Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

STG44 AGM - Info


Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Właśnie w tym problem, że nie ma tzw. średniej półki w replikach z wcześniejszych lat. Mamy albo chinole, które kto miał to wie jakie są. Albo firmy które robią rewelacyjne repliki historyków ale ceny są dla przeciętnego Polaka zabójcze.

 

Sam myślałem o MP40 albo Kar98 (uważam, że StG nie powinno być za dużo), ale w tym pierwszym praktycznie nic się nie da zmienic/poprawić bez przebudowy niemal całej repliki, ta druga albo droga, albo chińska wersja na łuski które kosztują więcej niż "ostre" naboje.

Link to post
Share on other sites

Temat już chyba brnie bardziej w kierunku : Najbardziej grywalna replika historyczna :P

MP40 da się niedużymi kosztami znacząco poprawić.

 

Ale wracając do STG:

Czy ktoś orientuje się czy oryginalna mufa z ostrego, w której montowana jest kolba pasuje do wersji ASG?

Chodzi mi przede wszystkim czy nachodzi na korpus repliki bez większego luzu?

Link to post
Share on other sites

Nachodzi na korpus i to nawet z oporami (w zależności od stanu mufy trzeba się czasami pobawić trochę pilnikiem), może być problem z ułożeniem się otworu na pin w korpusie repliki i mufie (mufa nie będzie dochodziła do końca).

 

Tutaj uwaga, które być może uratuje komuś replikę - mufa w replice, w miejscu gdzie przechodzi przez nią pin, ma w środku płaskie ścianki na całej swojej długości. W mufie oryginalnej w miejscu tym jest wgłębienie (z racji tego, iż oryginał był tłoczony) i po nałożeniu mufy z założoną już kolbą na replikę może się zdarzyć, że mosiężna rurka, która siedzi w korpusie repliki (w miejscu, gdzie przechodzi pin) przesunie się w ten otwór a, biorąc pod uwagę ciężkie spasowanie korpusu repliki z oryginalną mufą, może to załatwić replikę (nie samo to, ale próby przesunięcia rurki na jej miejsce - po tych zabiegach tylna część komory spustowej, która jest jednym z 2 punktów spinających replikę w całość, będzie najpewniej pęknięta). Wszystko to z własnego doświadczenia - tak załatwiłem swoje pierwsze StG

Link to post
Share on other sites

Przyznam, że nie mam pojęcia - dla mnie 100-tka pojemności była najbardziej pasująca, nigdy w sumie nie myślałem nawet próbować montażu innych jak midy MAGa.

 

Najgorzej że u nas, oprócz 50-tek Marui (http://szpej.info/search?q=MP7&cat=9&search=Szukaj), nie ma niczego dostępnego w tej materii. Można jedynie ściągać z za granicy - midy MAGa są w tej chwili dostępne na eHobbyAsia i UnCompany.

Link to post
Share on other sites

Tu masz ogólnie gigant temat o Sturmgewehr'rze, odpowiedzi na większość pytań (w tym też odnośnie specyfików do czernienia:

http://www.ww2airsof...6310&hilit=mp44

 

Ja od siebie polecam wełnę stalową granulacji 0000 - trochę wprawy i możesz osiągnąć dowolny efekt: od lekkiego czarnego matu do głębokiej oksydy z połyskiem

Edited by SturmFJ
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 10 months later...

Nie chciałbym zaśmiecać forum, więc odświeżę trochę temat. Mam pytanie czy, któryś z forumowiczów miał styczność z repliką STG firmy Quality Power? Jak ma się do tego co przedstawia ta sama replika AGM-u? I chyba najważniejsze pytania czy dostępne są gdzieś magazynki? Z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Przeciągasz cały pas przez oczko na lufie, następnie w drugą stronę przez metalową klamerkę na pasku, końcówkę paska przeciskasz przez lufę i blokujesz z drugiej strony knopikiem. Pas regulujesz koło lufy przesuwając go przez metalową klamrę i blokując na taką długość jaką chcesz.

 

Poszukaj zdjęć w necie, widać dobrze często jak to ma wyglądać.

Edited by Ukaosek
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Więc mówicie że nie montowano celowników ZF.

Proszę bardzo:Bundesarchiv_Bild_146-1979-118-55,_Infanterist_mit_Sturmgewehr_44.jpgZdjęcie niemieckiego żołnierza wykonane w 1944 lub 45' roku. Front wschodni. Co ciekawe żołnierz ten ma mundur m36 lub przerobiony.IMG_0837.jpgTutaj natomiast orginalny! karabin MKB42 z celownikiem z serii zf. Uprzedzam pytania Nie nie jest to STG44, to jest jego ojciec. Wyprodukowany w bardzo małej ilości. Mi z wyglądu bardziej przypomina fg42.

Link to post
Share on other sites

Zdjęcie Soldata nie pochodzi z frontu, tylko z prób poligonowych. ten sam Landser pozuje także z innymi giwerami, a bluzy M36 w oddziałach tyłowych pod koniec wojny, to nie były pojedyncze przypadki.

 

Co do użycia STG`ów z fają ZF4 na froncie, to dobry przykład jest w książce Albrechta Wackera "Snajper na Froncie Wschodnim". Akcja dzieje się na przełomie kwiecień/maj 1945 r.:

 

(...)do anachronizmów można było zaliczyć fakt, że na froncie pojawiało się nagle uzbrojenie i wyposażenie, o którym wcześniej można było jedynie miesiącami marzyć.

(...)ściągnięto również kompanię strzelców wyborowych SS(...)Wszyscy posiadali karabiny samopowtarzalne model 43 z czterokrotnie powiększającym celownikiem optycznym(G43 z ZF4). Dwóch z nich dysponowało nawet w pełni automatycznym karabinem szturmowym model 44(StG 44), na których zamontowano takie same celowniki optyczne jak na pozostałej broni.(...)".

 

Pewnie takich przypadków było bez liku na koniec wojny, ale to nie znaczy, ze STG 44 z optyką był wprowadzony do oddziałów liniowych równocześnie ze standardowym.

 

Na drugim zdjęciu MKb 42 posiada ZF 41(taki protoplasta kolimatora), który bardziej pasował do tego typu broni. Przy okazji - miałem w ręku kilka egzemplarzy MKb42 i FG42(z niektórych nawet strzelałem), ale może jestem głupi, bo oba typy broni są podobne do siebie jak... butelka piwa z puszką piwa.

 

Masz może jakieś wiarygodne źródło - zdjęcie, film, opis w książce ze wspomnieniami? Pewnie nie tylko ja chciałbym to zobaczyć. Nie chodzi mi o wyszydzanie, ale powyższy post to chyba kolejna prowokacja, jakich na forum już kilka było? Na to chyba wygląda, choćby nieprawidłowa pisownia nazw broni(czasem naprawdę wystarczy napisać źle jedną literę z małej, lub dużej litery, a wtedy chodzi zupełnie o co innego)

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Witajcie,

Tak prezentuje się mój Stg44 AGM po zamontowaniu celownika ZF4 i zabiegu postarzania. Z oczywistych względów nie nadaje się do rekonstrukcji (rączka, selektor, kolba...) ale na potrzeby ASH będzie ok. Ostatnie zdjęcie przedstawia oryginał z US Ordnance Museum.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

stg44 zf4 US Ordnance Museum.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...