Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

STG44 AGM - Info


Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ogólnie to już było wałkowane wiele razy, wystarczy poszukać, jakie czynności należy wykonać, żeby to "coś" przypominało StG`a. Jeżeli ma być tylko na strzelanki historyczne, to postarzanie żelastwa i koby wystarczy, ale żeby "to to" nadawało się do reneactingu, wymieniona wcześniej czynność to za mało. Jesteś zainteresowany i masz smykałkę do rzeźbienia, to napisz do mnie mail`a na whstrasse10a@wp.pl ; prześlę ci plany.

Link to post
Share on other sites

Sepp, dzięki wielkie pod wieczór wyśle mail'a z prośbą.

A wracając do tej aukcji, wypytać się o coś jeszcze czy wszystko jasno określone?

Przepraszam że zadaje takie laickie pytania, ale to dość duża kasa jak dla mojego portfela i za bardzo się nie znam ;)

Link to post
Share on other sites

Jezeli opis jest prawdziwy ze tylko 6 spotkan to GB nie powinien byc zbytnio zuzyty.Wiec pozostaje ewentualnie wymiana gumki aby polepszyc osiagi.Ale ogolnie na wstepie wskazany jest przeglad GB jesli chodzi o uzywke bo do konca nie masz pewnosci ile replika byla uzywana.

Pisane z telef.

Link to post
Share on other sites

To ZF41 . Żeby zamontować tego typu celownik musisz mieć :

 

a) szynę montażową zakładaną na korpus + montaż boczny

 

celownik04.jpg

 

b) montaż zakładany na szczerbinkę

 

celownik01.jpg

 

Nie wiem czy w ogóle jest możliwość kupienia replik tych montaży, oryginały kosztują kilkaset dolarów . Replika celownika ZF41 to około 300$ , szukaj na ebay .

Edited by Nanteris
Link to post
Share on other sites

 

Całkowicie odpada. :wink:

Montowanie "wydumek", "bo tańsze i może nikt nie zwróci uwagi" nie jest mile widzianym rozwiązaniem(chociaż w polskiej rekonstrukcji jest kilku ludzi biegających z ZF41 firmy Tanaka, czy VIVA, którym nawet maskowanie niewiele pomoże :bialaflaga: ).

Link do dobrej jakości montażu z szyną do ZF 4(do ZF 41 też są{około1200-1400pln}, ale nie mogę znaleźć linka):

http://www.frankonia.de/365471/253335/productdetail.html?pagingSize=16&sortOption=f_n_sortmatrix_0_70_30_50&page=10&displayType=gallery&articleNumber=157995&navCategoryId=6773

... plus drugie tyle "faja".

Lepiej sobie odpuść optykę, dopóki nie skończysz z StG. :wink:

Link to post
Share on other sites

Całkowicie odpada. :wink:

Montowanie "wydumek", "bo tańsze i może nikt nie zwróci uwagi" nie jest mile widzianym rozwiązaniem(chociaż w polskiej rekonstrukcji jest kilku ludzi biegających z ZF41 firmy Tanaka, czy VIVA, którym nawet maskowanie niewiele pomoże :bialaflaga: ).

Link do dobrej jakości montażu z szyną do ZF 4(do ZF 41 też są{około1200-1400pln}, ale nie mogę znaleźć linka):

http://www.frankonia.de/365471/253335/productdetail.html?pagingSize=16&sortOption=f_n_sortmatrix_0_70_30_50&page=10&displayType=gallery&articleNumber=157995&navCategoryId=6773

... plus drugie tyle "faja".

Lepiej sobie odpuść optykę, dopóki nie skończysz z StG. :wink:

 

Zapomniałem wkleić :icon_biggrin: :

http://www.frankonia.de/359614/253310/productdetail.html?articleNumber=149842&lsn=RECOMM_ENG_ADS

Link to post
Share on other sites

Jezu trochę samodzielności... kupić możesz nawet Eotecha tylko przymocujesz go taśmą klejącą. Bez montażu zapomnij o czymkolwiek, no chyba że jakieś współczesne będą pasować :zastanawia: , nie wiem nie interesowałem się. Dla mnie obwieszanie Stg kolimatorem to zbrodnia .

Link to post
Share on other sites

Nanteris, to nie tak że nie szukałem w necie informacji, po prostu wole spytać ludzi, którzy znają się na rzeczy i będą wiedzieć lepiej.

Wracając do optyki to chyba opłaca się juz kupić STG44 od shoei z celownikiem stockowym, także sobie odpuszcze.

Co do wymiany gumki hopup, wszystkie sa takie same czy kazdy model sie czymś rozni bo nie mam bladego pojecia :(

Chciałbym ztuningować go do ok.~ 500 FPS .

Przepraszam za laickie pytania ale "kto pyta nie bładzi" ;D

Link to post
Share on other sites

No to poczytaj sobie ile kosztuje STG od Shoei , z tego co pamiętam to około 1000$ i okres oczekiwania od około roku do wieczności ( ludzie ode mnie z grupy czekali 2 lata i poprosili zwrot pieniędzy ) . Co do reszty to gdzieś jest temat o tungowaniu stg , polecam poczytać.

 

 

Miałeś w ogóle kiedyś do czynienia z replikami asg ? Zwykły stockowy stg ma około 410 fps co na warunki Pomorskie ( bo zakładam, że tu chciałbyś się strzelać ) to już na prawdę bardzo dużo . Z 500 fps wątpię byś był dopuszczony do gry.

Edited by Nanteris
Link to post
Share on other sites

Miko dobrze prawisz.

Kolego Gruber spotkanie stylizacyjne to nie to samo co niedzielna jeb...a.

 

Ponieważ trochę grzebię w replikach to moim zdaniem przy nowo zakupionej wskazane jest:

-wymiana gumki HU ja mam G&G zieloną działa z dystanserem typ H

-wymiana okablowania

-zrobienie na nowo podkładkowania, wymiana smarów

-używać ammo 0,28g G&G

-jeżeli rof za mały to batka 9.6 lub lipo 3s ale wtedy modyfikacja kolby.

 

 

I to wszystko co ja zrobiłem w swoim . A zasięg jest taki że co niektórzy nie wierzą że mam tylko albo aż 420 fps.

Link to post
Share on other sites

Miko dobrze prawisz.Kolego Gruber spotkanie stylizacyjne to nie to samo co niedzielna jeb...a.Ponieważ trochę grzebię w replikach to moim zdaniem przy nowo zakupionej wskazane jest:-wymiana gumki HU ja mam G&G zieloną działa z dystanserem typ H-wymiana okablowania-zrobienie na nowo podkładkowania, wymiana smarów-używać ammo 0,28g G&G -jeżeli rof za mały to batka 9.6 lub lipo 3s ale wtedy modyfikacja kolby.I to wszystko co ja zrobiłem w swoim . A zasięg jest taki że co niektórzy nie wierzą że mam tylko albo aż 420 fps.

Snipern1 wiem ale starsznie słabo na tym wszsytkim się znam.

Nie mam osoby w blizszym otoczeniu, który by mi pomogła.

Dopiero wdrażam się w temat asg, i jedynym pkt z ktorego moge czerpać wiedzę jest to forum, bo po przeczytaniu pare tematów replik z IIWS stwierdziłem ze sie na tym znacie. Przepraszam że akurat na was padło, że mi to wszystko tłumaczycie ;D

 

Wracając do tematu czy zamontowanie lufy precyzyjnej i gumki hopup jest wykonalne w domowych zaciszu?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...