Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam taki problem, kupilem Glocka 17 z HFC, i co kilka kulek sie zacina, tzn chyba sprezynka w magazynku nie podaje dobrze kulek, bo jak wyciagne maga i poprawie kulke to juz wszystko cudnie sie laduje ? jak to naprawic, czy moze nowy magazynek naprawi ta sprawe ?

Link to post
Share on other sites

co do tamtego to juz nie problem, nauczylem sie to kontrolowac, ale teraz cos innego mi wyskoczylo :( mianowicie :

zaladowalem kulke i tam w lufie nad spustem po 2 stronach sa takie "przyciski" oba dalem na gore i teraz pistolet zachowuje sie jakby byl naladowany mimo ze nie jest, naciagam, spust sie nie blokuje, i ogolnie nie wiem co zrobic, scviagnelem na dol te cale przyciski ale nic, moze na gg ktos pomoze

gg - 1468197

Link to post
Share on other sites

Te przyciski to chyba blokada spustu ;]. Najwidoczniej zablokowałeś spust naciągnąłeś odblokowałeś. Czyli wrażenie takie jakby nadal był zablokowany. Spróbuj wcisnąć lekko spust (tak żeby nie połamać) i zobacz czy na guziczkach ustawionych (w góre i w dół) da rade strzelić (niepamiętam jak w glocku czy na górze to zabezpieczone czy na dole)

Link to post
Share on other sites

Pierwszą rzeczą jaką nalezy zrobić po zakupieniu Glocka by HFC to przykręcić porządnie tę klapkę która zasłania wyrzutnik łusek śrubką umieszczoną na tejże klapce bo inaczej to faktycznie z przeładowywaniem są duże kłopoty bo ta klapka ma tendencję do przesuwania się w prawo. Warto też daćkilka kropli silikonu na krawędziach tej osłonki...

A jak komuś bardzo zależy to powinien "włączyć HU" i dać małą podkładkę pod sprężynę tłoka - kopa ma wtedy takiego że hej!

Pozatym to chyba jedna z bardziej wytrzymałych w konstrukcji sprężyn

Tyle...

Link to post
Share on other sites

mi sie ostatnio cos dziwnego zrobilo a moze sie myle, a mianowicie gdy naciagam zamek i juz naciagniety i puszczam to nie wraca, musze go sam przesunac na upragnione miejsce, i czy to wina sprezyny tej pod lufa czy moze czegos innego ? a i jak nie ma juz kulk w magazynku to nie blokuje sie w pozycji tylnej ale dalej chce jechac do przodu, czego to wina jak to naprawic ?

Link to post
Share on other sites

Brak powrotu zamka to wina sprezyny powrotnej, tej ktora sie znajduje na okolo lufy czyli tej sprzodu. Brak pozostania zamka w pozycji tylnej to wina magazynka. Przyjrzyj sie dokladnie ze mgazynek po lewo ma taki dzyndzelek ktory powinien wypchnac blokade zamka. pewnie sprezyna w magazynku juz jest slaba i nic na to nie poradzisz. Chyba ze dokupisz gdzies taki magazynek ale watpie w to :|

Link to post
Share on other sites

No sobczaq fajnie ze znalazles magi, ale moje podejscie jest takie ze nie ma po co sie bawic w upgrade'owanie sprezyny. Lepiej juz kupic jakiegos gaziaga nawet bez rochomego zamka i blow- backa niz bawic sie w magazynki które sa tyle warte co caly ten pistolet. Poza tym Glocki HFC bodajze nie maja HU :(

Link to post
Share on other sites

trak nie maja HU, z magazynkiem sobie juz poradzilem, wyciagnelem sprezyne, wlozylem, i dziala :D w sumie masz racje ze lepiej gaziaka, ale ja nie mam kasy narazie na to, a ulepszenie nie bedzie bardzo drogie, wiec mozna sie pobawic troche, HU ewentualnie zrobic

Link to post
Share on other sites

Otóż sprawa z HU w tym gunie jest dość dziwna, bo gumka która podkręca kulkę (czyli HU) jest tyle tylko że jest jakby nie wciśnięta i kulka nie "zachacza" o nią...

Kiedyś któś na łamach tego forum dokładnie opisał jak umiejscowić tę gumkę na właściwym miejscu - musisz poszukać tego topica.

Jak co to chętnie służę pomocą, bo przy bebechach swojego Glocka spędziłem już trochę czasu : )

Link to post
Share on other sites

racja klej nie utrzyma jeśli to jest ten dzyndzel który łączy spust z blaszką mech zwalniania ja bym radził dorobić z metalu i przykręcić do górnej części spustu i dodatkowo przykleić w miejscu przykręcenia musi być jeszcze blaszka od strony tego cypelka na spuscie .

 

HU było omawiane na sprężynowych w zbrojowni przez blaszke zasłaniaiącą wyrzutnik trzeba przekręcić śrubke w lufie już jest otwór do HU a na zamku wyciąć wgłęboenie na łepek śryby

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie ma innej możliwosci (dorobienie z metalu) tego spustu to da się skleić. Mówią, że nie, ale dziwne bo ja choć skleiłem cyjanopanem (są lepsze kleje, tyle że się śpieszyłem ;) ) to nadal mam cały spust (a złamał mi się też dokładnie ten mały "dzyndzel" łączący spust z ta blaszką mechanizmu). W sumie 4 miesiące od sklejenia i chodzi. Co do Cyjanopanu :/ kleje żrą troche i zostawiają osad ale w moim przypadku pare warstw kleju + papier ścierny itp. jakoś dały rade. Skleić się da, tylko lepiej poszukać dobrego kleju.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...