Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ostatnio nabyłem replikę SR10, już jest po chrzcie "bojowym". W zasadzie póki co stock z czarną gumką systemy, póki co jestem zadowolony z wyboru:)

Pytanie mam natomiast odnośnie przyszłości, myślę że celować będę w fps około 490. Czy biorąc pod uwagę stockową lufę 6.05 zauważalna będzie poprawa skupienia przy lufie prometheusa/km head (dla 490 fps) czy żeby znacząco poprawić skupienie należy iść w PDI (która już jest na prawdę droga:)).

 

Co do lufy chłopaki wyczerpali temat. Natomiast co do tuningu na 490 fps.

M130 Guarder jak dobrze poskładasz da więcej niż 500 więc musisz się zastanowić.

Z zespołu cylindra do wywalenia głowica tłoka na coś lepszego i lżejszego oraz jak już robisz to i tłok. Z doświadczenia zestaw głowica tłok POM Ultimate + Tłok Ultimate Red M170 bardzo dobrze się z cylindrem zgrywają, natomiast głowica montowana bez łożyskowania bo guarder za długi.

Co do dyszy, głowicy cylindra to jak zaczniesz wymieniać potem będziesz płakać że fpsów niema.

Są trzy rzeczy których niema sensu wymieniać w KWA. Dysza, głowica cylindra i zębatki no i oczywiście szkielet :P

 

 

Tak jak wyżej Nath mówi, SP130 da okolice 500fps. Dodałbym do tego sorbopad+neopad, dyszę oraz gumkę i zainwestował we flathopa.

 

Czy Ty naprawdę radzisz zmianę dyszy w KWA? Bo odnoszę wrażenie że jesteś serwisantem a gadasz głupoty. Jak masz tak doradzać zmień profesję.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zadam Ci proste pytanie, ile dni, miesięcy czy niech będzie lat składasz repliki? Ile replik KWA złożyłeś? Bo z tego co piszesz to w dupie byłeś i gówno widziałeś, ale z tego co czytam nie jestem jedynym który tak na Twój temat uważa. A skoroś taki mistrz to ile tych fpsów robisz na tych zmianach dyszy :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Myślę, że 500fps na sp120 to za to dobry wynik :D Łatwiej wtedy na takie bajery frajera złowić :D

 

410fps na bardzo krótkiej, stockowej lufie wraz ze stockowym hopie. Na stockowej pneumatyce wrzucenie springa dało nawet 390fps.

Ale domorosły pseudo serwisant-naciągacz wie lepiej od profesjonalnego serwisu działającego prawie 10 lat w branży i płacącego podatki.

Doświadczenia nie zdobędziesz opowiadając banialuki na forach albo włażąc w dupsko i wyciągając informacje od znanych serwisantów na grupach.

Moja rada - zakop się pod ziemię, bo beka z Ciebie rośnie :D

Link to post
Share on other sites

Myślę, że 500fps na sp120 to za to dobry wynik :icon_biggrin: Łatwiej wtedy na takie bajery frajera złowić :icon_biggrin:

 

410fps na bardzo krótkiej, stockowej lufie wraz ze stockowym hopie. Na stockowej pneumatyce wrzucenie springa dało nawet 390fps.

 

Pytanie czy replika był szczelna i dobrze spasowana. Stock'a też można uszczelnić tak, by była strzykawka na całym układzie - wartość, wykonanie itp części nie ma tu większego znaczenia. Szczelność to szczelność.

 

Ale domorosły pseudo serwisant-naciągacz wie lepiej od profesjonalnego serwisu działającego prawie 10 lat w branży i płacącego podatki.

Doświadczenia nie zdobędziesz opowiadając banialuki na forach albo włażąc w dupsko i wyciągając informacje od znanych serwisantów na grupach.

Moja rada - zakop się pod ziemię, bo beka z Ciebie rośnie :icon_biggrin:

 

No to szkoda, że serwis sergiusza i pawła nie jest profesjonalny XD Nie wyciągam od nikogo żadnych informacji, proszę tylko o potwierdzenie swoich informacji wyciągniętych z własnej praktyki.

 

Doświadczeniem to Ty się popisujesz w każdym poście, szkoda że doświadczeniem w hejtowaniu i trollowaniu :icon_smile: Konkretne argumenty poproszę (własne), a nie ciągle argumentum ad personam i powielanie tego co Twój bóg powiedział.

