Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ruger MK1 [KJW]


Recommended Posts

  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co to znaczy tłusty dzwięk? :twisted:

 

Cześć. Możnaby to określić jako stanowczy antonim "łamanego patyka".

:]

 

[Edit].

Chciałem leniwie zapytać o jedną rzecz. Leniwie dlatego, że nie mam ochoty odkręcać kolby i niepotrzebnie wyrabiać słabych gwintów, żeby się dowiedzieć tego, co mogę dowiedzieć się tutaj.

A mianowicie: Jeśli rozbiorę mk1 w celu wymiany lufy na taką z obi- "prec" :], wyjmę lufę wewnętrzną etc... Ile czasu zajmie mi dopasowanie nowej lufy do HU i ogólne zamontowanie jej w środku? Z uwagi na identyfikację mojej komory HU jako metalowej złapałem smaka na taką właśnie przeróbkę. Proszę o podpowiedź.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
 

Chciałem leniwie zapytać o jedną rzecz. Leniwie dlatego, że nie mam ochoty odkręcać kolby i niepotrzebnie wyrabiać słabych gwintów, żeby się dowiedzieć tego, co mogę dowiedzieć się tutaj.  

A mianowicie: Jeśli rozbiorę mk1 w celu wymiany lufy na taką z obi- "prec" :], wyjmę lufę wewnętrzną etc... Ile czasu zajmie mi dopasowanie nowej lufy do HU i ogólne zamontowanie jej w środku? Z uwagi na identyfikację mojej komory HU jako metalowej złapałem smaka na taką właśnie przeróbkę. Proszę o podpowiedź.

 

Pozdrawiam

 

Cała operacja powinna zając od 30min do godziny :) Potrzebujesz wiertarki (lub jakiś okrągły pilnik), by wywiercić/wyciąć otwór na hop up. Później tylko nacinasz za pomocą piłki do metalu lufę, tak by można było nałożyć dwie obejmy z oryginalnej lufy (podpatrz jak wszystko jest zrobione na oryginalnej lufie). Przekładamy wszystkie części z oryginalnej lufy... et voila :)

 

EDIT: Kurcze... dołączyłem do grona osób, którym pękła komora :( Skleiłem żywicą epoksydową i jak na razie trzyma się.

Link to post
Share on other sites

Fpsów ? Tyle samo. Zmienia się Ek kulki, a nie jej Vp :roll:

(164m/s^2 * 0.00033 kg)/2 = 4.43 J

(164m/s^2 * 0,0002 kg)/2 = 2,68 J

 

Dane :...................................Szukane :

0.33g = 0,00033 kg.................Ek = ?

0.2 g = 0,0002 kg..................Ek = (Vp^2*m)/2

540 fps = 164 m/s...................[Ek] = m2/s2 * kg = J

Link to post
Share on other sites

a jednak sie udalo:D

 

spore foty wiec podaje tylko linki

 

to jest calosc jak sie prezentuje po 4 dniach od otrzymania przesylki

http://img267.echo.cx/img267/8668/11mp.jpg

 

a tak wyglada toz blizszej perspektywy:

http://img267.echo.cx/img267/8707/20zr.jpg

 

calosc wykonana z dwoch rurek PVC o srednicy 3 i 4cm polaczona i zakonczona gumowymi przejsciami w srodku wypchana szara otulina.

 

musialem tak robic bo mam niestety tylko niski montaz do lunety i jak rurka 4cm nachodzila wiecej na lufe to polowe obrazu mi zaslaniala, w tym przypadku po odpowiednim wymodelowaniu otuliny praktycznie nic nie przeszkadza <niwielkie rozmazanie na samym dole wizjera>

 

trafilem na kochana pania w sklepie ktorej mowilem co potrzebuje i do czego ma to sluzyc a onami wszystko przynosila w ilosciach hurtowych:D i zawsze mnie rozumiala mimo zamotanych opisow mojego zapotrzebowania, a koszt calosci to 13.50 a i tak materialow zostalo na jeszcze 4 takie tlumiki:D komus zrobic???

