Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nie wiem jak można sprawdzać oś poprzez wsuwanie lufy zew do wew... Przecież lufa wewnetrzna ma tam tak duży luz, że nigdy nie będziemy wiedzieć czy jest osiowo ustawiona.

 

Os sprawdzam zawsze na w pełni poskladanej replice wraz z wsunietymi wszystkimi trzema pinami, wkreconym chwycie jak i skręcone prowadnicy kolby. 

Jeśli gearbox ucieka w górę, podklejam przeważnie tył korpusu kawałkiem gumy lub w bardziej ekstremalnych przypadkach gwintuje trzpień korpusu na którym montowana jest prowadnica kolby, do tego wkręcam śrubę, która wewnątrz jest pusta. Dzięki temu mogę regulować płynnie docisk gearboxa od tyłu.

Jeśli GB ucieka w dół bawię się śrubami w chwycie, podkladkami itp. Jeśli gearbox ucieka na boki stosuję śruby rozporowe po bokach szkieletu. 

Oś sprawdzam na w pełni poskladanej replice wraz z lufa i komorą pamiętając o tym, że dysza często jest luźna przez co kulki podbijają ją do góry. Do lufy wprowadzam endoskop i od wewnatrz wszystko widać, nawet okno w lufie czy to jak ułożona jest gumka. Później wpinam naładowany do pełna magazynek i sprawdzam jak mocno dysza podbijania jest do góry.

Cala reszta to kwestia dopasowania dyszy, jej długości oraz frezy do gumki i komory. 

Teflon zawsze daję pod gumkę, a nie na. Gdybym dawał Teflon na gumkę to tak jak bym chciał skręcić dwie rury i uszczelnic je owijajac połączenie teflonem z zewnątrz, a nie na gwint. Poza tym Teflon dawany na gumkę bardzo często po prostu spada. 

Przy gumkach robionych pod flathopa należy dodatkowo uszczelnic wzdluzny rowek w lufie. Osobiście uszczelniam go kawałkiem dociętego oringa. Na to Teflon i na całość gumka. Na gumkę silikon w sprayu i całość gładko, a jednocześnie ciasno wchodzi w komorę. Podczas wkladania zawsze lekko kręcę lufa, aby gumka miała możliwość łatwiejszego wslizgniecia się na swoje miejsce bez żadnego podwijania się czy naciagania na lufę. Gdy już siedzi na miejscu także trochę kręcę lufa, jednak bez dociska nią lufy do dna komory bo wtedy łatwo można uszkodzić kołnierz przecinają go lufą. 

Na koniec oglądam komorę z kilku stron czy gumka dobrze się ułożyła, zakrapiam jedna, dwiema kroplami kleju do gwintów miejsce na klips, zakładam klips i wsio. Klej do gwitow stosuje dość często, ale nie zawsze. Zależy jak sztywno lufa siedzi w komorze. Dużo ludzi narzeka na to, że kręci się ona wokół własnej osi bądź przesuwa do przodu i do tyłu co ma diametralne znaczenie jeśli chodzi o szczelność, stabilność fps czy także skręcanie kulek. 

 

Aby mieć pewność, że lufa jest prostopadle wyłożona do komory patrzę głównie na to jak ułożone jest okno lufy względem komory jak i patrzę na wzdluzny rower w lufie od strony klipsu. Ustawiając te dwa miejsca idealnie prostopadle mam pewność, że lufa jest ustawiona prosto. 

Kulki mogą skręcac także gdy lufa zewnętrzna jest krzywa. Mialem tak w WE Katana i nowej serii VFC. 

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Na koniec oglądam komorę z kilku stron czy gumka dobrze się ułożyła, zakrapiam jedna, dwiema kroplami kleju do gwintów miejsce na klips, zakładam klips i wsio. Klej do gwitow stosuje dość często, ale nie zawsze. Zależy jak sztywno lufa siedzi w komorze."

Widocznie w tym przypadku lufa nie chciała w ogóle siedzieć sztywno w komorze więc wallop postanowił dodać te "dwie kropelki" kleju do gwintów. Fakt, lufa od VSR raczej nie jest przystosowana do montażu w komorze AEG (sory za jakość zdj)

https://m.facebook.com/groups/ASG.Polska/permalink/2319149014970419/

20190415_190901.thumb.jpg.b3ac1a7ad9f098d3835e185b02d72958.jpg

20190415_190920.thumb.jpg.45606a231340385997a9ac6b81f6d6a3.jpg

Link to post
Share on other sites

Hmmm.... Nie rozumiem jaki to ma związek z replikami KWA i tym tematem. 

