Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z Mid-capem do AK CYMY.


Recommended Posts

Witam!

Mam problem z Mid-capem do AK firmy CYMA.

Dziś zacząłem je ładować. Wziąłem pierwszy i tak jak to zalecane, zacząłem cykl ładowania:

10 kulek, rozładować, 20 kulek, rozładować itd. aż do końca.

W pierwszym magazynku po załadowaniu 100 kulek zaczął się problem.

Gdy zwalniałem kulki z magazynka wypadała jedna maksymalnie dwie.

Spojrzałem do otworu i zauważyłem, że kulka nie jest dociśnięta do końca.

Uderzyłem magazynek od boku, kulka wskoczyła do dziurki lecz znowu po zwolnieniu wypadły dwie

a następna kulka znowu nie była dociśnięta do końca lub o coś zahaczyła.

Co robić? Mam kilka tych magazynków jednak ładowałem do tej pory tylko jeden.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Barolowy

Link to post
Share on other sites

To jak ma naprawić problem? Daj jakiś pomysł, a nie krytyka po całości. Zaleca się spsikanie sprężyny aby się nie blokowała w ciasnych ścinkach tunelu i płynnie się przesuwała, od tego jest ten silikonek... A to widać odrazu, że problem leży po stronie blokującej się sprężyny, wystarczy lekko spsikać i wsadzić wycior z materiałem do środka kilka razy żeby zebrać nadmiar silikonu a odrobinki co zostaną zejdą po kilkunastu kulkach. Mam 4x mid-capy i takie same problemy miałem ale po zastosowaniu odpowiednio tego sposobu śmigają teraz na Guarderach i Gunfirowych Rakietach.. A co do rad sklepowych o pierwszym nabijaniu magazynków kulkami to święta racja. Nawet sklepowicze zalecają konserwację olejkiem silikonowym. Pracują w tym fachu więc mają chyba pojęcie o tym co sprzedają, co nie?

Edited by Kazik94
Link to post
Share on other sites

Chłopak dobrze Ci radzi, a Ty mu jeszcze nie wierzysz - więc po co temat zakładałeś?

Co sprawdzone, to sprawdzone, psiknięcie (a nie wylanie) oleju silikonowego do magazynka, poruszenie sprężyny w dół i w górę (o ile jest taka możliwość) i magazynek powinien działać. Jak to nie pomoże, to należy zmienić kulki ew. magazynek.

Dobrze, że ładowałeś tym cyklem - to nie jest jakieś urojenie, to naprawdę pomaga...

Link to post
Share on other sites

Lepszy zapaskudzony hopek niż niepodający magazynek. Mam chyba te same magi i dzisiaj mi nie chciały podawać. Nasmarowanie plastiku łączącego sprężyny nic nie dało. W tym tygodniu muszę je naprawić- może coś "uzbieram" w "strategicznych" miejscach.

Kjujiczek- proszę, nie nabijaj sobie postów. Żeby nie złożyć midcapa trzeba być kompletnym idiotą, albo osobą niepełnosprawną fizycznie, a takie osoby raczej nie powinny bawić się w ASG.

 

Pisząc "jakimś" nie miałem na myśli pierwszego lepszego smaru, ale coś odpowiedniego- sam muszę jutro poszukać.

 

EDIT: kropka dla Arenda.

Edited by 14100715
Link to post
Share on other sites

W tym wypadku będzie i nie podający mag i zaświniony hopek. A magazynek należy rozebrać i wyczyścić z syfu, który jest głównym powodem zaciinek w midach i lowach. Ewentualnie trzeba będzie przeszlifować kanał maga na mokro drobnym papierkiem ściernym żeby podajnik nie zaczepiał o nadlewki materiału.

I oczytwiście trzeba używać dobrych kulek. Ale przecież o tym nie można przeczytać w dziale amunicyjno zasilanym, bo trzeba poszukac.

 

A 14100715 proszę o nie pisanie bzdur i na temat magów i na temat nabijania postów. Bo nawet pobiezne przeczytanie regulaminu działu jasno daje do zrozumienia że w tym dziale posty NIE SĄ NALICZANE. Ale po co czytać regulaminy.

Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem z tymi magazynkami.

Na nic się zdały smarowania, dmuchania, popychania. Za każdym razem kulki przycinały się w tym samym miejscu.

Po rozebraniu maga okazało się, że sprężyna "pokaleczyła" kanał tuż przy wylocie.

Sprężyna dochodząc do tego miejsca zawadzała się powodując coraz to większe nierówności.

 

Wypolerowałem drobnym papierem zarysowania i nasmarowałem wszystko delikatnie smarem silikonowym.

Magazynek podaje.

 

KS.

Link to post
Share on other sites

Załadowałem dziś resztę tych magazynków i tylko w dwóch co jakiś czas kulka się zacięła, ale to pojedyncze przypadki.

Z moich obserwacji wynikło, że magazynki te załadowane stoma kulkami podają bezproblemowo.

Problemowy magazynek załadowany dziś także stoma kulkami podawał bez zacięć.

Nic przy nim nie dłubałem

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...