Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m 140 mieli ostatni ząb tłoka


Recommended Posts

Witam głowa mnie rozbolałą od przeszukiwania forum wszelakich o tematyce ASG więc pytam was drodzy forowicze o udzielenie mi rad popartych doświadczeniami na takowy temat zamieszczony poniżej

 

postanowiłem wstawić m 140 mad bulla do stokowej Jg m 16a2 wszystko w stoku było i aby jakoś to funkcjonowało skusiłem się na pakiet zasilający 12v

 

na singlu oddałem 3 strzały po minucie spróbowałem i była zacinka na singlu, przeskoczyłem na full auto poleciało. Potem singiel i znowu problem. W końcu usłyszałem nie fajny dźwięk i okazało się, że ostatni ząb ( patrząc od głowicy tłoka ) jest zmasakrowany.

 

Toteż wymieniłem tłok na shs z metalowymi zębami i podobnie się skończyło dokładnie te same objawy.

 

Mam takie pytanie

 

1 czy to wina baterii 12v

2 czy to wina używania standardowych kół zębatych jg ( nie ma śladu zużycia ich )

3 czy to wina słabych tłoków dla m 140 madbulla

4 lub może idealnego podkładko wania mechanizmu

Link to post
Share on other sites

M140 i 12v w stocku :teeth: Hardkor jesteś.

Nie wiem czy podkładkowanie miało wpływ skoro na auto chodziło.

SHS z metalowymi zębami spokojnie M140 wytrzyma, więc to raczej też nie wina tego.

 

Dość ciekawy przypadek.

 

Opowiedz coś więcej, jak strzelało na auto jaki był dźwięk itd.

Link to post
Share on other sites

Dźwięk wydawany z repliki był taki dość metaliczny jak bym pracował małą wiertarką

 

Wydaje mi się że układ robił 1,5 cykla na 12v a zębatki są JG stokowe spring o skoku niejednostajnym. Tłok shs na tym pierwszym zębie za sobą ma taki kawałek wystającego plastiku i tego plastiku już nie ma. ale jeszcze nie wybija zębów bo została dolna cześć plastikowego tłoka.

 

Dzisiaj rano złożyłem wszystko do kupy, sprężynę ustawiłem miększą częścią w kierunku do prowadnicy, wypodkładkowane fest. podpoiłem starą baterię 9.6 i hula :/ puki co.

 

Nie pamiętam jak wtedy ustawiłem springa ale wydaje mi się, że 12v nie współgrało z zębatkami i robił 1,5 cykla przez co w tyłek dostawał tłok i nie wytrzymał obciążenia.

 

Heh wiedza kosztuje puki co 35 zł tylko i zakup nieodpowiedniego pakietu no ale cóż dam znać po raszówce jak to śmiga nadal .. Pozdrawiam E.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wydaje mi się, że to nie to. Sprawdź długość zestawu tłok/głowica tłoka na otwartym gb.

Składasz wszystko bez sprężyny i paluchami kręcisz zębatką patrząc jak ta łapie tłok. Ma łapać za czoło zęba. Podejrzewam, ze u Ciebie siada od góry.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...