Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc w identyfikacji zdjęcia


Recommended Posts

Czy ktoś mógłby mi pomóc określić z jakiej jednostki są ci panowie? Wiem tyle, że zdjęcie jest z pierwszej wojny w Czeczenii. Po naszywce wnioskuję też, że koleś jest z WDW (?). No i pytanie - czy jest to jakiś Specnaz (np. 45 pułk), czy zwykły desantowiec, po prostu tak ubrany? Interesowałoby mnie również to, jaką ma kamizelkę na sobie.

 

06fb594295b789xxl.jpg

Link to post
Share on other sites

Ogólnie zdjęcie jest dość ciekawe.

Gość na pierwszym planie ma:

- bandana ze szmaty na temblak,

- stanik, typ pośredni między klasycznym chińskim czikomem (zapinane na kołeczki) a tzw. typ 2 (układ szelek, poduszki pod szelkami i rozmieszczenie ładownic - 4x AK obok siebie, 4x granat - jedna nad drugą),

- bluza zwykła VSR'ka

- spodnie zimowa VSR'ka

- AKMS, bez "nakrętki" i ze szczerbinką dla PBS'a,

- po prawej stronie na pasku jeszcze ładownica do AK od RD54,

- flary sygnałowe, dymne - widać od razu,

 

Gość w tle:

- bandana i mundur w identycznym zestawie,

- AKS74 z GP25,

- stanik typ 2 (tak na 75%),

- więcej nie widać,

 

Jaka konkretnie jednostka, nie wiem. Ale raczej coś ciekawszego z racji AKMS'a pod PBS'a

Edited by Potf0r
Link to post
Share on other sites

To gdzie można dorwać taki stanik? Chodzi mi o gościa na pierwszym planie. Głównie ciekawi mnie ten kamuflaż na staniku... jest to w ogóle do dostania?

No i czy można jakoś dociec do tego, czy jest to Specnaz, czy "zwykły" wdw?

Link to post
Share on other sites
stanik typ 2 (tak na 75%)
Mi się wydaje, że to może być samoróbka z ładownic od RD, bo ma kołeczek plastikowy (czikomy mają zazwyczaj drewniane).

 

Wg tego linku: http://www.warchechnya.ru/publ/foto_s_chechenskoj_vojny/chechenskaja_vojna_foto/1-1-0-32

Jest to zdjęcie z maja 96 roku, nie znam natomiast innych detali (i nie wiem, czy to prawda).

 

No i nigdzie takiego stanika nie widziałem na sprzedaż*

 

edycja: *(teraz mowa o tym w kamuflażu)

Link to post
Share on other sites

Zastępstwem temblaka z powodzeniem może być zwykła zielona bawełniana koszulka.

Bierzesz, tniesz po szwie i masz jedną z najlepszych bandan na świecie.

 

Tak jak pisze Kazik - szczerbinkę olej.

Co do kamizelki gościa z drugiego planu - fakt, Kazik ma rację, szyta z dwóch ładownic od RD54.

 

PS. Gość na pierwszym planie ma pas oficerski.

Edited by Potf0r
Link to post
Share on other sites

http://nicolaev.livejournal.com/1496443.html

 

Ten link twierdzi, że jest to naszywka należy do pograniczników-desantników z lat 80-tych. Tzw. DSZMG - desantna szturmovaja manevrennaja grupa. Świadczy o tym zielone tło naszywki. W latach 90 zaczeła być używana przez Witebską dywizję WDW, która weszła w skład "pogranicznych wojsk".

 

Czytając tu: http://desantura.ru/forum/forum3/topic3162/ można się dowiedzieć, że po krótkim okresie dywizji w wojskach pogranicznych, wrócili do Wozduszno Desantnych Wojsk - ale gość, którego wzieli do WDW w 1995 roku pisze, że na mundurach mieli właśnie zielone naszywki pograniczników odziedziczone po dawnych czasach.

 

Ciekawe jednak, gdzie służył, bo z rozpadem ZSRR Witebska WDW weszłą w skłąd sił zbrojnych Białorusi :D

 

Generalnie to jakieś WDW w mundurach odziedziczonych w spadku po Witebskiej WDW - no chyba, że jestem daltonistą i to nie jest zielony kolor na zdjęciu ;-).

Edited by michdom74
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Czy ten konkretny egzemplarz to fleck - nie jestem w stanie odpowiedzieć, bo się na niemieckim nie znam, ale na 100% Rosjanie używają niemieckich (nie rosyjskich kopii) flecktarnów.

 

Plecak - któryś ze stajni SSO, prawdopodobnie RD-99 lub Ataka, niestety nie widać czy ma pas biodrowy.

Edited by Kamil
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...