Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ruger MK1 [KJW]


Recommended Posts

chmm.... masz racje... bo nie tylko mnie poszedł hop-siup.. to 2 osoby na 3 grzebiące przy lufie... vooyas a tobie jak się sprawuje hop-up stockowy? co do aluminiowego hop-upa to bez tokarki i zręcznych palcy się nie obejdziesz.... chyba że dasz to do wytocznia jakiemuś warsztatowi... ale wtedy nie wiem ile zapłacisz.... ciężko jest taką rzecz w całości wytoczyć.... kształtów nie ma za bardzo prostych... a nie mówię tu o specjalnym "gnieździe" na gumkę hop-upa... bo to już chyba trzeba na frezarce :roll: tak więc przedstawiłem jak się ma sprawa z aluminiowym hop-upem... pozdro

 

ps. mnie się wyłamał.. nie skruszył... i pewno od kulki bo za mocno podkręciłem .. tak myślę....

Link to post
Share on other sites
  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

w takim wypadku przy wkładaniu rurki z Castoramy możesz się liczyć z uszkodzeniem obudowy.... mnie i AWR_gaf - owi (sorki jeżeli przekręciłem ;) ) poszedł w tym samym miejscu .. na zwężeniu ścianek... jak się zdecydujesz to po prostu delikatnie podkręcaj hop-up`a. U mnie poszło to szybko... po podkręceniu kulka poszła daleko i do góry... a potem latała może na 10 metrów... jak taki będziesz miał objaw to oznacza że musisz się starać o hop-up`a... vooyas -owi nie poszedł dlatego, że pewno ostrożnie postępował przy hop-upie... lub miał mniej zmęczony materiał... pozdro

Link to post
Share on other sites

Cześć

 

Zdaję sobie sprawę, że zarówno komora HU jak i sama gumka mogą się zużywać w różnym tempie. O komorze HU z Alu już pisałem, w zasadzie pytałem :] Teraz chciałbym się jeszcze dowiedzieć, jaka gumka pasowałaby jako ewentualna zamiana stokowej gumeczki?

Czy ktoś próbował dopasować gumki oferowane w sklepach? Nie widziałem jej jeszcze na własne oczy, więc nie wiem jak wygląda sprawa.

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Piotr

Link to post
Share on other sites
Vooyas to jak z tymi osiągami?

 

Nie pisałem, gdyż strzelałem na kulkach 0,25 cyberguna i powiedzieć muszę o nich, że są to syfne kulki :(

Po jakichś 30m latały jak chciały...:( Sprawdzaliśmy też w innych replikach i efekt ten sam :( Kompletnie źle wyważone kulki... Miałem jeszcze też resztę stingerów 0,25 i te leciały pięknie - dało się trafić w człowieka z 40-50m (jeśli nie wiało za bardzo). Zasięg całkowity mógł oscylować w granicach 60-70m.

Więc odpuściłem sobie opisywanie osiągów, gdyż 0,25 są za lekkie, no i miałem prawie same cyberguny a te latały okropnie (z 40m w drzwi od stodoły bym nie trafił). Zatem czekam, aż na Camo będą kulki 0,28g oraz zakupię też trochę 0,3g i przeprowadzę na nich testy :)

 

Natomiast jeśli chodzi o gwint, to u znajomego tokarza zrobiłem sobie końcówke lufy z gwintem :) Tylko, niestety nie jest tak pięknie :(( Zrobił mi za duży gwint 14x1,5 mm :( Normalnie to bym reklamował, lecz miałem to po znajomości i za darmo, więc nic nie mówiłem, że inny miał być... Najwyżej będę tłumik przerabiał... :) Jakbyście chcieli to mogę wrzucić fotę tej końcówki z gwintem :)

 

Z gumkami Hop Up dostępnymi w sklepach internetowych może być ciężko, gdyż w Rugerze jest to tylko taki mały kawałek podkładki z gumką z jednej strony. Natomiast gumki do AEGów, to są takie jakby płaszcze nasuwane na lufę... Jeśli chodzi o zużycie (gumki) to mój hop up ma już charakterystyczne wyżłobienia od kulek, a wystrzeliłem z niego już jakieś 5000 kulek.

 

No i dziękuję wszystkim, którym się moja przeróbka podoba :D

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Po jakichś 30m latały jak chciały...:(

 

Natomiast gumki do AEGów, to są takie jakby płaszcze nasuwane na lufę...

 

a wystrzeliłem z niego już jakieś 5000 kulek.

 

 

Cześć

 

Zgadza się. Kulki 0.25 po 30 metrach rozchodzą się na boki, chyba, że nie wieje prawie wcale.

Gumki do AEG to istotnie nakładki na lufe- czyli takiego czegoś nie można wsadzić do MK1?

No i jak się sprawuje broń i zawory po tych 5k kulek?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

No i jak się sprawuje broń i zawory po tych 5k kulek?

 

Jak na razie nie mam z nim żadnych problemów :) Nic się jeszcze nie spieprzyło :)

 

EDIT:

Gumki do AEG to istotnie nakładki na lufe- czyli takiego czegoś nie można wsadzić do MK1?