 

pomalowane sprayem do plastiku wyglada klasa a tlumi jak juz wspomnial piotersky :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witajcie ....Po wielu godzinach różnorakich prób i eksperymentów zdaje się że dobrnąłem do celu 8) Dzisiaj opiszę mam nadzieję już finalną wersję ztuningowanego przeze mnie MK1 C jednak nie chodzi o wygląd a aspekty czysto techniczne.

Na początku w Rugerze irytował mnie brak precyzji a jego legendarną prawie na równi z Tanaki moc chciałem już włożyć miedzy bajki.

Jednak okazało się że można osiągnąć znacznie więcej niż myślałem :lol:

 

Po pierwsze wymieniłem i wydłużyłem lufę wewnętrzną ( precyzyjna) Lufa której użyłem jest wykonana z aluminium jednak nie ma nic wspólnego z tymi z kastoramy. Tutaj pomógł mi znajomy z IMP który wykonał dla mnie lufę 6,02 z błędem +- 0,002. Jej długość ustaliłem na podstawie obliczeń gazu wydostającego się przy strzale ( cylinder miarkowy z wodą, rurka elastyczna ....wiecie o co chodzi )

 

Eksperymentowałem także z użyciem gazu CO2 jednak nikomu nie polecam chyba że użyjecie regulatora ciśnienia , bo magazynki tego nie wytrzymują a sprężyna dobijająca do kurka jest za słaba . Po jej wymianie i wzmocnieniu mzgazynka eksperyment zarzuciłem ponieważ nie chciałbym z tego strzelać do ludzi. Żeby wam uświadomić chociaż trochę skalę problemu dodam że uszkodzona została gumka HU .

 

Pozostałem przy tradycyjnym źródle zasilania. Lufa której użyłem jest także ściśle (na ile to możliwe z zachwaniem płynności ruchu) dopasowana do oryginalnej tulejki znajdującej się na końcu lufy zewnętrznej jednak jest od niej dłuższa a jej resztę skrywa atrapa tłumika.

 

Efekty przeróbek . Teraz kulki 0,33 przy zbyt mocnym ustawieniu HU po 20 metrach prostego lotu obijają w niebie Św. Piotra :wink:(co przy standardowej lufie u mnie się nie zdarzało a wręcz przeciwnie problemem było ustawić HU żeby wogóle je podkręcał ) Przy prawidłowym ustawieniu gun bije w punkt. Z odległości ok 10 metrów przebija denka puszki po piwie Żubr :!: Znacząco wzmógł się także dzwięk wystrzału .

To tyle z pozytywów .

Na minus należy zaliczyć uszkodzoną gumkę HU podczas prób z CO2 . Teraz regulacja HU jest bardzo czuła. Przy nieprawidłowym ustawieniu kulka zakręca w prawo ale jeszcze da się poprawnie wyregulować a ja czekam na możliwość zakupu nowej :wink:

Pozdrawiam

żylet

 

Edit : literówki

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Hello.

 

Wielkie dzięki za pozytywny odbiór, cieszę się, że Wam się podoba, ale na razie to bardzo wczesna wersja rozwojowa. Zostało jeszcze sporo do zrobienia.

 

Pozwalam sobie przesłać parę uwag wynikających z pytań przedpiśców i nie tylko.

Wymiary kolby dobrałem pod własną budowę ciała i długość ramion, więc są dość dowolne. Kolba ma licząc od ugięcia rękojeści 34-35 cm, w tym 10 cm przedłużenia (zrobiłem je z 8 cm kawałków rurki, tej samej ,z której zrobiłem lufę zewnętrzną. Rurki są po lakierowaniu nałożone na wkręty mocujące nakładkę ze sklejki użytą jako stopka kolby).

Kolba i łoże zostały (po skręceniu ze sobą wszystkich 3 desek) wycięte wyrzynarką, a następnie obrobione zgrubnie walcowo-stożkowym frezem do drewna (do kupienia w Obi za jakieś 10 pln), póżniej papierem ściernym. Najpierw zgrubnie - na takiej okrągłej, wirującej gumowej nakładce. Następnie ręcznie.

