Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Posiadam replike M249-E2 SAW i chcialbym zmienic kolbe standardowa na kolbe teleskopowa od emki. Problem w tym, ze kompletna kolba teleskopowa do emki G&P kosztuje 400zl. Niestety nie mam tyle na sama kolbe. Slyszalem ze emkowska kolbe z prowadnica da sie zalpzyc na montarzu od kolby para. Jest to mozliwe? Macie moze jakis pomysl na sensowna i estetyczna wydumke jak to zrobic? Jesli takie pytanie sie tu juz pojawilo to sorry, ale nic nie znalazlem, ponadto wyszukiwanie tego na telefonie nie jest zbyt efwktywne. Jeszcze jedno, jest jakis sklep, gdzie jest dostepna dolna konwersja ris do M249?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to są na tym forum dwa duże tematy na temat M249 i pytanie należało by zadawać tam, a nie tworzyć kolejny. Tym bardziej że Twój problem to żaden "problem" ani "serwis". To, że korzystasz z forum z pośrednictwem telefonu nic nie zmienia i nie zwalnia od nieśmiecenia na forum. Poproś więc administratora żeby przeniósł Twoje pytanie i moją odpowiedź do odpowiedniego tematu.

 

Co do przerabiania kolby Para to jest to sprawa bardzo prosta. Trzeba odkręcić kolbę od jej mocowania i w jej miejsce przykręcić prowadnicę do kolby teleskopowej od Mki.

 

Co do dolnej konwersji RIS - w odpowiednim temacie o M249 była ta sprawa poruszana kilka dni temu. Chińskiej kopi raczej nie dostaniesz, a markowa w PL np. kosztuje ponad 400 zł. Sądzę więc, że skoro na kolbę tyle nie masz to na szynę także. Problem można rozwiązać w inny sposób, o którym pisałem w odpowiednim temacie właśnie.

Link to post
Share on other sites

Nie mam. A tak wogole to forum nie powinno byc zielone tak jak strona? U mnie jest niebieskie, nie moge dodac nic do komisu ani od niedawna napisac PW. Co jakis czas strona sama mi sie wylacza. Nie doradzajcie mi wiec zasranych szukajek z ktorych na moim gownianym telefonie nie mam jak skorzystac ani nie wklejajcie linkow ktore nie pojda. Nie wiem jak mam wam zakomunikowac ze to co widze w tym momencie to kilka postow, mozliwosc napisania posta i tyle, zero funkcji. Jesli to ma byc strona mobilna wmasg to bez komentarza. Zadalem pytanie, jak ktos chce pomoc to niech sie wysili i napisze cos na temat a nie zgrywa moderatora. Kazdemu takiemu straznikowi teksasu dalbym moj szajski telefon i rozkmine ktora nie daje mi spomoju.

Link to post
Share on other sites

Nie mam. A tak wogole to forum nie powinno byc zielone tak jak strona? U mnie jest niebieskie, nie moge dodac nic do komisu ani od niedawna napisac PW. Co jakis czas strona sama mi sie wylacza. Nie doradzajcie mi wiec zasranych szukajek z ktorych na moim gownianym telefonie nie mam jak skorzystac ani nie wklejajcie linkow ktore nie pojda. Nie wiem jak mam wam zakomunikowac ze to co widze w tym momencie to kilka postow, mozliwosc napisania posta i tyle, zero funkcji. Jesli to ma byc strona mobilna wmasg to bez komentarza. Zadalem pytanie, jak ktos chce pomoc to niech sie wysili i napisze cos na temat a nie zgrywa moderatora. Kazdemu takiemu straznikowi teksasu dalbym moj szajski telefon i rozkmine ktora nie daje mi spomoju.

 

Wiesz co Kolego, idź i kup se komputer jak Ci telefon nie wyrabia z forum. Ktoś Ci cokolwiek raczył odpowiedzieć a Ty masz jeszcze czelność mieć jakieś wąty.

Chcesz tak rozmawiać, to idź pogadać sobie z kimś na onecie. Ręce opadają... Przyjdzie taki i ma pretensje że ludzie każą mu szukać i że inni nie wiedzą jaki link mu otworzy się na telefonie a jaki nie. To nie pomoc techniczna Nokii, tylko forum na którym podstawowym wymaganiem od użytkownika jest odrobina samodzielności.

