Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ustawianie AOE dając podkładki między tłok a jego głowicę IMO nie ma sensu.

U mnie założeniem przy przyklejaniu gumy na głowicę cylindra było poprawienie kąta natarcia, a nie wyciszenie repliki, a osiągnąłem oba efekty - stąd moja uwaga, że to MOŻE pomóc.

Link to post
Share on other sites

To że zrobiłeś to w ten sposób nie zmienia faktu że korekcja AOE nie ma nic wspólnego z wyciszeniem repliki. Korekcja AOE była na długo przed wymyśleniem sorbo padów i innych amortyzatorów i realizowało się to właśnie przez podkładki między głowicą tłoka i tłokiem, później ludzie doszli do wniosku podczas stosowania grubszych amortyzatorów czy sorbo padów efektem ubocznym może być korekcja AOE. Samo przyklejenie grubszej gumy nie jest równoznaczne z AOE, co najwyżej może być to efektem ubocznym.

Link to post
Share on other sites

Ktoś tu dał fotki zjedzonych tłoków. Pamiętajcie tylko o tym, że możecie sobie ustawić jak chcecie ten kąt, a mimo tego i tak porządny rof, oraz za ciężki palec wszystko załatwią. A myślę, że chyba nietrudno się domyśleć, że przy dużym rofie zazwyczaj zębatki wyprzedzą powracający tłok.

 

e voila, tłok zjedzony.

 

Niestety jednak odkąd lipole są bardziej znane to ludzie myślą, że są super bo mają kosiarki. Owszem przygwoździć można, ale celność i tak nawet na "szczelnym" układzie spada. Przy tak szybkim cyklu pracy nietrudno o utratę kompresji, zresztą spytajcie sobie kolegę kocura.

 

Ale mimo wszystko i tak sobie tylko myślę o tym, że każdy mówi merdając ogonem, że to zależy od ręki jak gnat będzie działał. Sorry, ale to ile gnat da nie zależy od ręki, która go złozyła, no niewielki wpływ ma. Jednak największy ma rozrzut wagowy. Heh, już sobie pewnie myślicie czemu to piszę? Alu głowice i te sprawy, pękające szkielety FPS'y małe.

 

Jednak pozostanę zgredem, bo dalej większość niedowierza jakim to cudem zwykła OT M4 JG strzela lepiej, dalej, celniej od wyżyłowanych gnatów z powyżej 550 fps. Ja nie powiem co zrobiłem. Tak więc nie urażając gildii przemyślcie sobie co chciałem wam uzmysłowić i o co chodzi w fakcie, że nie ma wzoru na tuning/poprawę osiągów. Zamontowanie takich samych części, załatanie tego kilometrami teflonowej nie da powtarzalnych wyników na różnych replikach idealnie złożonych.

 

Ukrytą treść tutaj wyczuwam - Mistrz Yoda

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...