Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

dzieki , bede probowal , jak mi sie uda to sie pochwale :D:D:D

 

proboj proboj a uda ci sie :D

mi sie wlasnie to samo zrobilo, rozlozylem, skleilem, za pol dnia 2 warstwe i sie trzyma bardzo ladni, uzyj super glue i pozadniej to sklei.

 

ja natomiast mam znowu problem, wystrzelilem jakies 800kulek od czasu zakupu ( juz uzywanego - nw dodatku na tym klejonum dzundzelku) i zaokraglil mi sie ten sztoc co jest pod tlokiem, co zachacza i trzyma napieta sprezyne. probowalem to zpilowac, ale ciagle to samo, co moge zrobic, ewentualnie co dokleic ?

Link to post
Share on other sites

chyba wiem co sie naprawde stao ;p szkoda ze teraz bo probowalem juz troche;p moze wiecie jak to naprawic, bo nie chodzi o ten dzyndzel co jest pod tlokiem, ale o to cos metalowe co tlok zwalnia, nie jest on w poizycji do gowy, nie wystaje, ale jest prawie na rowni z tym dolny poziomem, moze wiecie o co mi chodzi, z gory dzieki za wszelka pomoc ;p

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że element który zwalnia napięty tłok jest cały czas w dole co może oznaczać, że uszkodziła się sprężyna spustu (?) Chyba że po prostu ten wystający zaczep starł się lub odkształcił - jeśli tak to trzeba by ten zaczep dorobić z blaszki czy coś...

Nic mi więcej nie przychodzi do głowy :/

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Na początek jako że jestem tu nowy zaczne od przywitania,

Hello all.

(przepraszam że odkopuje stary topic ale nie chce tworzyć nowego bo mam tylko pare drobnych pytań)

A więc kolega jakiś czas temu kupił sobie właśnie tego "Glock 17 HFC" za ok 90zł(w katosach w pentagonie). pobawił się nim góra 2 tygodnie i odłożył go do szafki... kiedy dowiedziałem się ze chce go sprzedać to pomyślałem że sobie kupie no bo czemu nie... :)

Cena jaką mi zaproponował to 40zł więc wydaje mi się że jak za prawie nowy gun to mało...(?)

Tylko matwią mnie 2 rzeczy:

Pierwsze to to że czasem zamek po naciągnięciu blokuje się a dokładnie blokuje go ta blokada(chyba że to normalne gdy naciąga się go lekko pochylonego w lewo).

Drugie to to że zamek z tyłu ale tylko po prawej strronie ma delikatne pęknięcie/ryske(ok.5mm)koło nitu,czy jeśli będe się z tym delikatnie obchodził to ta ryska nie będzie się powiększać?

No to wszystkie mnie trapiące pytania.

P.S. Czy to dobry wybór na początek zabawy z ASG?

Link to post
Share on other sites

zależy która część mechanizmu spustowego, bo sama metalowa część - prowadnica, taka długa to nie wiem (ale chyba nie o to chodzi prawda?) jeżeli w systemie część odpowiedzialna za trzymanie naciągniętego tłoku gdy broń jest załadowana to ta część trzyma sie na poziomym bolcu, który w znajomego glocku też się złamał. Przwierciłem całą obdowe systemu wiertłem o tej samej średnicy co złamany bolec i w tym samym miejscu i wstawiłem takiej samej grubości drut. Pozdrawiam i życze powodzenia w naprawie. Ps. jeżeli to nie ta część to napisz coś więcej.

Link to post
Share on other sites

Sorki że tak wpadam w pół zdania ale jeszcze jedno pytanie mam :)

Pisałem że kupie ten pistolet za 40zł a w efekcie dostałęm go za darmo :] :twisted: a teraz zła wiadomość-dostałem do za darmo bo kolega zanim zdązył mi go sprzedać upuściuł go i gun tak niefortunnie upadł że pękł zamek przy końcu (przy nicie) tyle ze już dość poważnie i ułamała się ta 'zatyczka' zamka na końcu,pistolet dostałem lekko zmasakrowany,ale rozebrałem go wszystko ponaprawiałem i odziwo działa :lol: strzela jak strzelał i od str. mechanicznej jest fine.

I do sedna:czy jest jakaś stronka gdzie można by było zamówić jakieś części do tego pistoletu? np. ten nieszczęsny zamek,może magazynki itd...?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Zamek zdejmujemy wybijając pin z tyłu zamka. Wyciągamy tylną część i ściągamy do przodu cały zamek (dobrze jest też wyjąć zestaw tłoka i cylindra, żeby potem można było patrzeć do lufy). Potem trzeba zdjąć osłonę wyrzutnika łusek, która zakrywa cały zestaw lufy i komory hu. Po zdjęciu na obudowie HU (na górze) widzimy mały otworek a w nim białą lekko-przeźroczystą gumkę. To jest miejsce gdzie powinna być śrubka, która wkręcona w ten otwór delikatnie naciska na tą gumkę HU tak że ta bardziej wchodzi do lufy i w ten sposób HU zostaje "włączony". Trzeba znaleźć króciutką śrubkę o średnicy takiej jak ten górny otworek. Stępić śrubkę, żeby nie uszkodziła gumki HU podczas używania i na jej czubek warto by było dać malutki kawałeczek innej gumki, żeby śrubka nie tarła centralnie HU bo łatwo go zniszczyć. Śrubkę z kawałkiem gumki trzeba wkręcić ostrożnie w obudowę cały czas patrząc do lufy kiedy wypustka gumki HU będzie "wchodzić" do lufy. Można sobie przewiercić też tą obudowę -"wyrzutnik łusek", jeżeli chce się ustawiać HU w czasie gry bez zdejmowania zamka. Śrubka nie może wystawać ponad, żeby zamek w trakcie przeładowywania nie zahaczał o nią. Przy dobrym wykonaniu nic się nie popsuje i tego życzę osobom, które to próbują zrobić ;). Mi osobiście udało się też zrobienie to w sigu p229 HFC w którym mam lufę i HU z innego pistola i teraz da się w końcu w coś trafić na tych przynajmniej 15 m :D. Pozdrawiam.

Ps. Dziękuję autorowi pomysłu wykonania tego HU (ktoś kiedyś zrobił tak w Super9 ) :).

Ps2. Oczywiście wygodniej jest rozebrać cały pistolet, choć ja opisałem tylko jak to zrobić bez jego rozebrania na części pierwsze;). Rozebranie to wyjęcie także reszty pinów i powyciąganie co się komu podoba ;) (proszę uważać na budowę blokady spustu, żeby potem wiedzieć jak złożyć).

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...