Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ruger MK1 [KJW]


Recommended Posts

Stworzyłem posta jak mnie o to prosili.

 

Więc tu jest stronka z dodatkowymi częściami do Rugera i innych broni.

 

http://www.kicbbgun.com.tw/shop/advanced_s...7a3acdb&x=0&y=0

 

Adres nie zawsze się otwiera.

Jeśli chodzi o stronę i walutę to jest to chyba coś z dalekiego wschodu.

 

Ja jeden tuning Rugerka zrobiłem. Tylko dorwę aparat i go tutaj umieszcze.

Życze miłej lektury.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

witam.. prosto... ciaśniejsza lufa=więsze (niewiele) ścianki lufy... to oznacza większy nacisk śruby by przepchać gumkę i z tego powodu plastikowa obudowa hop-up-a nie wytrzymała... i odłamała się w miejscu zwężenia(przy kołnierzu w który wchodzi śrubka regulacyjna) na początku kleiłem to taśmą(srebrną) i na strzelankę trzymało.... ale za którymś razem odłamał się ten kołnierz całkowicie :? moze to tylko mój hop-up tak zareagował ... ale obudowa jest generalnie delikatna... 0,5 mm na zwężeniu ściaki... a i jeszcze jedno... sam robiłem tą lufę a rozmiar dziurki jest ten sam...pozdro

 

ps. ja piszę o krótkim...

Link to post
Share on other sites

Cześć.

A czy ktoś z Was zamontował rurkę z OBI w długim MK1?

 

Pozdrawiam

 

Ja zamontowałem castoramową, ale w krótkim Rugerze. Długości lufy to 42cm, zamaskowana lufą zewnętrzną (również rurka z castoramy, o średnicy zewn. 15mm). Jeśli chodzi o średnicę wewnętrzną lufy/rurki to jest ona pomiędzy 6~6,05mm (zdecydowanie węższa od stockowej). Na razie trwają prace z przerobieniem go na jakąś snajperkę (kolba, łoże itp.). Myślę, że w przyszłym tygodniu powinna być skończona, to wrzucę jakieś fotki :) Jak na razie na tej lufie Ruger wali na jakieś 70m (0,25g) i dopiero na ostatnich metrach kulki znosi, ale dlatego, że 0,25 są za lekkie... Jutro będę miał 0,28g i zobaczę jak one będą się zachowywać.

Link to post
Share on other sites
Ja zamontowałem castoramową, ale w krótkim Rugerze. Długości lufy to 42cm, zamaskowana lufą zewnętrzną (również rurka z castoramy, o średnicy zewn. 15mm). Jeśli chodzi o średnicę wewnętrzną lufy/rurki to jest ona pomiędzy 6~6,05mm (zdecydowanie węższa od stockowej). Na razie trwają prace z przerobieniem go na jakąś snajperkę (kolba, łoże itp.). Myślę, że w przyszłym tygodniu powinna być skończona, to wrzucę jakieś fotki :) Jak na razie na tej lufie Ruger wali na jakieś 70m (0,25g) i dopiero na ostatnich metrach kulki znosi, ale dlatego, że 0,25 są za lekkie... Jutro będę miał 0,28g i zobaczę jak one będą się zachowywać.

 

Cześć.

 

Swietnie że jest ktoś, kto zajmuje się MK1 :) Chciałem zatem zapytać, czy natrafiłeś na jakieś problemy przy wymianie lufy. No i oczywiście daj jakieś fotki, czy teraz czy też później, kiedy dorobisz łoże i kolbę, bo jestem niezmiernie ciekawy jak Ci to wyjdzie.

