Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

1. nową dyszę do KWA dorwiesz pewnie tylko za granicą. Nie spotkałem się z doszczelnionymi, a jedynie z plastikową i metalową. Lepiej dobierz do niej odpowiednią gumkę i zadbaj o oś. Pomimo, że to KWA to oś potrafi zgubić - rzadko, ale potrafi. Spróbuj gumek Madbull niebieska, fioletowa Prometheus - u mnie te dwie gumki najczęściej najlepiej się uszczelniają. Aktualnie mam dwie KWA na serwisie i w obu siedzi niebieski Madbull, S130+ Modify 515fps, a w drugiej S120+ 470fps.

2. hmmm... no w sklepie XD

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie, nie lepiej. Oringi sprawdzają się z każdym typem komory jakie znaleźć można w emkach. Trzeba tylko uważać aby kiepskiej jakości komory nie uszkodzić poprzez zbyt duży docisk i chyba to na myśli ma Rogaś. Takie coś może przytrafić się np. przy komorach Krytac, G&G czy właśnie KWA. Są to dość kiepskie komory, które łatwo się łamią.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
51 minut temu, wallop napisał:

Nie, nie lepiej. Oringi sprawdzają się z każdym typem komory jakie znaleźć można w emkach. Trzeba tylko uważać aby kiepskiej jakości komory nie uszkodzić poprzez zbyt duży docisk i chyba to na myśli ma Rogaś. Takie coś może przytrafić się np. przy komorach Krytac, G&G czy właśnie KWA. Są to dość kiepskie komory, które łatwo się łamią.

Wallop, wspomniałeś w poście wyżej o osiowości. Jak sprawdzić oś? Swiecisz z jednej strony latarka, laserem, nie wiem co jeszcze?

Link to post
Share on other sites

Sytuacja wyglada następująco, jak założę sprężynkę od p&j nie łapie kulek, jak założę nawet jeden oring również kulek nie łapie.

bez niczego po kilku próbach zaczął łapać, całość jest w miare szczelna (test papierka) ciśnienie utrzymuje się w lufie.

Komora jest czerwona

jakies rady ? 

Edited by Doniu_gw
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam,

w końcu muszę się poradzić na forum. od razu napomknę że przejrzałem cały wątek. 

Na początek kilka danych:

-sprężyna sp130 Guarder

-gumka, tu różne testuję. Od fioletowej Prometheusa, po czarną Systemę, i Macaron (ten jest w tej chwili).

-lufa 42cm, 5,98 średnica.

-głowica POM

-sorbo założone

-korekta AOE zrobiona

-reszta to stok

= co daje 500 fps na kulkach 0,20. Więc uznaję że układ jest szczelny.

Moim problemem jest chyba brak osiowości. tzn. kulki skręcają w lewo. Niestety oringi na lufie się nie sprawdzają. Wprawdzie wziąłem oring 2x8 od baterii sanitarnej, który wydaje mi się mało elastyczny a wręcz dość twardy.  Niestety, nawet 1 oring to za dużo bo po założeniu w ogóle nie strzela. Zauważyłem że komora od spodu ulega wytarciu poprzez mocniejsze zamknięcie górnego korpusu. Czyli 1 oring sanitarny to za dużo.

Kombinowałem również z ustawieniem osiowości poprzez tę śrubę w kolbie. tzn. przesunąłem gearbox (na lewo, innym razem na prawo) i trzymając w odpowiedniej pozycji dokręcałem śrubę. A na końcu przykręcałem rączkę. 

I teraz prośba o łopatologiczne propozycje jak ustawić tę osiowość. Niestety świecąc latarką  przez komorę, patrząc przez lufę, tak na prawdę niewiele widać.  Przynajmniej ja nie widzę.

Z góry dziękuję za konstruktywne propozycje.

Link to post
Share on other sites
W dniu 15.04.2019 o 09:28, Gbogus napisał:

I teraz prośba o łopatologiczne propozycje jak ustawić tę osiowość. Niestety świecąc latarką  przez komorę, patrząc przez lufę, tak na prawdę niewiele widać.  Przynajmniej ja nie widzę.

SVl9.png

przed, po poprawce

jak sprawdzić? jak widać - najłatwiej wsadzając samą lufę i sprawdzając, jak się ustawia względem dyszy

 

co do skręcania w lewo to Wallop w sumie odpisał dobrze.. z tym, że bez rozwiązania..

wyjmij hopkę, zobacz czy przypadkiem gumka nie jest przekoszona w lewo. zamiast poziomo ___ to może być delikatnie pod kątem i przez to kulki mogą skręcać po wystrzale. próbowałeś może też strzelać na zerowej hopce?

