Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Głowicę do m130 można pomową, od m140 już lepiej metalową. Shs robi bardzo fajne i tanie głowice i tłoki. Na m150 wymieniłbym silnik - może być nawet neodymowy p&j albo gfc tornado. Z tego co czytałem w necie zęby kwa to jedne z wytrzymalszych, wykonane są nieco inaczej (cytując anra) i powinny wytrzymać m150.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanie jaki tłok najlepiej się wam sprawuje. Mój aktualny config:

-gumka zielona G&G 

-silnik f1 tornado 

-tłok core był rozpadł sie, zielony Jbu po założeniu urwało ostatni ząb..

-SP130+ Modify 

-kable niskooporowe 

-mosfet batka 11.1

-precka prometheus 509mm 6.03

 

Generalnie potrzebuje czegoś mocnego bo chce dać springa modify 140+ myślałem nad prometheusem ale czy warto? Ktoś miał ten tłok?

Link to post
Share on other sites

Hmm składał mi to znajomy serwisant i zawsze było wszystko ok.. ten core padł po połowie roku. Jbu po kilku próbnych strzałach od założenia, zębatki były podkładkowane etc. Teraz planuje dać go do sklepu na przegląd i od razu na wymiane tloka+spring+powrót do hu systemy. Brałem replike w gunfire także raczej tam chyba że polecacie jakiś inny sklep który ładnie to ogarnie? Pomysł verb'a ciekawy ale chyba jestem za leniwy na to ;)

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Przymierzam się do zakupu kwa sr 10 i robie listę rzeczy które będę chciał od razu w replikę wsadzić, a że jestem raczej zielony potrzebuje opinii odnośnie planowanych zakupów. Przewaliłem każdy temat na tym forum o kwa i na podstawie tego wybrałem te kilka gratów. Dodam jeszcze że zakupy wolalbym zrobić w jednym sklepie, gdzie od razu wszystko wsadzą mi w replikę z zachowaniem gwarancji.

 

- Spring guardera m120

- Wzmocniony poliwęglanowy tłok systema ENERGY z tego co widzę na zdjęciu tylko pierwszy ząb jest metalowy. Ten tłok jest naprawdę tak dobry jak sugeruje cena i marka? W przyszłości nie wykluczam wsadzenia w replikę mocniejszej sprężyny i dlatego chcę już teraz mieć tłok który sobie z nią poradzi.

Tu link ... Jeżeli jednak nie jest to to czego potrzebuje to może ktoś poleci mi inny tłok z tej strony? Czy może lepiej i taniej będzie shs z metalowymi zębami?

- łożyskowana aluminiowa głowica tłoka guarder. Głowica przeznaczona do sprężyny max 120. Byłby to chyba najsłabszy element ale i niedrogi wybór na teraz. W razie ładowania mocniejszej sprężyny zostałby wymieniony. Link http://asgshop.pl/sk...ukt.php?id=4629

- Gumka czarna systema. Niestety nie ma jej na stanie w sklepie.

-Akumulator LiPo 7.4 V 2200 arma tech http://asgshop.pl/sk...ukt.php?id=5586 i ładowarka GFC

http://asgshop.pl/sk...ukt.php?id=5311 w opisie baterii też mowa o tym, że spring max 120, wiec w razie czego nową bakterie też dokupie. Na wysokim ROFie specjalnie mi nie zależy więc 7.4v wydaje mi się ok do tej konfiguracji.

-Niskooporowe kable... Cholera dla mnie kabel to kabel, różnicy nie widzę i totalnie nie potrafię powiedzieć co jest mi potrzebne, co powinienem wybrać.

No i zostaje mosfet, pytanie czy przy takiej konfiguracji jest mi on niezbędny? Nie chce kupować badziewnego, którego nie będę mógł zaprogramować, wole dołożyć kasy i dostać jeden a porządny.Nie ukrywam że budżet mam mocno napięty a jeszcze poza tym musze kupić sporo gratów typu magi czy okulary.

 

Od repliki oczekuje zasięgu i celności (po cichu tez liczę na to że szybko jej szlag nie trafi :icon_razz:), kiedy już się nią trochę pociesze i zbiore trochę kasy chciałbym dokupić precke promyka ( na starcie siedzi tu jakaś lufa polprecyzyjna wiec zakładam że będzie sobie przyzwoicie radzila) i właśnie mosfet.

 

Jeżeli ktoś ogarnięty w temacie byłby tak miły i podzielił się ze mną opinią lub sugestiami odnośnie moich planów byłbym bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Po co wymiana sprężyny? Dużo więcej nie wyciśniesz niż ze stockowej.