 

Nie za bardzo :( Gdyż jak nasuniesz tą gumkę, to nie nałożysz już komory HU :( Za ciasno tam jest.

Link to post
Share on other sites

Czasem potrafi mi się niespodziewanie rozregulować hop up, ale rzadko bardzo.

Mam natomiast pytanko podobej natury, gdyż też o hop up:

Czy u Was też jest taki mankament, że jak lufa pochylona jest w dół to HU bardziej podkręca kulki? Im mocniej pochylona lufa to podkręcane są jeszcze mocniej. W stockowej wersji było to nie do zniesienia, gdyż jak lufa pochylona była o 45 stopni to kulki szły 90 stopni w góre, kiedy złapał je HU. Na przerobinej wersji efekt ten nie jest już tak uciążliwy, ale jednak występuje (mniej podbija je do góry) i czasem wkurzyć się można jak ładnie wycelujemy we wroga znajdującego się niżej niż my, a kulka przelatuje nad nim... :(

 

EDIT: Małe uaktualnienie w zdjęciach - Ruger pomalowany matową farbą i już w pełni wykończony.

http://img247.echo.cx/img247/3743/ruger11eq.jpg

http://img247.echo.cx/img247/3418/ruger28vm.jpg

http://img99.echo.cx/img99/1407/ruger37dn.jpg

http://img235.echo.cx/img235/4415/ruger41hs.jpg

Link to post
Share on other sites

Dokładnie to samo miałem jak pewnego razu strzelałem z 2 piętra, lufą skierowaną ok. 100 - 120 stopni w dół.... każda kulka podkręcona do góry... :/ jak strzelałem z dachu (1 piętro) do kolesia 15m dalej na ziemi...to też musiałem obliczać z wyprzedzeniem tor kulki uwzględniając podkręcenie.... chyba taka jest natura i konstrukcja tych replik.... pozdro

Link to post
Share on other sites

Wiatrówkę którą przerabiałem sprzedałem bo mało było chętnych żeby się ze mną postrzelać. Za pieniądze które uzyskałem kupiłem taki sam model wiatrówki z totalnie rozkraczoną mechaniką (za grosze)oraz nowe MK1 Carbine i lunetkę :D

Jakoś mam słabość jeżeli chodzi o tuning do akcesoriów bajkala :lol:

Narazie zmieniłem sam design ... a za niedługo jak dojdą środki zamierzam wstawić (dorobić) lufę precyzyjną , metalową komorę HU i kto wie co jeszcze :wink:

Link to post
Share on other sites

Osiągi mojego Rugera-snajperki na kulkach 0,33g :

 

30m - "one shot one kill" :) kulki trafiały tam gdzie wycelowałem, - można bez problemu celować w poszczególne cześci ciała (głowa, ręka itp.) - 100% celności na cel wielkości człowieka.

 

40m - trafienie w człowieka nadal nie stanowi problemu (100% celności na korpus), celować w częsci ciała nadal się da, ale nie jest to już takie bezproblemowe. Da się trafić np w głowę, ale ze skutecznością około 50%.

 

50m - celowanie w poszczególne części ciała można sobie już odpuścić, celując w korpus 6-7 kulek na 10 trafia.

 

60m - trzeba brać już poprawkę i celować trochę nad celem - skuteczność około 4-5/10 kulek.

 

Czyli osiągi całkiem dobre :) Kulki 0,33 są praktycznie niepodatne na wiatr. Zasięg całkowity wynosi około 65-70m na tych kulkach.

 

EDIT: Dodam jeszcze, że strzelać najlepiej minimum z 30m, gdyż nawet z tej odległości kulki porządnie "kąsają" i zostawiają pokaźne ślady, z mniejszych odległości - 15-20m zostają krwiaki jak np z XMa CG z przyłożenia. Z jeszcze mniejszych odległości nie stzrelałem do ludzi i strzelać nie będę, ale jak to sie mówi "gówno chodzi po ludziach" i nigdy nie wiadomo, czy przypadkowo kogoś nie postrzelę z mniejszej odległości...

 

Kolejne EDITY - literówki

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzieńdobry

 

Mam takie pytanie do Was panowie.

Na końcu lufy znajduje się swojego rodzaju nakrętka, jednakże nie można jej odkręcić bardziej, niż jakieś 2-3 mm. A może jest to do wykonania, ale za słabo się przyłożyłem? Pytam podejrzewając, że ów gwint można wykorzystać (z przejściówką bądź bez) do montażu tłumika, nie na wcisk.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites
Dzieńdobry

 

Mam takie pytanie do Was panowie.

Na końcu lufy znajduje się swojego rodzaju nakrętka, jednakże nie można jej odkręcić bardziej, niż jakieś 2-3 mm. A może jest to do wykonania, ale za słabo się przyłożyłem? Pytam podejrzewając, że ów gwint można wykorzystać (z przejściówką bądź bez) do montażu tłumika, nie na wcisk.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Żeby odkręcić tę zakrętkę musisz zdemontować muszkę . Jest ona osadzona na lufie na dwóch pionowych bolcach z których pierwszy jest dłuższy i osadza się w rowku tej właśnie zakrętki i dlatego nie możesz jej odkręcić.