 

Gunfire też płaci podatki :hahaha: :hahaha: :hahaha:

 

Zresztą, pisałem przed chwilą z Farim na pw i powiedział to samo, że wycisnął 500efpa na sp120

 

pozwolę sobie zacytować

 

Nie miałem czasu bawić się z zespołem komory bo nie zdecydowałem jaka lufa leci, natomiast na stockowym secie hopa na Guarderze SP130 jest stabilne 516 FPS, nie jest to zawrotny wynik jak na Guardera ale tak jak mówisz nie są to sprężyny sprzed paru lat gdzie na stock KWA na SP120 robiłem równe 500FPS. Tak więc nie bierz do siebie wszystkiego w 100% bo czasem mnie wkurw wykańcza jak sobie przypominam KWA bez dyszy/głowicy i jakie były z tym problemy.

 

A co do przyrostu FPS to akurat wiem że jest bo ilość Guarderów 6.02 które kiedyś się wsadzało do replik dawało 10-30 fps więc wiem że EDGI da więcej.

 

Gratek = troll. Zaczyna hejtować tylko wtedy kiedy ja coś napiszę i tylko wtedy kiedy coś przeczy temu co powiedział jego bóg. Sam pewnie nigdy repliki nie poskładał.

 

Pozwolę sobie jeszcze wykorzystać szanownych kolegów czas:) Co sądzicie o zestawach bore up? Warto w to inwestować?

Druga sprawa to przy lufie ca. 475mm trzeba by dać cylinder typ 0, czy do tego coś jeszcze należy wymienić?

 

Montowanie bore-up ma sens tylko wtedy, kiedy pojemność cylindra jest dostosowana do lufy, kulek i sprężyny. W przypadku typowej dla emek lufy 363mm np promyk 6,03mm montowanie zestawu np Guarder BU do M4 jest głupotą. Przy lufie 475mm montowałbym albo typ2 albo typ2bu dla ciężkich kulek. Oczywiście mowa o idealnie szczelnej replice, inaczej powietrze po prostu ucieknie i nici z optymalnego napędzenia kulki. Zestaw bu to dodatkowe koszty - dysza, głowica cylindra. Głowica tłoka może być zwykła, też się uszczelnia - do wymiany jedynie o-ring.

 

Spróbuj póki co typ2. Najpierw jednak skup się na szczelności.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

No 470 fps na 120 springu to już mi się udało dawno temu. Ale jak znowu piszesz. "Z resztą, pisałem przed chwilą z Farim na pw i powiedział to samo, że wycisnął 500efpa na sp120". No. Jestem pod wrażeniem. Wycisnął. Kurdę chyba zacznę "wyciskać" Tylko że to nie ta dyscyplina. Wyciskać to można w podnoszeniu ciężarów. Bo tu ponoć można wycisnąć 600 i se raz strzelić. Ważne żeby wyciągnąć max z repliki żeby postrzelała przynajmniej sezon.

A borek do szturmówki się nie opłaca. A raczej mija się z celem. Bo te jakieś +15 fps na lufie do 500 mm okupione będzie szukaniem, dopasowaniem dyszy. Czyli kasą.

Link to post
Share on other sites

No 470 fps na 120 springu to już mi się udało dawno temu. Ale jak znowu piszesz. "Z resztą, pisałem przed chwilą z Farim na pw i powiedział to samo, że wycisnął 500efpa na sp120". No. Jestem pod wrażeniem. Wycisnął. Kurdę chyba zacznę "wyciskać" Tylko że to nie ta dyscyplina. Wyciskać to można w podnoszeniu ciężarów. Bo tu ponoć można wycisnąć 600 i se raz strzelić. Ważne żeby wyciągnąć max z repliki żeby postrzelała przynajmniej sezon.

 

Tak, ale ja to zrobiłem na springu ze starej serii, który jako nowy dawał ponad 12kg i na lufie 5.98mm. Takie repliki strzelają normalnie, bez zająknięcia i bardzo długo. Nie ma tutaj też żadnych dziwactw, cudów i cudeniek - normalnie poskładana replika. Sezonowe repliki to np spartac. Dla aktualnej serii SP120 Guarder normalny wynik to 460-470fps. Tyle na początku grudnia uzyskałem w boju na stock lufie 363mm.