Tłok, jeśli będziesz zmieniał springa to ofkors też jest do wymiany, ja bym wstawiał shs z pełną stalową szczęką, tani i dobry bo dobry i tani, "piłowałem" ten tłok w różnych replikach, na różnych sprężynach i nie zawiódł.

Głowica tłoka-wymiany stockowej głowicy tłoka nie mogę zrozumieć, ta z zestawu jest super szczelna.

Gumka-OK.

Batka OK, ładowarka-szukałbym klonów imaxa b6, ale to moje prywatne zboczenie (kiedyś naładowałem nią akumulator samochodowy mając nóż na gardle i od tamtego czasu ją uwielbiam, jak każdą inną która pozwala naładować coś więcej niż standardowe lipo).

Druty-druty zawsze warto zrobić, te w KWA nie są najtragiczniejsze, ale dobry kabel robi zauważalną robotę (da się wycisnąć minimalnie lepszą szybkostrzelność).

Zasięg zasięgiem, ważne jest żeby replika mniej rozrzucała, stockowa lufa robi robotę, promyk na pewno da zauważalną poprawę, ale cudów nie oczekuj, serio, stockowa lufa kwa jest lepsza niż większość luf pokroju jbu czy guarder.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, prawdopodobnie pomogłeś mi zaoszczędzić trochę kasy:] przyjmijmy ze wymienię tylko gumkę hu, zostaje więc kasa na te kable, możesz polecić coś konkretnego? Czy wszystkie te sklepowe to różne marki i ceny ale w rzeczywistości to tylko kable, tyle że lepsze niż wsadzane w repliki w fabrykach?

 

Jeśli ta ładowarka podoła zadaniu ładowania bez laserów i wodotrysków tej baterii to zdecydowanie mi wystarczy. Jeżeli się spierniczy to poszukam czegoś lepszej jakości.

 

Tłok, głowice i sprężyne sobie odpuszczę w tej chwili, a jak będę chciał coś dłubać to wstawię shs'a i nad resztą będę się zastanawiał. Zobaczymy jakich osiągów będę oczekiwał.

 

Bardzo mnie cieszy, że lufie nic szczególnie nie brakuje, a jeżeli się okaże, że tych 3 stów na promyka wydawać nie trzeba to w ogóle była by bajka.

 

Cholera i tak czuję, że długo bez dłubania się nie obejdzie:p

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hej, pewnie już wałkowane ale brak czasu mi nie pozwala całego tematu przeczytać :(

Do rzeczy. Chciałbym sb zmienić lufę w kwa z 363 mm na krótszą ok 300 taka żeby się w cqb lufie mieściła. Mam aktualnie 430 fps na pokładzie, skupienie jest takie sobie, bez tragedii, bez rewelacji i pytanie czy gdybym ją zmieniał to spadnie mi jeszcze skupienie? W ogóle jaki rodzaj cylindra siedzi w stockowym kwa? Ogólnie zależy mi na skupieniu jako takim i myślałem nad promykiem tylko się zastanawiam jak to wszystko pogodzić. Że dłuższa lufa nie daje większego zasięgu to było wiadome, pytanie czy dłuższa lufa daje większe skupienie? W sensie, czy jak zamienię stockową lufe na krótszą, nawet promyka to może mi skupienie siąść? Czy wystarczy kupić odpowiedni cylinder czy po prostu nie wariować i kupić normalnie 363? Zależało by mi na tym żeby była wersja ok. 300 mm lufy i mogę zmienić cylinder ale jak by przez to, zasięg, skupienie etc. by siadły to już wole tą ,,długą" wersje mieć.

,,Pomószcie" :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam kłopot z KWA LMT m16.

W replice jest okolo 485fps, kulki których używam to MB 0,3g, BD 0,3G

 

Problem polega na tym, że po około 300bb tracę zasięg, Replika zachowuje się jakby traciła gdzieś szczelność.

Po 300bb następuje wymiana gumki na inną kolejne 300bb i kłopot wraca

 

W replice są następujące modyfikacje:

-lufa: promyk 509mm

-gumka zielona G&G, stok

-dystanser od zielonej gumki G&G

-głowica tłoka ultimate POM

-tłok ultimate

-silnik neodymowy JBU ze zmienioną zębatką.

-głowica cylinda zmieniona na doszczelnioną, nie pamiętam firmy. (stokowa uległa awarii)

-sprężyna cięta 130, firma nieznana

 

Gdzie szukać przyczyny kłopotu?

Edited by Marcin_Modzel
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...