Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć,

Mam stocka M4 CQR mod1 KWA. Chcę podkręcić go do okolic 500fps. Od serwisu dostałem propozycję włożenia takch części pod sp130:

-Piston polycarbonate M170 red ULTIMATE

-Piston head alu ventilation hexachromeblk ULTIMATE

-Cylinder G3/M16A2/AK 451-550 mm ULTIMATE

-AEG Power Spring M130 black chromium ULTIMATE

-Hop-up rubber 50 degrees ULTIMATE

-Barrel SS 6,03x433mm ULTIMATE DSA-58 Rifle

 

Czy to są dobre części które warto wsadzić do KWA? Zależy mi żeby działało porządnie pod lipo 11 i żeby miało zapas mocy (tzn. jak bym wsadził sp150 to cześci też dają radę). Czy jes sens wrzucać podaną tu lufę? Czytałem że stockowa jest ok.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie bardzo rozumiem, czy do standardowych emek nie wchodzi przypadkiem lufa 363mm? Wtedy lufa i cylinder nie miałyby za bardzo sensu... Poza tym, czemu nie klasycznie:

- hu zielona g&g

- tłok shs

- sprężyna wedle uznania

Wymiana głowicy tłoka i cylindra to jest bardzo dyskusyjna sprawa w KWA, ja osobiście stoję po stronie barykady mówiących, że stockowe są OK (a przynajmniej były w starych seriach, nie wiem jak w nowych).

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie ma spokoju, że coś wytrzyma. ;)

Z tego, co widzę, do twojej repliki wejdzie max lufa o długości 415 mm a i tak będzie wyglądać... nieelegancko. Co do wytrzymałości, stockowe głowice tłoka śmigały na m140 i m150 guardera bez problemu. Nie jestem w stanie określić, ile przemieliły, ale dużo.

Link to post
Share on other sites

A ja bym zmienił głowicę tłoka. Stockowa to kawał płaskiego metalu. Jakakolwiek wentylowana będzie dobra, jeśli chcesz max m130 to polecam plastikową shsa za 2 dychy (bardzo lekka, łożyskowana, tania). Ewentualnie można wywiercić otwory w tej KWA.

 

Tłoki ultimate są dobre ale można zaoszczędzić i kupić shsa z otworami :)

 

Ja bym na Twoim miejscu wstawił tłok + jego głowicę + gumkę + springa oczywiście i w przyszłości na m140 silnik ht i promyka.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam kłopot z KWA LMT m16.

W replice jest okolo 485fps, kulki których używam to MB 0,3g, BD 0,3G

 

Problem polega na tym, że po około 300bb tracę zasięg, Replika zachowuje się jakby traciła gdzieś szczelność.

Po 300bb następuje wymiana gumki na inną kolejne 300bb i kłopot wraca

 

W replice są następujące modyfikacje:

-lufa: promyk 509mm

-gumka zielona G&G, stok

-dystanser od zielonej gumki G&G

-głowica tłoka ultimate POM

-tłok ultimate

-silnik neodymowy JBU ze zmienioną zębatką.

-głowica cylinda zmieniona na doszczelnioną, nie pamiętam firmy. (stokowa uległa awarii)

-sprężyna cięta 130, firma nieznana

 

Gdzie szukać przyczyny kłopotu?

Ja bym upatrywał problemu w zbyt miękkiej gumce. Szybko się w takich warunkach zużywa (ciężkie kulasy, wysoka v wylotowa). pokombinuj z twardszą gumką hopa.

 

Witam przepraszam, że nie przeszukam 50 stron tematu, ale czy nie wiecie jakiej firmy kopia chwytu magpula more PTS pasuje do M4 ASG/KWA?

Każda, nawet chińczyk nie potrafi tak sp*ć plastikowego odlewu, żeby się na risa nie wcisnął.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Czarna systema? A potem ewentualnie iść w górę gradientu twardości gumek. Może prometheus? Szczerze mówiąc nie wiem, u mnie w LMT/KWA jest ca 500FPS i pewnie niedługo będę musiał zmienić gumę na nową, bo stara powoli dogorywa. Mam w szufladzie czarną systemę, ale nie chce mi się rozkładać repliki żeby ją wymienić ;).

Link to post
Share on other sites

Po przestudiowaniu informacji na forach zagranicznych oraz polskich i z up datowaniu trochę mojej wiedzy (5 lat przerwy) postanowiłem zakupić replikę KM4 SR10 KWA-USA.

