Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ruger MK1 [KJW]


Recommended Posts

chciałem się podzielić fotkami mojego rugerka :)

W naszej ekipie będą dwa, bo robiliśmy razem z kumplem dwa rugery i są dosyć mocno podobne, jak ten drugi będzie ukończony, to dam zdjęcia obydwu :)

imgp91350vl.th.jpg

imgp91343br.th.jpg[/img]

 

 

 

Może coś o nim opisze :)

kolba - drewniana, z dwóch desek wycięta

lufa wewnętrzna - hołmmejdowa precka mosiężna długości 63cm

lufa zewnętrzna - półcalowa rurka PCV pociągnieta czarnym matem

dwójnóg - kawałek starej rurki, troszke blach, kilka śrubek sprężyna i troszke farby tej samej, co na lufie :)

ubranko na kolbe - koszula amerykańska wietnam przerobiona przez mame kumpla na cheekpada :)

Dzisiaj już jest zdjęta szczerbinka

Link to post
Share on other sites
  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.

Nie chce zakładac nowego topa to zapytam się tutaj.

Od niedawna jestem posiadaczem Ruger MK1 C. Przy regulowaniu hu wystąpił jakiś problem przy ustawianiu hu, przekręciłem go troszke w prawo i strzeliłem, chciałem wyciągnąc magazynek ale nie mogłem zablokował się. Patrze w miejsce gdzie jest śrubka od HU a tam jej nie ma, Przestraszyłe msię że mi wypadła : 8O ale nie. Problem jest w tym że lufa nie wraca do pierwszego położenia, przy naciąganiu spustu fula się cofa, następuje strzał a ona tylko delikatnie się cofa, musze "klepnąć" karabin i wtedy lufa się cofa. Teraz drugi problem. Otuż miałem Greez Ultra gaz 500ml i na jednym załadowaniu mogłem wystrzelić 2,5 maga kulek czyli 2,5x17pestek. Gdy kupiłem gaz HFC 1 załadowanie gazem starcza tylko na 17 kulek :| no i oczywiście kulki latają mi na wszystkie strony świata, jedna na 6 trafia w to miejsce gdzie celuje, a lunete dobrze przestarzelałem.

Prosze o pomoc już sam nie wiem, Czy zgłosić reklamacje do military.pl?? (tam kupowałem) czy co.

Prosze o szybką odpowiedź :cry:

Link to post
Share on other sites

mam problem przy przerobce mojego rugera.mianowice: przełożlem juz pierścienie,sprężynke i hu ze stockowej lufy na nowa "prec" lufe o dl.50cm.

problem polega na tym ze przy naciśnięciu spustu lufa powinna być przyciagana do maga a pożniej wrócić na pierwotna pozycje, a ta moja właśnie nie wraca dopiero jak skieruje sie lufe w doł to wraca. lufe nasmarowalem ale to nic nie daje.

jak mam rozwiazać ten problem?

Link to post
Share on other sites

troche pomyslalem i wpadlem na taki pomysl,który na wstępnych próbach się sprawdził.Mianowicie: lufa wew. jest za dluga i ma jedynie 2 punkty podparcia: 1 przy wyjsciu z korpusu rugera i 2 na jego koncu. Jej ciężar powoduje ze jej wiekszy cieżar spoczywa na 1punkcie zwiazku z czym wystepuje tarcie z którym spręzyna nie jest wstanie sobie poradzić i nie wraca lufy.Pomysl polega na wprowadzeniu 3 pkt podtrzymujacego lufe mniej wiecej w srodu lufy zewnetrznej.

Tutej rysunek:

mini_1149438633.jpg

Po lekkim nasmarowaniu tego elementu lufa normalnie wraca.Narazie wyglada ze to sie sprawdzi.Jutro dorwe jakąś porządna rurke i wtedy sprawdze ostatecznie jak to bedzie wtedy działało.

Link to post
Share on other sites
Nie mogę wykminić jak wyciągnąć lufę wewnętrzną w wersji Carabine.

Poprostu otwierasz Rugera' date=' wyjmujesz ten telepiący się plastik z tyłu i lufa praktycznie sama wypada, jak ją skierujesz muszką do góry. Jak nie, to odchyl ten mały metalowy element między magiem i komorą hop-up (element nr 25 na TYM OBRAZKU).

Link to post
Share on other sites

eh eh eh aż wstyd że sobie z tym sam nie poradziłem...

ale teraz mam dwa inne problemy:

Jak z castorurki robicie lufy do Rugera? Tj skąd bierzecie te elementy na koniec? I drugie: Udało mi się rozkręcić. nie wiem tylko jak skręcić. Ta "dolna część" działa sama, nie działa mi jednak te częśc z lufą i z HU. Mógłby ktoś zrobić zdjęcie prawidłowow złożonej tej częsci "górnej"?