 

Pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites

Z lufą trochę trzeba było się namęczyć. Najwięcej czasu zajęło wykonanie nacięć na te obejmy blokujące "widełki od spustu" i sprężynkę. Wymagało to trochę precyzji. Otwór na hop up można było wiertarką zrobić (gdyż jest okrągły) :) Z rugerem jest o tyle fajna sprawa, że średnica zewnętrzna lufy jest równa ze średnicą zewnętrza castoramowych rurek :) Natomiast jeśli chodzi o zewnętrzną lufę to zdjęliśmy oryginalną lufę zewnetrzną (credits dla Kuraka, który jak zwykle odwala większośc roboty :) ) i widać wówczas takie wystające stalowe body od lufy wewnętrznej o średnicy 13mm. Wystarczyło odszukać w castoramie rurki o średnicy wewn. 13mm, naciąć ją na poczatku i zrobić w niej gwnit na tę małą srubkę, która trzyma lufę oraz wcięcie na ten "cycek" stabilizujący lufę :) Lufą zewnętrzna ma 55cm i trzyma się całkiem nieżle :) Choć jest troszkę chwiejna, ale łoże powinno ją ustabilizować :)

 

p.s. Czy ten wątek nie pasowałby bardziej do działu upgrade/tunning ? :)

 

EDIT: Poprawione literówki.

EDIT2: Fotki dam jak już giwerka będzie gotowa :)

Link to post
Share on other sites

witam lufa zewnętrzna to rurka pcv o średnicy zew. 22 mm... +spray czarny mat... tak jak pisali tu ludzie wcześniej wystarczyło z jednej strony ciutkę wyciąć co nieco.. i z drugiej też ciutkę ścieniować ścianki :) środka głębiej nie trzeba wycinać bo lufa przechodzi swobodnie... mam też fotkę z niepomalowaną lufą tu (uwaga duża fotka)i można zobaczyć że nie jest idealnie płaska... są podobne rurki w obi, castoramie, ew.leroy merlin... ja dostałem ją za darmo... ze sklepu...wystarczy poszukać pozdro

 

 

ps. nie wiem jak w innych sklepach ale w leroy merlin`ie musiałbym kupić cały kawał rury pcv(chyba 3 metry koszt 29 zeta o ile pamiętam) więc może bym się skłonił przy poszukiwaniach następnym razem do jakiś firm remontujących budynki.... tak myślę...

Link to post
Share on other sites

Witam !

 

Jak pewnie wiecie ta część z komory hop-up która pobiera kulkę jest z plastiku, dosyć cienkiego, no i dziwnym trafem złamała mi sie, jednak tak łatwo sie nie poddałem i zacząlem kombinować. Wiec zrobiłem tak:

-wyciagnalem tą komore [ bez gumki hop-up ]

- przewiercilem ją tak zeby zmiescic tam kawalek lufy precyzyjnej [ w miejsce gdzie była ta plastikowa tulejka do pobierania kulek ]

- zamontowalem to i dobrze skleiłem

- zamontowalem wszystko razem do kupy spowrotem

- złozyłem guna

 

Teraz najlepsze... wedlug mnie moc Rugera MK1 Carbine zwiekszyła się z 540 do około 600 fps [ gas - propan z machinegun.pl ], nie dużo ale jak strzeliłem dwa razy w poduszke z odległości 4 metrów to w poduszce mam dwie dziury [ nie na wylot ].

Jest to dosyć ryzykowna operacja, wiec nie wiem czy każdemu to sie uda, ja nie miałem wyjścia, nie mogłem nigdzie dostać oryginalnej, całej komory hop-up, wiec postanowiłem takie coś zrobić.

Link to post
Share on other sites

Fotka z przeróbki krótkiego Rugera na snajperkę:

 

ruger6xp.jpg

 

Roboty jeszcze dużo zostało, jak widać łoże trzyma się na razie na taśmie izolacyjnej. W przyszłości zamontowane będzie na metalowych obejmach. Dorobiona będzie też szyna montażowa. Kolba trzyma się na razie na tym bolcu od rozkładania broni. W końcowej fazie połączona zostanie z łożem kawałkiem metalu. Oczywiście wszystko zostanie też pomalowane na czarno :)

 

Pozdrawiam :D

Link to post
Share on other sites

Witam.

