Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ruger MK1 [KJW]


Recommended Posts

Przed chwilą rozebrałem swojego Rugera żeby sobie to lepiej wyobrazić. Domyślam się powodu zaistnienia takiej sytuacji. Sprawdź, czy widełki (29 na schemacie w instrukcji) wchodzą poprawnie w element nr 18. Muszą wchodzić między dwie pary wypustek na tym elemencie, a u Ciebie prawdopodobnie są oparte tylko na jednej parze.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

 

Mam pytanie... jak zrobić w lufie ten rowek na śmieszną objemke która trzyma tą część o którą się opiera sprężynka na lufie.

Pytam ponieważ kupiłem rurke alu czyli moją prec lufe :-) No i z czego zrobić tą śmieszną objemke czy może można zastosować aktualkną po ściągnięci jej ?

Z góry dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam

Szogun

Link to post
Share on other sites

Można zastosować starą objemkę, ale musisz na nią wykonać taki rowek jak w oryginale. Takie rowki wykonuje się na tokarce, ale z braku tokarki może być umocowana w imadle wiertarka + coś co posłuży jako nóż tokarski, wystarczy gwóźdź :). Na tokarce byłoby idealnie, ale tak też się zrobi. Aluminium twarde nie jest.

Link to post
Share on other sites

rozbiore dzis jeszczee raz i pogrzebie - moze sie uda naprawic dzieki

 

update//

usterka zlokalizowana - zgodnie z twoja sugestia Inferno zainteresowalem sie sprezynka nr 32, i faktycznie problem chyba jest z nia powiazany a konkretnie - podczas naciskania spustu element 34 zmienia swoja pozycje przeswuwajac bolec ktory widac po prawej stronie rekojesci (taki podobny do fasolki) osiagajac prawe polozenie (czyli wcisniety na 90% spust) element ten zwalnia napiety kurek.Niestety u mnie po osiagnieciu tego punktu kurek pozostaje na miesjcu lecz po podlozeniu srubokreta w prawa gorna czesc fasolki wystrzal odbywa sie za kazdym razem. Jak na razie kombinuje jak rozwiac ten defekt - czy usunac sprezynke 32, czy moze oslabic ja a moze zlikwidowac w jakis sposob zaglebienie w "fasolce" aby bolec posuwal sie w lini prostej a nie po odwroconej paraboli

zdjcie63sb.th.jpg

zdjcie79ao.th.jpg

zdjcie10ya.th.jpg

 

 

Update//

UDAŁO SIE! zamontowalem keadratowa podkladke z prostopadla scianka wysoksci okolo 1mm na jednym z bokow - powoduje to ze bolec elementu porusza sie w prostej lini pod katem 45 stopni - efekt jest fantastyczny! zero przycinek(nie blokuje sie ani nie zacina spust naciskany bardzo powoli - standardowa wada rugera) spust zmiekl tak bardzo ze teraz naciska sie go prawie tak jak w moim aegu z allegro, moze przypadkowo rozwiazalem glowna wade tego modelu?po wsadzeniu maga opor spustu wzrasta nieznacznie ale jest duzo mniejszy niz stockowego carbine.Najwiecej zabawy zajelo mi spilowanie wewnetrznej czesci okladziny tak aby zmiescila sie tam podkladka - na szczescie wystarczy do tego ostry noz (np. taki do wykladzin/tapet) teraz wszystko dziala idealnie - mimo ze poswiecilem na to 2 dni rozwiazanie dalo wiecej niz sie spodziewalem :)

zdjcie72sp.th.jpg

Link to post
Share on other sites

dzisiaj po 3h zabawy, wystrzelonych z 20 magach musze siwierdzic ze jest to rozwiazanie idealne - super dziala spust i co najwazniejsze nie ma pustych strzalow - testowalem pociagajac bardzo powoli za spust (wyprulem w ten sposob caly magazynek) i czuc wiekszy opor tylko w momencie na chwilke gdy kurek juz zaczyna opadac - efektem sa bardziej plynne strzaly co przy celowaniu z luneta jest bardzo wazne.

 

Uszczelnilem tez komore HU okrecajac ja tasma teflonowa kilka razy tak ze komora wchodzi z lekkim oporem - efekt zwiekszenie zasiegu i mocy ale tez od nowa musialem regulowac gumke HU bp podkrecala kulki za mocno

 

Zabieram sie powoli za tlumik :) i dwójnóg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
ktoś może mi orientacyjne powiedzieć jakie ruger ma skupienie

Powiem tak: danych liczbowych nie posiadam, ale na większe odległości Ruger skupieniem nie zachwyca. Raz: że lufa jest ruchoma, dwa: że nie jest zbyt precyzyjna, trzy: twardy spust uniemożliwa zachowanie "pewnej ręki", cztery: regulacja hop-upu lubi się rozjechać po kilku godzinach strzelania.