Link to post
Share on other sites
Jak z castorurki robicie lufy do Rugera? Tj skąd bierzecie te elementy na koniec? I drugie: Udało mi się rozkręcić. nie wiem tylko jak skręcić. Ta "dolna część" działa sama' date=' nie działa mi jednak te częśc z lufą i z HU. Mógłby ktoś zrobić zdjęcie prawidłowow złożonej tej częsci "górnej"?[/quote']

Sama lufa, to tylko rurka z otworem na hop-up i rowkiem na objemkę, która trzyma sprężyne obok hop-upu. Otwór można wykonać szlifierką. Jak wykonać rowek pisałem w tym temacie dwa razy. Trzeci raz mi się nie chce. Poszukaj na poprzednich stronach tematu. Resztę elementów, czyli hop-up, sprężynę, objemkę i ten podwójny zaczep [element nr 18] przekładasz z fabrycznej lufy.

 

Co do składania, to zwróć uwagę na zaczep nr 18 na OBRAZKU. Pozornie wydaje się, że nie ma znaczenia, w którą stronę go włożysz. Nic bardziej mylnego. Spróbuj go obrócić o 180 stopni i wtedy złóż. I upewnij się, że widełki 29 wchodzą prawidłowo w zaczep 18.

 

[ Dodano: Pon 05 Cze, 2006 19:24 ]

Albi, zrób coś ze swoim postem, bo się poprzednia strona rozjeżdża przez ten niepoporawny link.

Link to post
Share on other sites

 

Co do składania, to zwróć uwagę na zaczep nr 18 na OBRAZKU. Pozornie wydaje się, że nie ma znaczenia, w którą stronę go włożysz. Nic bardziej mylnego. Spróbuj go obrócić o 180 stopni i wtedy złóż. I upewnij się, że widełki 29 wchodzą prawidłowo w zaczep 18.  

TO jest dobre. Zawadza coś z tyłu. Tam wrzystko idzie git, a mniej więcej w połowie naciskania spustu się blokuje. Blokuje się ten element uderzający w magazynek.

Link to post
Share on other sites
TO jest dobre. Zawadza coś z tyłu. Tam wrzystko idzie git, a mniej więcej w połowie naciskania spustu się blokuje. Blokuje się ten element uderzający w magazynek.

A sprawdziłeś? Bo nieprawidłowa pozycja elementu 18 właśnie tak się objawia. Dolna część działa, górna też (lufa przesuwa się normalnie itd..), ale po złożeniu spust daje się przycisnąć tylko trochę, a potem się blokuje.

 

Strona, po której wypustki el. 18 zwężają się, powinna iść od strony widełek, czyli w dół, gdy trzymasz broń w normalnej pozycji.

 

Jeśli nie sprawdziłeś, to sprawdź. Konstrukcja Rugera raczej wyklucza przesunięcie się innych elementów, które objawiałoby się w taki sposób. To chyba żeby go rozebrać na części pierwsze, co mi się raz zdarzyło zrobić ;)

Link to post
Share on other sites

Moja wariacja na temat krotkiego rugera. Lufa wewnetrzna 58cm zrobiona z mosięznej rurki. Kolba drewniana, lufa zewnetrzna z aluminium. Calość malowana na czarny mat. Broń robiona wedle zasady "ma dzialac, pozniej wgladac" :)

 

 

dsc061538td.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja mam Rugera krótkiego z plastikową komorą HU. Spust ma okropnie twardy. Ten patent z tą blaszką na tej "fasolce" nie chce mi działać! Zupełnie niewiem czemu. Magazynek wypuszcza gaz przez górny zawór. Możecie coś na to poradzić? Nie stać mnie w tej chwili na zakup nowego maga, a cały pistolet jest całkiem nowy.

Link to post
Share on other sites

pewnie ją źle zrobiłeś, blaszka powinna wyglądac tak

 

mini_1149843683.jpg

 

Na końcu bierzesz klej najlepiej kroplekę i przyklejasz, pamietaj krawędź zagieta nie może wystawać w głąb karabinku i haczyć o resztę, najlepeij weź kombinerki i zegnij 1,5mm

 

A wyglada to tak

 

mini_1149843687.jpg

Link to post
Share on other sites

Uważajcie!

Owinąłem taśmą gumkę HU i trochę lufy za grubo tak, że komora HU nie weszła na lufę do końca. Objawiało się to tym, że spust za pierwszym razem był taki jak normalnie, a w następnych kliknięciach był bardziej miękki, a magazynek na początku wszedł tak, że sama końcówka (jakieś 1,5 - 2cm) wystawały i trzeba było dosyć mocno popchnąć go od dołu, żeby wszedł do końca. Pistolet strzelał tak samo jak przedtem.

Link to post
Share on other sites
Siemka mam pytanie czy dało by się zrobić taki myk aby kupic prec lufe do M700 u Krakmana która ma 650 mm wziąśćją przyciąć do długości 600mm i wyrobić otwór do HU taki jaki ma być do Rugera ?

 

60cm to chyba najlepsza długość.

 

Z adaptacją precki do rugera nie powinno być problemów całość kończy sie na dwóch nacięciach na pierścienie i dziurce na gumke HU.

 

Najprostsza rzecz z całego tuningu :D :D

 

Pozdrawiam wszystkich rugerowców i nie tylko :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...