W temacie kolby do MK-1 przerabianego na wersję Carbine - zrobienie lżejszej, a zarazem stabilnie osadzonej kolby umożliwiłoby zastosowanie sklejki (myślę o czymś ok. 4mm) jako okładzin rękojeści, przedłużonych w kształt kolby i wypełnionych w odpowiednich miejscach drewnianymi klockami (coś jak od VSS Vintorez- http://world.guns.ru/sniper/sn20-e.htm ). Dałoby to pożądaną wytrzymałość, przy zachowaniu rozsądnej masy. Możnaby się wręcz pokusić o przedłużenie okładzin ze sklejki w postaci np. dwóch wąskich pasów idących wzdłuż lufy (nad spustem- na tyle wąskich, aby nie przesłonić światła otworu spustu)aż do przedniego łoża, które analogicznie do kolby byłoby wypełnione drewnianym klockiem na całej długości. Takie rozwiązanie dałoby całkiem niezłą możliwość "związania" całości broni (po przedłużeniu lufy) do kupy w zasadzie przy użyciu tylko dwóch bączków karabinowych (za grosze na Allegro). No a po "zaobleniu" krawędzi sklejki papierem ściernym, możnaby się jeszcze pokusić o dodanie moletowania okładzin rękojeści, czy cóś...

BTW to takie moje teoretyczne rozważania, bo zanim je zrealizuję, to pewnie siła wody upłynie...

Link to post
Share on other sites

Jako że nie mam tego modelu nie wiele mogę doradzić.

 

Chciałem jedynie pochwalić vooyasa i Cygana. Wasze przeróbki bardzo mi się podobają :D

 

ale jak dla mnie to dodać troszke lakiero-bejcy(jakoś tak)o ciemniejszym kolorze coby przygasić to drewienk i bedzie CUDO

 

Jak dla mnie kolor drewna wiśniowego byłby super ale to tylko moje odczucie 8) Tak jak teraz też jest ładnie i co najważniejsze oryginalnie :)

 

Możnaby się wręcz pokusić o przedłużenie okładzin ze sklejki w postaci np. dwóch wąskich pasów idących wzdłuż lufy (nad spustem- na tyle wąskich, aby nie przesłonić światła otworu spustu)aż do przedniego łoża, które analogicznie do kolby byłoby wypełnione drewnianym klockiem na całej długości.

 

Wydaje mi się że jest to nie tyle dobry pomysł co konieczność. Bez połączenia łoza z kolba raczej nie uda się uzyskać odpowiedniej sztywności(kolba nigdy nie będzie osadzona dostatecznie pewnie zwłaszcza przy sporej masie własnej drewna).

Ewentualnie można kolbę przymocować zamiast do łoza do okładek w dolnej części rękojeści(wykonanych również z drewna tak jak u Cygana).

Zaczynam jednak teoretyzować…

 

Dobra robota i powodzenia w dalszej pracy!

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Cześć.

 

Mam tutaj pytanie do wszystkich interesujących sie przeróbkami rugera i innych broni głównie na snajperki.

Otóż z jakiego drewna najlepiej wykonać kolbę i łoże? Myślę o wykonaniu całości, tj. jednego długiego kawałeczka drewna w postaci kolby połączonej z łożem w całość, w którą włożymy bebechy. Musi to być napewno jakieś twarde drewno, a nie bardzo wiem gdzie ewentualnie takie zdobyć.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Co do mojego tuningu, to było to bejcowane kilkakrotnie, ale jakoś tego zbytnio nie widać na fotkach. Miał być wiśniowy, ale wtedy nie byłoby aż tak mocno słojów widać. A na tym mi bardzo zależało. Lakier też troche bejcy wyciągnął i wyszło tak jak teraz. Z bliska jest dużo ciemniejsze niż na fotkach.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o propan to stwierdzić muszę, że u mnie moc jest mniejsza niż na green gasie, niewiele ale jednak.