 

Rurka stanowiąca lufę zewnętrzną - w ogóle jej nie obrabiałem, miałem farta i udało mi się kupić taką grubościenną, o średnicy wewn 16mm i zewnętrznej 22 mm. Pasowała idealnie, wyciąłem tylko otwory na:

1. mocowanie do tulei wychodzącej z pistoletu (od dołu, tak samo, jak w oryginalnej lufie)

2. mocowanie do łoża (przy końcu, od dołu - celem zlikwidowania chwiejności lufy)

3. mocowanie muszki (której ostatecznie nie montowałem, bo gdzieś mi ją wcięło, więc dwa otworki na jej zamocowanie musiałem zaszpachlować)

 

Poza tym zmatowałem całość b.drobnym papierem ściernym przed lakierowaniem. Inaczej lakier nie chce działać i odłazi całymi płatami.

 

Osiągów nie znam, bo nie mam odpowiednich kulek. Na cybergunach 0.25g lecą dość celnie na ok 50 m, później znikają mi z oczu.

 

W razie innych pytań zapraszam na priva.

Pozdrawiam - pasza

 

edit: Dorwałem kulki 0.33g. Zasięg mierzę rozwijaną miarką, przekłamania więc są nieznaczne. Kulki latają w miarę celnie (trafienie w sylwetkę człowieka) na około 45-50 metrów, zasięg całkowity to 55-60 metrów, ale na tych ostatnich 15-20 metrach to już jest mniej fajnie. Kulka leci sobie prosto, a później gwałtownie odchyla się w kierunku lewo-góra na odległość ok. 2 metrów, po czym spada na ziemię (przy zasięgu strzału 60 metrów). W każdym razie uwzględniając odchylenie spowodowane diabeł wie czym (prawdopodobnie bardzo czułym hop-upem) na ostatnich metrach nadal można trafiać w cel.

 

edit#2; 2005.08.16 : wiem już , dlaczego mam mały (jak na tą moc) zasięg, a kulki sobie latają gdzie chcą - główną przyczyną jest cholernie nieszczelna, źle spasowana i do tego teraz jeszcze pęknięta komora hop-up. Pracuję już nad wytoczeniem nowej, metalowej i znacznie ciaśniej spasowanej na lufie, co - mam nadzieję - poprawi stan rzeczy. Wyniki zamieszczę po dokonaniu zmian.

 

edit #3; 2005.08.20: Zrobiłem metalowy hop-up. Nawet łatwo poszło, po prostu kupiłem numer większą niż lufa rurkę w Obi (średn. wewn. 8 mm, zewnętrzna 10 mm). Zrobiłem też odrobinę dłuższą lufę (dłuższą o 17 mm, bo końcówka hop-upa ma też 8 mm średnicy), z większej rurki wyciąłem 7 mm pierścień z otworem na śrubkę regulacyjną a następnie zeszlifowałem od wewnątrz, żeby upchnąć tam gumę hop-upa. Hop-up jest teraz idealnie szczelny. I dupa. Próby celności/zasięgu identycznie jak poprzednio - tyle tylko, że teraz mam metalową i całą komorę hop-upa. Po prostu zdaje się, że to kres możliwości tego guna przy użyciu rurek z Obi, których dokładność wymiarowa jest... jaka jest. I to by było na tyle w zakresie działań tuningowych Rugera. Moje dalsze prace nad tym karabinem będą miały na celu wyłącznie poprawę jego bardzo niedoskonałego wyglądu. Amen.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Interesuje mnie jakie średnice zewnętrzne mają lufy w rugerach paszy i vooyasa. Bo normalnie lufa ma średnice jakieś 8,41mm czy coś takiego. I właśnie nie wiem skąd dopaść taką rurke bo te wszytkie z hipermaketów budowlnaych itp. mają średnicę zew. 8mm(czasem mniej). A przecież w Rugerze na lufie jest zamontowany taki chwyt za które widełki przesuwają lufe. Więc jeśli lufa jest np. 8mm to wtedy jest za wąska chyba nie? Jak to jest u WAS rozwiązane?

