Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam poszukuje nakładki (tak to sobie nazwę) silikonowej na chwyt pistoletowy do giety.

 

elemeg27.jpg

Mniej więcej o coś takiego chodzi tyle, ze do giety.

 

 

Niedawno taka "nakładka była na aukcji wraz z gietą "TM", pisałem do alledrogowicza, niestety odpowiedzi od niego się nie doczekałem.

W miarę możliwości proszę o pomoc w poszukiwaniu owego gadżetu.

Link to post
Share on other sites

Ja się wypowiem. Mialem nakładkę Strike Systems o której wspominacie. Oryginalnie niepasuje. jak kolwiek założycie to itak z góry lub dołu będzie wolna przestrzeń i dyndający "forfocel". Można by to wypełnic jakąś masą. Ja osobiście z tej nakładki odciełem częśc profilowaną pod palce i przykleiłem do chwytu giety taśma 3M Scotch dwustronną. Następnie okryłem bardzo szeroką koszulką termokurczliwą i zgrzałem suszarką do włosów. Trzymało się wygodnie ale faktura koszulki termokurczliwej była zbyt śliska. Zdjęc niemam. Ogólnie zrezygnowalem z tego pomysłu i zastąpiłem taśmą antypoślizgową o gumowanej fakturze. Więc jeśli ktoś kupi nakładkę Strike Systems i myśli że bedzie dzialać na giecie to się myli. Może na kałaszu by działało. Jeśli ktos chce brać tą opcję to tylko do majsterkowania. Wynika to z faktu że chwyt giety jest z profilu szerszy niż góra.

Link to post
Share on other sites

Miałem ten chwyt Strike Systems na G36 JG. Wchodzi ciasno (przez specyficzny kształt dolnej część chwytu repliki), ale jak już wejdzie to okazuje się, że jest jednak odrobinę za luźny. Daje to brzydki efekt, bo trochę odstaje od chwytu na krawędziach - nie przylegają one ściśle. Rozwiązaniem jest nałożenie na chwyt pistoletowy warstwy na przykład taśmy izolacyjnej. Niestety im więcej tego nałożymy tym grubszy staje się chwyt i coraz mniej wygodny. Poużywałem trochę replikę z tą gumową nakładką, ale jak musiałem wymienić chwyt pistoletowy z powodu zepsutego selektora, to już mi się nie chciało tej nakładki montować.

Wyglądało to tak:

 

img1978fi.jpg

img1968rk.jpg

Edited by Pietraszka
Link to post
Share on other sites

Generalnie ta nakładka projektowana jest z myślą o pistoletach, używam tego w swojej Sigmie 40F i się sprawdza.

 

Jak każda rzecz z założenia "uniwersalna" ma niestety swoje wady- właśnie wymiary - na jedne chwyty nie wchodzi, po innych lata jakby jej za to płacili. Można próbować różnych form dopasowania - na klej, na taśmę , na ciepło, jednak to zawsze nie będzie to samo co profilowany chwyt monolityczny czy też z wymiennymi nakładkami.

 

Z moich doświadczeń- do SIG-ów i M4/16 też średnio (albo wcale) nie pasuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...