Czytałem ,że repliką w stocku daje rade i posłuży mi trochę czasu jednak jak się domyślam jest kilka elementów które warto zrobić już na samym początku. Oto co zebrałem:

1. Wymiana okablowania na modelarskie-silikonowe

2. Zamontowanie MOSFETU ( w tej kwestii jestem chyba najbardziej zielony)

3. Wymiana konektorów na "T-Deans"

4. Zakup baterii Li-Po 7.4 V czy 11.1 V ?

5. Dodatkowo sklep w którym kupuje replikę oferuje usługę tuningu do 430 fpsów w skład w której wchodzi wymiana - sprężyny, głowicy cylindra oraz cylindra.

 

Czy coś istotnego pominąłem ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Po primo, gratuluję dobrej decyzji :)

ad.3) Sprawdź, jakie wtyki są bardziej popularne w Twoich okolicach - T-Deansy czy XT-60 ("żółte").

ad.4) 7,4V powinno Ci wystarczyć w zupełności. Poszukaj baterii, którą da się umieścić w prowadnicy kolby lub gniazdach bocznych (długa, wąska), unikaj "pudełek zapałek".

Link to post
Share on other sites

Dzieląc się moim skromnym doświadczeniem, przy wyborze baterii zwróć szczególnie uwagę na wymiary (np. przy zakupach internetowych).

Ja wybrałem Arma Tech - LiPo - 7,4V 2200 mAh 25C [1+1]. Na podstawie oficjalnych danych, powinna była pasować idealnie w boczne komory kolby, a okazało się, już po fakcie, że (info od asgshop.pl, kupowałem gdzie indziej):

 

Faktycznie w nowej dostawie baterie 2200 mAh są grubsza i osobiście nie próbowałabym jej włożyć

do kolby na siłę. Jeżeli otrzymał Pan właśnie taką nową, grubszą baterię to jeżeli udało się Panu włożyć

ją do kolby to nie dziwie się, że nastąpiła taka reakcja.

Wcześniejsze wymiary : 2x 104 x 22 x 14 mm. teraz ostatni wymiar to 15,5mm

Link to post
Share on other sites

No to podpowiem, że używam takiego wynalazku i do stockowej prowadnicy wchodzi bez najmniejszego problemu. O jakości aku wypowiadać się nie będę, bo nawet na tym forum dużo o tem. Co do samych kabli to instalację KWA warto od razu wymienić i porób wszystko na T-Deans, bo Tamiya Mini jest dosyć słabym złączem.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Siema. Na pewno bylo wałkowane ale potrzebuje szybkiego info. Kolega ma m4 kwa (w zasadzie takie samo w środku jak moje m4) czyli tlok z metal szczęką, doszczelniona głowica tłoka i sp 120 ultimate. Kable i prosty mosfet pomijam. Ma ok 430 fps na tym ustawieniu (a i gumka g&g zielona) ok 50-55 max skutecznego zasięgu czyli szału ni ma. Dysponuje kwotą ok. 250 zł. Co byście polecili w kwesti ogólnej większej mocy i zasięgu? Myślal nad silnikiem na neodymach i sp 130 guardera. Czy przy lufie 363 w celu poprawy skupienia zmienic cylinder na 2 ze stockowego?

Link to post
Share on other sites

Nie mogę już edytować...

Głównie chodzi chyba o skupienie i zasięg, bo co mu po fps :icon_razz: Wczoraj testowaliśmy i nawet na tych 50 metrach jest dość spory rozrzut, i ciężko trafić w sylwetkę człowieka... Na lufę precyzyjną to na razie chyba za mały budżet. Podejrzewam, że problem może stanowić pojemność stockowego cylindra względem lufy (stock 363 mm)... Czy źle mniemam? :icon_biggrin:

Co byście polecili do wymiany w celu uzyskania lepszego skupienia i większego zasięgu? W środku:

-tłok metal zęby (ultimate)

-metalowa doszczelniona głowica tłoka (ultimate)

-sp 120 (ultimate)

-g&g zielona

-niskooporowe i mosfet

Edited by Sabald
Link to post
Share on other sites

No tak ale czy rozrzut na poziomie 1-2 m przy 50 metrach to ,,norma" i czy ewentualna zmiana na cylinder o mniejszej pojemności czyli 2 (bo z tego co wiem stockowo w kwa jest 1 przy wersji 363 mm lufy) poza spadkiem fps da mu lepsze skupienie?

Mocowo i tak pewnie do ok 500 będzie podbijał...

Gumka ma ze dwa sezony ale nie wiem czy z 10 k kulek przeżyła xD

Edited by Sabald
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...