 

Frager to nie jest takie proste aby przymocować prowadnicę. Przecież w emce prowadnica wkręca się w prowadnicę. Z ciekawości odkręciłem kolbę i pupa nie ma jak przykręcić.

 

Jest proste bo temat przerabiałem już kilka razy. Ba, nawet przykręcałem prowadnicę do mocowania kolby od wersji MKI. Jak się chce, to da radę. I wcale nie trzeba dużo rzeźbić, tylko dobrą śrubę dobrać i po robocie.

Link to post
Share on other sites

Panowie spokojnie. swego czasu byłem właścicielem M249 Para, a że chciałem wagowo zmiejszyć ciężar, wpadłem na pomysł by zamontować zwyczajną teleskopową kolbę od M4. Kupiłem na allegro, zwyczajną, chińską kolbę z prowadnicą.

Kwestią podstawową jest po odkręceniu kolby od M249, założenie odpowiednich wielkością podkładek na śrubę którą wkłada się do prowadnicy i dokręcenie by kolba nie kręciła się.

Zdawało to rezultat idealnie :)

Link to post
Share on other sites

No, teraz jak wpisze w google ,,kolba M249 wmasg" to poza sterta komisowych ofert pojawia sie moj temat. I dobrze. Byc moze innemu nieszczesnemu uzytkownikowi telefonu z takim zapytaniem sie przyda. Nie kazdemu chce sie czytac tematy na kilkadziesiat stron z postami typu ,,fajne to swinimi kupie se jak cos tam" lub o rzeczach, ktore mnie nie interesuja. Pytanie bylo proste, od razu bylo wyjasnione ze sprzet do przegladania forum jest jaki jest i jesli komus chce sie pisac dlugi jak dwa tomy Pana Tadeusza post pouczajacy to czemu sie nie chce wkleic krotka informacje ktora wypelni i zamknie temat, dlatego moge moec waty, bo wypowiadac sie powinien ten kto chce pomoc. Narazie dzieki. Kolego zglos sie na moda. A to czy zamontowanie kolby od emki w krowie jest takie latwe jeszcze sprawdze, mam nadzieje ze nie wydam kasy w bloto. Jeszcze jedno- forum powinno byc przystepne dla kazdego niezaleznie od sprzetu.

 

Nie moge nawet edytowac posta zeby nie byl jeden pod drugim a chce napisac...

 

Dzieki Czaku, o taka dokladna odpowiedz mi chodzilo. Teraz przynajmniej wiem co dokupic i w ktora strone pchac srubokret. Mam montaz od kolby MkII i nie widze szans na zalozenie na tym prowadnicy kolby z rodziny M.

Link to post
Share on other sites

Facet, trochę powagi. Mnie nie interesuje że Ci się nie chce czytać. Jakbyś naprawdę chciał uzyskać odpowiedź, to być się wysilił i to zrobił. Idziesz na łatwiznę i pachnie to zwykłym lenistwem a nie brakiem możliwości. Zasady na forum obowiązują niezależnie od posiadanego sprzętu do przeglądania forum.

 

Jak masz problem że Ci forum nie działa na komie to sam to zgłoś do administracji. Może będą w stanie Ci pomóc.

 

Poza tym, odpowiedź na swoje pytanie dostałeś w pierwszej mojej wypowiedzi w tym temacie. Dostałeś, w mojej opinii, odpowiedź wyczerpującą. Tak, da się to zrobić, wystarczy w miejsce kolby Para przykręcić prowadnicę od Mki. Myślę, że w tym momencie powinieneś sobie zadać choć tyle trudu żeby pogłówkować i wpaść na pomysł co dalej.

 

Pisałeś o przerabianiu kolby PARA a teraz piszesz że masz MKII i nie widzisz możliwości. Żeby dłużej nie drążyć tematu - najlepiej przerabiać kolbę Para (bo jest najmniej zachodzu), kolbę MKI da się przerobić (na Youtubie jest nawet filmik jak tego dokonać, ale skoro forum Ci kiepsko działa na telefonie, zamieszczenie linka do tego filmiku jest bezsensowne). Kolbę od wersji MKII również dało by się przerobić do tego celu, ale wymaga to zbyt dużo zachodu i nie jest to w tym temacie kolbą warta uwagi.

Link to post
Share on other sites

Szanowny G-G.F (wybacz skrót Twojego Nicka,ale podobno sprzęt masz kiepski więc oszczędzam miejsce :D)!