 

Strzelałem w denko od puszki:

-nietuningowany powodował tylko pękniecie denka i kulka nie wpadała do środka;

-tuningowany przebija bez problemu denko, kulka wlatuje do środka i dosyć mocno wybrzusza górną część puszki. Dodam tylko, że cały tuning polegał jedynie na wsadzeniu ciaśniejszej i dłuższej lufy.

 

Natomiast jeśl chodzi o wstawianie Rugera w body od jakiejś innej broni, to rozważałem pomysł umieszczenia go w body od G36C Umarex, ale okazuje się, że roboty z tym by było więcej niż z wyciosaniem kolby i łoża.

 

Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

Kupiłem sobie specjalnie Colę w puszce, by zrobić ten test siły i puszki te zostały jeszcze bardziej rozwalone niż te po Żubrze 8O

Tym razem pierwszą przebiła na wylot, drugą na wylot, a w trzeciej przebiło ściankę i kulka została w środku 8O

 

Zresztą zdjęcia mówią same za siebie:

 

puchy10pv.th.jpg puchy28ho.th.jpg puchy37ug.th.jpg

 

EDIT: Gaz - propan, kulki - 0,2g, odległość strzału 5cm.

EDIT 2: Nie sugerujcie się datą na zdjęciach :) Widać, że po ostatnim długim braku baterii w nim zapomniałem datę ustawić :)

Link to post
Share on other sites

Nie strzelaj do ludzi z bliska. U mnie w ekipie tez ma koleś taką upgradowaną mocno sprężyne snajperke. Jak ktoś jest przy nim, to nie strzela i mowi ze jest trup. Jeśli sie nie zgadzasz strzela. Ja ostatnio dostalem z takiej broni kulka w glowe z okolo 7 metrów. Uczucie było takie jakby na mnie cegła spadła. Miałem taką ranę że krew leciała mi z godzine !!

Osobiście nie polecam :)

Więc panowie snajperzy z tuningowaną bronią...Strzelajcie do ludzi z daleka :]

Link to post
Share on other sites

Tuning w 100% już skończony :) Waga tego cacka wynosi 2,7kg (nie dociążałem broni). Długość całkowita 98cm. Końcówka lufy wewnętrznej owinięta jest taśma izolacyjną i posmarowana smarem - by mogła bez problemu poruszać się w lufie zewn. W przyszłym tygodniu będę miał tulejke z gwintem na tłumik, która będzie zarazem stabilizować lufę. Stwierdzić jednak muszę, że z długą lufą potrzebna byłaby mocniejsza sprężynka na lufie, gdyż czasem gdy lufa uniesiona jest do góry, owa sprężynka nie ma siły jej odepchnąc z powrotem - wystarczy pochylić lufę w dól i po problemie. Na szczęście zdażyło mi się to tylko kilka razy, ale wymienię jednak tę sprężynkę w najbliższym czasie na mocniejszą :)

Szyna montażona zrobiona została z szyny od G36C z allegro :) Tył zamontowany jest na uchwycie od oryginalnej szczerbinki od Rugera, przód natomiast na obejmie zrobionej ze starego zawiasu :) W najbliższym czasie wymienie też montaż na niski. Jutro przejdzie ten karabin chrzest bojowy :) Od razu dam znać jakie ma osiągi w boju :)

A teraz fotki :D Niestety na tych fotkach wygląda jakby się mega błyszczał - to wina mojej lampy w aparacie - tak naprawdę to ta czerń jest matowa lekko :)

 

ruger20jc.jpg

 

ruger35ki.jpg

 

ruger47ej.jpg

Z tej perspektywy wygląda jakby lufa wewn. była krzywo, lecz tak naprawdę jest idealnie wypośrodkowana :)

 

ruger53re.jpg

 

 

ps. widzę że zblokowałeś sobie bezpiecznik.... w sumie ja też go w ogóle nie używam 8)

Da się go nadal używać, ale jeszcze ciężej niż normalnie...