 

Jak już tak się czepiasz, to nie wyciska się ciężarów, tylko je podnosi. Wyciskać można pryszcze.

 

 

A borek do szturmówki się nie opłaca. A raczej mija się z celem. Bo te jakieś +15 fps na lufie do 500 mm okupione będzie szukaniem, dopasowaniem dyszy. Czyli kasą.

 

Bore-up jak i każdy inny cylinder powinien być dostosowany do lufy, kulek i sprężyny. Borka nie wsadza się dla fps'ów tylko dla optymalnego dopasowania dawki. W ogóle dla mnie wsadzanie borka ma sens tylko gdy mamy naprawdę długą lufę i typ0 nie daje rady, wówczas montujemy typ0bu. W innych przypadkach po prostu robimy otwór w odpowiednim miejscu.

Link to post
Share on other sites

Rych chcesz podnieść rękawice? Niema problemu.

 

KWA KM4-RIS, składane w pierwszym kwartale 2016r.

Guarder 363mm 6.02

Zielone G&G

Komora - stock :icon_lol:

Dysza - stock

Głowica cylindra - stock

Cylinder - stock

Głowica tłoka - Ultimate POM

Tłok - Ultimate RED Full Teeth M170

Spring SP120 Guarder

Prowadnica - stock

Zębatki - stock

Silnik - Tornado HT Gen1

 

Stabilne 500fps i ok 80m zasięgu w dniu wyjścia repliki z serwisu.

 

Replika od maja/czerwca używana przez kumpla który na strzelaniu wywala wiadro kulek, replika przemieliła pewnie ze 100k-200k kulek i działa.

 

Chcesz jechać dalej możemy, ale się kolego nie ośmieszaj bo jak Ci Wallop w temacie M4 E&L o zębatkach tłumaczył to tak nie kozaczyłeś.

Edited by Fari
Link to post
Share on other sites

Panowie, ogarnijcie się trochę, bo ostatnie strony to offtop i wycieczki słowne. Macie jakieś problemy z innym użytkownikiem - od tego między innymi macie PW. Osobiście skłaniałbym się ku prośbie do administracji o posprzątanie tego bałaganu.

 

Dyszy i komory w KWA nie zalecam zmieniać - jeśli wszystko jest dobrze złożone to mamy piękną szczelność i dobre zgranie układu.

 

Zastanawia mnie trochę wasz zysk mocy po zmianie lufy, u mnie zmiana stockowej lufy 425 mm na KM-Heada 6.04 zysk zamknął się w około 8 fps.

 

Odniosę się jeszcze do wspomnianych 410 fps na SP120 - tam jest literówka? U siebie na M120 Promyka mam ponad 420 fps, a przecież SP120 Guardera powinno dać znacznie wyższą moc.

Link to post
Share on other sites
Panowie, ogarnijcie się trochę, bo ostatnie strony to offtop i wycieczki słowne. Macie jakieś problemy z innym użytkownikiem - od tego między innymi macie PW. Osobiście skłaniałbym się ku prośbie do administracji o posprzątanie tego bałaganu.

 

Już zgłaszałem :P

 

Zastanawia mnie trochę wasz zysk mocy po zmianie lufy, u mnie zmiana stockowej lufy 425 mm na KM-Heada 6.04 zysk zamknął się w około 8 fps.

 

Pomijając, że KM-Head to średnie lufki bo pokryte są teflonem, to 6,04mm, a 5.98mm to duża różnica. Dużo zależy od szczelności repliki, przy w 100% szczelnej replice zyskasz większy przyrost.

 

Odniosę się jeszcze do wspomnianych 410 fps na SP120 - tam jest literówka? U siebie na M120 Promyka mam ponad 420 fps, a przecież SP120 Guardera powinno dać znacznie wyższą moc.

 

I kolejny komentarz za tym, że te 410fps na SP120 jest śmieszne XD 430 czy 440 w sumie także, ale tu to już wynik może być poprawny o ile jest krótka lufa. Powtórzę raz jeszcze stock lufka boyi 363mm na SP120 daje spokojnie 460fps.