Link to post
Share on other sites

Witam. Darth lufa wewnętrzna ma wymiar zewnętrzny 8 mm i ni grama więcej... spróbuj przecisnąć lufę od aega przez metalowy kołnierz w środku to będziesz dobry ;) lufy od aega mają wymiar zew. 8,1 mm +- 0,1 mm ja to wiem bo sam mam lufę od aega dokładnie mp5 CA i musiałem jej na całości odjąć 0,1 mm wierz mi to jest dużo jak się papierem ściernym jedzie... a widełki nie mają to nic do gadania bo wchodzą na nakładkę... jak nasuniesz nakładkę na lufę (to co znajduje się obok sprężyny na lufie) to i nasuniesz widełki. Tak więc szukaj rurek które mają 8 mm średnicy zewnętrznej. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Faktycznie teraz mierzyłem i ma 8 mm, nie wiem jakim cudem przedtem pokazywało 8,4, może tamta suwmiarka była rozwalona troszke ;] Zamierzam sobie zrobić dwa razy dłuższą lufe żebym miał takiego na broń główną ;]

 

Edit: Literówki

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Jak już go będziesz miał to zobaczysz, że nie ma w tym większej filozofii. Należy:

-rozbebeszyć Mk1, wysunąć zespół lufy wewnętrznej,

-odkręcić śrubkę HU, zsunąć komorę HU,

-zdjąć dwa pierścienie z lufy stock+ zsunąć pewien element z wgłębieniami ale przed tym przyjrzeć się w jaki sposób i najważniejsze dlaczego akurat tak jest osadzony na lufie (patrzeć mój poprzedni post),

-przystosować nową lufę bazując na wzorze stockowej (wywiercić otwór na gumkę oraz zrobić wyżłobienia na sciągnięte przed chwilą pierścienie,

-założyć pierścień, pewien element z wgłębieniami, kolejny pierścień, nasunąć komorę HU i dokręcić śrubkę HU (pamiętając, że regulacja odbywa się od góry- nie przekręcić do góry nogami),

-wsunąć zespół lufy wewnętrznej, złożyć Mk1.

 

Tyle, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

No więc skończyłem (od strony technicznej) swojego ruger'a. Nie jest niestety pomalowany, ponieważ nie miałem na to jeszcze czasu. Obiecuję że będzie porządnie wykończony. Póżniej dla zainteresowanych opiszę jak przerobić go na bolt action.

Oto fotki:

http://img300.imageshack.us/img300/1357/pi...pict44629no.jpg

http://img378.imageshack.us/img378/550/pict44612nu.jpg

http://img331.imageshack.us/img331/3982/pi...pict44624wz.jpg

Ppone można przerobić na coś podoibnego tak jak ja za mniej niż 50zł

Cały koszt przeróbki to 280zł, 180zł ruger, 50zł lufa, 50zł łoże karabinu. teraz można to zrobić 50zł taniej bo ruger kosztuje 129zł!!!!!!!

Zdjęcia są w dużej rozdzielczości więc będą się dłużej ładować.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To bardzo proste ale trzeba uważać .

do zdejmowania użyłem "precyzyjnych" cęgów

te zawleczki są wykonane z takiego stopu że pozwoli on na kilkukrotne

zdejmowanie i zakładanie na lufę

 

[ Dodano: 28.10.2005, 10:16 ]

dziś wieczorem dodam kilka nowych fotek

 

komora hopup

nacięcia na preclufie

przejściówka do tłumika itp

Link to post
Share on other sites

hm...mam pewną teorię....

Jak w każdej gazówce bez BB lufa porusza się w przód i w tył....a razem z nią komora HU...więc skoro owinąłes ja tasmą teflonową to zwiekszyłeś jej średnice, być może to powoduje tarcie o inne podzespoły i w konsekwencji większy opór przy oddawaniu strzału....Podkreslam że to tylko teoria...i niemusi byc zgodna ze stanem faktycznym jesli ktos uzna za bezsensowna/nienadającą sie prosze o usunięcie posta :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...