Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Głównie chodzi chyba o skupienie i zasięg, bo co mu po fps :icon_razz: Wczoraj testowaliśmy i nawet na tych 50 metrach jest dość spory rozrzut, i ciężko trafić w sylwetkę człowieka... Na lufę precyzyjną to na razie chyba za mały budżet. Podejrzewam, że problem może stanowić pojemność stockowego cylindra względem lufy (stock 363 mm)... Czy źle mniemam? :icon_biggrin:

Potwierdzam, źle mniemasz :icon_biggrin: Cylinder jest odpowiedni do długości lufy.

A tak bardziej serio. Zacznijcie od tego co nic nie kosztuje czyli wyjmijcie i wyczyśćcie lufę, zróbcie teflon-fix'a i najważniejsze wymieńcie dystanser na typ H przykład.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam

Tak jak zapowiadałem w poprzednich postach zakupiłem replikę KWA SR10.

Osiągi repliki są bardzo zadowalające jednak chciałbym jeszcze trochę ją przypakować.

W tej chwili replika ma:

- T-Deans + kable niskooporowe

- Mosfet

- Wzmocniona głowica cylindra ze stali nierdzewnej V.2 (Guarder)

- Cylinder do karabinów z lufą 380mm - 509mm (Deep Fire)

- Sprężyna główna M120 (Guarder)

- Gumka czarna systema.

- 450-455 fps na chrono.

 

Myślałem na zakupem dystansera typu-h (wiem pewnie nie daje to zbyt wiele) oraz zakup lufy precyzyjnej.

Do lufy precyzyjnej pewnie będę musiał dokupić tłumik z racji niestandardowego wymiaru lufy KWA (425 mm).

Jakieś dodatkowe pomysły ?

Edited by Zerahat
Link to post
Share on other sites

Taa, zostaw lufę stockową, bo wychodzi na to, że to półprecki są i dają niezłe skupienie - przynajmniej w kawach defender, które ja mam, tak jest. Żeby zauwazyć różnice trzeba by zapakować lufe promyka lub coś lepszego.

 

Głowice tłoka nadal są jednolite z alu? Ja tam je wymieniałem na POM, łożyskowane.

Poza tym cacy, standardowy wynik fps dla kwa na sp120.

Link to post
Share on other sites

Taa, zostaw lufę stockową, bo wychodzi na to, że to półprecki są i dają niezłe skupienie - przynajmniej w kawach defender, które ja mam, tak jest. Żeby zauwazyć różnice trzeba by zapakować lufe promyka lub coś lepszego.

 

Głowice tłoka nadal są jednolite z alu? Ja tam je wymieniałem na POM, łożyskowane.

Poza tym cacy, standardowy wynik fps dla kwa na sp120.

 

Znalazłem coś takiego na początkowych stronach tematu.

 

- Sprężyna M130 Deep Fire

- Głowica tłoka SHS CNC

- Tłoka SHS z 14 zębami stalowymi

- Lufa Gunnera

- Zielona G&G

 

"AnR" wycisnął na tym 540-545 FPS.

Czy ten zestaw w dalszym ciągu daje rade ? (ASG shop upiera się ,że przy tuningu z M130 trzeba wymienic zębatki i liczy sobie za taka przyjemnosc 576 zł)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Przymierzam się do wymiany okablowania w moim block II na bazie KWA/LMT, chciałbym w prowadnicy kolby wrzucić baterię i mosfet z ab (pewnie coś z oferty gate). Czy ktoś robił takie combo? Jaka batka 11,1 wejdzie, kolba nie musi się składać do końca, bo ja i tak ZAWSZE korzystam z ostatniej pozycji (długie ręce).

Link to post
Share on other sites

Nath, czy musi to być 11.1V?

U mnie w seryjnej kolbie typu SF spokojnie mieści się ten pakiecik w stopce kolby. W prowadnicy mam mosfet NANOAAB i kolba chodzi swobodnie w całym zakresie.

Jest to akumulator, który zajmuje całe miejsce w stopce, więc większego nie wciśniesz w to miejsce, chyba że zmienisz kolbę lub wrzucisz akumulator do ładownicy na kolbę.