Link to post
Share on other sites

Ale co do tego ma czas? Dla mnie liczą się konkretne wyniki, fps'y, zasięg, bezawaryjność, kultura pracy, a nie to jakie Ty masz doświadczenie i ile czasu siedzisz w serwisie. 410fps na SP120, myślę że to dobry wynik.

 

Trochę sobie zaprzeczasz :icon_lol: Wykresy orientacyjnej mocy na różnych sprężynach dobrze znam, więc wiem czego mniej więcej można się spodziewać na różnych układach. Dlatego się zapytałem czy to nie literówka, bo zamiast tego 410 fps na mój gust powinno być 470 fps.

 

Ze szczelnością układu, jak napisałem wcześniej, nie mam problemu. Po prostu lekko marszczę czoło jak widzę opowieści o przyroście mocy o ponad 30 fps po zmianie lufy (chyba, że bierze się tu pod uwagę dodatkowe uszczelnienie układu czy bardzo słabą lufę stockową).

 

No nic, nie ciągnijmy offtopu. Mam pewne pytanko do posiadaczy: jakie chwyty pistoletowe pasują do waszych KWA? Robiłem przymiarkę pod używany chwyt od King Arms i niestety bez piłowania nie podejdzie, a chciałbym wrzucić sobie coś ciekawszego wizualnie od standardowego :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Panowie, ogarnijcie się trochę, bo ostatnie strony to offtop i wycieczki słowne. Macie jakieś problemy z innym użytkownikiem - od tego między innymi macie PW. Osobiście skłaniałbym się ku prośbie do administracji o posprzątanie tego bałaganu.

 

Administracyjnie:

Akurat nie moje podwórko, ale temat śledzę, bo od czasu do czasu kwa składam.

Temat poczyszczony, może nie gruntownie, ale zawsze coś. Wszelkie chamskie odzywki wyleciały. Niesnaski proponuje sobie wyjaśniać na pw.

 

Jako forumowicz:

Osobiście zmianę dyszy i komory w emkach KWA uważam za błędne, bardzo ciężko osiągnąć tak dobrą szczelność jaką dają te na pierwszy rzut badziewne i od siekiery wykonane elementy. Serwisowałem kilkanaście emek kwa, głownie defendery 4 z pierwszych serii i ostatnio ze 3 te eko. Składałem to chłopakom pod szturm, czyli 450-460fps max. tak by miało się z czego lekko ubić. Wynik taki można osiągnąć przy pojedynczym łożyskowaniu (lepiej na prowadnicy, by tłok odchudzić) na jakiejkolwiek sprężynie pokazującej na wadze ok 10,5-11 kg. Stare guardery sp120 dają więcej, nowe w tych granicach. Proponuje nie sugerować się nazwami, tylko ważyć. Na sprężynie 12-12,5kg, 500 fps to żaden cud w tych replikach. Szczelne dziady są na stockowym układzie.

Ekipowe 2 emki kwa na sp120, po 4-5 latach użytkowania trzymają 430fps.

Link to post
Share on other sites

A więc, póki co wypracowałem taki zestaw:

Lufa 509mm - PDI

Tłumik 100mm (przedłużenie z 425mm na 525mm)

Sprężyna M130 - Guarder

głowica tłoka POM - Ultimate

TŁOK POLYCARBONATE M170 - RED - FULL TEETH - Ultimate

Nierdzewny cylinder Hard Cylinder typu A - Prometheus

Silnik F1 High Torque gen.2 - Tornado

Mosfet - Gate

dystansery Gumki HopUp - Flat Hop Tensioner - Prometheus

Wzmocniona gumka Hop-up STRAIGHT - płaska - niebieska - Prometheus

Akumulator 11.1V

Czy mogliby koledzy sprawdzić to pod kątem sensowności i kompletności?:)

Link to post
Share on other sites

Jak zmieniałem silnik w moim G&P też mialem dylemat co wybrać. W tematach o silnikach Element porównywano do Systemy Energy, moim zdaniem jeden z najmocniejszych silników na rynku. Miałem wcześniej silnik G&P M120 i M140 i szału nie było, dość głośne, magnesy niezbyt mocne, jedyne co na plus to na 7,4 trochę szybsze od Elementa(SP120 M120/M140 17 s/s, Element 15 s/s). Teraz u mnie Element na 11,1 ma 23 s/s. A i w G&P zębatka jest bardzo słaba i poleciała u mnie bardzo szybko.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...