 

Duża ilość dziur w łożu M249 to zaleta. I to tak duża jak ilość dziur. Pomysł chwilę (to nie boli i nie wymaga używania klawiatury w Twoim wyznaczniku światopoglądu - telefonie komórkowym)

 

Pomyślałeś? to teraz ci powiem - dobierasz sobie taką długość szyn i lokalizację dziurek na śrubki na szynach żeby trafić w te otwory które konstruktor zostawił niewiadomo po co z przodu i z tyłu dużej dziury w łożu.

Nie musisz wiercić, gwintować, pasowania mają duże luzy idzie to piorunem.

 

Abyś znów nie musiał na swoim telefonie pytań pisać - baterie potem wkładasz od góry - po zdjęciu i wyjęciu lufy.

Albo prosisz kogoś (kto ma IQ wyższe od twojego i jest mniej drażliwy oraz leniwy niż ty) żeby ci przerobił instalację tak, aby bateria mogła być przechowywana w magazynku (jest tam miejsca na naprawdę ogromne LiPo).

 

Całość piszę na podstawie doświadczeń z moimi trzema M249. Jeden co prawda już sprzedałem,ale dwa nadal używam na zmianę z innymi replikami.

Na obu kolby od M4 siedzą - sam wykoncypowałem jak je tam zamocować stabilnie, tak żeby się nie okręcały na śrubie. Dodatkowo na jednym mam RIS-y, ale założone odwrotnie - górny na dole (bo tak robią operatorzy Rangersów)! Jest to wygodne i praktyczne rozwiązanie szczególnie jeśli zamiast dwójnogu używam raczki taktycznej z dwójnogiem (od SCAR-a).

 

Na koniec mała uszczypliwość - lektury nigdy dość. Podnosi umiejętności selekcji informacji, zapamiętywania oraz ogólnego obycia.

Pomyśl co by się działo, gdyby ludziom nie chciało się czytac przed powstaniem internetu, albo telefonów? Tylko i wyłącznie świadoma lektura źródeł i zapisków oraz umiejętność ich interpretacji i segregacji doprowadziła do tego, że dziś możesz sobie mówić że "nie jesteś zainteresowany czytaniem długich tekstów".

A to błąd - bo gdybyś je przeczytał, to byś się dowiedział czego i dlaczego ktoś nie kupił i nie założył na swoim M249, a co inni poszukują i kupują oraz montują za każdą cenę - bo jest sprawdzone i dobre.

 

Zresztą lektura innych opasłych dzieł też by ci nie zaszkodziła - polecam między innymi etykę, sztukę konwersacji, psychologię społeczną ...

Link to post
Share on other sites

Szanowny cwaniaku z super wysokim IQ. Czy jestes w stanie ogarnac fakt ze obok montazu na trojnog lub na pojazdy sa dwie dziury wieeelkie jak dupa krokodyla? Jak ty chcesz do tego przykrecic drobna szyne ris? Sruba musiala by byc wielka jak pyta a to oslabi i tak nieza mocna szyje ris. Tym bardziej ze miedzy montazem na trojnog a czescia bodyvgdzie sie wpina frontgrip jest spora luka. W tym miejscu beda dzialaly spore sily na szyne i obawiam sie ze sie zlamie. To tak jak bys drewniany kij postawil pomiedzy dwiema scianami i zaczal po nim lazic. Po mojemu to bez wspawania metalowej czesci zapychajacej luke miedzy mojtazem trojnogu a body, zaslepiajace zarazem tevwieeelkie otwory. W tym dopiero wywiercic dziury i na to zalozyc szyne ris. Moze cie to zaskoczy ale caly czas mowie o szynie na chwyt taktyczny, czyli od spodu. Pytam bo rozwiazanie ktore podalem jest bardzo inwazyjne dla konstrukcji repliki. Czy nie ma wiec innego sposobu? Moze metalowa czesc pozostala z rozebranego, oryginalnego frontgripu da sie wykorzystac? Zamontowanie szyn bocznych bezposrednio do body wymaga wiercenia, w tym tez pod obsada lufy co tez jest niefajnie inwazyjne. Pytam caly czas bo z tego co rozumiem proponujecie mi przywalic szyny bezposrednio a ja jestem do borowania dziur w body repliki za 1000zl sceptycznie nastawiony. Jesli jednak jakos to sie pozaklada to co zrobic ze szczelinami. A akumulatorcpreferuje nosic w atrapie lasera.