Link to post
Share on other sites

redmonk93 na to nie wpadłem. Wielkie dzięki za konstrukcyjną sugestię. Sprawdzę dziś.

Co do krzywej lufy to raczej nie sądzę. To świeżynka, jeszcze czuję swąd opłaty za transport i podatku VAT od zamówienie od EDGI.

Czy komora może być źle poskładana?  sprawdzę dziś propozycję Redmonka i dam znać.

Na zerowym hopie strzela prosto tyle, że blisko.

Kombinowałem z kilkoma gumkami. Z makaronem od Modify, z fioletową gumką od Prometheusa (przerobioną na flat). Wczoraj przyszedł niebieski Madbull, tez przerobiony na flat (zasugerowałem się wpisem Wallopa "Aktualnie mam dwie KWA na serwisie i w obu siedzi niebieski Madbull") ale niestety jest za gruby i strasznie się miętoli gdy próbuję go wsadzić do komory. Na wszystkich gumkach ten sam efekt. Po przebyciu 40-50 m kulki skręcają w lewo. Myślałem, że krzywo wsadziłem przerobione na flata gumki, ale Makarona nie przerabiałem. 

 

Link to post
Share on other sites

1.thumb.jpg.b1183c93701cb52bcae83e4fa50c57b6.jpg4.thumb.jpg.3990021e83631e815339b24d6c265c21.jpg2.thumb.jpg.d04bbcc16bc71c0f0e4a4b4b6a6524eb.jpgFaktycznie widać, że dysza zahacza o górną część lufy. Jak to skorygować? Gearboxa już niżej nie opuszczę choć zdjęcie nr 2 sugeruje że jest przerwa między dolną częścią komory a dyszą. W sumie ta dysza też jakby uciekała w lewo (tzn. patrząc na zdjęcie to w prawo) w stosunku do środka dyszy.

Natomiast lufa wchodzi w to coś na zdjęciu 3.

Jakieś propozycje?

Edited by Gbogus
Link to post
Share on other sites

rozkręć prowadnicę kolby, rozkręć chwyt pistoletowy. dokręć kolbę tak z umiarem, dokręć mocno grip. jak nie pomoże..

to pozostaje Ci wyjąć pin który znajduje się nad spustem i po prostu mieć body bez niego.
tak, ja tak mam, bo o ile na boki gearbox przesuniesz, o tyle góra/dół niezbyt wiele zdziałasz :)
nie, akurat brak tego pinu nie będzie przeszkadzał w funkcjonowaniu repliki. 

acbJNGPh.jpg

Edited by redmonk93
Link to post
Share on other sites

redmonk93, niestety nie udało się ustawić dyszy względem lufy. Kombinowałem nawet z ustawieniem selektora ognia w tryb auto, bo delikatnie gearbox schodził w dół i tył, i dopiero dokręcałem rączkę i kolbę. Niestety to też na niewiele się zdało. Przyznam że już mi ręce opadają i zaczyna mnie to wkurzać, bo replika strzela jakby to były jakieś tandetne części, a takie nie są.

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł, albo miał taki "trudny  przypadek"? 

Najchętniej dałbym to jakiemuś magikowi coby to oblukał. Znacie może sprawdzonych serwisantów od KWA, których z czystym sumieniem możecie polecić?

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 17.04.2019 o 20:56, redmonk93 napisał:

rozkręć prowadnicę kolby, rozkręć chwyt pistoletowy. dokręć kolbę tak z umiarem, dokręć mocno grip. jak nie pomoże..

to pozostaje Ci wyjąć pin który znajduje się nad spustem i po prostu mieć body bez niego.
tak, ja tak mam, bo o ile na boki gearbox przesuniesz, o tyle góra/dół niezbyt wiele zdziałasz :)
nie, akurat brak tego pinu nie będzie przeszkadzał w funkcjonowaniu repliki. 

acbJNGPh.jpg

Ale głupoty piszesz.

Link to post
Share on other sites
39 minut temu, Rogaś napisał:

Zasada jest taka przy montażu GB w korpusie:

1. Wrzucasz GB
2. Środkowy pin
3. Chwyt na śrubki

Na sam koniec dopiero prowadnicę kolby, ale przed jej montażem sprawdzasz osiowość.

widzę, że albo niezbyt miałeś styczność z różnymi mixami gb/body, albo miałeś wyjątkowe szczęście do tego jak pasują razem ze sobą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...