Jeśli ktoś ma problem z demontazem lufy zaklejonej klejem do gwintu to jest po prostu ułomny. Tak samo jak nie rozumienie tego, że nawet gdy lufa siedzi sztywno to podczas strzelania potrafi się ona wysuwac i przekręcac. Nie wspomnę już o tym, że gdy lufa wystaje jest narażone na jeszcze więcej czynników. Potem wielkie wąty o to, że powstaje spadek fps czy też to, że kulki skrecaja. I pyk reklamacja. Nawet nie dawno był jakiś post na temat usztywnienia lufy w komorze bo komuś się ona przekręcała.... 

No cóż... Klej roztapia się w temperaturze 60-80*C więc nie widzę żadnego problemu w tym, aby to połączenie usztywniać i bezinwazyjnie demontować. A to, że kulki leciały na 70-80m przy 440fps o czym mówił właściciel repliki to już pominę.

Link to post
Share on other sites
35 minut temu, wallop napisał:

Hmmm.... Nie rozumiem jaki to ma związek z replikami KWA i tym tematem. 

Na przykład ma taki związek, że nie powinno się Ciebie słuchać w żadnej sprawie.

 

35 minut temu, wallop napisał:

Jeśli ktoś ma problem z demontazem lufy zaklejonej klejem do gwintu to jest po prostu ułomny.

No widzisz, nie każdy jest tak zdolny jak Ty, żeby do AEGa wsadzać lufy z vsr. I że nagle z chińskiego noname robi się EdGi.

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, thewojtz napisał:
40 minut temu, wallop napisał:

Hmmm.... Nie rozumiem jaki to ma związek z replikami KWA i tym tematem. 

Na przykład ma taki związek, że nie powinno się Ciebie słuchać w żadnej sprawie.

No to się nie słuchaj :) 

Link to post
Share on other sites

"Hmmm.... Nie rozumiem jaki to ma związek z replikami KWA i tym tematem. "

"Na koniec oglądam komorę z kilku stron czy gumka dobrze się ułożyła, zakrapiam jedna, dwiema kroplami kleju do gwintów miejsce na klips, zakładam klips i wsio. Klej do gwitow stosuje dość często, ale nie zawsze. Zależy jak sztywno lufa siedzi w komorze."

Myślę, że ma to związek z replikami KWA i nie tylko bo tak wygląda jedna/dwie kropelki kleju. Widzę, że obrażanie innych jest na porządku dziennym u Ciebie. Myślę też że przeceniasz swoje zdolności serwisowania z tymi 80m na 440fps 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Gbogus napisał:

Pytanie jeszcze jakie jest skupienie na tych 80 metrach?

Wystarczy podkrecic hopka na maksa i nawet 100 m mozna osiagnac. Tylko co z tego jak sie strzela golebiom po ogonach

No to podkrec hopka na maksa i zobaczymy czy doleci celnie chociaż na 20m i czy w ogóle dasz radę to zmierzyć i dostrzec gdzie i jak kulka leci. 

Wciąż dyskusja jest kompletnie poza tematem. 

Link to post
Share on other sites

No to w temacie. Znalazlem przyczyne moich bolaczek. Powiekszajac komore hopup za duzo spilowalem okno w kierunku okna gumki i sie marsczyla. Bylo to widac dopiero przy dziennym swietle patrzac w okno komory. Sic.

Uzupelnolem brak klejem do plastikow i juz skupienie sie poprawilo. Jutro potestuje na kulkach 0,40 bo 0,32 sa zbyt wrazliwe i ciezko hopup'a wyregulowac. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Odgrzeję po 2 latach temat bo po przeczytaniu go całego mam już mętlik w głowie.

 

Po latach postanowiłem wrócić do ASG, mam emkę od KWA z pierwszej generacji. Z modyfikacji mam tylko gumkę hopsiup zieloną G&G i to by było na tyle... Zasięg skuteczny jest na max 45m...

 

Wstępnie postanowiłem wprowadzić następujące zmiany (reszta stock):

1. silnik Tornado HT

2. precka 363mm od PDI lub Lambda

3. tłok\Ultimate RED Full Teeth m170

4. głowica tłoka ultimate POM

5. sprężyna guarder m140 (lub 150)

6. mosfet (na zasadzie działania jak perun v2) + lipo 14,8V + ograniczenie rofa do ok. 15/s

 

Pytanie czy taki zestaw jest ok? Trochę wypadłem już z obiegu... Nie chcę przedłużać lufy tłumikiem, ale jeśli to będzie niezbędne to tak zrobię i włożę dłuższą preckę kosztem mobilności.

Edit. do CQB po prostu mam zamiar przekładać springa na m100 - mi wystarczy w tym przypadku.

Edited by Rodni
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...