Link to post
Share on other sites

Nie mam seryjnej kolby, używam jakiejś nonameowej chińskiej kopii LMT SF style na przemian z CTRką, tak więc jestem zmuszony trzymać batkę w prowadnicy kolby. Replika jest po lekkiej mocówce (tłok shs ze stalową szczęką, ubita 130stka, silnik) i boję się, że 7,4 mieszcząca się w prowadnicy kolby nie pociągnie tego. Na lipo 7,4 15C Hellfire (fakt, śmieć już spuchnięty dość znacznie) silnik nawet nie rusza zębów.

Link to post
Share on other sites

Hm, w takim razie w połączeniu z mosfetem możesz mieć spory problem z miejscem. Osobiście polecam dać pewien nadmiar kabla, tak aby można było wyciągnąć cały układ z prowadnicy (w przypadku gdy trzeba ją odkręcić bardzo ułatwia to życie).

Patrząc na to, że średnica wewnętrzna prowadnicy to ok. 26mm to dosyć ciężko jest znaleźć akumulator, który zmieściłby się na przekątną. Najlepiej się tu chyba sprawdzą pakiety do replik AK.

 

Po krótkich poszukiwaniach znalazłem:

-BFT 1100mAh - nie zmieści się na długość, najwyżej będziesz z rozłożoną kolbą biegał ;) Niestety, cena trochę licha.

- KA 1300mAh - to samo co wyżej

 

Osobiście polecałbym wrzucenie pakietu np. do atrapy puszki PEQ lub ładownicy na kolbie.

 

PS. Może znajdziesz tu coś ciekawego: klik.

Link to post
Share on other sites

Znaleźć pakiet, który wejdzie do prowadnicy to żaden kłopot. Problem to odpowiednie umiejscowienie mosfetu. Miałem podobny pomysł jak Ty Nath, ale szybko się z niego wyleczyłem. W swoich KWA zakładałem produkty Gate'a i niestety wszystkie w przeciągu roku padły. Dlatego nie zakładam i nie polecam. Zaznaczam, że to moje zdanie oparte na własnych doświadczeniach. Do prowadnicy wejdzie bez problemu batka Turnigy 7.4V. Zależy jaki masz silnik, jak jakiś prądożerny to wcześniej czy później spuchnie. U mnie na SP130 i silniku GF jeden pakiet spuchł, a drugi od ponad roku błyskawicznie opróżnia magi. Jeżeli chodzi o 11.1V to ten powinien bez problemu wejść. Jak masz trochę wolnej gotówki to zawsze można założyć prowadnicę pod pakiety li-po.

Link to post
Share on other sites

Też miałem lipne doświadczenia z produktami Gate, ale polityka reklamacji i wymiany jest bardzo przyjazna, no i jakość też się poprawiła (kolega pomielił 300000 kulek w świni zanim mosfet klęknął, ja strzelam na singlu, często nawet 500 kulek nie wypuszczam na całą strzelankę), tak więc daję im kredyt zaufania. Coś czuję że będzie się trzeba przeprosić z ładownicą na kolbę, rozwiązanie którego z całego serca nienawidzę, ale co poradzić?

Link to post
Share on other sites

Jak lubisz obwieszać replikę dodatkami od ostrej możesz pokusić się o założenie kolby Fab Defense (275 zł) i po któtkiej zabawie pilnikiem montujesz mosfet w schowku na baterie. Można też założyć jakiegoś chińskiego Vltor'a lub ACS'a (ok. 100-170 zł), ew. od biedy jakąś kolbę SF. Bateria tak jak powyżej ląduje w prowadnicy, a mosfet w schowku na baterie. Miałem tak zrobionego Vltor'a od G&P i MERF'a trzymałem właśnie w jednym ze schowków. Widziałem też skróconą nasadę pod prowadnicę kolby i któryś z małych mośków schowany w tak utworzoną przestrzeń.

Edited by xxx768
Link to post
Share on other sites

Co do mosfetów gate - spaliłem 3 mosfety pico ssr2. Generalnie zauważyłem, że mosfet bardziej się grzeje na "szybkim palcu" niż na full auto. Co do baterii - ja biegam albo 11.1V od redox albo z 7.4V i w obu przypadkach nie ma najmniejszego problemu z naciągnięciem sprężyny. Reakcja na spust jest wyśmienita nawet przy 7.4V. W replice siedzi tłok shs z alu głowicą tłoka, sprężyna m140 core, mosfet AB, kable niskooporowe i silnik systema magnum. Przy lipo 11.1 rof wynosi jakies 25-28k/sek

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...