Link to post
Share on other sites

Jak to już wspomniałem wyżej - mocowanie szyn RIS bezpośrednio do istniejących elementów loża (a więc bez wspawywania czegokolwiek do istniejącego otworu po chwycie) zastosowałem w jednym ze swoich SAW-ów. Wykorzystałem właśnie te "dwie dziury wieeelkie jak dupa krokodyla". Skorzystałem tu z faktu, że średnica tych dziur jest na tyle duża iż można dopasować dostępną za 5 groszy podkładkę o odpowiedniej średnicy wewnętrznej i zewnętrznej jako wypełnienie dziury, od wewnątrz natomiast dałem kolejną podkładkę, tym razem większą od inkryminowanej "dziury".

 

Co do wytrzymałości samych szyn - zależy jakich użyjesz.

Są szyny o grubości kilku milimetrów zaledwie - na przykład te które są stosowane w M16 na górze body (KWA i Boyi z dwuczęściowym upperem) które rzeczywiście maja małą wytrzymałość, ale i tu zaradzić może stosownej długości kawałek płaskownika jako wzmocnienie pod szynę.

Są też o grubości prawie centymetra i z dodatkowymi wzmocnieniami - RIS do AK montowany nad pokrywą zamka, szyna z body od MP7 i wiele innych.

Możesz też pokusić się o odrobinę pracy z pilnikiem i ew. piłką do metalu i zaadaptować szyny RIS z frontu od M4 lub M16.

 

Co do mocowania z tyłu - żeby nie było ze znów zmuszam Cię do myślenia . Jak zdemontujesz chwyt możesz również usunąć jego zatrzask trzymający się na dwóch śrubkach - masz dwie wspaniałe dziury gotowe! I dodatkowo jeszcze jedną większa po miejscu na zatrzask. Więc znów cierpliwie dobierasz odpowiednie podkładki żeby połączyć stabilnie szynę z tą częścią body.

 

Co do dziur z boku pomiędzy szynami - cóż w oryginale nikt tam nic nie wspawuje, i dziury są!

Jeśli boisz się o sztywność układu - możesz przecież dolną i boczne szyny połączyć ze sobą kawałkami płaskownika w kilku miejscach - nawet stosowne dziurki w szynach (od MP7) powinieneś znaleźć.

 

Co do pomysłu z baterią w atrapie lasera - chybiony pomysł. Jeśli atrapę dasz na dolnej szynie - nie złożysz dwójnogu w ogóle - jeśli zaś chcesz go mieć na jednej z bocznych to bez oryginalnego RIS-a też [problem - bo ci się złożony dwójnóg nie zmieści obok puszki (jest za szeroki). No chyba że założysz atrapę na pokrywie zamka zamiast celownika optycznego - głupio wygląda i uniemożliwia celowanie z przyrządów mechanicznych.

Nie mając oryginalnego zestawu RIS do M249 nie masz również specjalnej "kostki" w której blokują się zaczepy dwójnogu w pozycji transportowej. Więc dwójnóg masz albo zdemontowany, albo stale otwarty. No chyba że zdobędziesz dedykowany uchwyt taktyczny do SAW-a z dwójnogiem w środku, mocowany właśnie w uchwycie sprzętowym (czyli tym do obrotnicy) ale też kosztuje chore pieniądze i dostępny jest tylko z ... oryginalnymi RIS-ami do M249.

 

Wszystkie opisane czynności wymagają niestety użytkowania szarych komórek na etapie planowania i wykonawstwa w stopni znacznie większym niż potrzebny na wyklepanie na klawiaturze telefonu błagania o podanie gotowego rozwiązania wraz ze wszystkimi szczegółami i detalami. A biorąc pod uwagę twój stosunek do nas oraz totalną niechęć do odrobiny inicjatywy z twojej strony, lenistwo i niechęć do słowa pisanego nie dziw się że dostajesz odpowiedzi przyprawione nutką sarkazmu i ironii. Porozglądaj się po Forum (tym razem radzę jednak nie przy użyciu telefonu), poczytaj inne wątki, a przekonasz się, że jeśli ktoś włoży minimum własnego wysiłku (ale większe niż napisanie że nie ma ochoty na czytanie) to dostanie bardzo wyczerpujące i szczegółowe odpowiedzi na swojej pytania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...