Według schematu dołączonego do karabinka wynikało że żeby ją (muszkę) zdjąć trzeba wybić najpierw metalowy trzpień co okazało się nieprawdą. Spoczywa ona tylko na wcisk na tych dwóch bolcach więc wystarczy ją podważyć uważając żeby nie zarysować lufy.

Co do montowania tłumika po zdjęciu tej zakrętki to są dwa małe problemy :

Po pierwsze gwint jest nietypowy a po drugie zakrętka jest jednocześnie tulejką utzymującą lufę wewnętrzną i pozwalającą na jej swobodny ruch wzdłuż zewnętrznej podczas strzału

Pozdro. :)

Link to post
Share on other sites
Ja mam pytanie, sugestie może nawet bardziej. Dlaczego żaden z was nie spróbował dopasować to tego gaziaka tłumika na zasadzie rosyjskiej Wintorezy.[/url]

 

Dzikki odpowiedz jest jak dla mnie banalna :wink: ... bo nie chce żeby wyglądał jak rosyjski Wintorez :D

A poważnie to na początku zastanawiałem się czy nie zabrać się do przeróbki pod tym kątem ale wybrałem design współczesnego karabinka :)

Link to post
Share on other sites

witam

 

 

a ja mam inne pytanie, jak na snajperke ruger ma strasznie twardy sputs, gdzies na forum wyczytalem ze jedna osoba to zalatwila spryskujac mechanizm spustowy ??teflonem?? czy moglaby to ta osoba rozszeryc, ew jesli ktos inaczej sobie poradzil to moglby mi pomoc?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Rozrzut spowodowany jest tym, że lufa jest ruchoma i stockowo ma luzy ok. 0,6mm, co przy większych odległościach owocuje zmniejszeniem skupienia. Ja dorobiłem sobie tulejkę, w której lufa ma luzu 0,1mm, a co za tym idzie poprawiła się celność i byłaby pewnie jeszcze lepsza, gdyby jeszcze dało się zmniejszyć te luzy. Używam kulek 0,33g.

Link to post
Share on other sites

Ano wlasnie. Ja na takich kulkach nawet nie sprawdzałem. Patrzyłem na 0,2 i 0,25. Różnicy nie zauwazylem. A powiedz mi w ktore miejsce wsadziles tą tulejkę ?? I wogole opisz ten upgrade bo tego jeszcze nie było. Nie stać mnie na nową broń, ale mam dostęp do tokarki, więc zawsze coś mogę ulepszyć :-)

Link to post
Share on other sites

Widze vooyas ze masz mocno przerobionego rugera. Twoj strzela celnie z kilku powodow. Masz tez dluzsza lufe. Ale co mowiles o tych luzach to PRAWDA. Właśnie sprawdziłem. LUFA NA KONCU JEST LUŹNA !!

Coś strasznego !! Musze coś wymysleć żeby to usprawnić :D

Link to post
Share on other sites

Cygan nic prostszego 8) Ja zlikwidowałem luzy w swoim MK1 w następujący sposób. Zdemontowałem lufę, końcówkę lufy wewnętrznej obsmarowałem pędzelkiem cyjanopanem (kropelką , superatakiem czy jak kto woli ważne żeby to był klej oparty na cyjanoakrylanach) , wyszlifowałem do pasowania delikatnie drobnym papaierem ściernym a następnie przesmarowałem smarem (balistolem) w spray'u z cząsteczkami teflonu. Nic się tłucze i jednocześnie nie blokuje ruchu do tyłu podczas strzału :)

Link to post
Share on other sites
Rozrzut spowodowany jest tym, że lufa jest ruchoma i stockowo ma luzy ok. 0,6mm, co przy większych odległościach owocuje zmniejszeniem skupienia. Ja dorobiłem sobie tulejkę, w której lufa ma luzu 0,1mm, a co za tym idzie poprawiła się celność i byłaby pewnie jeszcze lepsza, gdyby jeszcze dało się zmniejszyć te luzy.

 

8O Ta najlepiej tak żeby wogóle przestała się ruszać. Vooyas proszę nie przesadzaj.:lol: To jest element rychomy i w dodatku nieprecyzyjny. Zauważ że także Lufa zewnętrzna w korpusie przed dokręceniem łoża ma lekkie luzy więc o zachowaniu płaszczyzny możemy zapomnieć :!: Do 0,1 niech będzie ale bardziej to już bajki 8)

Link to post
Share on other sites

No fakt - jest to element ruchomy i niestety musi pozostać ruchomy. Zauważ też, że przerabiałem cała replikę i teraz lufa zewnętrza nie ma luzu, a tulejka z "prowadnicą" do lufy również jest unieruchomiona. Tak, więc dzięki zmniejszeniu średnicy oraz unieruchomieniu wszytskich części udało mi się uzyskać całkiem dobre skupienie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...