10 cm na długość. Pozostałe wymiary to już inna bajka. Nie rozglądałem się za bateriami w Polsce, bo to raczej droga impreza. Na hobbykingu można kupić takie małe lipolki 7,4V, około 15-20C za kilka dolarów. Niestety pojemność też niewielka, bo około 700-800 mAh, ale wystarczy kupić 2-3 sztuki i problem rozwiązany.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

chciałbym się zapytać, czy może ktoś z was zna speca, który mógłby przerobić tą replikę pod lipo? Zachorowałem na mp7 już dawno i chcę kupić do cqb/boczną, i z tego co widzę zostały tylko jeszcze firmy well`a. Rozglądałem się jeszcze za tokyo marui i w polsce ni ma a za granicą też jest lipa z dostępnością (pozostały tylko ewentualnie gazówki).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Gearbox od Umarexa (jest trochę szerszy od Marujcowskiego więc trzeba się namęczyć ,żeby wszedł ale wejdzie ) pasuje do body TM (komora hopka tak samo umarexa )

 

Magi MAGa długie podają bezproblemowo w Umarexie i w TM na gearboxie umarexa

Edited by patryk910
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

No dobra.Przysiadłem trochę nad MP7 WELLa i udało mi się osiągnąć rozsądny zasięg.

Tuning GB nie ma sensu absolutnie.Przy tej wielkości cylindra i springowi z długopisu :icon_smile: za wiele nie osiągniemy.Tym bardziej że silnik jest jak w helikopterkach.Sprawdzałem nawet modelarskie wersje i owszem da się ale koszt przekracza wartość WELLa.

Natomiast zrobiłem lufę z połówki promyka jaka mi została po ucięciu.Zajmuje to ok 1h jak ktoś ogarnia obróbkę metalu (w warunkach domowych).Gumka HU systemy,naturalnie przycięta.Długość lufy jak w oryginale gdyż nie chciało mi się frezować lufy zew.Standardowa średnica precki nie przejdzie.

Te wszystkie zabiegi spowodowały poprawę zasięgu i kilka ładnych metrów.Natomiast ku mojemu zaskoczeniu największy efekt dało dociśnięcie komory do GB.

Jest tam ok 2-3mm luz.Nie da się założyć sprężyny.Da się natomiast wyciąć O-ring i przykleić do komory.

Zasięg mam ok 35-40m.Prędkość dupy nie urywa ale myślę że to max co da się z tego wyciągnąć bez wielkich inwestycji.

Oczywiście całość pracuje na LiPo co niewyobrażalnie zmienia pracę repliki.

Tu prosty patent bez rozbierania klamota.

Aby wpuścić batkę do komory trzeba nawiercić/wyciąć otworek,będzie widać gdzie.

Batka która mieści się idealnie:

http://gunfire.pl/pr...mAh-20-40C.html

http://allegro.pl/li...4802226718.html

 

Co do przejściówki tłumika.Najtaniej jest u tokaża,koszt ok 30,- Ja zrobiłem przejście z lewego 12mm wewnętrzny na lewy 14mm zewnętrzny.

 

Mam nadzieję że pomogłem majsterkowiczom :icon_smile:

 

A tu poglądowy rysunek,każdy tokarz ogarnie.

https://plus.google....811885092222760

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Szukam właśnie repliki do CQB, w naszych okolicach czasem strzelamy się w środowisku, gdzie można na siebie wyskoczyć na dystansie 5 - 10 metrów. Rozumiem, że jest to po prostu AEP i używając go jedynie w CQB, gdzie nie zależy mi na osiągach, tylko na bezpieczeństwie, będę zadowolony?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Opis ze sklepu:

Z metalu wykonano tu cały korpus wraz z chwytem pistoletowym, prowadnicę kolby, szyny RIS, a także drobne elementy takie jak tłumik płomienia, manipulatory, czy przyrządy celownicze. Pozostałe elementy, np. stopkę kolby, pionowy chwyt przedni, czy magazynek - wykonano z tworzywa

 

Więc różnicą jest metalowy korpus i chwyt pistoletowy, które są (jak wspomniałeś) w palnym odpowiedniku kompozytowe.

 

Niech ktoś jeszcze wypuści g36 z full metal body:/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...