 

Na koniec jeszcze tylko pytanko, bo nie moge znaleść żadnego prawdziwego karabinu przypominającego to. Czy komuś ta broń przypomina jakąś prawdziwą (mi ona PSG nie przypomina :) )? Jeśli tak to z chęcią dowiedziałbym się jaką :) Z góry dzięki:)

 

Pozdrawiam i powodzenia innym w upgradzie Rugera :)

Link to post
Share on other sites

Vooyas, z calym szacunkiem dla wlozonej przez ciebie pracy, ale uwazam ze efekt finalny wyglada jak "piece of shit" mowiac dosadnie, a mowiac kurtuazyjnie wyglada jakby ktos kozikiem wydlubal z deski cos pokroju strzelby... Doszukiwanie sie podobienstwa tego "czegos" do jakiejs real broni post factum jest raczej nonsensem.

 

Jeszcze raz podkreslam - nie mam nic osobistego do ciebie ani twojego wytworu, wyrazam tylko swoja subiektywna opinie, nie podzielajac niestety twojego zachwytu nad osiagnietym efektem... No, ale moze po prostu zdjecia nie oddaja pelni urody tej konstrukcji?

Link to post
Share on other sites

Rozumiem całkowicie Pikace Twoją opinię na temat wyglądu i estetyki wykoniania, gdyż sam swtierdzam, że super dokładnie nie jest ona wykonana. Wszystko rozbija się o kasę. Gdybym nie narzekał na jej brak to poszedłym do stolarza i tokarza by zrobili mi potrzebne elementy, a nie robił w domu dostępnymi narzędziami. Może nawet nie bawiłbym się w przeróbkę tylko kupił sobie od razu np APSa i upgradem 300% :) Niestety z moich funduszy nie jestem w stanie sobie pozwolić na razie na nic więcej jak właśnie Ruger. Szczerze powiedziawszy to nawet kupiłem go tylko z myślą, by wziąć go na stół i przerobić na "coś długiego" :) Zacytuję tylko AWR_gaf'a "(...) to ma działać a nie wyglądać" (kilka postów wyżej), gdyż cytat pasuje do sytuacji. A jeśli chodzi o osiągi to są naprawdę obiecujące. I nie wymagam od nikogo żadnych zachwyceń nad końcowym efektem :) Poprostu pokazuję co zrobiłem :)

 

EDIT: I fakt - zdjęcia nie oddają w pełni urody tej konstrukcji ;)

Link to post
Share on other sites

Cześć

 

Do tej pory chyba tylko jednemu Użytkownikowi Mk1 pękła komora hopupa w wyniku wstawienia lufy ~6.04mm. Spowodowane to było bodajże większymi naprężeniami przy pracy śrubki dociskającej gumkę.

Czy ktoś jeszcze spotkał się z takim czymś? Chciałem dowiedzieć się głównie, czy był to przypadek jednostkowy, czy należy miec na uwadze taki fakt posiadając rugera i lufę z castoramy :]

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Ps. Czy ktoś z Forumowiczów dorabia już Komory HU z Alu?

Link to post
Share on other sites

Witam. ja nie wkładałem lufy z castoramy tylko z innego sklepu... i ją dalikatnie poszerzałem... bo kulka nie przelatywała swobodnie .... może dlatego mi pękła obudowa hop-upa.... ale jak widać rurki z castoramy dobrze pasują... i nie pęka na nich obudowa hop-upa... takto przypuszczam że zaraz by było tu pare wypowiedzi :roll: a w takim wypadku sądzę że hop-up to wytrzymuje.... zresztą poczekaj lepiej troche to może ktoś się wypowie prócz mnie... pozdro

Link to post
Share on other sites
ale jak widać rurki z castoramy dobrze pasują... i nie pęka na nich obudowa hop-upa...

 

Cześć.

 

Skąd wiesz, że dobrze pasują? Właśnie jestem b. ciekawy, czy HU może się skruszyć w wyniku wyższego ciśnienia na ścianki po usunięciu "prześwitu" lufy stokowej.

Ja nie wyjmowałem jeszcze nic z Mk1 w stoku.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Co z tymi komorami HU z alu? :]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...