Link to post
Share on other sites

co do HU to po kilku magach juz trzeba regulowac, skupienie jest kiepskie - zasieg ogromny (jest to zle polaczenie) wsadzic inna lufe to tez zabawa jako ze stockowa jest ruchoma a najbardziej mnie denerwuje pojemnosc magazynka (szczegolnie gdy dookola biegaja goscie z hicapami)

Link to post
Share on other sites
... Czy może mi ktoś powiedzieć czy lufa precyzyjna o długości około 60 cm nie da za dużego kopa...

Nie. Ta długość jest OK.

...czy nie będę musiał się bać o moich przeciwników gdy będą w odległości 20-30 metrów ??...

Nie. Z tej odległości będzie OK.

Link to post
Share on other sites

Według mnie materiał obudowy HU jest nieważny (czyt. wpływ jest znikomy). Problem leży głównie w śrubce, którą regulujemy. IMHO, pomimo zwartego gwintu, śrubeczka pracuje podczas strzałów, rozregulowując się samoistnie. Do tego należy dodać fakt niezbyt wysokich lotów gumki, która u mnie jest już dziurawa (tak tak, śrubeczka wyżłobiła sobie otwór przelotowy, przebieg około 12k BB). Konstrukcja HU w Mk1 pozostawia wiele do życzenia.

 

Byćmoże ktoś dokona przeróbki, wkładając HU od AEGa? Polak potrafi ;)

 

Do tej pory rozebrałem 5 kalkulatorów :). Niestety nie udało mi się dopasować żadnej z gumeczek, które naciskają na odpowiednie styki. Zima okresem urlopu i rehabilitacji dla Mk1- pogrzebiemy, zobaczymy ;)

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

a ja po moich doswiadczeniach z rugerem sprzedalem go - wedlug mnie nie nadaje sie na snajperke - ruchoma lufa i kiepski HU powoduja ze praktycznie kazda kulka leci gdzie indziej.... zasieg moze i ma duzy ale co z tego jak nawet na kulkach 0.33 czy 0.44 nie da sie czegokolwiek trafic z odleglosci 30-40m - no chyba ze duuzego czlowieka bedac w pozycji lezacej a "tarcza" nie bedzie sie poruszala i stala wyprostowana na otwartym terenie. Nie sadze zeby akurat moj egzemplaz byl wadliwy bo kilka osob mialo podobna opinie a 540fps i mozliwosc bardzo latwego tuningu do prawie 650fps robia z tej broni prawdziwa puszke pandory - szczegolnie w rekach niedoswiadczonych zaczynajacych zabawe z asg ktorzy kupuja rugera carbine wlasnie ze wzgledu na moc i niska cene (ja tez go kupilem bo byl tani).

 

Calkowicie nie polecam tej broni poczatkujacym

 

Moze kiedys jezeli producent usunie wady rugera carbine bedzie to dobra bron - na razie taki nie jest.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Niestety jego podstawowa wada lezy w samej zasadzie dzialania. Pamietajmy ze Sniperki firmowe dopychaja kulke i dysze do nieruchomej lufy. tu jest odwrotnie. Pozatym: prowadzenie tej lufy mozna nazwac luznym przez duze L. Nie mam Carabine ale krotkiego i wade ta widac na pierwszy rzut oka.(patrzacego pod kontem snipy a nie CQB).

HU jest oddzielna sprawa - nie testowalem jeszcze ale stary patent na srubki to kropla lakieru w dziurke(z wyjeta gumka zeby nie skleic,uszkodzic). jak troche przezchnie wkrecic srubke. powinna na jakis czas pomoc...

Zeby ruger byl jaka taka snipa to:

1. prowadzenie lufy: trzeba wymienic prowadnice na koncu lufy i dac tam wywiecona na sred. zew lufy wew. +/- 0,2 0,3 mm

2. Lufa - najlepiej precka od aeg, snipy z przerobionym otworem.

3. HU - na metalowy. Opieram sie an opiniach innych ktorym plastic strzelil przy cisnieniu w lufie

uszczelnic HU

takie przerobki powinny dac lepsze osiagi.

