Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Silniki tornado są bardzo dobre, ale masz rację jeśli chodzi o zębatkę bo faktycznie jest beznadziejna. Jak miałem wcześniej Tornado, zanim zmieniłem na magnuma, był bardzo dobry, ale była zmieniona zębatka silnikowa na shs (koszt zębatki nie jest wysoki, bo wynosi tylko 12zł za zębatkę także psie pieniądze).

Link to post
Share on other sites

Witam Panowie,

Zamierzam nabyć KWA M4 A1 CQR MOD 1. Wewnątrz siedzi GB 2 gen.

Niestety w porównaniu do klasycznego GB ze znanych nam replik, KWA wrzuciło w nim nieco inny cylinder,

wynikiem czego replika daje nam poniżej 350 fps(zabieg celowy, bo replika jest przeznaczona do cqb).

Chciałbym z tej repliki uczynić sprzęt przydatny w terenie otwartym,

czyli 400+ fps. Z tego co się zdążyłem dowiedzieć, to wymiana cylindra na typ 1 lub 0.5 od kwa załatwi sprawę.

Niestety cylindry te nie są już dostępne na stronie producenta.

 

Moje pytanie brzmi: możecie polecić jakieś sprawdzone cylindry z GB 2 gen KWA?

(dodam jeszcze że lufa ma 395 mm dl)

 

Widzę że kilka osób pytało o replikę KWA CQR. Jestem jej posiadaczem m4a1 kwa cqr mod1 od pół roku, więc moge podzielić się skromnym doswiadczeniem.

Kupiłem ja jeszcze w stanach zwabiony niską ceną(199 $),ale nie różni się chyba niczym od tego co oferują obecnie polskie sklepy.

Replika w stoku miała ok 350 fps. Cechą charakterystyczną jest cylinder z otworem wentylacyjnym w połowie długosci i dziwnie wyprofilowana gumka hop-up (zaglądając do komory hopa widać na gumce "ząbki" ;).

Tak więc aby zrobić z tego replikę "do lasu" minimalnym kosztem, wymieniłem cylinder na inny mosiężny typ 1(zdaje się że z repliki jg- kupiony na alledrogo za 5 pln,), i chińską sprężyne 120 wyciągnięta ze stokowej cm 048. Trzeba było tylko lekko rozciągnąć pod ciepłą wodą, o-ring głowicy tłoka, aby nadal była strzykawka.

Pozatym trzeba było wymienić gumkę, bo stockowa w tej serii niestety radzi sobie chyba tylko z kulkami 0.2 przy 350 fps. Wsadziłem zieloną g&g.

Replika ma stabilne 450 fps i konkretny zasięg. Mysle że na sp 120 guardera było by ca 10 fps więcej.

Na lipo 7,4 nie trzeba nic więcej.

 

Poźniej dołożyłem jeszcze mosfet(samoróbka) i lipo 11,1. Silnik się troszke grzeje przy dłuższej serii.

Plastikowy lower okazał się całkiem solidny.

Metalowy lower reciver można dokupić przy odrobinie szczescia. W pro shopie kwa jest od dłuższego czasu niedostepny. Ja znalazłem go w sklepie internetowym z Alaski ;)

 

Pozdrawiam

 

Bosniak

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich mam pytanie może coś pomożecie zwłaszcza osoby doświadczone w tuningu kwa m4a1 licencja colt. Replika ma roczek i mały przebieg to co było zmienione to gumka lufa na jbu i sprężyna na120 shs wynik 460fps.

I teraz opis problemu gdy zakupiłem mid capy, cyma, boya, socom ger lancer i kiedy załaduję do magów kule np 100szt na 190możliwych w socom ger kulki pakują się po dwie i karabinek pluje a nie strzela na pare metrów albo wogóle nic. Problem z podawaniem. Oddałem do serwisu który zajmował się wymianą sprężyny i podkręcił na 460fps, została wymieniona dysza na shs fakt lepiej podaje ale spadek na 420fps 430fps czasem po serii 450 co jest?

