Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gumka podobno dobra, a lufa to tam (podobno) jest 6.02mm, więc jaki sens zmieniać?

 

Człowieku, jak nie masz pojęcia o danym sprzęcie, to po co się wypowiadasz ?

 

Gumka przy mocniejszych sprężynach (m130 np) nie radzi sobie już tak dobrze z podkręcaniem jak w stocku.

Lufa w standardzie ma 6,12 mm (przynajmniej u mnie).

Link to post
Share on other sites

W stocku 6.02? Coś nie tak. Pytałeś się, czy można wymieniać środek bez utraty gwarancji, to dostałeś odpowiedź, że nie, więc po co piszesz teraz o sensie (lub nie) zmieniania?

 

EDIT

 

Po raz drugi parkie szybszy.

Edited by Didizip
Link to post
Share on other sites

Generalnie jeśli nie chcesz tracić gwarancji , to nie wymieniaj nic ,bo wszystko jest dobre(co mógłbyś wymienić bez utraty gw.)- gumka przy stockowej sprężynie kręci świetnie , stockowa lufa jest jakości co najmniej JBU+.

 

Sens wymieniania lufy jest tylko wtedy kiedy kupujesz lufę z najwyższej półki - KM Head, Prometheus...

 

 

Spójrz też na gwarancję- bo co sklep to inna - jeśli znajduje się w niej zapis , że gwarancja nie obejmuje części gearboxa, wtedy tuninguj ile dusza zapragnie , bo taka gwarancja jest nic nie warta IMHO:)

Edited by Rengi
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam KWA m4- ze sprężyną m130 G&G, tłokiem ultimate, mosfetem i poza tym stock. Na chrono wyszło- mierzone w 2 miejscach 495 fps. Jak rozumiem po przeczytaniu forum w tym zakresie, że problemem gumki KWA 2 Gen jest to, że w stocku - czyli sprężyna m120 podkręca dobrze zaś jak więcej fps - ponad te 420 to ma problemy z podkręcaniem. Czyli jak dobrze zrozumiałęm- kulka za szybko opuszcza lufę, aby być dobrze podkręcona, przez co KWA traci na zasięgu. Ja tego tak do końca nie zaobserwowałem, może dlatego, że zasięg po dotarciu całego układu jest i tak radykalnie większy niż w mojej dawnej PJ. Ale- nigdy nie jest tak, aby nie było lepiej. Czy wyjściem nie jest czasem przejście po prostu na cięższe kuli- tak 0,3 (mam potężny zapas 0,25 stąd ich używam) tak, aby spowolnić bieg kulki- zamiast wymieniać gumkę na polecaną tutaj zieloną G&G?.

Edited by minimi
Link to post
Share on other sites

Witam Panowie...mam 2000zł....czekam na dostawę emek KWA na zbrojowni...chciałbym mieć ok 500 fps...wiem,że należałoby wymienić tłok,jego głowicę,cylinder,zamontować sp m130.Wyczytałem ,że najlepiej wsadzić do gb pancerne części SHS.Problem w tym,że te części na gunfire pojawią się za jakiś miesiąc(taką odpowiedz otrzymałem od sklepu).Moje pytanie...jakie są dobre zamienniki części SHS?Może lepiej poczekać ten miesiąc?Poza tym chcę wymienić gumkę HU na zieloną G&G i wstawić precke promyka.

Edited by Mati_ATBW
Link to post
Share on other sites

Nie sądzisz, że przy większej liczbie fps dobiera się kulki o cięższej wadze ?

 

Przy tych 495 fps proponowałbym 0,28 lub 0,30 (te mogą być troszkę za ciężkie).

-

 

Tak sądzę- jest zresztą stosowna tabelka na asgshopie, z której wynika tak między 0,28 właśnie a 0,30. Zapytałem, gdyż w tym wątku spotykam jakieś dość powszechne narzekanie na gumki KWA 2 gen, że przy mocniejszych tuningach nie podkręcają- stąd ruch, że tak powiem oddolny w kierunku zmiany, docinania etc innych gumek. Tak staram się zatem ustalić, od czego zależy, że nie podkręcają. Gdzieś tak 2 strony wstecz padło, że za duża prędkość wylotowa. I tu pytanie- w stosunku do jakich kulek, czy zjawisko braku podkręcania występuje przy cięższych kulkach też, czy też uzależnione to jest od prędkości

Link to post
Share on other sites

gumka kwa zamiast solidnego "wałka" ma małe "ząbki" którymi podkręca - no to musi nimi mniej szorować kulkę

problem może się pojawić właśnie po przejściu na cięższe kulki (bo przecież im lżejsze, tym lepiej się kręcą)

jeśli na max dokręconym hopku kulki lecą w kosmos to jest ok, jeśli lecą prosto, bez charakterystycznego podbicia przed końcem, no to kręci za słabo

ale przecież nie każdy chce mieć takie podbicie (bo może więcej szkody przynieść niż pożytku - kulki lecą prosto na cel, a potem przelatują mu nad głową...)

Link to post
Share on other sites

no właśnie dlatego napisałem "powinny być" bo na koniec wakacji chciałem kupić :dry:

będę się powtarzał...

nie wiem jak sprawują sie promyki i hm-heady ale gunner jest ponoć dobrą podróbą tych pierwszych, kupiłem go i w moim kwa DP działa świetnie

http://www.specshop.pl/product_info.php?manufacturers_id=184&products_id=7345&name=Gunner_-_Lufa_Precyzyjna_-_6.03_-_540mm_-_M16+

Edited by Akacha
Link to post
Share on other sites

Chcę kupić emkę i mam pytanie:

 

Po pierwsze chcę wsadzić nowy cylinder,tłok i głowicę od SHS,gumkę HU G&G zieloną, sprężynę m130 i precke promyka.

Replika ma być do lasu.Jedyną różnicą między m4,a m16 jest długość lufy.Do m4 wstawiłbym 400mm a do m16 500+ (tłumik dźwięku).

I tu moje pytanie:przy lufach promyka długość ma duży wpływ na zwiększenie zasięgu?

Edited by Mati_ATBW
Link to post
Share on other sites

Chcę kupić emkę i mam pytanie:

 

Po pierwsze chcę wsadzić nowy cylinder,tłok i głowicę od SHS,gumkę HU G&G zieloną, sprężynę m130 i precke promyka.

Replika ma być do lasu.Jedyną różnicą między m4,a m16 jest długość lufy.Do m4 wstawiłbym 400mm a do m16 500+ (tłumik dźwięku).

I tu moje pytanie:przy lufach promyka długość ma duży wpływ na zwiększenie zasięgu?

 

do m16 dawaj lufe z oryginalną długością, przynajmniej nie jesteś uzależniony od tłumika, nie biegasz z 2 metrową "miotłą", przy lufie ponad 0,5m te 10cm więcej lufy tylko będzie przeszkadzać...

Link to post
Share on other sites

Jakie wsadzaliście precki do M4 RIS KWA? Tam jest długość 392mm - takową(395) mają tylko EDGI od Kojotów, ale nie mam 350zł ;p Promyki i KM-Heady są tylko 407mm - ktoś już pisał, że wystaje to połowy tłumika płomieni. Bardzo to razi w oczy, jaką wy wstawiliście? Wolę 1,5cm nadprogramowe niż o 3cm za mało.. Od razu mówię, że tłumik dźwięku odpada.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...