Ruger NIE jest dobra bronia. Moze dopiero sie nia stac w rekach pasjonata z zapeczem technicznym. Niestety za te pieniadze jest to wiecej niz oczywiste.......Ale dla zapalencow to dobra baza do pracy

Link to post
Share on other sites

witam

pozwolę sobie zauważyć że problem HU to nie do końca problem luźnej śrubki... mam na myśli zachowanie gumki, względem bardzo zimnego gazu

ktoś wcześniej napisał, że po strzelance gumka się chowa prawie całkowicie w otworze...no ok, ale na miekką gumke przez dosyć długi okres działała niska temperatura(gaz) i gumeczka sie poprostu zbiegła

planuję w mojej replice zastosować nieco twardszą gumke, wyniki opiszę

 

(ps. wiem że w innych gaziakach powinna się zasada powturzyć, a przecież nie we wszystkich replikach HU sie tak zachowuje, myśle że jest to spowodowane ilościa gazu jaki jest w rugerze przeznaczony na jeden strzał...)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To też, ale dokładnie miałem na myśli to, co się dzieje podczas rozprężania sie gazu, a mianowicie obniżanie się temperatury a co za tym idzie kurczenie się HU.

spróbuj wystrzelić jakieś pół magazynka a później rozłożyć rugera - komora i końcówka lufy będą 'oszronionione'

Link to post
Share on other sites

No z tą gumką żeczywiście jest problem, po wysmarowaniu całego maga w kilka sekund różnica w zasięgu pomiędzy pierwszą kulką a ostatnią jest dość dóża. Jeżeli jest to spowodowane niską temperaturą rozprężającego się gazu to trzeba poprostu zastosować odpowiedni rodzaj gumy na HU. Mój pomysł to zrobienie takiej gumki z zimowej opony samochodowej, ten rodzaj gumy ponoć ma zupełnie inne właściwości (mięknie) przy niskich temperaturach. Tylko czy aby taka guma nie jest i tak zbyt twarda jak na HU ?!?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na mojej "prec rurce" rzeczone wgłębienia wykonane zostały wiertarką, rurkę umieszczono w obrotowej prowadnicy, za wiertło robił specjalnie dobrany pręcik.

Od biedy można próbować wykonać wystarczające wgłębienia (takie, aby pierścienie się nie zsuwały) odpowiednim pilnikiem. Najpierw zwykłym nożem wyżłobić równy okrąg na obwodzie rurki, potem stopniowo się w nią "wgryzać".

 

Pozdrawiam!

Ps. W tej kwestii nie ma złotego środku, jak to zrobić. Stawiałbym bardziej na odpowiednie kombinowanie i majsterkowanie tak, aby przyniosło to efekt. Wyżłobienia nie muszą być idealnie precyzyjne. Muszą być takie, aby pierścienie, które mają w nich siedzieć faktycznie dobrze się trzymały.

Po trupach do celu... :twisted:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

Oto moja przeróbka Rugera MK1.

"Prec" lufa długośći 52cm wykonana jest z końcówki opryskiwacza do nawozów. :)

img28955fc.th.jpg

Lufę zewnętrzną zrobiłem z metalowej rury od starego parasola ogrodowego. Średnica jest identyczna jak w oryginalnej lufie zewn. Całość została dopasowana do kolby zrobionej z dwóch skręconych ze sobą sosnowych desek.

 

img29093iw.th.jpgimg29107wt.th.jpgimg29122ex.th.jpg

img29152bs.th.jpgimg29167te.th.jpgimg29173kd.th.jpg

img29265ux.th.jpgimg31811jv.th.jpg

 

Długość karabinu 98cm, waga ok 2KG. Zasięgu maksymalnego nie sprawdzałem, ale w cel wielkości kartki formatu A4 trafiam bez problemu z odległości 40m. Moc - i tu jest problem... jest troche za duża. Z 15m kulką 0.36g przestrzelę płytę pilśniową. Dla porównania Beretta HFC M190, która podobno ma 300fps z odległości 3m kulką 0.25g robi w tej samej płycie małe wgłębienia. Chyba skrócę lufę i założe tłumik bo nie mam zamiaru zrobić komuś krzywdy.

Test na goglach SW&D z szybką balistyczną:

img31951jy.th.jpgimg31904kb.th.jpg

Kulka 0.36g zniekształciła dosyć mocno powierzchnie szybki (wbiła sie na połowę swojej średnicy) ale jej nie przebiła.

To by było na tyle. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, że Wam sie podoba :D Użyłem taką rurke bo pasuje i ma idealną średnice. Co do wyciągania magazynka to wyrzuciłem tę imitację zamka. Teraz wystarczy zwolnić blokade magazynka i wypchnać go kciukiem przez to okienko.

okienko2ah.th.jpg

No ale jest mały minus takiego rozwiązania, bo trzeba uważać żeby nie wleciał tam jakiś syf.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...