Edited by jedi1984
Link to post
Share on other sites

KWA M4 A1 CQR MOD 1 - proszę o opinię

 

 

1. Modyfikacja ma na celu +- 500 fps

 

- Lufa Promyk 6.03 300mm (stok 273mm)

- Gumka HU od Systema czarna (z zielona jest za duża)

- Cylinder SHS Typ 0 (tu nie ma mowy o zmianie)

- Tłok SHS Ale ... 15 zębów metalowych czy 14?, 19? takie znalazłem.

- Sprężyna Guardera M130

- Silnik stok + Lipo 11,1 lub Silnik Tornado F2 High Speed - długi + 7,4 (już mam :( )

 

2. Co sądzicie o SHS - Zintegrowany zespół cylindra V2 typ 0 ?

3. Zdecydować się na metalową komore HU ?

4. Gdzie znajdę Promyka dostępnego w normalnej cenie ?

Edited by SowaQ
Link to post
Share on other sites

1.Cylinder daj typ 2 lub daj dłuższą lufę.

Tłok weź 14 zębów stalowych.

Sprężynkę guarder'a sobie odpuść bo jest teraz z nimi różnie. Ja osobiście zakładam przejściowo sprężyny

element'a, czekając aż sprawa się wyjaśni z guarder'em.

Silnik weź tornado lepiej, jest lepszy od stock'a.

2. Nie ma sensu go kupować gdyż na połączeniu głowicy cylindra z cylindrem praktycznie nigdy nie ma nieszczelności.

3.Nie wymieniaj komory HU w KWA, bo ta jest megaaaa szczelna.

4.http://www.airsoftarmory.pl/ albo np. http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/

Edited by -=speedy=-
Link to post
Share on other sites

Ja tam na silnik Tornado nie narzekam .

Przemielił 10 kg kulek na 140 i auto i nic nie padło. Prawdą jest że zębatka jest z nie najlepszego materiału i się zużywa szybciej niż w JBU .

Obecnie silnik lata po wymianie zębatki na 150 i jak dla mnie jest ok.

Plusem jest też niższa cena.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

KWA posiada dwuczęściową komorę, King Arms jest jednoczęściowy. Zamontować można, ale z tego co mi wiadomo to potrzebna jest modyfikacja dolnego body i nie jestem pewien czy stockowa dysza by współgrała dobrze z komorą KA z racji swojej wypustki na grzbiecie. Więc nie widzę, sensu wymieniać komory w tej replice, bo połączenie komora --> dysza jest dość szczelne.

 

Pozdrawiam

Kocur ;)

Edited by Across321
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich zaangażowanych w ten temat :)

 

Na ostatniej strzelance popsułem sobie kolbę w SIG'u 552 JG, nowa kosztuje ~ 180zł...

Z racji że jestem 3-cim właścicielem, a nie wiadomo ile replika już zjadła kompozytu to nie mam zamiaru włożyć xxx kasy.

 

Poważnie zastanawiam się nad kupnem M4/M4A1. Zaprzyjaźniony spec od replik doradził mi: KWA, Classic Army, G&P.

 

Szperając po necie wyczytałem, że to jednak KWA jest(zdaniem większości) najlepsza.

Czytając te artykuły o problemach KWA, zacząłem się bać, że jak się za długo będę zastanawiał to zostaną mi tylko używki tej firmy.

I tu rodzi się moje pytanie :

 

Jaki model pod tuning do 450 fps ?

I gdzie taki mogę kupić ?

 

Znalazłem:

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4783

 

Ale czy to długo wytrzyma na 450 fps ?

 

Mam zamiar wymienić:

- cylinder

- sprężynę

- gumkę HU

 

Wystarczy ?

 

Powiedzmy wstępnie, że mam ~1000 zł (cena się może podnieść o kilka stów, o ile? - nw)

Link to post
Share on other sites

Czytałem.

 

Jestem na strzelankach 1/2 razy na miesiąc przy czym traktuję replikę jak kruche ciastko :P

 

Także jeżeli to jest wytrzymałościowo takie samo albo lepsze niż chiński plastik to nie ma źle u mnie.

 

 

Chodzi mi tylko czy GB długo wytrzyma, jeżeli - tak. To biorę.

Jednak bardziej mi się podoba M'ka z chwytem transportowym.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...